هنگ کنگ در بحبوحه درخواست ها برای بایکوت، برای نظرسنجی “فقط میهن پرستان” آماده می شود | اخبار انتخابات

[ad_1]

در حالی که چند روز تا انتخابات پارلمانی هنگ کنگ باقی مانده است، نامزدها در خیابان های این شهر تحت کنترل چین آمده و برای رای گیری در آخرین لحظه تبلیغات می کنند. اما ساکنان می گویند که این بار هیچ شور و شوقی برای رای دادن وجود ندارد.

یک زن به الجزیره گفت که بسیاری از رای دهندگان هنگ کنگ، نظرسنجی 19 دسامبر را به عنوان یک “انتخاب” به جای “انتخابات” می دانستند. دلیل این امر این است که اصلاحات انتخاباتی – که در اوایل سال جاری توسط پکن ارائه شد – به این معنی است که فقط نامزدهایی که از روش راستی‌آزمایی «فقط میهن‌پرستانه» توسط مقامات گذرانده‌اند مجاز به نامزدی هستند.

بر اساس گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، تنها سه نفر از 153 نامزد امسال آشکارا طرفدار دموکراسی هستند و به یک تغییر چشمگیر در قلمرو نیمه خودمختار اشاره می کنند که توسط اعتراضاتی که خواستار دموکراسی بیشتر در سال 2014 و دوباره در سال 2014 شده است، متزلزل شده است.

این ساکن که از ترس عواقب آن خواست ناشناس بماند، گفت: “آنچه می بینید افرادی هستند که نامزدهای بسیار گسترده ای به دنیا می آورند.”

«هیچ کس بروشور نمی گیرد. مردم کاندیداها را در پیاده رو می بینند و از جاده عبور می کنند، همانطور که با دیدن پاسگاه پلیس یا امنیت ملی از جاده عبور می کنند.»

در ابتدا برای سپتامبر سال گذشته برنامه ریزی شده بود، انتخابات شورای قانونگذاری هنگ کنگ برای بیش از یک سال به تعویق افتاد و مقامات نگرانی خود را در مورد همه گیری کووید-19 ذکر کردند. تصمیم به تعویق انداختن رأی‌گیری با سرکوب گسترده مخالفان در آزادترین شهر چین، همراه با دستگیری‌های دسته‌جمعی همراه شد و پکن قانون امنیت ملی را وضع کرد که براندازی، جدایی، تروریسم و ​​توافق مخفیانه مادام‌العمر با قدرت‌های خارجی را جرم می‌داند. این قانون برای آزار و اذیت سیاستمداران، فعالان و حتی رسانه ها استفاده شده است. اکثر سیاستمداران دموکراسی خواه شهر اکنون یا در زندان هستند یا در تبعید.

ماهی فروشان در کنار پوسترهای تبلیغاتی روی دیوار بازاری در هنگ کنگ در 8 دسامبر 2021، قبل از انتخابات پارلمانی شهر در 19 دسامبر کار می کنند. [Peter Parks/ AFP]

از آنجایی که آزادی های سیاسی هنگ کنگ تقریباً ناپدید شد، پکن پارلمان این شهر را که LegCo نام داشت، هدف قرار داد. تغییرات انتخاباتی ولسوالی ها را دوباره ترسیم کرد و تعداد نامزدهای منتخب مستقیم را از 35 به 20 کاهش داد.

30 کرسی دیگر با رای گیری در بلوک های مرتبط با مشاغل انتخاب می شوند و 40 کرسی نیز توسط کمیسیونی به ریاست کری لام، رهبر طرفدار پکن هنگ کنگ تعیین می شود.

دعوت به تحریم

در پس زمینه سرکوب، موسسه تحقیقات افکار عمومی هنگ کنگ دریافت که تنها 52 درصد از پاسخ دهندگان قصد دارند رای دهند که حداقل 30 سال برای انتخابات قانونگذاری است. انتظار می رود بسیاری از رای دهندگان رای را تحریم کنند یا رای خود را خراب کنند، اگرچه اصرار بر انجام این کار توسط دیگران می تواند منجر به دستگیری شود.

به گفته رسانه های محلی، شش نفر تاکنون به دلیل فراخوان برای تحریم یا صرفاً به دلیل ارسال مجدد پست در فیس بوک در مورد تحریم احتمالی دستگیر شده اند. دولت همچنین حکم بازداشت قانون‌گذاران سابق تد هوی و یاو مانچون را صادر کرده است که به ترتیب خواهان تحریم رأی تبعیدی در بریتانیا و استرالیا شده‌اند.

با این حال، بسیاری بر این باورند که این تنها گزینه ای است که برای آنها باقی مانده است.

“در حال حاضر، بزرگترین بحث در هنگ کنگ این است که چگونه مردم در فضایی بسیج می شوند که همه چیز از پیش تعیین شده است و شما فرصت معناداری برای اعمال نظرات خود ندارید. زیرا هیچ نامزدی وجود ندارد که در مورد اصلاحات انتخاباتی، دموکراسی یا اصول قانون اساسی که به ما وعده داده شده صحبت کند.»

«در حال حاضر بحث در هنگ کنگ این است که رأی بدهیم یا نه یا برویم و یک رأی سفید بیاندازیم و کدام یک از این تاکتیک‌ها منطقی‌تر است. واضح است که دیدگاه‌های متفاوتی وجود دارد، اما یک راه برای اندیشیدن به این موضوع این است که رژیم‌های استبدادی در همه جا دوست دارند خود را از طریق دموکراسی اجرایی مشروعیت بخشند. شما به آنها فرصت می دهید [so they] می توان گفت که درصد مشخصی از مردم شرکت کردند.»

https://www.youtube.com/watch?v=5w7O8ox6TZI

ناتان لو، فعال دموکراسی خواه مستقر در هنگ کنگ نیز رأی گیری الجزیره را یک فرآیند «انتخابی» توصیف کرد.

او گفت: “این یک انتخابات نیست – نامزدها توسط پلیس سیاسی مورد بررسی قرار گرفته اند و آنها باید از حمایت سیاستمداران طرفدار پکن برخوردار می شدند.” کرسی های منتخب مردم به طور چشمگیری کاهش یافته و تنها به 20 درصد رسیده است. ما نباید با رای دادن به این انتخابات مشروعیت بدهیم.»

چهره های جدید

روند دقیق بررسی و منزوی کردن اردوگاه طرفدار دموکراسی شهر به این معنی است که بسیاری از نامزدهای شرکت کننده در انتخابات روز یکشنبه اولین باری است که منتقدان می گویند که می توانند متوجه عدم درک مسائلی که بر انتخاب کنندگان خود تأثیر می گذارد، مانند نحوه عملکرد سیستم مترو در شهر، مشاهده کنند. و محل قرارگیری ایستگاه ها

«فقدان واضحی از بحث و دانش در میان نامزدها وجود دارد، برخی واقعاً در تلاش هستند – به نظر می رسد – جامعه خود را بشناسند. یک روزنامه نگار هنگ کنگی که نپرسید گفت: “یکی به دلیل اینکه نمی دانست ایستگاه مترو در سای وانگ هو وجود دارد مورد تمسخر قرار گرفت، دیگران فقط در مورد سیاست صحبت نمی کنند، بیانیه ای ندارند یا حتی در رسانه های اجتماعی حضور ندارند.” به نام “خط قرمز” مسئولین.

اما مقامات شهری می گویند که چهره های جدید می تواند آغاز جدیدی را برای قانونگذار هنگ کنگ پس از ناآرامی های 2019 رقم بزند.

برنارد چان، معاون حزب ملی چین گفت: «شاید به نظر برسد که شما افراد مسن زیادی از اردوگاه طرفدار دموکراسی ندارید، اما منصفانه است که بگوییم اکنون آنها فقط یک رأی هستند. با این حال، کنگره خلق و سازماندهی غیررسمی شورای اجرایی دولت.

من معتقدم که در هر ولسوالی یک نامزد اپوزیسیون وجود دارد، اما آنها مانند سایر ولسوالی ها توشه ندارند.”

سیاستمدار هنگ کنگی، آلن ونگ (سمت چپ) در حالی که در حال کمپین تبلیغاتی در یکی از خیابان های هنگ کنگ پیش از انتخابات پارلمانی شهر در 19 دسامبر با یک زن صحبت می کند. [Peter Parks/ AFP]

وی افزود: (پکن) به صراحت اعلام کرده است که از مخالفان استقبال می کند، تا زمانی که اصل قانون اساسی چین و قانون اساسی هنگ کنگ را که قانون اساسی نامیده می شود، رعایت کند. آنها از این موضوع استقبال می کنند. و البته، آنها در جریان ناآرامی های اجتماعی در سال 2019 قانون را زیر پا نگذاشتند، بنابراین این اساساً خط قرمز است.

لام، مدیر اجرایی هنگ‌کنگ، در انتظار حضور کمتر رأی‌دهندگان، پیشگیرانه گفت که این امر به این معناست که رأی‌دهندگان از دولت خود راضی هستند، اما در جاهای دیگر مقامات هنگ‌کنگ نسبت به کوچک‌ترین انتقاد حساس شده‌اند. آنها اخیراً به وال استریت ژورنال و ساندی تایمز بریتانیا هشدار دادند که ممکن است به دلیل تحریک مقالاتی در انتقاد از نظرسنجی آتی مجرم شناخته شوند.

مشکلات نان و کره

تای وی لیم، پژوهشگر موسسه شرق آسیا در دانشگاه ملی سنگاپور، گفت، علیرغم مطبوعات بد، لام و دولت او هنوز هم ممکن است چیزی از یک رای صاف به دست آورند.

او گفت که لام می تواند به پکن نشان دهد که شهر به حالت عادی بازگشته است، در حالی که به گفته او با مردم هنگ کنگ در مورد مسائل غیر دموکراتیک، مانند فلج شدن اجاره بها و نابرابری عمیق ثروت، محبت می کند.

لیم در ایمیلی گفت: از دیدگاه مقامات هنگ کنگ و دولت مرکزی از دیدگاه پکن، مشکلات اقتصادی با نان و کره می تواند قلب و ذهن مردم از جمله مسکن و زیرساخت های عمومی برای تجارت و بازرگانی را جلب کند.

“به این ترتیب، آنها امیدوارند که از حمایت سیاسی بیشتری نسبت به نامزدهای میهن پرست (وطن پرستی بر اساس معیارهای آنها) برای همکاری با تکنوکرات ها / بوروکرات ها در خدمات دولتی برای ساخت این عناصر برخوردار شوند.

یک آگهی برای انتخابات عمومی آینده شورای قانونگذاری در نزدیکی بندر ویکتوریا در هنگ کنگ، چین، 1 دسامبر 2021 قابل مشاهده است. [Lam Yik/ Reuters]

مجلس نیمه دموکراتیک هنگ کنگ از نوامبر 2020 بدون مخالفت بوده است، زمانی که 15 قانونگذار طرفدار دموکراسی به طور دسته جمعی پس از اخراج چندین تن از همتایان خود به دلیل عقاید سیاسی شان استعفا دادند. غیبت آنها به این معنی است که دولت توانسته است پروژه های ساختمانی بزرگی مانند توسعه جزیره بحث برانگیز به نام Lantau Tomorrow Vision را برای ایجاد مسکن بیشتر انجام دهد.

بسیاری از سیاستمداران اپوزیسیون پس از کمک به برگزاری انتخابات مقدماتی غیررسمی برای نامزدهای طرفدار دموکراسی در نوامبر 2019 اکنون در زندان در انتظار محاکمه هستند. این شهر 7.4 میلیون نفری همچنان از دموکراسی حمایت می کند، حتی پس از آنکه اعتراضات توده ای نتوانستند تغییر ایجاد کنند.

نمایندگان اپوزیسیون و سازمان دهندگان انتخابات از جمله 55 نفری بودند که در یک دستگیری دسته جمعی بی سابقه در 6 ژانویه سال جاری بازداشت شدند و 47 نفر از این گروه به توطئه برای انجام فعالیت های خرابکارانه متهم شدند. به گفته هنگ کنگ فری پرس، اکثریت آنها به دلیل تاخیرهای مداوم در محاکمات در بازداشت باقی مانده اند، اما انتظار می رود بحث های اساسی در اوایل سال آینده آغاز شود.

جانی پترسون، یکی از بنیانگذاران و مدیر سیاسی سازمان دیده بان هنگ کنگ مستقر در بریتانیا، گفت که برگزاری انتخابات در چنین شرایطی آنها را چیزی بیش از یک فریب نیست، زیرا مخالفان به نفع نامزدهای طرفدار پکن ساکت شده بودند.

«این انتخابات کاملاً ساختگی است. در اوایل سال جاری، پلیس امنیت ملی کل اردوگاه طرفدار دموکراسی را گرد هم آورد و آنها را به جرم جنایات امنیت ملی دستگیر کرد و مخالفت معنادار را غیرقانونی کرد. وی گفت: «پلیس اخیرا رای دهندگان را تهدید کرده است که تحریم انتخابات اکنون می تواند جرم باشد.

کل این روند نشان می‌دهد که وضعیت سیاسی تا چه اندازه بدتر شده است.»[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter buy instagram followersanaliçli köfte tarifikusadasi escortbetroadsmm panel