جهان در عدالت واکسن شکست خورده است. آیا سال 2022 متفاوت خواهد بود؟ | اخبار

[ad_1] در 4 دسامبر 2020، یک مادربزرگ 90 ساله در بریتانیا اولین فردی در جهان شد که واکسنی را دریافت کرد که ثاب

توسط ETELARESANKHABAR در 1 دی 1400
[ad_1]

در 4 دسامبر 2020، یک مادربزرگ 90 ساله در بریتانیا اولین فردی در جهان شد که واکسنی را دریافت کرد که ثابت شده بود در برابر کووید-19 با راه‌اندازی تلقیح‌هایی که با سرعت بی‌سابقه‌ای در شرایط سخت در کشورها تولید شده بودند، واکسنی دریافت کرد. با درآمد بالا در سراسر جهان

دو ماه و نیم بعد، در 24 فوریه، اولین واکسن ها تحت ابتکار COVAX، سازمان بهداشت جهانی (WHO)، اتحاد واکسن GAVI و مکانیسم ائتلاف برای آمادگی نوآوری (CEPI) تحویل داده شد که به دنبال هماهنگی همزمان است. گسترش کشورهای ثروتمند و فقیر، وارد آکرا، غنا شد.

مقامات بهداشت عمومی در آن زمان هشدار دادند که معرفی عادلانه واکسن‌ها - از طریق COVAX، سازمان‌های منطقه‌ای و کمک‌های دوجانبه - برای جلوگیری از جهش در گزینه‌های خطرناکی که باعث طولانی‌تر شدن همه‌گیری و به طور بالقوه اجتناب از واکسن‌ها می‌شود، ضروری است.

با نزدیک شدن به سال 2022، با نزدیک به 9 میلیارد دوز واکسن در سراسر جهان، کارشناسان بهداشت عمومی می گویند که اهداف عدالت جهانی واکسن به طرز وحشتناکی پایین آمده است. نه تنها افزایش تولید واکسن نتوانسته کمبود را در کشورهای کم درآمد برطرف کند، بلکه هنوز راه درازی برای پاسخگویی به چالش‌های بی‌شماری برای دریافت واکسن از آسفالت در کشورهای کم‌درآمد در دست مردم وجود دارد.

در همین حال، ظهور نوع Omicron، که برخی از واکسن‌های پرکاربرد در برابر آن کمتر موثر به نظر می‌رسند، می‌تواند شوک‌های بیشتری را در عرضه و تحویل جهانی ایجاد کند.

لارنس گوستین، مدیر مؤسسه حقوق ملی و جهانی بهداشت جهانی در جورج تاون، به الجزیره گفت: «تقریباً با هر معیاری، توزیع جهانی واکسن و عدالت یک شکست وحشتناک و یک بحران عمیق اخلاقی است. "فکر می‌کنم این مطمئن است."

طرح COVAX در ابتدا با هدف دستیابی به 20 درصد واکسیناسیون در تمام کشورهای جهان تا پایان سال 2021 انجام شد. سازمان بهداشت جهانی بعداً هدف 40 درصد واکسیناسیون در همه کشورها را تعیین کرد.

اما انتظار می‌رود که تنها پنج کشور در آفریقا به هدف 40 درصدی دست یابند و اکثر کشورهای این قاره به مراتب کمتر از مرز 20 درصد هستند.

براساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط COVID GAP، یک ابتکار نظارت، تا نوامبر، میانگین نرخ واکسیناسیون جمعیت‌ها در 92 کشور که توسط COVAX به عنوان بیشترین نیاز به کمک‌های مالی شناسایی شده‌اند - اکثریت قریب به اتفاق در جنوب صحرای آفریقا - فقط 11 درصد بوده است. از دانشگاه دوک و کووید کولاوراتیو، گروهی از کارشناسان بهداشت عمومی راه اندازی شد.

در مقابل، اکثر کشورهای پردرآمد بیش از 50 درصد از جمعیت خود را به طور کامل واکسینه کرده اند، و برخی از آنها به بیش از 20 درصد جمعیت خود دوزهای تقویت کننده تزریق کرده اند.

کارشناسان و مدافعان می گویند در حالی که تولید واکسن به سطحی نزدیک به پاسخگویی به تقاضای جهانی در سال گذشته افزایش یافته است، اما به دلیل تعدادی از محدودیت های مربوط به اشتراک فناوری، زنجیره تامین و عدم اطمینان در مورد نوع Omicron، وضعیت همچنان نامطمئن است. .

در گزارش ماه نوامبر، COVID GAP دریافت که انتظار می‌رود G7، گروه غیررسمی پیشرفته‌ترین اقتصادهای جهان، و اتحادیه اروپا تا پایان سال بیش از 834 میلیون دوز واکسن با کیفیت بالا داشته باشند، حتی اگر گزارش شود. برای 20 درصد جمعیت و توزیع کودکان تقویت کننده.

در همین حال، هنگام گزارش تحویل، تخمین زدند که جهان حدود 650 میلیون دوز برای رسیدن به هدف 40 درصدی تا پایان سال دارد.

گزارش COVID Gap چند روز قبل از شناسایی اولین نوع Omicron در آفریقای جنوبی منتشر شد. گسترش سریع آن در سراسر جهان باعث شده است تا دولت‌ها برای کمپین‌های تقویتی سریع‌تر و گسترده‌تر فشار بیاورند، با مطالعات اولیه نشان می‌دهد که برخی از تزریق‌ها، مانند واکسن‌های mRNA Pfizer و Moderna، به نظر می‌رسد که محافظت بالایی در برابر عفونت Omicron تنها پس از تزریق روی تقویت‌کننده ایجاد می‌کنند.

دکتر کریشنا اودایاکومار، مدیر مؤسس، گفت: «اکنون در زمانی هستیم که ماهانه بیش از یک میلیارد دوز واکسن تولید می کنیم، اما هنوز هم یک ترفند کند برای رسیدن به کشورهای کم درآمد و با درآمد متوسط ​​پایین است. از مرکز نوآوری سلامت جهانی دوک به الجزیره گفت. بنابراین ما چالش عرضه را به هیچ وجه حل نکرده‌ایم، اما نسبت به گذشته به حل آن نزدیک‌تر هستیم.»

اما، او افزود، عرضه تنها بخشی از موضوع است.

"در پیش بینی سال 2022، من فکر می کنم کل بازی واقعاً در مورد واکسیناسیون خواهد بود. پس چگونه از فرودگاه به سلاح برسیم؟ چگونه واکسن ها را به واکسن تبدیل کنیم؟» او گفت.

"من فکر می کنم ما منابع بسیار ناکافی داریم و آمادگی کافی برای آن نداریم... پیشرفت های خوبی وجود دارد، اما کارهای بسیار بسیار بیشتر برای انجام و شکاف های مالی در میلیاردها، اگر نه ده ها میلیارد دلار، وجود دارد."

"ما هنوز آنجا نیستیم"

انباشت واکسن از کشورهای ثروتمند، تاخیر در توسعه و تایید برخی واکسن های امیدوارکننده و سایر مشکلات تولید، به ویژه تعلیق یک ماهه صادرات توسط موسسه سرم هند، تامین کننده کلیدی COVAX، این ابتکار را به بیش از نیمی از هدف خود رسانده است. از دو میلیارد دوز در سال 2021، 1.3 میلیارد از آن باید به 92 کشوری که اعتقاد بر این است که بیشترین نیاز را دارند، داده شود.

تا 17 دسامبر، COVAX 610 میلیون واکسن از 800 میلیون مورد هدف را تحویل داده است.

در حالی که WHO کمک‌های مالی را تشویق می‌کند تا از طریق COVAX انجام شود، چندین کشور هم از طریق این طرح و هم به طور مستقیم به کشورها کمک‌های مالی کرده‌اند و این پرسش‌ها را در مورد اینکه آیا ژئوپلیتیک سابقه‌ای برای نیاز ایجاد کرده است، ایجاد کرده است.

به گفته Bridge Beijing که کمک‌های چینی را دنبال می‌کند، چین که در تامین واکسن نامشخص بوده است، عموماً اهدا و فروش را به آمریکای لاتین و آسیا ترجیح می‌دهد. کشورهای قاره آفریقا 113 میلیون واکسن از بیش از 1.2 میلیارد واکسنی که چین در سطح بین المللی توزیع کرده است دریافت کرده اند که 50 میلیون آن به مراکش می رود.

بنجامین شرایبر، که بر آمادگی و تحویل واکسن‌ها در کشور به یونیسف، که حمل‌ونقل بین‌المللی COVAX را سازماندهی می‌کند، نظارت می‌کند، گفت که انتظار دارد عرضه واکسن‌ها به کشورهای کم‌درآمد حداقل برای چند ماه اول سال 2022 محدود بماند. اهدای واکسن از کشورهای ثروتمند ضروری باقی خواهد ماند.

«مردم می گویند تحویل تمام شده است. و در حال حاضر همه چیز در مورد تقاضا است. اما اینطور نیست. او به الجزیره گفت: ما هنوز آنجا نیستیم.

ما هنوز کشورهایی داریم که تنها بخش کوچکی از امکانات بهداشتی واکسن خود را دارند... ما از ارائه واکسن به هر کسی که به واکسن نیاز دارد فاصله داریم."

شرایبر گفت: علاوه بر کمبود عرضه، توزیع در کشورهای کم درآمد - که به دلیل سیستم های بهداشتی ضعیف، کمبود تجهیزات، محدودیت های سیاسی و نابرابری اجتماعی با مشکل مواجه شده است - همچنان یک چالش است.

در بحبوحه افزایش عرضه COVAX در پایان سال، شرایبر گفت بسیاری از کشورهای کم درآمد برای یافتن انبارهای یخچالی برای حفظ واکسن‌ها در تلاش هستند و بر نیاز به افزایش حمایت در سال 2022 تأکید کرد.

از 10 نوامبر، داده‌های COVID GAP نشان داد که 92 کشور نیازمند جهان حدود 75 درصد از کل منابع خود را اداره می‌کنند، پدیده‌ای که عامل ترکیبی از عوامل، از جمله اطلاع قبلی کمی قبل از تحویل، دریافت واکسن‌های اهدایی است، که نزدیک به آنهاست. تاریخ انقضا، مشکلات در تحویل واکسن به مناطق پرتقاضا و نوسانات در میان برخی از جمعیت ها.

مقامات بهداشت جهانی نیز نسبت به کمبود قریب الوقوع سرنگ هشدار داده اند.

شرایبر گفت که یونیسف حدود 20 کشور را شناسایی کرده است که در سال آینده نیاز به رویکرد "همه دست روی عرشه" دارند و افزود که نیازهای مالی اصلی شامل پول برای خرید تجهیزات "زنجیره سرد" است که برای نگهداری و حمل و نقل بسیاری از واکسن‌ها و همچنین آموزش ضروری است. و ابزارهای استخدام، توسعه زیرساخت ها و حمایت از کمپین های اطلاعات عمومی.

در ماه اکتبر، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که در کمپین گسترده خود برای مقابله با بی عدالتی واکسن، حمایت از آزمایش و درمان و دستیابی به نرخ واکسیناسیون 43 درصدی در پرجمعیت ترین کشورها، تا سپتامبر آینده به 23.4 میلیارد دلار نیاز است.

دکتر ویلیام ماس، مدیر اجرایی مرکز دسترسی داخلی به واکسن مدرسه جان هاپکینز بلومبرگ، گفت: این پول همچنین باید صرف مقابله با نوسانات واکسن در کشورهای کم درآمد، مشابه ایالات متحده و اروپا شود.

او به الجزیره گفت: «مطمئناً اطلاعات نادرست وجود دارد، اطلاعات نادرستی که تردید در مورد واکسن‌ها را به سطوحی افزایش داده است.

با این حال، او خاطرنشان کرد، جمع آوری بودجه برای مواردی مانند حمایت از زیرساخت های بهداشتی و کمپین های اطلاع رسانی عمومی از لحاظ تاریخی یک چالش منحصر به فرد بوده است.

«این یک مشکل رایج طولانی مدت در این شرایط است، جایی که اهدای کالاها بسیار آسان است، چه تور تخت یا دوز واکسن. می توانید آنها را بشمارید. می توانید بگویید که ما همه اینها را اهدا کردیم.» او به الجزیره گفت.

دریافت کمک های مالی برای سرمایه گذاری در سیستم مراقبت های بهداشتی اولیه، زنجیره تامین واکسن یا حمل و نقل بسیار دشوارتر است. همه آنها برای اهداکنندگان خارجی و تامین کنندگان مالی جذابیت کمتری دارند، اما بسیار مهم هستند.

نابرابری 2.0

دکتر اودایاکومار از دوک گفت: بالاتر از مسائل درهم تنیده تحویل و تحویل واکسن، نسخه Omicron است که درک بهتر آن می تواند "نقطه عطفی" در پیگیری عدالت جهانی واکسن باشد.

او گفت اگر واکسن‌ها نیاز به طراحی مجدد داشته باشند، «آنگاه به سناریویی با محدودیت‌های شدید عرضه برمی‌گردیم». در این میان، افزایش نیاز به تقویت کننده ها عوارض خاص خود را ایجاد می کند.

وی گفت: «ما در کشورهای با درآمد بالا شاهد دوزهای تقویت کننده بیشتری در روز نسبت به دوزهای اولیه در کشورهای کم درآمد هستیم.

ست برکلی، مدیر عامل Gavi Vaccine Alliance در مصاحبه اخیر با آسوشیتدپرس گفت که افزایش تعداد افرادی که در کشورهای ثروتمند واکسن های تقویت کننده دریافت می کنند و کوتاه شدن مهلت های پیشنهادی تقویت کننده ها "به این معنی است که ما می توانیم وضعیتی را در آینده ببینیم که این واکسن ها در آن قرار دارند. در کشورهای در حال توسعه موجود نیست."

او گفت: «ما همچنین شروع به دیدن اهداکنندگانی کرده‌ایم که نمی‌خواهند دوزهای خود را به‌سرعت به دلیل نامشخص بودن وضعیت فعلی خود اهدا کنند.

نگرانی‌ها منجر به درخواست‌های مجدد از سوی گروه‌های حقوق بشر برای تولیدکنندگان واکسن شده است تا فناوری را به طور گسترده‌تر به اشتراک بگذارند.

دیده بان حقوق بشر اخیراً فهرستی را منتشر کرده است که در آن بیش از 100 شرکت در آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین را شناسایی می کند که کارشناسان بهداشت می گویند ظرفیت تولید واکسن های mRNA مانند واکسن های تولید شده توسط فایزر و مدرنا را دارند که نتایج امیدوارکننده ای را - در صورت اعمال تقویت کننده ها - در دفاع نشان می دهد. در برابر عفونت Omicron در حال حاضر این واکسن ها فقط در اروپا و آمریکای شمالی تولید می شوند.

یکی از مهمانان جورج تاون گفت ترویج تولید جهانی خارج از مراکز فعلی باید در اولویت سال آینده باشد.

او گفت: «کشورهای کم درآمد همیشه می‌دانند که کمک‌ها کمی دیر انجام می‌شود. "و آنها از التماس کلاه برای خیریه خسته شده اند. آنها قدرتی را می خواهند که واکسن های خود را بسازند."


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب