پس از 16 سال در گوانتانامو، آیا هامبالی محاکمه عادلانه خواهد شد؟ | اخبار زندان

[ad_1]

مدان، اندونزی – نصیر عباس، یکی از اعضای سابق گروه تندرو اندونزیایی جماعه اسلامیه (JI)، همتای خود Encep Nurjaman را “جاوه ای معمولی” توصیف می کند.

عباس به الجزیره گفت که نورجمان که بیشتر با نام مستعار خود همبالی و همچنین با نام مستعار خود رضوان عصام الدین شناخته می شود، “مودب”، “نرم” و “درست” بود و زمانی را به یاد آورد که این دو مرد بخشی از یکی از مخوف ترین گروه ها بودند. در آسیای جنوب شرقی

همبالی و عباس در دهه 1990 با هم در نبردهای نظامی در افغانستان آموزش دیدند و قبل از پیوستن به JI که پس از انجام یک سری حملات در اندونزی در دهه 2000 توسط دولت ایالات متحده به عنوان یک سازمان تروریستی اعلام شد. بمبی در سال 2002 که بیش از 200 نفر را کشت.

«او بسیار شیوا و بسیار باهوش بود. عباس که از زمان دستگیری خود با مقامات همکاری می کند و در حال حاضر روی برنامه های رادیکال سازی برای دولت اندونزی کار می کند، گفت: شما نمی توانید تحت تأثیر او قرار نگیرید.

ایالات متحده چنین احساسی نداشت.

هامبالی که اکنون 57 سال دارد، 16 سال گذشته را در خلیج گوانتانامو در کوبا گذرانده است و جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا، او را “یکی از مرگبارترین تروریست های جهان” توصیف کرده است.

جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا با لباس رسمی و در مقابل پرچم آمریکا از دستگیری همبالی استقبال کرد.در آن زمان، جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور آمریکا از دستگیری هامبال استقبال کرد و او را «یکی از مرگبارترین تروریست های جهان» خواند. [File: Rick Wilking/Reuters]

بیست سال پس از فرستادن اولین بازداشتی ها به گوانتانامو، هامبالی یکی از 39 مردی است که هنوز در آنجا نگهداری می شود.

از 800 زندانی در این مرکز از زمان افتتاح آن، تنها 12 نفر به جنایات جنگی متهم شده اند و در کمپ جاستیس در این مرکز در برابر یک کمیسیون نظامی محاکمه خواهند شد. همبالی که متهم به قتل، تروریسم و ​​توطئه است یکی از آنهاست.

میشل پارادی، وکیل حقوق بشر و امنیت ملی گفت: موضع دولت ایالات متحده این است که افرادی که به طور کلی در گوانتانامو هستند، و همچنین زمانی که در کمیسیون های نظامی متهم می شوند، دسته ای از جنگجویان غیرقانونی هستند. قانون دانشمند و مدرس دانشکده حقوق کلمبیا در نیویورک.

به گفته دولت، هامبالی یک مبارز در جنگ علیه تروریسم است و به همین دلیل می‌تواند برای جنایات جنگی محاکمه شود.

در اسناد دادگاهی که توسط الجزیره مشاهده شده، جنایات جنگی شامل بمب گذاری بالی در سال 2002 بر روی مردمی است که از یک شب در منطقه شلوغ کوتا جزیره لذت می بردند و حمله سال 2003 به هتل JW Marriott در جاکارتا پایتخت اندونزی که در آن 12 نفر کشته شدند. صدها نفر در جاکارتا و بالی زخمی شدند.

هامبالی با دو مالزیایی و متهم به “همدست” – محمد نذیر بن لپ و محمد فریک بن امین – محاکمه خواهد شد، اما برخی از آنها نمی پرسند که آیا می توانند رسیدگی عادلانه ای داشته باشند.

«یک ویژگی تکرارشونده جنگ علیه تروریسم، فراخوانی تروریسم به عنوان یک اقدام بی سابقه و استثنایی است. یان ویلسون، استاد ارشد سیاست و امنیت در دانشگاه مرداک استرالیا به الجزیره گفت: این یک استراتژی تکراری است که توسط گروه‌ها، جنبش‌ها و دولت‌های مختلف در طول تاریخ استفاده می‌شود.

«این ماهیت «انحصاری» برای ساده‌سازی اقداماتی که چارچوب‌های حقوقی و حقوقی موجود را دور می‌زند یا انکار می‌کند، از جمله آن‌هایی که در قانون اساسی تصریح شده‌اند، مانند حقوق محاکمه عادلانه و فرض بی‌گناهی، استفاده شده است. این “وضعیت اضطراری” در پاسخ به خطر و تهدید تروریسم به وخامت قابل توجهی در حاکمیت قانون و تغییرات قابل توجهی در غیرلیبرالیسم در دموکراسی ها منجر شده است.

ویلسون می‌گوید گوانتانامو نمونه‌ای از این رویکرد است – مکانی که واشنگتن آن را “حاکمیت انحصاری” می‌داند، اما همچنین در جایی خارج از صلاحیت رسمی ایالات متحده به تصویر کشیده می‌شود.

شکنجه

بازداشت شدگانی مانند همبالی نه تنها از حقوق قانونی و آیین دادرسی قانونی که توسط قانون اساسی در فرآیندی در خاک آمریکا به آنها اعطا می شود، محروم بودند، بلکه از حقوق مندرج در کنوانسیون ژنو برای محاکمه جنایات جنگی نیز محروم بودند.

هامبالی از طریق وکلای خود ادعا می کند که پس از دستگیری در تایلند در سال 2003 به طرز وحشیانه ای شکنجه شده است، پس از آن او گفت که او را به یک بازداشتگاه مخفی که توسط آژانس اطلاعات مرکزی (سیا) اداره می شود منتقل شده و به عنوان بخشی از انتقال آژانس شکنجه شده است. برنامه بازداشت و بازجویی (RDI)، که گاهی به عنوان “برنامه شکنجه” شناخته می شود.

Encep Nurjamen، همچنین معروف به Hambali، در گوانتانامو با لباس سفید و ریش سفید کوتاه عکس گرفته شده است.Encep Nurjamen، همچنین به نام Hambali، در عکسی بدون تاریخ ارائه شده توسط اداره فدرال مدافعان عمومی در گوانتانامو، کوبا [File: Federal Public Defender’s Office via AP Photo]

این سیاست پس از حملات 11 سپتامبر به ایالات متحده اتخاذ شد، با رئیس جمهور وقت بوش موافقت کرد که اگر آنها قادر به استخراج اطلاعات برای جلوگیری از حملات دیگر به کشور باشند، می توان برخی از تکنیک های شکنجه را توجیه کرد. بر اساس قوانین بین المللی، شکنجه هرگز موجه نیست.

به گفته وکیل هامبالی، این مرد اندونزیایی را برهنه کردند، از غذا و خواب محروم کردند و مجبور کردند ساعت ها در موقعیت های استرس زا بایستد – زانو زده روی زمین و دست هایش بالای سرش باشد.

همچنین گفته می شود که او تحت “حصارکشی” قرار گرفته است – یک تکنیک شکنجه که در آن بازجوها یک قلاده را به دور گردن زندانی می اندازند و سر او را به دیوار می زنند.

سایر زندانیان گوانتانامو توصیف کردند که در حین بازداشت مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند و با آب بوده اند.

کمیته اطلاعات سنا در حال بررسی برنامه تسلیم سیا در بحبوحه ادعاهای مداوم در مورد شکنجه در گوانتانامو و سایر سایت های به اصطلاح سیاه سیا در سراسر جهان است.

این گزارش که در سال 2014 منتشر شد، نشان داد که تکنیک‌های شکنجه مورد استفاده – که به تعبیر معروف «تکنیک‌های بازجویی پیشرفته» نامیده می‌شود – نه تنها غیرانسانی است، بلکه در به دست آوردن اطلاعات نیز بی‌اثر بوده است.

در این گزارش آمده است که بیشتر بازداشت شدگان، از جمله همبالی، تنها برای توقف شکنجه، اطلاعات نادرست به مقامات ارائه می کردند.

او در تلاش برای کاهش فشار بر روی خود و ارائه گزارشی مطابق با آنچه بود، اطلاعات نادرستی ارائه کرده بود [Hambali] در این گزارش با استناد به یک تلگرام سیا آمده است، پرسشگرانی را که می‌خواستند بشنوند، ارزیابی کنید.

“بدترین هر دو دنیا”

به گفته عباس، حامبالی در طول اقامتش با اسلام جماعتی مرتبط با القاعده، اغلب به عنوان “مرد پولدار” توصیف می شد.

نقش اصلی او جمع آوری و توزیع کمک های مالی بسیاری از کمک کنندگان به سازمان، از جمله اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده بود، که گمان می رود برای بمب گذاری بالی مستقیما به هامبالی پول ارسال کرده است.

یک افسر پلیس اندونزی به دسته‌های گل سفید که روی تابلوی تحریف شده در هتل جی دبلیو ماریوت در جاکارتا رها شده‌اند، نگاه می‌کند تا برای کسانی که در بمب‌گذاری اوت 2003 کشته شدند دعا کنند.هامبالی متهم به شرکت در حملات سال 2003 به هتل جی دبلیو ماریوت در جاکارتا و بمب گذاری های سال گذشته در بالی است که بیش از 200 نفر را کشت. [File: Weda/EPA]

با این حال، در روایت عباس، همبالی با بن لادن موافق بود که غیرنظامیان ممکن است مورد هدف حملات تروریستی قرار گیرند، چیزی که در میان سایر عوامل JI که بسیاری از آنها اهداف نظامی را بازی جوانمردانه می‌دانستند، بسیار بحث برانگیز بود.

عباس گفت: «ما در یک محیط نظامی در افغانستان با دانش نظامی آموزش دیدیم و حمله به اهداف غیرنظامی برای من راحت نبود.

“من اجازه نمی دهم. هیچ کس در بمباران بالی آنقدر شجاع نبود که از من چیزی بخواهد. آنها می دانستند که من هرگز با کشتن غیرنظامیان موافقت نمی کنم. کسانی که موافقت کردند گمراه شدند و من به آنها گفتم.»

سه نفر از عاملان اصلی بمب گذاری بالی در اندونزی به اعدام محکوم و اعدام شدند، در حالی که عامل چهارم به نام علی ایمرون پس از عذرخواهی و ابراز پشیمانی به حبس ابد محکوم شد.

ایمرون همیشه ادعا کرده است که هامبالی از قبل از این حمله اطلاعی نداشته است.

بیست سال پس از بمب گذاری ها – بدترین حمله در جنوب شرقی آسیا – عباس می گوید که معتقد است رفیق سابقش باید به اندونزی بازگردانده شود تا محاکمه شود.

این نظری است که رانتو سیبارانی، وکیل حقوق بشر اندونزیایی به اشتراک گذاشته است و می گوید که دولت اندونزی باید برای بازگرداندن او به کشور مذاکره می کرد.

سیبرانی در ماه اوت به الجزیره گفت: «مهم نیست که اتهامات یا اتهامات علیه هامبالی چقدر جدی باشد، او همچنان یک شهروند اندونزیایی است که طبق قانون مستحق حمایت است.

پارادیس گفت: «این یک مسئله بزرگ است که بر این روند معلق خواهد ماند. آیا ایالات متحده حتی قدرت تعقیب او را دارد؟ تروریسم جنایت جنگی نیست.»

در سال 2009، وزارت دادگستری و دفاع ایالات متحده، کمیسیون های نظامی را «عادلانه، مؤثر و قانونی» توصیف کرد.

در بیانیه ای آمده است: «کمیسیون های نظامی توسط ایالات متحده برای محاکمه افرادی که بیش از دو قرن قانون جنگ را نقض کرده اند، استفاده می شود.

علی ایمرونم که شورت سفید به تن داشت و توسط دو افسر پلیس اسکورت می شد، در یک دادگاه اندونزی در بمب گذاری بالی مجرم شناخته شد.اندونزی دیگر مظنونان بمب گذاری بالی را تعقیب می کند و سه نفر را به اعدام محکوم می کند. چهارم، علی عمرون (تصویر) پس از عذرخواهی و ابراز ندامت به حبس ابد محکوم شد. [File: Widhia/EPA]

هیچ تاریخی برای محاکمه علیه هامبالی تعیین نشده است، اما بسیاری نسبت به نحوه ادامه محاکمه پس از شروع نهایی کمیسیون بدبین هستند.

کوئینتون تامبی، دستیار سیاست عمومی در دانشگاه موناش در اندونزی، به الجزیره گفت: «فرآیند نظامی به طرز مرگباری اشتباه است و روند قانونی به طور کامل توسط برنامه شکنجه سیا به خطر افتاده است».

این بدترین حالت هر دو جهان است: زندانیان محاکمه عادلانه ای دریافت نخواهند کرد و خانواده های قربانیان نخواهند دید که عاملان در دادگاه علنی به دست عدالت سپرده شوند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes