یک هون جدید ظهور می کند: حزب حاکم کامبوج برای برنامه ریزی برای آینده خود گرد هم می آید | اخبار


حزب حاکم کامبوج قرار است روز جمعه در کنگره ای فوق العاده جانشین نخست وزیر هون سن را انتخاب کند که نتیجه تقریباً پس از تایید این رهبر 69 ساله پسر ارشد خود برای این پست مشخص شد.

هون سن که نزدیک به 37 سال بر کامبوج حکومت کرده است، در 2 دسامبر اعلام کرد که “هون مانه یکی از نامزدهای نخست وزیری است و از حمایت پدرش برخوردار است.”

انتخاب او راه را برای یک سلسله سیاسی هموار کرد و منتقدان می گویند که این نشان دهنده ترس هون سن از از دست دادن مصونیت خود در زمانی است که دیگر نمی تواند حکومت کند. نخست وزیر کامبوج یکی از باسابقه ترین رهبران جهان است که نزدیک به 37 سال بر کشور شمال شرق آسیا حکومت می کند. او با ممنوع کردن حزب اصلی مخالف در سال 2017 و سرکوب مخالفان سیاسی، گروه های حقوق بشر و روزنامه نگاران، عملاً کامبوج را به یک کشور تک حزبی تبدیل کرد.

«من از آموزش و پرورش نیز حمایت خواهم کرد [Hun Manet] هون سن در مورد پسرش در سال گذشته گفت تا به پتانسیل کامل خود برسد. اگر او به اندازه پدرش توانایی نداشته باشد، می تواند حداقل 80 تا 90 درصد من را به دست آورد. به هر حال این بستگی به صدای مردم دارد. اولین نگرانی این است که آیا طرف آن را می پذیرد یا خیر. دوم انتخابات عمومی است.»

هون مانه، 44 ساله، اگرچه متعهد به یک نقش سیاسی ارشد در کشور است، در حال حاضر هیچ منصب دولتی ندارد و تجربه بسیار بیشتری در پوشیدن لباس فرم نسبت به سیاست دارد. او که فارغ التحصیل آکادمی نظامی ایالات متحده در وست پوینت بود، به سرعت به درجات نظامی رسید و مذاکرات را در خلال اختلافات مرزی با تایلند در سال 2011 تماشا کرد و تنها 33 سال داشت. در سال 2018، او به فرماندهی ارتش کامبوج ارتقا یافت و دومین مقام نظامی عالی را در کشور داشت. تجربه سیاسی محدود او در داخل دستگاه حزب است، در حزب حاکم مردم کامبوج و کمیته دائمی قادر متعال و به عنوان رئیس شاخه جوانان خدمت می کند.

هون سن با کت و شلوار در کنار هون مانه با لباس نظامی ایستاده است.نخست وزیر کامبوج پس از جشن فارغ التحصیلی در وست پوینت در 5 می 1999 با پسر بزرگش، هون مانه، عکس گرفت. [File: Jeff Christensen/Reuters]

حتی اگر CPP از هون مانه حمایت کند، او ممکن است حداقل تا سال 2028 این نقش را بر عهده نگیرد، زیرا پدرش تمایلی به انتقال قدرت به زودی نشان نداده است. هون سن در 2 دسامبر گفت که می تواند 10 سال دیگر در قدرت بماند و در 6 دسامبر تایید کرد که قصد دارد در انتخابات بعدی سال 2023 نخست وزیر این کشور باقی بماند.

تحلیلگران می گویند تصمیم هون سن برای حمایت از پسرش به عنوان وارث سال ها قبل از انتقال واقعی، خطراتی را برای هون مانه به همراه داشته است، به خصوص که نشانه هایی وجود دارد که برخی از CPP با آن موافق نیستند.

لی مورگنبسر، استاد ارشد دانشگاه گریفیث استرالیا، گفت: «من فکر می‌کنم انتخابات 2023 بهترین زمان برای انتقال قدرت است. با مخالفت سیاسی جدی مواجه نیست».

سیگنالی که او در سال 2028 قدرت را به هون مانه منتقل خواهد کرد، خطر قرار دادن هدفی بر پشت پسرش را در پی دارد. مورگنبسر گفت: «اگر سایر اعضای نخبگان سیاسی از انتخاب هون مانه ناراحت هستند، از قبل زمان کافی برای مخالفت با او دارند.

مخالفت رهبری حزب

لائو مونگ هی، یک تحلیلگر سیاسی کهنه کار کامبوجی، گفت که تداوم مانه محتمل است اما تضمین نشده است، و تنش های اخیر بین هون سن و وزیر کشور سار کنگ نشان می دهد که “رهبری حزب با نامزدی پسرش موافق نیست”.

خنگ که مدت‌ها قدرتمندترین رقیب هون سن در حزب کمونیست چین محسوب می‌شد، به نبرد سیاستمداران بلندپایه‌ای که از مانه حمایت می‌کردند، نپیوست. هنگامی که سرانجام سکوت خود را شکست، خن قول داد از نامزد حزب حمایت کند، اما نامی از مانه نبرد.

