کالدونیای جدید برای رای گیری نهایی درباره استقلال از فرانسه آماده است اخبار سیاسی

[ad_1]

رای دهندگان روز یکشنبه برای سومین و آخرین همه پرسی استقلال در اقیانوس آرام تحت حاکمیت فرانسه در کالدونیای جدید رای می دهند.

جنبش استقلال در دو همه پرسی قبلی استقلال از فرانسه که در سال های 2018 و 2020 برگزار شد، شاهد دستاوردهای فزاینده ای بوده است.

اما تصمیم احزاب اصلی برای تحریم آخرین همه پرسی جنجالی را پیش از رای گیری 12 دسامبر برانگیخت.

ویکتور توتوگورو، سخنگوی کاناک و جبهه آزادیبخش ملی سوسیالیست (FLNKS) گفت: ما از فعالان و اعضای خود خواسته ایم که در این انتخابات دخالت نکنند تا این انتخابات برگزار شود و بدین ترتیب نشان دهیم که مخالف نظام دموکراتیک نیستیم. در کالدونیای جدید)، یکی از اعضای ائتلاف گسترده جدایی طلب معروف به کمیته استراتژیک استقلال، به الجزیره گفت.

«حتی اگر فرانسه برای چندین دهه از مهاجرت مردم عمدتاً از اروپا و اقیانوس آرام تحت مراقبت خود حمایت کرده است، تا مردم کاناک را در کشور خود به اقلیت تبدیل کند.

کالدونیای جدید، مستعمره سابق فرانسه و اکنون یک قلمرو ماوراء بحر با خودمختاری افزایش یافته است، در اقیانوس آرام جنوبی، با یک پرواز تقریباً سه ساعته در شرق استرالیا واقع شده است.

او حق سه رفراندوم در مورد وضعیت سیاسی آینده خود را در توافقنامه نومئا در سال 1998 داشت، توافقی بین رهبران فرانسه و سرزمینی که هدف آن رسیدگی به نارضایتی های سیاسی و اجتماعی-اقتصادی در میان ساکنان بومی جزیره موسوم به کانات ها بود و به کالدونیای جدید خودمختاری بیشتری می داد.

حامیان طرفدار فرانسه برای پیروزی در رفراندوم اول و دوم تلاش کردند و به ترتیب 56.7 و 53.3 درصد آرا را به خود اختصاص دادند.

پیش از رأی گیری سوم، فیلیپ گومز، رهبر حزب وفادار Caledonia Together، به روزنامه محلی Les Nouvelles Caledoniennes گفت: «بحث واقعی این است: چگونه می توان در رابطه با فرانسه تجدید نظر کرد؟ مردم کالدونیای جدید از زندگی با استفاده از حق تعیین سرنوشت خسته شده اند. ما باید با هم، جدایی‌طلبان و غیر جدایی‌طلبان، شرایط را برای کالدونیای جدید عاری از رایزنی‌های استقلال ایجاد کنیم.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و سباستین لکورنو، وزیر امور خارجه فرانسه، در ماه ژوئن با مقامات ارشد کالدونیای جدید در پاریس دیدار کردند. جامعه محلی خواهان به تعویق افتادن همه پرسی به دلیل عواقب شدید COVID-19 است [File: Bertrand Quay/EPA]

اما تصمیم دولت فرانسه برای برگزاری آخرین همه پرسی در ماه جاری برای جلوگیری از انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی فرانسه در سال آینده خشم احزاب استقلال را برانگیخته است. آنها با حمایت کشورهای جزیره ای اقیانوس آرام، خواستار برگزاری رای گیری در پایان سال آینده شدند.

احزاب طرفدار مستقل می گویند که افزایش شدید موارد ابتلا به کووید-19 در سال جاری، به اوج محدودیت در محاصره در ماه های سپتامبر و اکتبر، و زمان مورد نیاز برای مراسم سنتی عزاداری برای مردگان در جامعه کناک، توانایی آنها را برای آماده شدن برای این رویداد به شدت مختل کرده است. رای.

موضوع اعتبار

فرانسه یک گروه امنیتی تقویت شده را برای نظارت بر همه پرسی مستقر کرده است. کالدونیای جدید حدود 271407 نفر جمعیت دارد که از این تعداد 41.2 درصد کانادایی و 24.1 درصد اروپایی و عمدتاً فرانسوی هستند. افرادی که در این قلمرو متولد شده اند و ساکنان طولانی مدت حق رای دارند، اما اکنون انتظار می رود که مشارکت بسیار کمتر از 85.6 درصدی باشد که در سال گذشته رای دادند.

کارولین گراولات، دانشیار حقوق عمومی در دانشگاه کالدونیای جدید در نومئا، به الجزیره گفت: «بدیهی است که همه پرسی تعیین سرنوشت کم مشارکت، قدرت مورد انتظار را نخواهد داشت.

“انتخاب FLNKS برای رای ندادن یک موضوع سیاسی واقعی است، اما اهمیت نتیجه را تحت تاثیر قرار نمی دهد، زیرا تفاوت بین آرای “بله” و “نه” احتمالاً به حدی کاهش نمی یابد که “بله” برنده شود.” او گفت. او

با این حال، توتوگورو واضح است که حزب او یک نتیجه طرفدار وفادار را نخواهد پذیرفت.

ما قبلاً اعلام کرده‌ایم که این نتیجه را به رسمیت نمی‌شناسیم و آن را به طور علنی در سطح ملی فرانسه، در سطح منطقه‌ای در اقیانوس آرام و در سطح بین‌المللی به چالش خواهیم کشید. ما قبلاً یک کمپین اطلاع رسانی بین المللی راه اندازی کرده ایم… تاکید می کنیم که این رای به استعمار زدایی کشورمان از نظر سیاسی بی فایده است، زیرا ما کانکس ها، اولین افراد مستعمره و مدعی استقلال، غایب هستیم. جزیره

بدون مشارکت ما چه اعتمادی وجود دارد؟

تجارب به حاشیه راندن اجتماعی-اقتصادی، مصادره زمین و محرومیت از حقوق کاناک باعث ناآرامی های مدنی خشونت آمیز در کالدونیای جدید در دهه 1980 شد.

در یک همه پرسی اولیه که در سال 1987 برگزار شد، قبل از توافق نومئا، هواداران استقلال که از حق رای ساکنان اخیر خشمگین بودند، نیز تحریم کردند. پیروزی غالب طرفداران فرانسه منجر به اعتراضات خشونت آمیز شد، با آشتی بین رهبران فرانسه و سرزمینی که با توافق ماتینیون در سال 1988 برای اصلاح نابرابری و 10 سال بعد، توافق نومئا، که دیدگاهی از “حاکمیت مشترک” را ترویج می کرد، به اوج خود رسید.

نخست وزیر حامی استقلال کالدونیای جدید، لوئیس ماپو (چپ) به تیری سانتا، رئیس جمهور سابق حزب راستگرای Le Rassemblement در نومئا، که مخالف استقلال است، ماه گذشته تبریک می گوید. بلاتکلیفی قبل از رای گیری 12 دسامبر به وجود آمد [File: Theo Rouby/AFP]

با این حال، ساکنان جزیره محلی همچنان از سطح بالایی از فقر در مقایسه با ساکنان اروپایی تبار رنج می برند، و در حالی که کالدونیای جدید دارای بالاترین تولید ناخالص داخلی (GDP) در منطقه ملانزی با 37448 دلار است، بیکاری در کاناک حدود 38 درصد برآورد شده است. .

در ماه فوریه، احزاب استقلال مواضع خود را در دولت ارضی تقویت کردند و شش کرسی از 11 کرسی قوه مجریه، پارلمان محلی در قلمرو را به دست آوردند. آنها در فراخوان خود برای تعیین سرنوشت خود به چالش می کشند، اگرچه حامیان میانه رو آماده اند تا شکلی از “استقلال در مشارکت با فرانسه” را در نظر بگیرند.

وفاداران، از جمله احزاب Caledonia Together و Le Rassemblement (The Rally)، می گویند حفظ روابط با فرانسه امنیت اقتصادی و ژئوپلیتیکی را تضمین می کند.

«آنچه احزاب را در مقابل استقلال نگران می کند، خود استقلال است. آنها معتقدند که با باقی ماندن در واحد فرانسوی، کالدونیای جدید قادر خواهد بود بزرگترین “استقلال” یا بزرگترین استقلال و آزادی را حفظ کند. گراولات گفت: از این نظر، فرانسه یک نیروی دفاعی در برابر مداخلات خارجی است.

نیروی اروپایی همچنین سالانه 1.5 میلیارد یورو (1.69 میلیارد دلار) به قلمرو تزریق می کند که در صورت تشکیل دولت از آن خارج می شود.

عصر جدید

وفاداران بر این باورند که یک نتیجه زودهنگام “نه” باعث افزایش اعتماد به اقتصاد می شود، در حالی که فرانسه هشدار داده است که نتیجه “آری” باعث آینده ای نامطمئن و مهاجرت 10000 تا 24000 نفر از کالدونیای جدید خواهد شد.

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه نیز می‌خواهد شاهد ماندن کالدونیای جدید در میدان باشد، زیرا نقش مهمی در حوزه قدرت دریایی و نفوذ ژئوپلیتیک فرانسه در اقیانوس هند و اقیانوس آرام دارد، دسترسی به ذخایر بزرگ نیکل را فراهم می‌کند و به مقیاس آن کمک می‌کند. منطقه انحصاری اقتصادی

جهت رای گیری روز یکشنبه هر چه باشد، پایان توافق نومئا و شروع بحث در مورد توافق جدید در مورد روابط بین فرانسه و کالدونیای جدید خواهد بود. انتظار می‌رود که یک همه‌پرسی اضافی برای شهروندان تا ژوئن 2023 برگزار شود تا توافقنامه جدیدی را که تحت نظارت دولت فرانسه است و پس از انتخابات سال آینده معرفی شده است، تصویب کند.

«دوره پس از رفراندوم همچنان باز است و فرانسه پس از تجدید ریاست جمهوری و مجمع ملی آن، یک دوره انتخابات قدرتمند را تجربه خواهد کرد. توتوگورو گفت: ما هوشیار خواهیم ماند و بر پیشرفت این وضعیت نظارت خواهیم کرد.

کالدونیای جدید سرزمین تضاد با ثروت شدید، بلکه فقر و بیکاری، به ویژه در میان جامعه محلی کاناک است. [File: Theo Rouby / AFP) (AFP)
Volunteers visit the Lelos shanty town in Noumea in September during the coronavirus lockdown. Irrespective of the outcome on Sunday, Kanak leaders want a concerted effort to tackle inequality [File: Theo Rouby/AFP]

هر دو طرف شکاف سیاسی به ترویج آینده ای متحد ادامه می دهند.

گراولات گفت: “سرنوشت مشترک و” آینده مشترک” در کالدونیای جدید ایده آل نیستند، بلکه یک ضرورت هستند.

اما توتوگورو تاکید می کند که هر آینده متحدی مستلزم مبارزه با نابرابری های اجتماعی در کشور است. علیه فقر و شکاف روزافزون با ثروتمندترین ها، علیه بی عدالتی مالیاتی و فرار مالیاتی، علیه غارت منابع، علیه شکست مدرسه… ما همیشه نشان داده ایم که جاه طلبی داریم که به همه شهروندان فرصتی برای ساختن آینده ارائه دهیم. با هم که بر پایه عدالت اجتماعی بنا شده است.”

تعهد پاره پاره شده روز یکشنبه به رفراندوم، نشانه ای از شکاف عمیق در جامعه کالدونیای جدید و خطر ناامیدی و نارضایتی در ماه های آینده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum analkusadasi escortMobil Ödeme Bozdurmaekonomikripto paraarkadaşlık sitesibuy stripe accountiş fikirleri