یک سال آینده: آیا تبلیغات فضایی در سال 2022 آغاز می شود؟ | اخبار فضایی

[ad_1]

تبلیغات در فضا ممکن است ایده ای مبتذل به نظر برسد، اما سابقه طولانی دارد. همچنین با کاهش هزینه سفر فضایی، محبوبیت فزاینده ای پیدا می کند. اما عوارض جانبی مانند آلودگی نوری و زباله های فضایی ممکن است ارزشش را نداشته باشند.

در ماه اوت، شرکت کانادایی Geometric Energy Corporation (GEC) اعلام کرد که می‌خواهد یک ماهواره کوچک با تابلوی تبلیغاتی روی موشک اسپیس‌ایکس پرتاب کند. این داستان بلافاصله در فضای مجازی منتشر شد و SpaceX و GEC موجی از انتقادها را دریافت کردند.

در سال 2019، ولاد سیتنیکوف، کارآفرین روسی، خود را در یک جنجال مشابه یافت. سیتنیکوف به الجزیره گفت: من یک فرد تبلیغاتی هستم. “بنابراین فکر کردم دیدن نوع جدیدی از رسانه ها در آسمان عالی است.

سیتنیکوف قبلا آژانس تبلیغاتی خود را راه اندازی کرده بود، اما اکنون می خواست با تبلیغات فضایی کاری انجام دهد. بنابراین او به دوستان خود در صنعت فضایی و در نهایت به موسسه علم و فناوری Skolkovo، یک دانشگاه خصوصی واقع در مسکو روی آورد. آنها به این فکر افتادند که گروهی از ماهواره‌های کوچک را به بالا بفرستند، همه با صفحه‌هایی که با هم می‌توانند به عنوان یک بیلبورد قابل مشاهده از روی زمین عمل کنند تا تبلیغات را روی آن نمایش دهند.

او تصاویر مفهومی منتشر کرد که نشان می داد یک تبلیغ کوکاکولا در آسمان ظاهر می شود. سپس انتقادها شروع شد و گفتند که این پیشنهاد مبتذل است، اما همچنین می تواند به مشکلاتی مانند آلودگی نوری کمک کند.

وی گفت: این تصاویر در همه جا بازنشر شده است. «موج بزرگی از نفرت بر من چیره شد. تصمیم گرفتم این پروژه را متوقف کنم زیرا مردم در سراسر جهان از من متنفر شدند. راه اندازی StartRocket از آن زمان تاکنون ناشناخته بوده است.

موج عظیم نفرت مرا در هم کوبید

ولاد سیتنیکوف، بنیانگذار StartRocket

آنچه GEC و Sitnikov پیشنهاد کرده اند آخرین نمونه از تبلیغات فضایی است، مفهومی که تاریخچه آن به چندین دهه قبل بازمی گردد. به عنوان مثال، در دهه 1990، برنامه فضایی روسیه تعدادی همکاری با برندها داشت. در سال 1996، 5 میلیون دلار برای پرواز یک جعبه پپسی در خارج از ایستگاه فضایی میر به آنها پرداخت شد و پیتزا هات در سال 2000 به آنها یک میلیون دلار پرداخت کرد تا لوگوی خود را روی یکی از موشک های خود چاپ کنند.

در مدار پایین زمین من نیست

همانطور که فضا در دسترس تر و دسترسی به آن ارزان تر می شود، پیشنهادها برای استفاده از فضا برای مقاصد تبلیغاتی یا سرگرمی افزایش می یابد. علاوه بر پروژه‌های GEC و StartRocket، استارت‌آپ ژاپنی ALE می‌خواهد از ماهواره‌هایی استفاده کند که توپ‌های کوچکی را برای ایجاد ستاره‌های تیرانداز مصنوعی در صورت تقاضا ایجاد می‌کنند، پیشنهادی که نزدیک به 50 میلیون دلار سرمایه مخاطره‌آمیز جذب کرده است. در سال 2019، استارت‌آپ RocketLab نیز ماهواره‌ای شبیه توپ دیسکو به نام Humanity Star را به عنوان یک ترفند تبلیغاتی ارسال کرد.

سیتنیکوف گفت: “شما می توانید غول رسانه ای بعدی شوید.” «وقتی ایده‌مان را منتشر کردیم، بلافاصله با مشتریانی که می‌خواستند پول بدهند صف‌آرایی کردیم. مردم می خواهند برای تبلیغات فضایی پول بپردازند.”

مردم می خواهند برای تبلیغات فضایی هزینه کنند

ولاد سیتنیکوف، بنیانگذار StartRocket

یکی از ایرادهای کلیدی به این پیشنهادها این است که آنها به آلودگی نوری از فضا کمک می کنند، مشکلی که حتی بدون تبلیغات در مدار نیز در حال افزایش است.

جفری هال، مدیر رصدخانه لاول و رئیس کمیته آلودگی نوری، تداخل رادیویی و زباله های فضایی انجمن نجوم آمریکا، می گوید: «تا همین اواخر، بیشتر کار ما روی آلودگی نوری زمین بود. او به الجزیره گفت: «مشکل آلودگی نوری از فضا برای ما قلمرو جدیدی است و تنها در سال 2019 با پرتاب ماهواره SpaceX Starlink آغاز شد.

در سال‌های اخیر، به‌اصطلاح «صورت فلکی» ماهواره‌های کوچک و کم ارتفاع رشد کرده‌اند. برای مثال، SpaceX Starlink می‌خواهد ده‌ها هزار ماهواره را برای ارائه اتصالات اینترنتی در سراسر جهان به فضا پرتاب کند.

مشکل آلودگی نوری از فضا برای ما قلمرو جدیدی است

جفری هال، مدیر رصدخانه لاول

با این حال، ستاره شناسان برای رصد فضا، به آسمان نسبتاً تاریکی نیاز دارند. با این حال، نورهای روشن بیرونی روی زمین یا ماهواره‌هایی که نور ساطع یا منعکس می‌کنند، مانند صورت فلکی استارلینک، می‌توانند کاری را که انجام می‌دهند خراب کنند. و هال نگران است که بیلبوردهای فضایی ممکن است مشکل را بدتر کنند.

او گفت: “ماهواره ها رگه های بسیار روشنی در تصاویر به جا می گذارند.” “راه راه ها می توانند پیکسل های یک تصویر را اشباع کرده و آن را کاملاً خراب کنند.”

به گفته سیتنیکوف، این مشکل بزرگی نخواهد بود. در پیشنهاد او، بیلبورد تنها به مدت شش دقیقه در یک زمان قابل مشاهده خواهد بود.

هال گفت، اما حتی این نیز مشکل ساز خواهد بود. «شش دقیقه پایان نجوم زمینی نخواهد بود. اما این آغاز چیزی است که می تواند اتفاق بیفتد. همچنین یک چیز دیگر در آسمان است که بر رصد تأثیر می گذارد. این اثر تجمعی است که واقعاً این پتانسیل را دارد که بر آسمان شب تأثیر منفی بگذارد.”

مخالفان تبلیغات فضایی می گویند که حتی ممکن است به زباله های فضایی کمک کند. هر چه اجسام بیشتری را به مدار پرتاب کنیم، احتمال برخورد آنها با یکدیگر و ایجاد یک واکنش زنجیره ای بیشتر می شود که مدار پایین زمین را با زباله پر می کند و رفتن به فضا را بسیار دشوارتر یا حتی غیرممکن می کند.

هال می‌گوید: «چیزها به قدری سریع پیش می‌روند که منطقی است تا زمانی که عواقب کاری را که انجام می‌دهیم درک نکنیم، سرعت را کاهش دهیم.

قانون فضایی

قوانین فضایی ممکن است از بیلبوردهای ماهواره ای جلوگیری کند. فضا موضوع معاهده فضای ماورای جو در سال 1966 است که فضا را یک دارایی جهانی می داند.

پروفسور افتخاری جوآن گابرینوویچ، مدیر مؤسسه حقوق بین المللی فضایی، گفت: «هیچ چیز خاصی در مورد قرارداد تبلیغات فضایی وجود ندارد. او به الجزیره گفت: «اما ماده 9 امضاکنندگان را ملزم می‌کند که به منافع سایر کشورها احترام بگذارند و از «دخالت مضر» در فعالیت‌های فضایی دیگر کشورها اجتناب کنند.

بیلبوردهای ماهواره ای که از رصد فضا توسط اخترشناسان جلوگیری می کند ممکن است مشمول این موضوع شوند. علاوه بر این، در دهه 1990، ایالات متحده قانون ملی ممنوعیت تبلیغات فضایی را تصویب کرد که می توان آن را “دخالت آمیز” در نظر گرفت.

موشک فالکون 9 اسپیس ایکس با دسته ای از تقریباً 60 ماهواره برای شبکه پهن باند استارلینک اسپیس ایکس از مجتمع پرتاب فضایی 40 در کیپ کاناورال فلوریدا در آوریل امسال به پرواز درآمد. [File: John Raoux/AP]

البته، صورت فلکی ماهواره استارلینک اسپیس ایکس توسط مقامات آمریکایی مورد بررسی و تایید قرار گرفته است، اگرچه بر نجوم تاثیر می گذارد. حقوق بین الملل به نحوه اعمال معاهدات در سطح ملی نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، دولت روسیه باید تصمیم بگیرد که آیا معتقد است استارتاپ تبلیغات فضایی روسیه مطابق با معاهده فضایی است یا خیر. با این حال، استدلال قانونی برای مسدود کردن تبلیغات فضا در صورتی که باعث آلودگی نوری بیش از حد شود وجود دارد.

همه اینها سیتنیکوف را ناموفق می کند. ایده او ممکن است برای مدتی وجود داشته باشد، اما اکنون او می خواهد به فضا برگردد. او اخیراً فعالیت های StartRocket را با فعالیت های یک استارت آپ روسی دیگر ترکیب کرده است. آنها این بار نمی خواهند یک بیلبورد راه اندازی کنند، بلکه ماهواره های کوچکی هستند که می توانند از طریق لیزر به مورس روی زمین پیام بفرستند.

سیتنیکوف گفت: «می توانید از دوربین گوشی خود برای خواندن اطلاعات لیزرها استفاده کنید. رسانه های مستقل در کشورهایی مانند ایران، روسیه یا کره شمالی می توانند از آن استفاده کنند.

باید دید آیا این ایده توسعه خواهد یافت یا خیر. آنچه محتمل به نظر می رسد این است که با کاهش هزینه سفرهای فضایی، برنامه های تبلیغاتی فضایی مطمئناً افزایش خواهند یافت.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followersbuy instagram followers with credit cardMobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes