پس از 6 ژانویه، بازداشت جمهوری خواهان آمریکایی توسط ترامپ ادامه دارد اخبار درباره دونالد ترامپ

[ad_1]

واشنگتن – با وجود طوفان جنجال ها و انتقادات گسترده پس از قیام سال گذشته کنگره، مالکیت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده بر حزب جمهوری خواه، از زمان خروج او از قدرت، تشدید شده است.

دیوید شولتز، استاد سیاست در دانشگاه هملین در سنت پل، مینه سوتا، گفت که بخشی از دلیل تداوم تسلط او این است که ترامپ همچنان یک شخصیت “کاریزماتیک” است که احساسات رای دهندگان جمهوری خواه را جذب می کند.

شولتز به الجزیره گفت: ترامپ در به دام انداختن مردم از طریق ترس، تعصب و احساسات بسیار موفق بوده است. «حزب جمهوری خواه اکنون ترامپ است. بدون ترامپ، من فکر نمی کنم حزب جمهوری خواه وجود داشته باشد.

این که آیا نفوذ عظیم ترامپ ادامه خواهد داشت یا خیر، یک سوال باز است. روندهای سیاسی کوتاه مدت به نفع او است، اما تحقیقات مداوم در مورد نقش او در قیام 6 ژانویه و مسائل حقوقی جاری مربوط به تجارت املاک او در نیویورک خطراتی را به همراه دارد.

تحریک به شورش

ترامپ علیرغم استیضاح از سوی مجلس نمایندگان آمریکا به دلیل تحریک قیام، همچنان نقش خود را در این قیام انکار می‌کند و به دروغ ادعا می‌کند که نتیجه انتخابات 2020 که وی به رئیس جمهور جو بایدن باخت، جعل شده است.

پس از آن که رهبر جمهوری خواه در نزدیکی کاخ سفید سخنرانی تحریک آمیزی کرد و از جمعیت خواست که «مثل جهنم بجنگند» و «دزدی را متوقف کنید»، جمعیتی از حامیان او به ساختمان یورش بردند.

ترامپ همچنین سعی کرد از دسترسی کمیته مجلس نمایندگان که در مورد رویدادهای 6 ژانویه تحقیق می کرد، به اسناد کاخ سفید مربوط به قیام جلوگیری کند و قانونگذاران را متهم به سرپوش گذاشتن کرد.

در حالی که این امر می‌تواند برای اکثریت آمریکایی‌هایی که 6 ژانویه را تلاشی برای تضعیف انتخابات 2020 می‌دانند، به ترامپ آسیب برساند، اما به انگیزه رای‌دهندگان جمهوری‌خواه برای خرید آنچه رئیس‌جمهور سابق می‌فروشد، کمک می‌کند.

https://www.youtube.com/watch?v=dbtljNk1BjM

متیو دیکنسون، استاد سیاست در کالج میدلبری در ورمونت، به الجزیره گفت: ترامپ از حمایت عمومی عظیمی برخوردار است.

دونالد ترامپ مشهورترین سیاستمدار جمهوری خواه است، و بنابراین، چه از او خوشتان بیاید و چه از او متنفر باشید – و من صادقانه فکر می کنم اکثر نظام جمهوری خواهان [doesn’t] مانند او، وضعیت انتخاباتی شما به توانایی دونالد ترامپ برای بسیج رأی دهندگان از جانب شما گره خورده است.»

نفوذ سیاسی

ترامپ چشم انداز باز برای بازگشت به کاخ سفید در سال 2024 دارد و فعالانه از نامزدهای جمهوری خواه در انتخابات میان دوره ای آینده حمایت می کند. ترامپ تاکنون از تقریباً 85 نامزد جمهوری خواه برای مناصب دولتی حمایت کرده است، از جمله برخی از رقبای فعلی جمهوری خواه که ترامپ راه خود را با آنها جدا کرده است.

در جورجیا، ایالتی کلیدی که ترامپ در سال 2020 آن را از دست داد، رئیس جمهور سابق تیمی از نامزدهای سیاسی را برای شرکت در انتخابات بعدی جذب و از آنها حمایت کرده است، از جمله هرشل واکر ستاره سابق فوتبال ایالات متحده و سناتور سابق دیوید پردو.

در واقع، تأیید ترامپ می تواند نامزدی را ایجاد کند یا شکست دهد. به گفته چارلز بولاک، استاد علوم سیاسی در دانشگاه جورجیا، حمایت پردو از برایان کمپ، فرماندار جمهوری خواه، پردو را تقویت کرد و به کمپ آسیب رساند.

بولاک به الجزیره گفت: «او مقامات جمهوری خواه را متقاعد کرد که نعمت او برای آینده سیاسی آنها مهم است و نفرین او کشنده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق، هرشل واکر نامزد سنا جورجیا را در جریان تجمعی برای نجات آمریکا در آغوش گرفت.دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق، هرشل واکر نامزد سنا جورجیا را در راهپیمایی خود در سپتامبر 2021 Save America در پری، جورجیا، در آغوش می‌گیرد. [File: Ben Gray/AP Photo)

In Arizona, Trump is planning to hold a political rally on January 15 to support former local news anchor Kari Lake for governor. Lake has said she believes Trump, not Biden, won the 2020 election in Arizona, even though three state audits showed Biden won.

“I’m honored to have President Trump’s endorsement. And I’m thrilled that he’s coming to Florence, Arizona, January 15 for his first rally of 2022. Let’s make this his biggest rally yet. I will see you there!” Lake tweeted on January 2.

In Alaska, a state Trump won twice, he has endorsed Kelly Tshibaka, a Republican state official who is challenging incumbent Senator Lisa Murkowski, one of seven Republican senators who voted to impeach Trump for the January 6 insurrection.

Trump endorsed Alaska Governor Mike Dunleavy on condition Dunleavy would not endorse Murkowski. “If Mike endorses her, which is his prerogative, my endorsement of him is null and void, and of no further force or effect!” Trump said in a statement.

Sen. Lisa Murkowski, R-Alaska, walks to the chamber at the Capitol.Republican Senator Lisa Murkowski of Alaska, who voted to convict Donald Trump in his second impeachment trial, faces a Trump-backed challenger in her 2022 fight for re-election [File: J Scott Applewhite/AP Photo]

انتخابات میان دوره ای

البته تداوم نفوذ ترامپ در حزب جمهوری خواه و چشم انداز سیاسی آینده او در انتخابات آتی در ماه نوامبر مورد آزمایش قرار خواهد گرفت. تجربه گذشته او از برنده شدن و از دست دادن تأییدیه ها آزمایش شده است، اگرچه جمهوری خواهان آماده هستند تا امسال عملکرد خوبی داشته باشند.

برخی از جمهوری خواهان نگرانند که نبردهای ویرانگر درون حزبی در جریان انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان بر سر محاکمه مجدد نارضایتی های ترامپ، خطر ضرر دموکرات ها در انتخابات عمومی را به همراه داشته باشد.

در جورجیا، ترامپ جرقه‌ای در میان جمهوری‌خواهان برانگیخت و باعث شد که پوردو – که سال گذشته نامزدی خود را برای انتخاب مجدد در سنا از دست داد – در مقابل کمپ، رئیس جمهوری‌خواه فعلی شرکت کند. زمانی که ترامپ پیروزی بایدن در انتخابات 2020 گرجستان را تایید کرد، کمپ عصبانی شد.

در سطح ملی، رقابت در آلاسکا ترامپ را در مقابل میچ مک کانل، رهبر جمهوری خواه سنا، که از مرکوفسکی حمایت می کرد، قرار داد.

    پیروان ترامپ، مارجوری تیلور گرین، مت گوتز و لوئیس گومرت، چهره های جدید حزب جمهوری خواه در مجلس نمایندگان هستند.پیروان ترامپ، مارجوری تیلور گرین، مت گوتز و لوئیس گومرت، چهره های جدید حزب جمهوری خواه در مجلس نمایندگان هستند. [J Scott Applewhite/AP Photo]

اما بخش دیگری از آنچه ترامپ را مرتبط نگه می‌دارد، حزب‌گرایی تلخی است که در حال حاضر بر سیاست آمریکا حاکم است، که به گفته تحلیلگران، تابعی از رسوایی حوزه‌های کنگره است که آرای میانه‌رو را در هر دو حزب حذف کرده است.

در حالی که چندین جمهوری خواه داستان ترامپ را رد کردند، از جمله آدام کینسینجر، نماینده مجلس نمایندگان، که به استیضاح ترامپ رای داد اما در دوره موقت به دنبال انتخاب مجدد نخواهد بود، اکثر آنها با ترامپ همسو هستند.

در همین حال، گروهی از اعضای صریح مجلس، از جمله جیم جردن، مارجوری تیلور گرین، مت گیتس و پل گوسار، به عنوان رهبران تشویق کننده پیام او به کنگره ظاهر شدند.

توماس ولگی، استاد دانشکده مدیریت و سیاست عمومی در دانشگاه آریزونا، به الجزیره گفت: ترامپ همیشه جناح راست حزب جمهوری خواه را جذب کرده و توانسته آن را به تصرف خود درآورد.

زمانی که دستکاری، سیاست هویت، مجازات افرادی را که در حزب سیاسی شما با لحن متفاوتی صحبت می‌کنند، در نظر بگیرید… دور شدن افراد را بسیار دشوار می‌کند.»[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followersbuy instagram followers with credit cardMobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes