هند از داوطلبان سایبری برای خاموش کردن صداهای منتقد استفاده می کند: گزارش | اخبار سانسور


گروهی که دسته هندوتوا واچ را در توییتر اجرا می کرد – که موارد خشونت و تعصب گروه های ملی گرای هندو را مورد توجه قرار می داد – مدت هاست به دلیل محتوای انتقادی از دولت هند به آزار و اذیت و ترول کردن عادت کرده بودند.

اما حتی آنها هم تعجب کردند که حساب کاربری با نزدیک به 26000 فالوور در آوریل امسال بدون هیچ دلیل مشخصی به طور ناگهانی مسدود شد.

رویترز روز دوشنبه گزارش داد که این تعلیق و ده ها حساب کاربری که از دولت انتقاد می کنند، اندکی پس از راه اندازی یک برنامه داوطلبانه جرایم سایبری توسط وزارت کشور هند (MHA) برای گزارش محتوای آنلاین غیرقانونی یا غیرقانونی صورت گرفت. .

به گزارش MHA، به گفته MHA، داوطلبان غیرنظامی یا “سامری های خوب” موظفند “محرمانه دقیق” را حفظ کنند و مطالب مربوط به سوء استفاده جنسی از کودکان و همچنین محتوای آنلاین را که “نقض نظم عمومی” یا هماهنگی مذهبی و خلاف تمامیت هند است را گزارش دهند. به گزارش. .

برای فعالان، روزنامه نگاران و سایر منتقدان دولت دشوارتر شده است که بین ترول ها، سلول کنترل فناوری اطلاعات حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) و داوطلبان سایبری تمایز قائل شوند – صدها نفر هستند.

سخنگوی دیده بان هندوتوا که به دلایل امنیتی خواست نامش فاش نشود، گفت: «توئیتر برای ما برای افشای کمونالیسم، سخنان نفرت انگیز، اخبار جعلی و شبه علم که توسط نیروهای راست منتشر می شود، مهم بود.

«به همین دلیل ما را ترول کردند، مورد آزار و اذیت قرار دادند، تهدید شدیم. این دستگاه هوشیاری آنلاین حساب‌هایی را که به BJP یا RSS انتقاد می‌کنند ردیابی می‌کند، آنها را ضد ملی می‌داند و برای جلوگیری از آنها لابی می‌کند.

RSS به Rashtriya Svayamsevak Sangh، مربی ایدئولوژیک راست افراطی BJP اشاره می کند.

یکی از سخنگویان توییتر گفت: شکایات در مورد پست‌ها بر اساس شرایط سرویس توییتر و قوانین توییتر ارزیابی می‌شوند و “هر محتوایی که نقض‌کننده تشخیص داده شود، مطابق با مجموعه گزینه‌های اجرایی ما عمل می‌شود.”

MHA به تماس‌ها و ایمیل‌های درخواست نظر پاسخ نداد.

جنگجویان دیجیتال

BJP در سال 2014 در هند به قدرت رسید و در سال 2019 با پیروزی حتی بیشتر به پیروزی رسید، با پیروزی‌هایش عمدتاً به دلیل مهارتش در سلول‌های فناوری اطلاعات و رسانه‌های اجتماعی، که توسط هزاران حامی که آنها را دیجیتال می‌نامند.

مودی، 71 ساله، با 73 میلیون دنبال کننده در حساب کاربری شخصی خود در توییتر، با فناوری آشنا است و چندین نفر را دنبال می کند که به آزار و اذیت منتقدان دولت او می گویند، آنها اغلب در پروفایل خود می گویند که با فالو شدن “مفتخر” هستند. توسط مودی

سواتی چاتورودی، روزنامه‌نگار مستقلی که کتابی درباره استراتژی رسانه‌های اجتماعی BJP نوشته است و تلاش می‌کند آن را ترول کند، گفت: «برنامه داوطلبانه سایبری فراتر از ساکت کردن مردم است.

او به بنیاد تامسون رویترز گفت: “اما این در واقع یک حرکت بسیار هوشمندانه است، زیرا آنها می توانند به سرکوب مخالفان به صورت آنلاین و بدون توجه زیاد ادامه دهند.”

بیش از نیمی از جمعیت 1.3 میلیاردی هند به اینترنت دسترسی دارند. این کشور بیش از 300 میلیون کاربر فیس بوک و 200 میلیون کاربر در سرویس پیام رسانی فیس بوک واتس اپ دارد – بیش از هر دموکراسی دیگری در جهان.

طبق آمار Statista، حدود 22 میلیون هندی از توییتر استفاده می کنند.

هند، مانند سایر کشورها، اخیراً قوانینی را برای جلوگیری از به اصطلاح اطلاعات غلط و سانسور محتوایی که برای مدیریت دولت در مورد همه‌گیری ویروس کرونا حیاتی تلقی می‌شود، وضع کرده است.

چین در سال جاری خط تلفنی را برای شهروندان راه اندازی کرده است تا نظرات آنلاینی را که به حزب کمونیست حاکم تهمت می زنند گزارش دهند، در حالی که ویتنام دستورالعمل هایی را ارائه کرده است که مردم را تشویق به انتشار محتوای مثبت در مورد کشور می کند و نشریاتی را که “منافع دولت را تحت تاثیر قرار می دهند” ممنوع می کند.

هند قوانین جدیدی را در سال جاری معرفی کرد که فعالان می‌گویند با الزام شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی به شناسایی کاربران به مقامات، به دنبال درخواست‌های دولت برای حذف نشریات حیاتی برای مقابله با COVID-19، حقوق حریم خصوصی را نقض می‌کنند.

واتس اپ علیه این قوانین شکایت کرد.

آنوشکا جین، مشاور وابسته در بنیاد آزادی اینترنت، یک گروه مدافع، گفت: اما برنامه سایبری-داوطلبانه دولت ممکن است موذیانه ترین اقدامات تا به امروز باشد و خطر تبدیل کشور به یک کشور نظارتی را در پی دارد.

“ما قبلاً قانونی در مورد جرایم سایبری داریم – بنابراین نیازی به آن نیست. جین گفت: این فقط یک هوشیاری سایبری است و خطرناک است زیرا یک شهروند را در برابر یک شهروند قرار می دهد بدون اینکه راهی برای اطمینان از اینکه کسی از آن فقط برای انتقام شخصی استفاده نمی کند.

«هرکسی می تواند بدون بررسی قبلی داوطلب شود و هیچ تعریف روشنی از محتوای ضد ملی وجود ندارد. او گفت: «این برنامه به سادگی یک پلیس مخفی مانند استاسی در آلمان شرقی در هند امروزی ایجاد خواهد کرد.

وضعیت نظارت

سه سال پیش، وزارت اطلاعات و پخش هند اعلام کرد که قصد دارد یک مرکز ارتباطات رسانه های اجتماعی برای نظارت بر پلتفرم های آنلاین و تجزیه و تحلیل تمام ارتباطات در زمان واقعی راه اندازی کند.

این پیشنهاد توسط یکی از اعضای حزب اپوزیسیون به چالش کشیده شد و گفت که حریم خصوصی را نقض می کند و یک “دولت نظارت” ایجاد می کند. این طرح توسط دولت پس گرفته شد و گفت که این مرکز به پلیس شلوغ برای جلوگیری از جرم کمک می کند.

از آن زمان، دولت فشار بر شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی را افزایش داده است: طبق گفته توییتر، درخواست‌های حذف در توییتر از سال 2014 به طور پیوسته در حال افزایش بوده است و هند بیشترین درخواست حذف را در سال 2020 ثبت کرده است.

هند همچنین در نیمه دوم سال 2020 در صدر فهرست درخواست‌های اطلاعاتی از سوی دولت‌ها به توییتر قرار گرفت و برای اولین بار از ایالات متحده بالاتر بود. این درخواست ها ممکن است شامل درخواست هویت افرادی باشد که با نام مستعار توییت می کنند.

فیس‌بوک از ژانویه تا ژوئن امسال بیش از 45000 درخواست داده از دولت هند دریافت کرده است، در مقایسه با حدود 3000 درخواست برای مدت مشابه در سال 2013.

چندین کشاورز – و حامیان آنها – در اعتراض به قوانین جدید کشاورزی در اوایل سال جاری، حساب های توییتر و اینستاگرام آنها به درخواست دولت مسدود شد، از جمله @ standup4farmers handle.

ده‌ها فعال و روزنامه‌نگار در هند نیز در معرض جاسوس‌افزار پگاسوس، توسعه‌یافته توسط شرکت فناوری اسرائیلی NSO قرار گرفته‌اند که تلفن همراه را به یک دستگاه نظارتی تبدیل می‌کند.

مقامات از گفتن اینکه آیا دولت این فناوری را خریداری کرده است خودداری کردند و فقط گفتند “هیچ نظارت غیرمجاز صورت نمی گیرد.”

در همین حال، مقامات در چندین ایالت هند اخیراً گفته اند که از گذرنامه و مشاغل دولتی افراد به دلیل انتشارات “ضد ملی” یا “ضد اجتماعی” آنها در اینترنت محروم خواهند شد.

میرزا صائب بیگ، وکیل کشمیر تحت اداره هند که به دلیل انتقاد از دولت مورد آزار و اذیت قرار گرفته و مورد آزار و اذیت قرار گرفته است، گفت: «هدف خاموش کردن از طریق ارعاب و همچنین ایجاد یک حساب دروغین در حمایت از نظرات دولت است. .

«تعریف روشنی از فعالیت غیرقانونی که می تواند فرد را به دردسر بیاندازد، وجود ندارد. به همین ترتیب، هیچ تعریفی از ضد ملی بودن وجود ندارد – به نظر می رسد هر انتقادی از حزب حاکم ضد ملی است.

“سانسور شوم”

در دنیای واقعی عواقبی وجود دارد: یکی از اعضای یک گروه راستگرای هندو به دلیل قتل روزنامه نگار گوری لانکش در سال 2017 دستگیر شد، در حالی که پیام های گروهی در واتس اپ منجر به لینچ کردن مردان عمدتاً مسلمان و دالیتی شد که به دروغ متهم به کشتن گاوها و آدم ربایی شدند. کودکان یا فروش اعضای بدن

واتس اپ در سال 2018 برای جلوگیری از ارسال انبوه پیام ها در هند محدودیت هایی را برای ارسال پیام ها اعمال کرد.

برای هیرال رعنا 37 ساله، این نگرانی‌های فوری زمانی نبود که او به عنوان داوطلب جرایم سایبری برای مبارزه با اطلاعات نادرست پس از دیدن توییتی درباره برنامه دولت ثبت نام کرد.

حدود دو تا سه بار در روز، به او و سایر داوطلبان در ایالت غربی گجرات، برخی اطلاعات مربوط به ویروس کرونا یا سیاست‌های دولت ارسال می‌شد تا در حساب‌های توییتر خود پست کنند و هرگونه اطلاعات نادرستی را که متوجه شدند به پلیس و گروه جنایات سایبری ایالتی گزارش کنند.

او گفت: «این برنامه خوبی است، اما تعداد کمی از ما بودیم که سعی کردیم توییت های گمراه کننده را پیدا کنیم و گزارش کنیم. او چند ماه بعد بازنشسته شد.

هنگامی که حساب Hindutva Watch در توییتر بسته شد، بیش از ده ها حساب – با نام هایی که ابراز عشق به هند یا مودی می کردند – پیام های تعطیلات و هشدارهایی را منتشر کردند که آنها چنین حساب هایی را مورد آزار و اذیت قرار می دهند.

حساب به حالت تعلیق باقی می ماند.

«سلول فناوری اطلاعات به یک دستگاه جاسوسی و گزارش انبوه تمام عیار تبدیل شده است. این سخنگو گفت: اینترنت در هند اکنون توسط دولت کنترل می شود که صداهای منتقد دولت را متوقف یا خاموش می کند.

“این یک شکل شوم سانسور است.”
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر