هزینه جنگ: مقاومت شورشیان میانمار در برابر کودتای نظامی تجارت و اقتصاد

[ad_1]

بانکوک، تایلند – این زن که تنها به عنوان جانور برمه ای شناخته می شود، از شهر کوچکی در ژاپن، از مقاومت علیه دولت نظامی میانمار حمایت مالی کرد.

دستیار 30 ساله در حالی که روی iPad خود کار می‌کرد و در حال گوش دادن به پادکست‌هایی مانند You’re Dead to Me در بی‌بی‌سی بود، کمپین‌های جمع‌آوری سرمایه در رسانه‌های اجتماعی را سازمان‌دهی کرد و در ازای دریافت پول، پیشنهاد نقاشی پرتره‌ها را داد و سپس به این هدف کمک کرد. مخالفت با حکومت نظامی

این زن به الجزیره گفت: اینجا ساکت، آرام و امن است – همه چیز میانمار که در حال حاضر ندارد.

جانور برمه ای که بیش از یک دهه پیش میانمار را ترک کرد، کمک های مالی را برای امدادرسانی، کارمندان اعتصابی و اخیراً به نیروهای دفاع ملی (PDF)، شاخه مسلح دولت وحدت ملی (NUG)، که یک دولت موازی تشکیل شد، ارسال کرد. توسط سیاستمدارانی که در جریان کودتای نظامی فوریه از قدرت برکنار شدند. هر دو گروه توسط رژیم نظامی نایپیدو، که رسما به عنوان شورای اداری دولتی (SAC) شناخته می شود، به عنوان سازمان های تروریستی شناسایی شده اند.

جانور برمه ای که اصرار داشت مردم این کار را نکردند، گفت: “به عنوان یک جمع آوری کمک مالی، با بسیاری از جوانانی که به PDF پیوسته اند تماس گرفته ام و آنها این کار را به این دلیل انجام می دهند که نسبت به آینده خود احساس ناامیدی می کنند، نه به این دلیل که آنها خشن یا تشنه به خون هستند.” چاره ای جز به دست گرفتن سلاح علیه رهبران کودتا و نیروهای حامی آنها ندارند.

من نه خشونت را تایید می کنم و نه وقتی خبر کشته شدن سربازان SAC را می خوانم احساس خوشحالی می کنم.

مخالفت اولیه با کودتا، که در آن ژنرال ارشد مین آنگ هلائینگ، دولت منتخب آنگ سان سوچی را به طور دموکراتیک سرنگون کرد، بسیار مسالمت آمیز بود و میلیون ها نفر برای اعتراض یا اعتصاب به شرکت های دولتی به خیابان ها آمدند.

هنگامی که ارتش با درگیری های خشونت آمیز علیه معترضان پاسخ داد و بیش از 1300 غیرنظامی را کشت، جنبش مقاومت باعث قیام مسلحانه شد.

در ماه سپتامبر، حکومت وحدت ملی «جنگ دفاعی مردمی» را علیه حکومت نظامی اعلام کرد [File: STR/AFP] (AFP)

در ماه سپتامبر، حکومت وحدت ملی، پس از ماه‌ها درگیری، «جنگ دفاعی مردمی» را برای سرنگونی ارتش اعلام کرد. اما شروع جنگ داخلی و دولت رقیب، سؤالات سختی را در مورد تأمین مالی و ناوبری در یک باتلاق اخلاقی و قانونی ایجاد کرده است.

نیازهای مالی انقلاب حکومت وحدت ملی قابل توجه است. دولت موازی قول داد “حمایت مستمر” را در قالب پرداخت 60 دلار به حدود 200000 کارمند دولتی اعتصابی ارائه کند، اما در ماه اوت تخمین زد که حدود 410000 کارمند دولتی همچنان از کار خودداری می کنند.

حکومت وحدت ملی بودجه ای در حدود 800 میلیون دالر را بدون احتساب هزینه های دفاعی تعیین کرده است، اما در مورد چگونگی تأمین هزینه های جنگ پنهان است. NUG به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

با این حال، تعدادی از تلاش‌های رسمی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی در بین عموم مردم بسیار محبوب بوده است.

در ماه اوت، حکومت وحدت ملی در حمایت از کارمندان ملکی اعتصابی قرعه کشی بهار را راه اندازی کرد. به گفته مقامات NUG، این طرح آزمایشی حدود 8 میلیون دلار جمع آوری کرد، آنها پیش بینی کردند که پس از توسعه می تواند حدود 11 میلیون دلار در ماه جمع آوری کند. به عنوان نشانه ای دیگر از حمایت مردمی از NUG، رسانه های محلی گزارش دادند که 55 نفر از 78 برنده قرعه کشی پول جایزه خود را به دولت اهدا کردند.

یکی دیگر از کمپین های محبوب فروش اوراق قرضه به اصطلاح بدون بهره است که بازپرداخت آنها بعید است مگر اینکه تلاش برای سرنگونی دولت نظامی موفقیت آمیز باشد. NUG ادعا می کند که بیش از 2 میلیون دلار اوراق قرضه را ظرف دو ساعت پس از انتشار آنها فروخته است و قصد دارد در مجموع 200 میلیون دلار جمع آوری کند.

ریچارد هورسی، مشاور بین‌المللی بحران میانمار، به الجزیره گفت: «ارقام ارائه شده توسط NUG برای درآمد حاصل از لاتاری بهار، قرعه‌کشی و فروش اوراق قرضه نشان می‌دهد که آنها کاملاً موفق بوده‌اند و هر کدام میلیون‌ها دلار جمع‌آوری کرده‌اند.» این نشان می‌دهد که تعداد زیادی از مردم میانمار در دیاسپورا هستند که مایلند مبالغ قابل توجهی را برای حمایت از جنبش مقاومت اهدا کنند.

یکی از حامیان NUG مستقر در اروپا که اوراق قرضه به ارزش 2000 دلار خریداری کرده است، به الجزیره گفت که انتظار ندارد به زودی بازپرداخت شود.

این حامی که خواست نامش فاش نشود، گفت: “من فکر می کنم تنها انگیزه نه تنها برای من، بلکه برای اکثر مردم، تامین مالی حکومت وحدت ملی است، زیرا مردم بر این باورند که این تنها مکانیسمی است که ما را به پیروزی می رساند.” . این اوراق هیچ انگیزه پولی برای افرادی که آن را می خرند ندارد.»

سرکوب بخش مالی

ارتش با سرکوب بخش مالی، محدود کردن برداشت از دستگاه های خودپرداز، تلاش برای نظارت بر تراکنش های آنلاین و تهدید به اقدام قانونی پاسخ داد. مدت کوتاهی پس از فروش اوراق قرضه، یک سخنگوی ارتش هشدار داد که “کسانی که گروه های تروریستی را تامین مالی می کنند” با “مجازات شدید” روبرو هستند.

آنتونی دیویس، تحلیلگر امنیت منطقه ای جینز، گفت که ارزیابی میزان مؤثر بودن جمع آوری کمک های مالی در مقاومت مسلحانه «بسیار دشوار است»، اما این واقعیت که ارتش محدودیت های شدیدی را برای برداشت از دستگاه های خودپرداز اعمال کرده بود، نشان دهنده نگرانی است.

دیوید گفت: «احتمالاً منصفانه است که بگوییم این تأثیر مثبتی بر توانایی حکومت وحدت ملی برای تأمین مالی آموزش، سازماندهی و برخی خریدهای تسلیحاتی داشته است». “برای پایدار ساختن جمع آوری کمک های مالی در درازمدت، حکومت وحدت ملی احتمالا باید ظرفیت بیشتری برای هماهنگی فعالیت های مقاومت و اعمال درجه ای از فرماندهی و کنترل بر بسیاری از نیروهای دفاع ملی نشان دهد.”

شکاف های NUG بسیاری از وجوه جمع آوری کمک های مالی مانند جانور برمه را پر می کند. او گفت که برای یک پرتره 100 دلار می‌خواهد، اما “مشتریان بسیار سخاوتمند” او اغلب بیشتر پول می‌دادند. او تخمین زد که به طور متوسط ​​800 تا 1000 دلار در طول هر تماس کمک مالی جمع آوری کرده است که 7000 دلار بیشترین جمع آوری در یک کمپین بود.

یکی دیگر از جمع آوری کمک های مالی مستقل، دانشگاه بهار میانمار است که دوره های پولی را به دانشجویان ارائه می دهد و درآمد حاصل از آن را به معلمان اعتصابی و غیرنظامیان اهدا می کند. مدارس در میانمار در دو سال گذشته به دلیل کووید-19 تا حد زیادی بسته شده‌اند و بسیاری از معلمان و دانش‌آموزان پس از آن تلاش اخیر رژیم برای بازگشایی را تحریم کردند.

سخنگوی دانشگاه اسپرینگ به الجزیره گفت که این سازمان که 9 مدرسه را اداره می کند، تاکنون 70000 دلار جمع آوری کرده است.

این سخنگو که نخواست نامش فاش شود گفت: «دانشجویان زیادی هستند که به گروه های مسلح پیوسته اند و برای آزادی می جنگند. این به من انگیزه می دهد و هر روز به من یادآوری می کند که باید بیشتر و بیشتر تلاش کنم.”

در شهر لایسا، محل ارتش استقلال کاچین (KIA)، فعال قومی کاچین زائو تو هکاونگ در حال جمع آوری پول برای آموزش هنر برای کودکان آواره درگیری است. KIA برای مدت طولانی برای حقوق سیاسی بیشتر در ایالت کاچین مبارزه کرده است و از زمان کودتا حمایت خود را از جنبش دموکراسی خواهانه انجام داده است.

Zau Tu Hkaung به الجزیره گفت: «من به اینجا آمدم و هزاران و هزاران کودک آواره داخلی را دیدم و می‌خواستم کاری انجام دهم.

Zau Tu Hkaung گفت که لیزا کمپین های جمع آوری کمک های مالی در حمایت از KIA دارد.

وی گفت: ما لوازمی مانند پشه بند، بارانی و مقداری غذا اهدا می کنیم.

دولت منتخب آنگ سان سوچی در ماه فوریه در یک کودتای نظامی سرنگون شد. [File: Bria Webb/Reuters]

همه سازمان های مستقل جمع آوری کمک های مالی اذعان کرده اند که نگران تهدیدات قانونی ارتش برای تامین مالی تروریسم هستند.

سازمان جمع آوری کمک های مالی مستقر در اروپا گفت: “من نگرانی هایی دارم، اما همچنین مطمئن هستم که SAC دیگر اهرمی ندارد.”

در سال 2019، سنگاپور شش شهروند میانماری را به اتهام کمک به ارتش آراکان (AA)، که برای خودمختاری سیاسی بیشتر در ایالت راخین می‌جنگد و در آن زمان توسط دولت میانمار یک سازمان تروریستی اعلام شد، اخراج کرد.

اگرچه این نام گذاری از آن زمان حذف شده است، اما همیشه بحث برانگیز بوده است. بسیاری از ناظران می گویند که AA شکایات سیاسی مشروعی دارد و گزارشگر ویژه سازمان ملل ارتش میانمار را به نقض حقوق در راخین متهم کرده است که می تواند به عنوان جنایات علیه بشریت طبقه بندی شود.

اما هورسی، مشاور گروه بین‌المللی بحران، گفت انزوای بین‌المللی ارتش پس از کودتا باعث می‌شود که اکنون چنین سناریویی بعید باشد.

او گفت: «تردید دارم که کمک‌کنندگان خارج از میانمار در حال حاضر تحت پوشش قوانین تامین مالی تروریسم قرار بگیرند، زیرا به سختی می‌توان دید که اکثر کشورها به درخواست SAC عمل می‌کنند، وجود داشته باشد.

دیویس، تحلیلگر در Janes، گفت که حامیان AA در مقاومت کنونی بسیار بیشتر از جمع آوری کمک های مالی بودند و افزود که “رویکرد محتاطانه تر” “تقریباً مطمئنا” حتی در کشورهای دلسوز یک دولت نظامی مانند تایلند، بدون مزاحمت باقی می ماند.

اگرچه کشورهای خارجی ممکن است چشم خود را بر جمع آوری کمک های مالی ببندند، اما اشتهای کمی برای کمک به بودجه انقلاب مسلحانه نشان داده اند. کشورهایی مانند ایالات متحده به اهداف بشردوستانه کمک مالی کرده اند، اما همچنان خواستار راه حلی غیرخشونت آمیز هستند، حتی زمانی که ارتش غیرنظامیان را می کشد.

یک کارمند بازنشسته بشردوستانه سازمان ملل با بیش از یک دهه تجربه در میانمار به الجزیره گفت که دیپلماتی که با او صحبت کرده است ابراز نگرانی کرده است که تدارکات تسلیحات می تواند به توسعه “وضعیتی مانند سوریه یا افغانستان” کمک کند. اما این فرد بشردوستانه که خواست نامش فاش نشود، گفت که میانمار با مردم “در زمینه بسیار متفاوتی” قرار دارد و تقریباً به طور کامل علیه رهبران کودتا متحد شده است.

او گفت: «آنها از حمایت خود از مقاومت در برابر حکومت نظامی به دلیل گرانی جین و تونیک صحبت می‌کنند، اما به کسانی که برای آزادی و دموکراسی می‌جنگند و مدعی حمایت از آن هستند، کمکی نمی‌کنند.» وی افزود که هنگامی که نیروهای مقاومت “سلاخ” شوند، جامعه جهانی “اشک خود را پاک خواهد کرد” و کمک های بشردوستانه را برای کشتاری که می توانند از آن جلوگیری کنند، ارائه خواهد کرد.

با این حال، نگرانی های اخلاقی در مورد تامین مالی درگیری ها وجود دارد. منطقه ساگاینگ در غرب میانمار یکی از اولین مناطقی بود که یک قیام مسلحانه طولانی مدت و وقوع خشونت را تجربه کرد.

گفته می شود که ارتش میانمار قتل عام های متعددی را علیه غیرنظامیان انجام داده است، در حالی که ده ها تن از مدیران محلی منصوب شده توسط رژیم و مظنونان خبرچین کشته شده اند. در ماه سپتامبر، مردان مسلح به خانواده یکی از همدستان نظامی حمله کردند و او را به همراه همسر و سه فرزندش حداقل 12 ساله کشتند.

هیچ مدرکی دال بر دست داشتن حکومت وحدت ملی یا شبه نظامیان تحت کنترل وی در چنین جنایاتی وجود ندارد و حکومت وحدت ملی از مبارزان مقاومت خواست تا غیرنظامیان، به ویژه “کودکان” را هدف قرار ندهند و از قوانین جنگ به رسمیت شناخته شده بین المللی پیروی کنند.

Burmese Beast گفت که گروه هایی را که وجوه خود را دریافت کرده اند به دقت مورد بررسی قرار داده است و گیرندگان را از طریق چندین لایه از “شبکه فوق العاده پیچیده ای از مردم” که فقط با گروه هایی که با کنوانسیون ژنو مطابقت دارند کار می کند، مورد بررسی قرار داده است.

او گفت: “من مطمئناً می دانم که افراد حلقه من هم همین را می خواهند – هیچ کس خشونت نمی خواهد.” “هر بار که پول جمع می کنم، تنها چیزی که می توانم به آن فکر کنم این است که چگونه می تواند زندگی ما را نجات دهد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter buy instagram followersanaliçli köfte tarifikusadasi escortbetroadsmm panel