مشکلات گوارشی، علائم جدید بیماری

تب ، سرفه خشک و تنگی نفس از علائم بارز COVID-19 هستند ، بیماری ناشی از کوروی ویروس جدید. اما تحقیقات اولیه نشان می دهد که ممکن است اغلب از علائم رایج دیگر غافل شود: ناراحتی معده.

تجزیه و تحلیل اخیر بیش از 200 نفر بستری در سه بیمارستان در هوبی ، چین – استانی که ویروس موسوم به SARS-CoV-2 در آن سرچشمه گرفته است – با موارد خفیف COVID-19 نشان داد که تقریباً 1 در 5 بیمار حداقل یک دستگاه گوارش داشت. علائمی مانند اسهال ، استفراغ یا درد شکم. تقریبا 80٪ نیز فاقد اشتها بودند.

این علائم می تواند از علل شایع دیگر ، از جمله آنفولانزای معده یا مسمومیت غذایی ناشی شود. اما اگر COVID-19 دارید ، مشکلات دستگاه گوارش ممکن است بهبودی شما را کند کند. و علائم گوارشی ممکن است هرچه بیمارتر شوید بدتر شود.

پیوند دستگاه گوارش
هنگامی که هر ویروسی بدن شما را آلوده کند ، می تواند سلولهای سالم را از بین ببرد و چندین نسخه از خودش ایجاد کند. COVID-19 عمدتا به سلولهایی که مسیرهای هوایی شما را تحت کنترل دارند حمله می کند. این باعث می شود نفس کشیدن برای شما سخت باشد و می تواند منجر به ذات الریه شود. اما محققان فکر می کنند این بیماری همچنین ممکن است به دستگاه گوارش و بافت کبد شما آسیب برساند.

ادامه خواندن زیر
ممکنه خوشت بیاد
این مطالعه در چین نشان داد که یک سوم از افراد مبتلا به COVID-19 خفیف مبتلا به اسهال هستند. این مشکل از جمله مدفوع آبکی معمولاً شدید نبود. اسهال به طور متوسط ​​5 روز به طول انجامید.

افراد با علائم گوارشی احتمال بیشتری برای آزمایش کورو ویروس از مدفوع مثبت داشتند ، به این معنی که آنها در محل دفن خود دارای SARS-CoV-2 RNA بودند. همچنین پاک کردن ویروس از بدن آنها طولانی تر طول کشید ، در مقایسه با کسانی که علائم دستگاه گوارش ندارند.

کاری که باید انجام دهید پزشک متخصص گوارش دکتر پناهیان
اگر اسهال ، حالت تهوع یا استفراغ دارید ، به این معنی نیست که مبتلا به COVID-19 باشید. اما عاقلانه است توجه بیشتری به علائم خود در طول این بیماری انجام دهید ، به خصوص اگر وضعیت سلامتی دارید که احتمال ابتلا به عفونت را افزایش می دهد یا اگر در منطقه ای زندگی می کنید که کروناویروس جدید گسترده است.

در خانه بمان اکثر افرادی که تست کورو ویروس مثبت می کنند ، خفیف بیمار می شوند و بدون درمان بهتر می شوند. از بیرون رفتن خودداری کنید مگر اینکه لازم باشد ، مانند مراجعه به فوریت های پزشکی.

یک اتاق خواب و حمام “بیمار” داشته باشید. اگر می توانید ، در صورت زندگی با دیگران از یک حمام جداگانه برای خود استفاده کنید تا از شیوع بیماری از طریق مدفوع خود جلوگیری کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>