برای پاسخ به هر شکایتی، لائو مونگ هی انتظار داشت که هون سن در برخی “تجارت اسب” شرکت کند. هون سن علاوه بر نامزدی پسرش برای نخست وزیری، همچنین به دنبال تجدید رده های بالای حزب کمونیست چین در کنگره آتی حزب است. او قصد دارد یک “کابینه ذخیره” را که فقط از سیاستمداران زیر 60 سال تشکیل شده است، معرفی کند، که سپس به مناصب عالی ارتقا خواهند یافت. از این مواضع می توان برای راضی کردن هر ناراضی استفاده کرد.

https://www.youtube.com/watch?v=wZdTUOqUUVQ

در حالی که بسیاری معتقدند مانه برای نخست وزیری نامزد خواهد شد، تعداد کمی از او انتظار دارند که سیاست کامبوج را دوباره تعریف کند. وقتی از مانه به عنوان یک رهبر پرسیده شد، لائو مونگ هی در عوض در مورد سیستم سیاسی پدرش اظهار نظر کرد.

«سیستم حزبی-دولتی برای حفاظت از منافع نخبگان حاکم کنونی و نزدیکان آن چنان تأسیس شده است که ارائه ایده های جدید بسیار دشوار است، زیرا این ایده های جدید تقریباً به طور اجتناب ناپذیری بر این منافع تأثیر می گذارد و می تواند کل سیستم را در هم بکوبد. “، او گفت.

در مقاله‌ای اخیر، آکادمیک کوین جی. دویل رفتار هون سن و مانه را در رسانه‌های اجتماعی مورد مطالعه قرار داد و ادعا کرد که مانه سعی می‌کرد با ساختن یک شخصیت آنلاین دوستانه و غیرسیاسی به پدرش نگاه کند.

دویل، سردبیر سابق روزنامه کامبوج که اکنون بسته شده است، نزدیک به 2400 عکس منتشر شده در صفحه فیس بوک مانه را تجزیه و تحلیل کرد و دریافت که تقریباً 20 درصد از عکس ها او را در آغوش گرفتن یا در تماس نزدیک با اعضای جوان یا مسن عموم مردم نشان می دهد. . . . تقریباً 12 درصد او را در حال گرفتن عکس سلفی نشان دادند. در مقایسه، تنها 5 درصد مربوط به انتخابات یا مبارزات انتخاباتی است.

دویل گفت که او همچنین از رویه پدرش در تبلیغات آنلاین “فعالیت های هدیه دادن” کپی کرده است. او می‌نویسد: «هون مانه با بازتولید دقیق شیوه‌های هدیه دادن پدرش، تبعیت از نظم سیاسی و اقتصادی را که قدرت حامی-مشتری CPP بر اساس آن بنا شده است، نشان داد.

نفوذ چین

آسترید نورن-نیلسون، نویسنده کتاب دومین پادشاهی کامبوج، گفت که از مانه از نظر «سبک رهبری» یا «آزادسازی سیاسی» انتظار «به طور قابل توجهی متفاوت» ندارد.

او گفت که مانند هون سن، مانه “سازگار و پاسخگو” بود و می توانست “دوران نخست وزیری خود را با برخی اصلاحات جزئی برای جلب رضایت مخالفان سیاسی آغاز کند”. اما با این همه زمان باقی مانده تا انتقال، «تقریباً غیرممکن است که بدانیم» این امتیازات متوجه چه کسی خواهند شد.

نورن-نیلسون پیش‌بینی می‌کند که مانه نیز بعید است که شاهد تغییر عمده‌ای نسبت به غرب باشد، زیرا روابط بین کامبوج و ایالات متحده در سال‌های اخیر، از جمله میان ارتش‌هایشان، تیره شده است.

https://www.youtube.com/watch?v=vHDU675sZ-Q

ایالات متحده با استناد به “نفوذ فزاینده چین”، تحریم تسلیحاتی را اعلام کرد و اوایل ماه دسامبر تحریم هایی را علیه مقامات ارشد دفاعی کامبوج اعمال کرد. در سال 2016، کامبوج تمرینات نظامی مشترک سالانه را با چین آغاز کرد و یک سال بعد تمرینات مشابه با ایالات متحده را لغو کرد. در همین حال، مانه، که همچنین فرمانده ارتش کامبوج است، در ماه دسامبر با یک هیئت امنیتی روسیه ملاقات کرد و قول داد که همکاری نظامی را تقویت کند.

اگرچه کامبوج به حرکت عمیق‌تر در مدار چین ادامه می‌دهد، نورن-نیلسون گفت که از او انتظار دارد در عرصه بین‌المللی انعطاف‌پذیر بماند و گفت که تجربه او می‌تواند مذاکرات تحت رهبری پدرش را تسهیل کند.

در حالی که مانه بیشتر دوران جوانی خود را در نیویورک گذراند، هون سن با زبان انگلیسی اولیه مبارزه کرد و در یک روستای روستایی کامبوج در جریان قیام کمونیستی و بمباران آمریکا به بلوغ رسید.

موقعیت بین المللی او کاملاً به ملاحظات واقعی سیاسی و زمینه ژئوپلیتیکی در هر زمان بستگی دارد. نورن نیلسون گفت: «اگر این امر منجر به نزدیک شدن با قدرت‌های غربی در مقطعی شود، تجربه آموزشی او می‌تواند به راحت‌تر کردن این مبادلات نسبت به گذشته کمک کند.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر