مزایای استفاده از شیر دستی پنوماتیک چیست؟

شیرهای کنترل دستی پنوماتیک بخشی از یک سیستم کنترل پنوماتیک را تشکیل می دهند و به اپراتور اجازه می دهد جریان هو

توسط ETELARESANKHABAR در 31 مرداد 1400

شیرهای کنترل دستی پنوماتیک بخشی از یک سیستم کنترل پنوماتیک را تشکیل می دهند و به اپراتور اجازه می دهد جریان هوا را از یک مکان به مکان دیگر کنترل کند. آنها غالباً به صورت دستگاه های مدولار ساخته می شوند، به این معنی که می توان از چند دریچه و درگاه تماس در کنار یکدیگر برای ایجاد ترکیبات مختلف سیستم استفاده کرد.

مزایای شیر دستی پنوماتیک چیست؟

شیر دستی پنوماتیک دارای مزایای قابل توجه ای است. سیستم های پنوماتیک برای تولید و کنترل انرژی به تأمین مداوم هوای فشرده، که معمولاً توسط کمپرسور هوا تأمین می شود، تکیه می کنند و به طور گسترده ای در طیف وسیعی از صنایع برای رانندگی ماشین آلات استفاده می شوند. سیستم های پنوماتیک تعدادی مزیت متمایز را ارائه می دهند، از جمله:

1.    کارآمد: جو حاوی مقدار نامحدودی هوا برای تولید هوای فشرده است که می تواند به راحتی در حجم زیاد ذخیره شود. هوای فشرده شده نه تنها می تواند از طریق لوله ها به راحتی منتقل شود بلکه پس از استفاده می توان آن را مستقیماً در اتمسفر و بدون پردازش بیشتر منتشر کرد.

1.

2.    قابلیت اطمینان: اجزای سیستم پنوماتیک بسیار بادوام و قابل اطمینان هستند. در مقایسه با اجزای الکتروموتور، قطعات بادی دوام بیشتری دارند و به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند.

 

3.    ساده: اجزای سیستم پنوماتیک نسبتاً ساده هستند و همین امر آنها را برای سیستم های کنترل اتوماتیک با پیچیدگی کمتر مناسب می کند. شما می توانید از بین انتخاب حرکات، از جمله حرکت چرخشی، خطی یا زاویه ای، همراه با سرعت عملیاتی مداوم متغیر، انتخاب کنید.

 

4.    ایمن: سیستم های پنوماتیک می توانند در محیط های قابل اشتعال بدون خطر آتش سوزی یا انفجار کار کنند. برخلاف اجزای الکتریکی، اجزای سیستم پنوماتیک در هنگام بارگیری بیش از حد گرم نمی شوند و بنابراین خطر آتش سوزی آنها کمتر است.

 

5.    اقتصادی: اجزای سیستم پنوماتیک نسبتاً ارزان هستند و هزینه اولیه سیستم های پنوماتیک را بسیار مقرون به صرفه می کند. بعلاوه، از آنجا که سیستمهای پنوماتیک بسیار بادوام و قابل اطمینان هستند، هزینه های نگهداری به طور قابل توجهی کمتر از سایر سیستم ها است.

 

6.    نیروی بالا و سرعت حرکت: محرک های پنوماتیک می توانند هنگام استفاده در برنامه های کنترل حرکت خطی، نیرو و سرعت بالایی را تحریک کنند. این به دلیل استفاده از فشار هوا و جریان داخل دستگاه است.

 

7.    دوام بالا: فارغ از میزان استفاده بیش از حد از برنامه، گرمای بیش از حد مشکلی برای محرک های پنوماتیک نیست. این دستگاه ها می توانند فشارهای مداوم را در مقایسه با دستگاه های جایگزین حفظ کنند و بنابراین استفاده طولانی مدت تر را ارائه می دهند.

 

 

8.    فناوری پاک: محرک های پنوماتیک دستگاهی است که برای استفاده در مواردی که رعایت بهداشت ضروری است، مورد استفاده قرار می گیرد. این امر عمدتا به دلیل استفاده از هوا در مقابل مایعات است، زیرا هوای فشرده فاقد مواد شیمیایی مضر است، بنابراین از دستگاه در برابر آلودگی محافظت می کند. این البته در صنایع دارویی و غذایی و آشامیدنی بسیار مهم است.

آخرین مطالب