چرا انجمن تنیس زنان برای پنگ شوآی متحد شد؟ اخبار حقوق زنان

[ad_1] یک شهروند برجسته چینی مرتبط با یک سازمان بزرگ بین المللی ناپدید می شود و پس از آن نامه ای مبنی بر اینک

توسط ETELARESANKHABAR در 11 آذر 1400
[ad_1]

یک شهروند برجسته چینی مرتبط با یک سازمان بزرگ بین المللی ناپدید می شود و پس از آن نامه ای مبنی بر اینکه همه چیز خوب است ارسال می شود. به نظر می رسد سازمان نامه را به عنوان یک ارزش اسمی می پذیرد، اگرچه سوالاتی باقی می ماند تا شهروند ماه ها بعد تحت فشار ظاهر شود.

شرایط متفاوت است، اما موضوع مشابهی در مورد ناپدید شدن تنیس باز چینی، پنگ شوآی، که ماه گذشته معاون نخست وزیر سابق، ژانگ گائولی را به سوء رفتار جنسی متهم کرد، و منگ هونگوی، رئیس سابق اینترپل که در سفر به چین در سال 2018 ناپدید شد، وجود دارد. و 18 ماه بعد به فساد اداری اعتراف کرد. او به 13 سال زندان محکوم شد.

پس از ناپدید شدن منگ، به نظر می رسد اینترپل نامه استعفای او را پذیرفته است و یورگن استوک، دبیر کل سازمان ملل به آسوشیتدپرس گفت که یک نهاد پلیس بین المللی از تحقیق در مورد قوانین داخلی منع شده است.

پس از حذف یک پست در شبکه های اجتماعی در مورد آزمایش او با ژانگ، همه چیز می توانست برای پنگ، یک ورزشکار کلاس جهانی و المپیکی یکسان باشد، با این تفاوت که انجمن تنیس زنان (WTA) بلافاصله شروع به رد آن کرد. تنیسورهای مطرحی نیز از جمله نائومی اوزاکا و سرنا ویلیامز از آن پیروی کردند.

WTA همچنین حتی پس از اینکه CGTN دولتی چین ایمیلی را در توییتر به اشتراک گذاشت - که ظاهراً از Peng بود - به طرح سؤالات خود ادامه داد و گفت که "مفقود" یا "خطرناک" است و گزارش‌های ادعاهای آن "نادرست" است. او چند روز بعد دوباره در انظار عمومی ظاهر شد و با کمیته بین المللی المپیک در مورد یک تماس ویدیویی که قبلاً به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود صحبت کرد.

"[It] استیو سیمون، رئیس و مدیر عامل WTA، با تاکید بر اینکه سازمان همچنان نگران رفاه خود است، گفت: هنوز مشخص نیست که آیا او آزاد است و می‌تواند به تنهایی تصمیم بگیرد و اقدام کند.

ایمیل ادعایی پنگ شوای به استیو سایمون که ماه گذشته از تلویزیون دولتی CGTN پخش شد. [CGTN/Twitter via Reuters]
یک عکس برای توزیع که توسط وب سایت کمیته بین المللی المپیک (IOC) ارائه شده است، گفتگوی ویدیویی با ستاره تنیس چینی پنگ شوآی را در 21 نوامبر 2021 نشان می دهد.پس از ابراز نگرانی مکرر WTA در مورد رفاه پنگ شوآی، IOC گفت که یک مصاحبه ویدیویی با این بازیکن انجام داده و عکس ثابتی از این گفتگو منتشر کرده است. [IOC via EPA]

اواخر چهارشنبه، WTA اعلام کرد که تمام مسابقات در چین و هنگ کنگ را "توقف فوری" می کند. به گزارش رویترز، چین در سال 2019 میزبان 9 رویداد WTA بود و یک سال قبل از آن قراردادی 10 ساله برای میزبانی فینال WTA در شنژن امضا کرد.

مایکل کاستر، یکی از بنیانگذاران، می‌گوید: «واقعاً دیوانه‌کننده است که انجمن تنیس زنان اکنون نسبت به اینترپل در دفع نقض فاحش حقوق بشر در چین، ربودن اعضای سازمانش و حفاری در بیانیه‌های اجباری و تبلیغات ظریف اعتماد بیشتری دارد.» از Safeguard Defenders که ناپدید شدن ها در چین را نظارت می کند.

"غیر قابل قبول"

وزارت خارجه چین منتقدان و رسانه ها را به "تحریک بدخواهانه" و سیاسی کردن ناپدید شدن پنگ از دید عموم متهم کرده است.

در همین حال، به گفته کاستر، ژانگ، یکی از اعضای ارشد حزب که در مرکز اتهامات پنگ قرار دارد، چندین هفته است که در انظار عمومی دیده نشده است.

او وضعیت پنگ را بخشی از همان "راهنما" توصیف کرد که توسط دولت چین برای ایجاد نگرانی در مورد رفاه یک شهروند یا خارجی ساکن چین، از وکیل حقوق بشر وانگ یو گرفته تا پیتر دالین، فعال حقوق بشر سوئدی، استفاده می شود. به یکی از بنیانگذاران Safeguard Defenders تبدیل شد.

کاستر به الجزیره گفت: "این ارائه های عمومی مسخره توسط پنگ شوعی به وضوح به عنوان بخشی از یک تلاش تبلیغاتی نوشته شده است و ما این را می گوییم زیرا قبلاً این فیلم را دیده ایم."

سیمون از WTA با اعلام تعلیق مسابقات تاکید کرد که نگرش چین به پرونده پنگ قابل قبول نیست و نباید اجازه داد که قابل قبول شود.

سایمون در بیانیه‌ای گفت: «اگر مردان قوی بتوانند صدای زنان را سرکوب کنند و تجاوزات جنسی را در زیر فرش از بین ببرند، آن‌گاه پایه‌ای که WTA بر آن استوار است - برابری برای زنان - به‌شدت شکست خواهد خورد.» من نمی‌خواهم و نمی‌توانم اجازه بدهم این اتفاق برای WTA و بازیکنانش بیفتد.

دیگر سازمان‌های ورزشی بین‌المللی قبلاً به دلیل موقعیت‌هایی که بازیکنان و مسئولان آن‌ها در اختیار دارند، هدف پکن قرار گرفته‌اند.

پس از اینکه داریل موری، مدیر هیوستون راکتس، از اعتراضات دموکراسی هنگ کنگ در سال 2019 حمایت کرد و مسعود اوزیل، بازیکن لیگ برتر فوتبال انگلیس را پس از بیان مخالفت با نگرش چین به مسلمانان اویغور، از اینترنت چین حذف کرد، چین برای مدت کوتاهی پخش NBA را متوقف کرد.

بازی‌های NBA بوستون سلتیکس اخیراً از پخش در چین خارج شده است زیرا انس کانتر، مرکز آن، همچنان به انتقاد از رئیس جمهور شی جین پینگ و نگرش چین نسبت به سین‌کیانگ، هنگ کنگ و تبت ادامه می‌دهد و در عین حال از تایوان حمایت می‌کند.

لحظه محاسبه

سیمون چادویک، استاد تجارت بین‌المللی ورزش در مدرسه بازرگانی املیون در فرانسه، گفت: با این حال، WTA از شتاب سیاسی و زمان خود برخوردار بود تا به سازمان اجازه دهد ریسک حساب شده ای را بپذیرد.

پرونده پنگ و اتهامات سوء رفتار جنسی نیز در بحبوحه واکنش شدید دنیای ورزش به دلیل ادعاهای #MeToo و سلامت روان پس از کشتی علنی بین ورزشکارانی مانند اوزاکا و ژیمناست آمریکایی سیمون بیلز مطرح شد.

"شماره یک WTA این است که زنان و دختران تجارت اصلی آنها هستند. این چیزی است که سازمان بر آن بنا شده است، و نداندن آن به عنوان حمایت از شخصی که ظاهراً ناپدید شده است، کاری را که WTA انجام می دهد تضعیف می کند.

"احساس من این است که WTA احتمالاً یک محاسبات انجام داده و تصمیم گرفته است که با نگفتن چیزی بیشتر در سطح جهانی ضرر خواهد کرد و سپس اساساً با رویارویی با چین بازنده خواهد شد.

چادویک می گوید که علیرغم سرمایه گذاری قابل توجه در صنعت تنیس چین، تنیس زنان به آن سرعتی که WTA در ابتدا انتظار داشت، توسعه پیدا نکرده است.

معامله آن با چین نیز به دلیل بیماری همه گیر با مشکل مواجه شده است. تا کنون، شنژن میزبان تنها یک رویداد فینال WTA در سال 2019 بوده است. فینال 2020 به دلیل ویروس کرونا لغو شد و رویداد 2021 به دنبال شیوع دیگری از کووید-19 در چین به مکزیک منتقل شد.

پس از آن که داریل موری، مدیر هیوستون راکتس، در توییتر از معترضان در هنگ کنگ در سال 2019 حمایت کرد، NBA در چین تحت فشار قرار گرفت. [File: Xihao Jiang/Reuters]

این می تواند به WTA آزادی غیرقابل دسترسی برای گروه هایی مانند IOC بدهد که قرار است در ماه فوریه میزبان بازی های المپیک زمستانی 2022 در پکن باشد. این سازمان همچنین در نتیجه بیماری همه گیر با بازی های المپیک توکیو که یک سال به تعویق افتاد و بدون تعداد معمول تماشاگر بود، آسیب دید.

به گزارش آسوشیتدپرس، پس از ناپدید شدن پنگ، کمیته بین‌المللی المپیک گفت که به گفت‌وگوی آزاد ما در همه سطوح با جنبش المپیک در چین ادامه خواهد داد.

اما ترهو، رئیس کمیته ورزشکاران IOC در توییتر گفت که این سازمان سیاست "دیپلماسی آرام" را ترجیح می دهد.

WTA که در جمهوری فلوریدا مستقر است، ممکن است فشار سیاسی فراتر از پکن را احساس کرده باشد.

چادویک گفت که واشنگتن در حال بررسی تحریم بازی های زمستانی در اعتراض به نقض حقوق بشر در مکان هایی مانند سین کیانگ و هنگ کنگ است.

"من نمی دانم تا چه حد ممکن است فشارهای سیاسی از سوی ایالات متحده بر WTA برای پاسخ به روشی که انجام داد وجود داشته باشد. من فکر می کنم از نقطه نظر WTA، آنها خیلی خیلی سریع واکنش نشان دادند... به طور غیرعادی سریع، ظرف دو یا سه روز، او گفت. "و این بسیار غیرعادی است."

روز چهارشنبه، سایمون از اینکه مجبور شد رویدادهای چین را به حالت تعلیق درآورد، ابراز تاسف کرد، اما گفت که در مورد خطراتی که بازیکنان و کارمندان در صورت وقوع رویدادها در این کشور در سال 2022 با آن مواجه خواهند شد، "بسیار نگران" است.

او مجدداً خواستار خود از پکن شد تا ثابت کند که پنگ آزاد است و قادر است "بدون دخالت یا ارعاب" صحبت کند و اتهامات مربوط به حمله را به طور کامل بررسی کند.

من همچنان امیدوارم که درخواست های ما شنیده شود و مقامات چینی برای حل قانونی این موضوع گام بردارند.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب