«من فقط زنده می‌مانم»: برای گردشگری کامبوج، بازیابی خارج از چشم اخبار همه گیر ویروس کرونا


سیم ریپ، کامبوج – چوت دینا تنها چند روز تا نظافت خود در فرودگاه بین المللی سیم ریپ فاصله داشت که به او گفته شد به سر کار خود برنگردد.

پس از 10 ماه بدون گردشگری، فرودگاه قرارداد خود را با کارفرمای دینا در دسامبر 2020 لغو کرد و این فرودگاه مجبور شد هزینه های خانواده هفت نفره خود را کاهش دهد و وام 11000 دلاری را که قبل از همه گیری دریافت کرده بود، بازپرداخت کند. HCC Angkor، یک شرکت نظافتی که اکثریت آن متعلق به شرکت فرانسوی Vinci Corporation است، قبلاً به دلیل محدودیت‌های COVID-19، استخدام دینا و همکارانش را به تنها یک ماه در سال کاهش داده است.

«بعضی وقت‌ها بچه‌های من وقتی مجبور نیستند درس بخوانند، برای صید ماهی، حلزون و سبزیجات به دریاچه، نهر یا دریاچه می‌روند، بنابراین ما کمتر از [before] دینا به الجزیره گفت، اما ما کمتر از قبل غذای مناسب می خوریم.

دینا و سایر کارمندان HCC با حمایت اتحادیه خود از شرکت شکایت کردند و از اینکه مدیریت از تایید اخراج یا اخراج آنها خودداری کرد، ناامید شدند.

عدم اطمینان در مورد آینده آنها به ویژه از زمانی که فرودگاه پذیرش پروازهای بین المللی را پس از بازگشایی گردشگران واکسینه شده در کشور در ماه گذشته آغاز کرد، ناامید کننده بود.

دینا گفت: اگر بخواهند قرارداد ما را لغو کنند باید طبق قانون غرامت مناسب را به ما بپردازند، سپس می توانیم به دنبال فرصت های شغلی دیگر باشیم یا غرامت دریافت کنیم. “این یک تصویر تار ایجاد می کند. ما واقعا نمی دانیم چه اتفاقی می افتد.”

Siem Reap در حال سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های جدید است زیرا تلاش می‌کند گردشگران را در طول همه‌گیری به عقب برگرداند [Courtesy of Danielle Keeton-Olsen]

اگرچه کامبوج دوباره به روی مسافران بین‌المللی باز شده است، اما مرکز گردشگری سیم ریپ آن که محل میراث جهانی یونسکو انگکور وات است، هنوز وابستگی خود را به خارجی‌ها و راه طولانی و غیرقابل پیش‌بینی برای بهبودی از همه‌گیری را برآورده می‌کند.

هون سن، نخست وزیر کامبوج، اقدامات قرنطینه شده را برای همه مسافران واکسینه شده در 15 نوامبر لغو کرد – یک گام فراتر از بازگشایی تایلند، که این هفته قرنطینه هفت تا 10 روزه را برای مسافران خارجی به جز کسانی که از “جعبه شنی” پوکت بازدید کردند، در پاسخ به نوع Omicron

با این حال، ورودی ها کم و زیاد بودند. قبل از از سرگیری فعالیت خطوط هوایی سنگاپور در هفته گذشته، فرودگاه این شهر حتی یک پرواز بین المللی به مدت 20 هفته را ندیده بود.

حتی قبل از همه‌گیری، سیم ریپ که به شدت به گروه‌های تور چینی متکی بود که از آن زمان ناپدید شده‌اند، نشانه‌هایی از خستگی را نشان می‌داد، به طوری که طبق گزارش بانک جهانی، فروش بلیت پارک باستان‌شناسی انگکور در سال 2019 نسبت به سال قبل 8.3 درصد کاهش داشت.

خک نوریندا، مدیر ارتباطات فرودگاه های کامبوج، گفت که بازدیدکنندگان الجزیره در سال 2019 در مقایسه با سال 2018، 12.4 درصد کاهش یافته است، قبل از اینکه در طول همه گیری همه گیر کاهش بیشتری داشته باشند. قبل از از سرگیری فعالیت خطوط هوایی سنگاپور در هفته گذشته، فرودگاه این شهر حتی یک پرواز بین المللی به مدت 20 هفته را ندیده بود.

نوریندا در حالی که بهبودی تدریجی را متصور بود، گفت که بازگشت این ایرلاین نشان داد که هنوز “اشتها” برای بازدید از Siem Reap وجود دارد.

او گفت: «علاوه بر این، تجربه بازدید از معابد بدون شلوغی و شلوغی می تواند به نفع او باشد.

ترن سینان، نماینده کامبوج برای انجمن گردشگری آسیا پاسیفیک، به الجزیره گفت که دولت سیاست های همه گیر خود را به وضوح اعلام نکرده است، و واکنش صنعت آن را دشوار می کند.

او گفت: «آنها برنامه ریزی بسیار خوبی برای کل صنعت دارند». «اما از سوی دیگر، با دوران همه‌گیری [continuing]آنها نمی توانند تصمیم بگیرند که چه کاری انجام دهند.”

Chheut Dina از دسامبر 2020 شغل ثابتی نداشته است [Courtesy of Danielle Keeton-Olsen]

در طول همه‌گیری، دولت استانی با تعریض جاده‌ها و ایجاد باغ‌ها و مسیرهای پیاده‌روی در مقابل آنگکور وات، معبد چند طبقه چشمگیر که بر روی پول کامبوج نقش بسته بود، به دنبال زیباسازی شهر بود.

بسیاری از شرکت‌ها در نزدیکی این جاذبه معروف – که اطراف آن با رستوران‌های خانوادگی، غرفه‌های لباس و هنرمندانی که نقاشی‌ها و سایر سوغاتی‌ها را نشان می‌دهند – احاطه شده است – شکایت دارند که بازسازی برای آنها به قیمت مشتریان تمام می‌شود.

یک فروشنده نوشیدنی در خارج از انگکور وات به الجزیره گفت که مشاغل کوچک با وجود روحیه همکاری بین فروشندگانی که تصمیم به ماندن در پارک دارند، با مشکل مواجه هستند.

او گفت که از اینکه از مستاجر ملکش 150 دلار در ماه دریافت می کند احساس گناه می کند: “من می خواهم تمام پول را بگیرم. [I can] اما من خوشحال نیستم، زیرا برای آنها آسان تر از ما نیست.”

سینان، سخنگوی انجمن گردشگری آسیا و اقیانوسیه، گفت که شک دارد گردشگری کامبوج در پنج تا هفت سال آینده به سطح قبل از همه‌گیری بازگردد، اگرچه او تورگردانانی را می‌شناسد که به دلیل بازگشایی مرز در تجارت خود سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

“سرمایه گذاری های جدید [businesses] سرمایه گذاری شده است، این احتمالا آخرین سرمایه گذاری است [possible] برای آنها، اما اگر سرمایه‌گذاری از سوی گردشگران بین‌المللی برای آنها صورت نگیرد، همچنان ضرر خواهند کرد.»

در نزدیکی شروع همه‌گیری، وزارت کار و آموزش حرفه‌ای وعده داده است که ماهانه 40 دلار برای کارگران باقی مانده در صنعت گردشگری و پوشاک و کارفرمایان مجبور به پرداخت 30 دلار دیگر در ماه خواهد شد. علاوه بر انتقاد، حمایت کافی نیست و رهبران اتحادیه از این که بسیاری از کارگران از این کمک ها کنار گذاشته شده اند شکایت دارند.

دینا، نظافتچی فرودگاه، گفت که قادر به دریافت کمک‌های حمایتی COVID-19 یا مراقبت‌های بهداشتی از طریق صندوق تامین اجتماعی ملی نیست، و این امر باعث می‌شود والدین سالخورده‌اش پرداخت هزینه‌های پزشکی را دشوار کنند.

او گفت: “گاهی اوقات ما پولی برای آن نداریم، بنابراین وام می گیریم تا آن را جمع کنیم تا این کار را انجام دهیم.”

تامین کنندگان در انگکور وات در طول همه گیری مجروح شدند [Courtesy of Danielle Keeton-Olsen]

نوریندا گفت فرودگاه‌های کامبوج در تلاش بودند تا رفاه کارکنان خود را در طول همه‌گیری در اولویت قرار دهند، اما “متاسفانه” مجبور شدند روابط خود را با HCC در Siem Reap قطع کنند.

همانطور که کامبوج موارد کمی از COVID-19 را گزارش می دهد – از اوایل دسامبر تاکنون بیش از 25 مورد آلودگی در روز وجود نداشته است – گردشگری داخلی، به ویژه در مکان های اکوتوریسم، تسکین اندکی برای صنعت ایجاد کرده است.

چای سیولین، رئیس انجمن آژانس های مسافرتی کامبوج، به الجزیره گفت که بازدیدکنندگان محلی بیشتری از معابد سیم ریپ بازدید می کنند، اما تمایل دارند کمتر از گردشگران خارجی هزینه کنند.

“فرهنگ سفر کامبوج [is that they] او گفت: «آنها نیازی به استخدام راهنمایان تور و یا به کمک آژانس های مسافرتی محلی ندارند.

سینان گفت که او باور ندارد که شهر بتواند روی بازگشت گردشگران چینی حساب کند که بیشتر به زندگی بدون کووید در چین نسبت به “عادی جدید” در جاهای دیگر علاقه دارند.

او گفت که کشورهای جنوب شرق آسیا می توانند با یادگیری از اروپا، جایی که بسیاری از مردم تابستان خود را با پاسپورت واکسن سپری می کنند، خلاء را پر کنند.

“من فکر می کنم ASEAN باید بتواند به سرعت از نظر گردشگری بهبود یابد اگر ASEAN باشد [members] آنها می توانند به یکدیگر اعتماد کنند، “او گفت.

“در انتظار گردشگران”

در حال حاضر مردم سیم ریپ باید از شرایط سخت نهایت استفاده را ببرند.

قبل از همه‌گیری، دانگ ویزیت در هر بار تور انگکور وات، 50 دلار به دست می‌آورد. این روزها، ویسیث که به صورت پاره وقت در یک شرکت مهمان‌نوازی کار می‌کند، صبح‌های خود را صرف می‌کند تا مردم محلی را متقاعد کند تا قبل از گذراندن بعد از ظهر، او را برای یک تور کوتاه طلوع آفتاب به قیمت 20 دلار استخدام کنند و بازدیدکنندگان را به رستوران‌ها و مغازه‌های بازسازی‌شده اخیر جذب کند. از معبد

اگرچه او از نمای نگهداری شده پارک قدردانی می کند، اما می خواهد گردشگران خارجی را برای دیدن آن داشته باشد.

او گفت: «ما در حال زنده ماندن هستیم و منتظر هستیم تا دوباره گردشگران بیایند.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر