کیم جونگ اون: 10 سال موشک، ترور و فلاکت اقتصادی اخبار مربوط به کیم جونگ اون

[ad_1]

سئول، کره جنوبی – کیم جونگ اون پس از مرگ پدرش در دسامبر 2011 کنترل کره شمالی را به دست گرفت.

برخی پیش‌بینی می‌کردند که وقتی بار اداره کل کشور بر دوش جوانان تحصیلکرده سوئیس گذاشته می‌شود، او راه اصلاح را انتخاب می‌کند و تخمین می‌زند که این راه برای مردمش مفیدتر از انزوا، تقابل و آزمایش‌های دفاع موشکی است.

اما این جایی نیست که کیم کشورش را اداره می کند. در واقع دقیقا برعکس این اتفاق افتاد.

گو میونگ هیون، محقق موسسه مطالعات سیاسی آسان در کره شمالی به الجزیره گفت: کیم جونگ اون همیشه غریزه طبیعی قدرت را داشته است.

در واقع، احتمالاً به همین دلیل است که او با وجود اینکه او کوچکترین فرزند است و لزوماً وارث آشکار تاج و تخت نیست، از سوی پدرش به عنوان «تنها وارث و رهبر انقلاب جوچه» انتخاب شده است.

گو گفت: «او مهمترین ویژگی رهبری کره شمالی را داشت، یعنی شیدایی او برای قدرت.

در زمان کیم جونگ اون، کره شمالی آزمایش‌های تسلیحاتی خود را افزایش داده است و اکنون تهدیداتی در قالب سلاح‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک قاره‌پیما دارد که می‌تواند بیشتر قاره ایالات متحده را حتی در سال 2017 هدف قرار دهد و به ترس از جنگ هسته‌ای بین کشورها دامن بزند. .

کیم جونگ اون، کره شمالی، در 28 دسامبر 2011، در جریان مراسم تشییع جنازه در پیونگ یانگ از ماشین نعش کش حامل جسد پدرش استقبال می کند. [File: AP Photo]

او هیچ نشانه ای نشان نمی دهد که توسعه قدرت نظامی کشور را تسهیل کند.

“او زنگ می‌زند [the missile programme] شمشیر گرانبهای او آنکیت پاندا، یکی از همکاران ارشد استنتون در برنامه سیاست هسته ای بنیاد کارنگی برای صلح بین المللی و نویسنده کتاب کیم جونگ اون و بمب، گفت که او معتقد است که این برای بقای رژیم او کاملا ضروری است.

اما 10 سال پس از اینکه کیم – که می‌توانست با از دست دادن چند پوند در سرتاسر جهان خبرساز شود – رهبر منزوی‌ترین کشور جهان شد، چیزهای زیادی ناشناخته باقی مانده است، از جمله برنامه‌های آینده او برای کره شمالی.

چئونگ سونگ چانگ، مدیر مرکز تحقیقات کره شمالی در مؤسسه سجونگ در کره جنوبی می گوید: «اگر واقعاً می خواهید بدانید کسی کیست، باید با نگاه کردن به خانواده و تربیت او شروع کنید.

“ژنرال آینده”

نیروی نظامی بخش مهمی از زندگی کیم از دوران کودکی بود. عکس‌هایی از او در دوران کودکی در لباس فرم کامل، مملو از نشان‌های کامل عنوان، که گفته می‌شود برای تولد هشتمین سالگردش دریافت کرده، وجود دارد. طبق گفته چئونگ، به افسران دستور داده شد که به عنوان رئیس از او استقبال کنند.

او گفت: «(این) نشانه روشنی بود که کیم جونگ اون توسط پدرش به عنوان یک «ژنرال آینده» تغذیه می شد.

کره شمالی کیمکیم جونگ اون در عکس هایی که توسط خبرگزاری دولتی KCNA به اشتراک گذاشته شده، سوار بر اسب در کوه پکتو می شود. این کوه برای خانواده کیم اهمیتی افسانه ای دارد [File: KCNA via AP Photo]

او که بزرگ شد، همراه با برادر بزرگترش کیم جونگ اون که در آن زمان جانشین کره شمالی بود، برای تحصیل در یک مدرسه خصوصی در برن، پایتخت سوئیس فرستاده شد، اگرچه چئونگ می‌گوید جان چول «او هیچ جاه‌طلبی نداشت. و از نظر پدرش، بنابراین او «برای حکومت بر کره شمالی ناتوان بود».

آنچه در این چهار سال اتفاق افتاده است، برخی را تشویق کرده است که باور کنند چن اون کره شمالی را به روشی جدید و غربی تر رهبری خواهد کرد. به هر حال، این مرد بسکتبال را دوست داشت، اشتیاقی که با خواندن دنیس رادمن، ستاره NBA، برای رهبر عرصه بسکتبال پیونگ یانگ، آواز «تولد مبارک» بخواند.

پس از برن، کیم در دانشگاه نظامی کیم ایل سونگ ثبت نام کرد و در آنجا آموزش نظامی خود را به پایان رساند. در سال 2008، او به عنوان جانشین کره شمالی معرفی شد و در سال 2011، پس از حمله قلبی مرگبار پدرش، کنترل ایالتی را که پدربزرگش تأسیس کرده بود، به دست گرفت.

طولی نکشید که اثری از خود بر جای گذاشت.

«مردم فکر می‌کردند کیم جونگ اون مرد خودش می‌شود، مدتی طول می‌کشد، اما می‌دانید، فقط سه یا چهار سال طول کشید تا هرکسی را که می‌توانست آنقدر تأثیرگذار یا قدرتمند باشد که بتواند با او رقابت کند، حذف کند.»، گو میونگ. – – گفت هیون.

ترامپ - کره شمالیدونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت ایالات متحده، با کیم جونگ اون در منطقه غیرنظامی شده که در ژوئن 2019 از هم جدا می شود، دیدار کرد. [File: KCNA via EPA]
کیم جونگ اون در سال 2018 آماده دست دادن با مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی برای خط مرزی نظامی در روستای مرزی پانمونجوم در DMZ می شود. این نشست نتوانست کیم را متقاعد کند که سلاح های هسته ای خود را کنار بگذارد. [File: Korea Summit Press Pool via AP Photo]

بدیهی است که سوئیس نتوانست اثری ماندگار بر استالینیست آینده بگذارد. کیم جونگ اون پس از پاکسازی و تثبیت موقعیت خود، تحریکات خود را علیه ایالات متحده آغاز کرد که مهمترین آن آزمایش هسته ای در سال 2016 بود.

سپس ما نشانه هایی را دیدیم که او می خواست کره شمالی چه کشوری باشد. در سطح بین المللی، او می خواست کره شمالی را به یک قدرت منطقه ای تبدیل کند.

قتل به موشک

در فوریه 2017، او جهان را نه با یک سلاح، بلکه با قتل برادر ناتنی خود در توطئه ای شامل استفاده از یک عامل اعصاب مرگبار در راهرو ترمینال بودجه در فرودگاه بین المللی کوالالامپور، شوکه کرد.

ترور کیم جونگ نام باعث مخالفت دیپلماتیک با مالزی، یکی از معدود کشورهای دارای سفارت کره شمالی شده است.

ماموران کره شمالی پشت این حمله به سرعت کشور را ترک کردند و این دو زن – اهل اندونزی و ویتنام – را رها کردند که توسط یک دوربین امنیتی در حال آغشته کردن صورت کیم جونگ نام با ماده ای دستگیر شدند تا به جرم قتل محاکمه شوند.

در طول دادگاه، آنها ادعا کردند که فکر می کردند در یک شوخی بازی نقش داشته اند و در نهایت آزاد شدند.

سفارت در یکی از حومه های لوکس کوالالامپور سرانجام امسال تعطیل شد و اکنون خانه اجاره شده است.

کیم جونگ اون تجهیزات نظامی و تسلیحات کره شمالی را مدرن و پالایش می کند. تحلیلگر آنکیت پاندا می گوید موشک های نورث مانند “جواهرات تاج” او هستند. [File: Wong Maye-E/AP Photo]

مدت کوتاهی پس از ترور، کیم جونگ اون در حین تماشای یک سری آزمایشات موشکی که دو مورد از آنها موشک‌های بالستیک قاره‌پیما بودند، دوباره عناوین جهانی را به سرقت برد و توانایی «دستیابی آسان به تعدادی از شهرهای بزرگ آمریکا» را داشت.

تحولات باعث شده است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا، کره شمالی را با «آتش و خشمی که جهان هرگز ندیده است» تهدید کند، اگر به چنین پیشرفتی ادامه دهد. بر اساس کتاب روزنامه نگار باب وودوارد، رئیس دفاع رئیس جمهور جیم ماتیس از وقوع یک جنگ هسته ای واقعی می ترسید.

اما سال بعد شرایط به کلی تغییر کرد و ترامپ به مردم گفت که با کیم جونگ اون موافقت کرده است و مدتی تنش در محیط هسته ای و آرماگدون از بین رفت. کیم از مطبوعات مثبتی که در اجلاس سران با سرفصل‌ها همراه بود لذت برد – ابتدا با مون جائه این، رئیس‌جمهور کره جنوبی و بعد با ترامپ.

نشست سال 2018 در سنگاپور اولین نشست در تاریخ بین رئیس جمهور ایالات متحده و رهبر کره شمالی بود.

اما امیدها به سرعت از بین رفت و دو طرف نتوانستند در مورد اینکه چه کسی باید اولین کسی باشد که از اهرم ها، تحریم ها یا سلاح های هسته ای دست می کشد، به توافق برسند. نشست دوم با ترامپ در سال 2019 شکست خورد و دیدار مرزی بین دو کره چیزی بیش از چند عکس به یاد ماندنی به همراه داشت.

ترامپ دوباره کیم را “مرد موشکی کوچک” خطاب کرد. کره شمالی با تکرار توهین مورد علاقه خود پاسخ داد و ترامپ را «گیج» خواند.

از آن زمان، پیونگ یانگ به چرخه آشنای آزمایش‌ها و تهدیدات موشکی خود بازگشته است. سازمان ملل می‌گوید که شواهدی از تولید مواد هسته‌ای در مجتمع منحل‌شده یونگ‌بیون پیدا کرده است.

«آنها واقعاً جواهراتی در تاج و تخت نظام سیاسی کره شمالی هستند. پاندا گفت: “این چیزی نیست که آنها مایل به مبادله یا رها کردن برای مدت کوتاهی باشند.”

خود کیم، نوار ظاهراً ظرف چند ماه در اوایل سال 2020 ناپدید شد و برای مدت کوتاهی در توییتر مرده اعلام شد، خوب به نظر می رسد. او اخیراً وزن زیادی از دست داده و به نظر می رسد مدت زیادی است که در حال تطبیق است.

و با اعتقاد او به اینکه سلاح های کشتار جمعی او برای جلوگیری از هرگونه تجاوز ایالات متحده کاملاً ضروری است، آنها احتمالاً اینجا هستند تا بمانند.

«من فکر می‌کنم که این با معضل امنیتی پیش روی کره شمالی تشدید شده است. پاندا گفت: “این باعث نگرانی در ژاپن و جرقه سرمایه گذاری بیشتر شده است و دفاع موشکی در منطقه قطعا گفتمان واشنگتن را در مورد مسائل کره افزایش داده است.”

او توانست قدرتمندتر از پدرش شود و در ذهن خود با ایالات متحده “امپراتوری” روبرو شود.

تحلیلگر Go گفت: «اما پس از آن قیمت بالایی داشت زیرا اقتصاد کره شمالی متلاشی شد.

کیم مکرراً به ضعف‌های اقتصادی که توسط تحریم‌های بین‌المللی و بسته شدن مرزها در نتیجه همه‌گیری ویروس کرونا با مشکل مواجه شده است، اذعان کرده است. او در یک رژه نظامی گریه کرد و عذرخواهی کرد و وضعیت را “راهپیمایی سنگین” نامید – عبارتی که برای توصیف قحطی بزرگ دهه 1990 استفاده می شود که صدها هزار تا میلیون ها کشته بر جای گذاشت. و اخیراً، در اوایل دسامبر، او دوباره از افراد خود خواست تا برای یک نبرد طولانی به نیروها بپیوندند.

کیم جونگ اون گفت: سال آینده بسیار مهم خواهد بود، زیرا ما باید مانند امسال بسیار سخت بجنگیم.

گزارش های متعددی حاکی از آن است که این کشور با زمستانی گرسنه مواجه است. کیم مطمئناً می‌خواهد از قحطی دیگری جلوگیری کند، اما به نظر نمی‌رسد که بخواهد سلاح‌هایش را معامله کند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort buy instagram followersanaliçli köfte tarifikusadasi escortbetroadsmm panel