قیمت میلگرد ها در بازار

ارنست ال رانسوم ، مهندس و معمار انگلیسی كه در آمریكا كار می كرد ، سهم بسزایی در توسعه میله های تقویت كننده در ساخت بتن داشت. او میلگرد آهنی پیچ خورده را اختراع کرد ، که در ابتدا هنگام طراحی پیاده روهای پشتیبان خود برای تالار میسونی در استاکتون ، کالیفرنیا ، فکر می کرد. با این حال ، میلگرد پیچ ​​خورده وی در ابتدا مورد قدردانی قرار نگرفت و حتی در انجمن فنی كالیفرنیا مورد تمسخر قرار گرفت ، جایی كه اعضا اظهار داشتند كه پیچ خوردگی باعث تضعیف آهن خواهد شد. [8] در سال 1889 ، رانسوم در ساحل غربی عمدتاً در حال طراحی پل ها بود. یکی از اینها ، پل دریاچه الورد در پارک گلدن گیت سان سانفرانسیسکو ، اولین پل بتونی مسلح بود که در ایالات متحده ساخته شد. او در این سازه از میلگرد پیچ ​​خورده استفاده کرده است. [9]

در همان زمان ارنست ال رانسوم اختراع میلگرد فولادی پیچ خورده ، C.A.P. ترنر در حال طراحی “سیستم قارچ” خود از صفحات کف بتونی مسلح با میله های صاف و گرد بود و جولیوس کان در حال آزمایش یک میلگرد نواری الماس به شکل نوآورانه با فلنج های صفحه صاف و زاویه دار به سمت بالا در 45 درجه بود (ثبت اختراع در سال 1902). کان پیش بینی کرد تیرهای بتونی با این سیستم تقویت کننده مانند خرپای وارن خواهد بود ، و همچنین از این میلگرد به عنوان آرماتور برشی فکر کرده است. سیستم تقویت کننده کان در تیرهای بتونی ، تیرچه و ستون ساخته شده است. این سیستم هم توسط معاصران مهندسی کان مورد ستایش و انتقاد قرار گرفت: C.A.P. ترنر اعتراض شدیدی به این سیستم داشت زیرا این امر می تواند باعث خرابی فاجعه بار در سازه های بتونی شود. وی این ایده را که سیستم تقویت کننده کان در تیرهای بتونی به عنوان خرپای وارن عمل می کند رد کرد و همچنین خاطرنشان کرد: این سیستم مقدار کافی از تقویت تنش برشی را در انتهای تیرهای ساده پشتیبانی نمی کند ، مکانی که استرس برشی بالاترین است. . علاوه بر این ، ترنر هشدار داد كه سیستم كان می تواند منجر به یك شكست شكننده شود ، زیرا در تقویت ستون ها طولی در ستون ها وجود ندارد. این نوع خرابی در فروپاشی جزئی هتل بیکسبی در لانگ بیچ ، کالیفرنیا و فروپاشی کامل ساختمان ایستمن کداک در روچستر ، نیویورک ، هر دو در طول ساخت و ساز در سال 1906 آشکار شد. با این وجود ، نتیجه گیری شد که هر دو شکست عواقب آن را به همراه داشت. کار بی کیفیت با افزایش تقاضای استاندارد سازی ساخت و ساز ، سیستم های تقویت کننده نوآوری مانند کارن به نفع سیستم های تقویت کننده بتونی که امروزه مشاهده می شود ، به سمت آن سوق داده شدند. قیمت میلگرد

الزامات تغییر شکل در آرماتورهای میله ای فولادی تا سال 1950 در ساخت آمریكا استاندارد سازی نشده بود. الزامات مدرن برای تغییر شکل در “مشخصات آزمایشی تغییر شکل میله های فولادی تغییر یافته برای آرماتور بتن” ، ASTM A305-47T ایجاد شد. پس از آن ، تغییراتی ایجاد شد که باعث افزایش ارتفاع دنده و کاهش فاصله دنده ها برای اندازه های مشخصی از نوار شد ، و با صدور استاندارد ASTM A305-49 در سال 1949 ، استاندارد آزمایشی حذف شد. الزامات تغییر شکل یافته در مشخصات فعلی برای فولاد تقویت کننده نوار ، مانند ASTM A615 و ASTM A706 ، در میان دیگر ، همان مواردی است که در ASTM A305-49 مشخص شده است. [11]

در بتن و سنگ تراشی استفاده شود
“تقویت اولیه” و “تقویت ثانویه” در اینجا تغییر مسیر می دهند. برای تقویت اولیه و تقویت ثانویه در روانشناسی (تهویه عمل) ، به تقویت کننده های تقویت کننده اولیه و تقویت کننده § تقویت کننده های ثانویه مراجعه کنید.
بتن ماده ای است که از نظر فشرده سازی بسیار قوی است اما از نظر تنش نسبتاً ضعیف است. برای جبران این عدم تعادل در رفتار بتن ، میلگردهایی برای حمل بارهای کششی به داخل آن ریخته می شود. بیشتر آرماتورهای فلزی به تقویت اولیه و ثانویه تقسیم می شوند ، اما موارد جزئی دیگری نیز وجود دارد:

تقویت اولیه به فولادی گفته می شود که برای تضمین مقاومت مورد نیاز سازه به عنوان یک کل برای پشتیبانی از بارهای طراحی استفاده می شود.
تقویت ثانویه ، که به عنوان توزیع یا تقویت حرارتی نیز شناخته می شود ، با ارائه مقاومت محلی به اندازه کافی برای محدود کردن ترک و مقاومت در برابر تنش های ناشی از اثراتی مانند تغییرات دما و انقباض ، به دلیل دوام و زیبایی شناسی به کار می رود.
Rebar همچنین برای تأمین مقاومت در برابر بارهای غلیظ از طریق تهیه مقاومت محلی و سفتی کافی برای انتقال بار در منطقه وسیع تر ، استفاده می شود.
Rebar همچنین ممکن است برای نگه داشتن سایر میله های فولادی در وضعیت صحیح برای قرار دادن بارهای آنها استفاده شود.
میله های کراوات فلزی خارجی می توانند ساختارهای سنگ تراشی را محدود و تقویت کنند ، همانطور که در برج نوویانسک یا سازه های باستانی در روم و واتیکان نشان داده شده است.
سازه های سنگ تراشی و ملات که آنها را در کنار هم نگه می دارد دارای خواص مشابه بتن و همچنین توانایی حمل بارهای کششی محدود است. برخی از واحدهای سنگ تراشی استاندارد مانند بلوک و آجر با حفره ساخته شده است تا میلگرد را در خود جای دهد ، که در آنجا با گروت امن می شود. این ترکیب به عنوان سنگ تراشی تقویت شده شناخته می شود.