سنگ معدن (کانه های جمع) یک مخلوط معدنی است که از پوسته زمین استخراج می شود و معمولاً نیز به صورت مکانیکی و شیمیایی فرآوری می شود که در طول تاریخ منحصراً به دلیل محتوای فلز استخراج می شد تا بتواند آن را برای ابزار و مانند آن پردازش کند. عصر مس ، عصر مفرغ و عصر آهن به طور غیر مستقیم نام خود را مدیون این ماده اولیه هستند.

 

سنگ معدن از مواد معدنی سنگ معدن قابل استفاده و گانگ غیر قابل استفاده تشکیل شده است. استخراج یا استخراج ، در زیر یا زیر زمین و قابلیت استفاده بیشتر از سنگ معدن ، به وقوع زمین شناسی مواد معدنی ، در دسترس بودن توزیعی آنها و پیشرفت تکنولوژی استخراج ، از جمله فرآوری سنگ معدن ، یا عملیات اقتصادی بعدی مانند فلز بستگی دارد. تولید و پردازش ، مطمئنا امیل پوسهل از لوبک زمانی بزرگترین تاجر سنگ معدن در اروپا بود.

 

امروزه استخراج و استخراج مقدار زیادی مواد معدنی از خاک به سنگ معادن انجام می شود ، زیرا کاربرد شیمیایی و فیزیکی از لحاظ فنی بسیار پیشرفته تر است. در برخی موارد ، مواد معدنی قابل استفاده اقتصادی مانند. ب) به غیر فلزات مانند گوگرد ، که به عنوان سنگ معدن گفته می شود ، تجزیه شود ، اما از طرف دیگر به عنوان مواد اولیه معدنی نیز شناخته می شود

 

ریشه شناسی و تعاریف

کلمه “Erz” (مستقیماً با صفت “Ehern” به معنای “آهن” مشتق شده از آلمانی میانه بالا / آلمانی قدیم ër ، “ore” مربوط نیست) از آلمانی قدیم aruz (zi) ، به معنی ” سنگ معدن “یا” فلز “، و ممکن است در اصل قرض گرفتن از urud سوم () ،” مس “باشد. [2]

 

سنگ معدن اصطلاحی است که امروزه در اقتصاد به کار می رود. اینکه کانسار معدنی به عنوان کانسار معدنی تعیین شود ، صرفاً به سودآوری معدن بستگی دارد. این شامل سنگ معادنی است که در طول تاریخ استخراج شده اند. از آنجا که بهره وری اقتصادی تنها عامل تعیین کننده است ، پس می توان کانسارهای معدنی را که در حال حاضر غیر جالب به نظر می رسند ، به عنوان ذخایر طبقه بندی و در زمان کمبود منابع استخراج کرد.

 

“سنگ معدن به طور طبیعی مصالح معدنی با منافع اقتصادی است که می توان از طریق آنها یک یا چند م componentsلفه ارزش را استخراج کرد. بیشتر این مواد معدنی هستند که کم و بیش اجزای فلزی دارند. “

 

– تعریف طبق مitutionسسه معدن و متالورژی انگلستان

با این وجود ، در اصطلاح رایج این اصطلاح عمدتا با اجزای فلزی همراه است. طبق گفته جیمز اف. كمپ 1909 هنوز اصولاً معتبر است:

 

“سنگ معدن یک ماده معدنی یا معدنی حاوی فلز است که کم و بیش با گانگ درونی است ، که – از دیدگاه استخراج کننده یا پردازنده – می تواند استخراج یا پردازش شود. به نظر می رسد این سوال که آیا یک فلز یا چند فلز سودآور هستند تنها معیار ممکن است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

از ترکیباتی مانند نمک سفره یا آهک به عنوان سنگ معدن یاد نمی شود.

 

از دیرباز تاریخ بشر با استخراج مواد از طبیعت پیوند خورده است. در ابتدا تمرکز فقط بر استخراج زمین و مواد معدنی از طریق مجموعه ای کم و بیش تصادفی از مواد معدنی آزادانه و محصولات آب و هوایی بود ، اما به زودی یک جستجوی هدفمند و استخراج معدن به اشغال مردم تبدیل شد.

 

سنگ معدن می تواند محتوای فلزی بسیار متفاوتی داشته باشد. یک سنگ قلع با 2٪ قلع ممکن است در حال حاضر غنی در نظر گرفته شود ، در حالی که سنگ آهن با بیش از 60٪ آهن (قبلاً در آلمان: 30٪ آهن) درجه بالا محسوب می شود.