پارتیشن آلومینیومی گزینه‌ای مناسب برای اجرا در فضای کار

پارتیشن بندی راه‌حلی است که به کمک آن می‌توان کمبود فضای اداری و عدم امکان اجاره یا خرید دفتر بزرگ‌تر را جبران کرد. این گزینه راهی جایگزین برای افزایش فضا و بهینه‌سازی محیط دفاتر اداری است تا اعضای تیم بتوانند در این فضای جدید با حفظ حریم خصوصی خود در محیطی پویا به انجام فعالیت‌هایشان بپردازند. در چنین شرایطی پارتیشن آلومینیومی یکی از پیشنهاداتی است که مطرح می‌شود.

پارتیشن‌ اداری الومینیومی یکی از انواع پارتیشن اداری است که سال‌ها جز محبوب‌ترین گزینه‌ها در تفکیک سازی فضای اداری بود اما پس از ظهور پارتیشن‌های شیشه‌ای که ظاهر مدرنی ایجاد می‌کرند از محبوبیت پارتیشن‌های آلومینیومی کاسته شد.

پارتیشن آلومینیوم و شیشه

البته پارتیشن‌های تمام آلومینیوم نقص‌هایی داشت که در کم‌رنگ‌تر شدنش بی‌تأثیر نبود. بعدها با ترکیب شیشه و آلومینیوم نوعی جدید از پارتیشن اداری آلومینیوم ایجاد کردند که بخش اصلی در آن شیشه و استفاده از آلومینیوم به قسمت قاب‌بندی محدود شده بود. این نوع پارتیشن بندی همان چیزی بود که یک دفتر کار به آن نیاز داشت.

در این مقاله از شیشکس قرار است به معرفی این نوع جدید از پارتیشن با فریم آلومینیومی بپردازیم. با ما همراه باشید.

چرا پارتیشن شیشه ای آلومینیومی را انتخاب کنیم؟

همان‌طور که میدانید انجام عملیات ساختمانی و بازسازی بنا برای بهینه‌سازی محیط و تفکیک فضاهای اداری عملیاتی سخت، زمان‌بر و پرهزینه است. همچنین انجام چنین کاری در یک دفتر اجاره‌ای اصلاً منطقی نیست.

پارتیشن فریم آلومینیومی

در چنین حالتی شما باید به دنبال روشی باشید که هزینه‌های صورت گرفته پس از اتمام زمان قرارداد اجاره هدر نرود. در این شرایط منطقی‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌‌ترین روش پارتیشن‌بندی است؛ اما چرا پارتیشن الومینیومی شیشه ای را انتخاب کنیم؟

در میان انواع پارتیشن‌های اداری آن دسته از پارتیشن‌هایی که تمام یا بخشی از متریال ساختشان شیشه است به دلیل ایجاد فضایی باز و بزرگ‌تر از حد واقعی، محدود نکردن نور طبیعی، تهویه مناسب و ایجاد تعامل بیشتر میان اعضای تیم برای اجرا در فضای کار و دفاتر اداری مناسب‌تر هستند.

علاوه بر این پارتیشن‌های شیشه‌ای این توانایی را دارند تا با اضافه کردن یک پرده کرکره یا انتخاب شیشه‌های مات حریم خصوصی را برای کارمندان افزایش دهند.

پارتیشن شیشه ای آلومینیومی نوعی از پارتیشن شیشه‌ای فریم دار است که علاوه بر زیباسازی محیط به وسیله قاب‌بندی‌ها، استحکام بیشتری به نسبت پارتیشن تمام شیشه‌ای دارد.

هنگام انتخاب پارتیشن شیشه‌ای برای نصب در دفتر کارتان یکی از اولین مواردی که باید در مورد آن فکر کنید تصمیم در مورد قاب‌بندی پارتیشن است. شما به دنبال کدام نوع از پارتیشن شیشه‌ای اداری هستید؟ پارتیشن آلومینیوم و شیشه یا پارتیشن شیشه ای فریم لس؟

پارتیشن آلومینیومی تک جداره

انواع پارتیشن فریم دار (شیشه و آلومینیوم) و فریم لس (بدون قاب) دو مدل پرطرفدار از انواع پارتیشن شیشه ای هستند با هدف بهینه‌سازی فضای موجود و طراحی مدرن برای اجرا در دفاتر اداری و به خصوص در دفاتر اجاره‌ای کوچک به کار گرفته می‌شوند. چراکه هم ایجاد فضایی باز می‌کنند و هم امکان جابجایی و نصب مجدد آن‌ها در مکانی جدید وجود دارد.

از آنجایی که پارتیشن بندی در فضای کار به عنوان یکی از اصلی‌ترین ابزار طراحی دکوراسیون مطرح است باید هنگام انتخاب نوع پارتیشن بندی به فکر ایجاد آن زیبایی بصری مطلوب در فضا باشیم.

البته که اصلی‌ترین وظیفه پارتیشن تقسیم‌بندی فضاست اما با توجه به نوع متریالی که در ساخت آن به کار می‌رود، می‌تواند در زیباسازی محیط هم کارآمد باشد.

هرچند که پارتیشن‌های تمام شیشه زیبا و چشم‌نواز هستند اما اگر می‌خواهید فضا را از سادگی خارج کنید و رنگ و لعابی به آن ببخشید خوب است که برای تمام یا بخش‌هایی از پارتیشن بندی به سراغ پارتیشن آلومینیومی بروید. قاب‌بندی‌های آلومینیومی شکل فضای کار شما را به کل تغییر می‌دهند.

پارتیشن اداری آلومینیوم شیشه چه ویژگی‌هایی دارد؟

پارتیشن‌های با کلاف آلومینیومی انواع مختلفی را شامل می‌شوند که در تمام این مدل‌ها شیشه از هر طرف توسط یک پروفیل آلومینیومی محدود می‌شود. با این شیوه می‌توان انواع پارتیشن تک جداره و دو جداره را طراحی و تولید کرد.

ما در تیم طراحی و تولید شیشکس پارتیشن‌های تک جداره فریم دار (شیشه و آلومینیوم) خود را در مدل پلاس و پارتیشن‌های دوجداره فریم دار را در مدل دوپیا به مشتریان عرضه می‌کنیم. هردو این پارتیشن‌بندی‌ها با بهترین نوع متریال ساخته شده و برای نصب و اجرا در فضاهای اداری مناسب‌ هستند.

پارتیشن آلومینیومی با کرکره

پارتیشن آلومینیومی به دلیل محافظت توسط یک فریم ضخیم از مقاومت بهتری به نسبت پارتیشن‌های تمام شیشه و بدون قاب برخوردار است.

همچنین این نوع پارتیشن به دلیل وجود قاب‌بندی آلومینیومی عایق‌ بهتری در برابر صدا است و طبیعتاً این ویژگی در انواع دوجداره آن‌ها از کیفیت بیشتری برخوردار است.

پس بهتر است از انواع دوجداره آن برای اتاق‌هایی مانند اتاق‌های کنفرانس و جلسات که نیاز به تمرکز و سکوت بیشتری دارند، استفاده شود.

البته باید اضافه کنیم که این نوع پارتیشن‌بندی به علت استفاده از فریم بسته در دورتادور خود و استفاده از متریال بیشتر به نسبت انواع بدون قاب‌بندی به زمان و هزینه بیشتری برای ساخت نیاز دارد.

همچنین در نظر داشته باشید که پارتیشن‌ شیشه ای از لحاظ سبک کاری به سبک کلاسیک شباهت بیشتری دارند و برای اجرا در فضاهای مدرن پیشنهاد نمی‌شوند.

پارتیشن آلومینیوم و شیشه یا تمام شیشه؟ کدام را انتخاب کنیم؟

هردو این پارتیشن‌بندی‌ها را می‌توان در یک رده کیفیتی قرار داد که هرکدام معایب و مزایایی نسبت به دیگری دارند. با این حساب انتخاب از میان این دو مورد پیش از هر چیز به نیاز، سلیقه و نوع دکوراسیون داخلی دفتر کار شما بستگی دارد.

پارتیشن تمام شیشه و شیشه آلومینیوم هردو از مقاومت خوبی برخوردارند، دید وسیع و خوبی ایجاد می‌کنند، نور طبیعی را افزایش می‌دهند، در برابر صدا عایق هستند و در دو نوع تک جداره و دو جداره تولید می‌شوند. این شمایید که باید متناسب با نیاز و خواسته‌هایتان برای انتخاب یک مورد تصمیم بگیرید.

ما سعی کردیم تمام توضیحات لازم در مورد این نوع از پارتیشن اداری الومینیومی را در این مقاله بگنجانیم. حالا شما بگویید انتخابتان کدام است؟ چرا؟


لینک منبع :   tinyurl   cutt.ly   shorturl