قیمت عمده سیر سیاه بیز در فروشگاه آریوکالا/09109483228

سابقه طولانی استفاده از سیر در مواد غذایی و مطالعات حاد، مزمن و استنشاقی، اگرچه محدود است، اما هیچ اثر بیولوژی

توسط ETELARESANKHABAR در 28 آذر 1401

سابقه طولانی استفاده از سیر در مواد غذایی و مطالعات حاد، مزمن و استنشاقی، اگرچه محدود است، اما هیچ اثر بیولوژیکی نامطلوب معتبری را نشان نمی دهد. منشا دقیق BG ناشناخته و بحث برانگیز است. با این حال، BG برای قرن ها در کره جنوبی، ژاپن و تایلند مصرف می شد و حدود 10 سال پیش به تایوان و سایر کشورها وارد شد. در چند سال گذشته، سرآشپزهای سطح بالا توجه زیادی را به BG جلب کرده اند که از آن برای طعم دادن به مرغ، ماهی، سوپ و ریزوتو استفاده می کنند.

 

سیر سیاه (BG) شکلی از سیر کهنه شده است که از سیر خام (Allium sativum) از طریق واکنش میلارد در دمای بالا (60 تا 90 درجه سانتیگراد) و رطوبت (70 تا 90 درصد) برای یک دوره زمانی به دست می‌آید. چندین مطالعه مقادیر بیشتری از ترکیبات آنتی اکسیدانی محلول در آب (اس-آلیل سیستئین، اس-آلیل-مرکاپتو سیستئین)، 5-هیدروکسی متیل فورفورال، ترکیبات ارگانوسولفور، پلی فنل، ترکیبات فرار و محصولات دیگر واکنش های میلارد را در مقایسه با سیر تازه پس از حرارتی گزارش کردند. در حال پردازش. مطالعات اخیر نشان داده است که BG و ترکیبات زیست فعال آن دارای طیف گسترده ای از فعالیت های بیولوژیکی و خواص دارویی هستند که باعث حفظ و کارایی بهتر در پیشگیری از انواع مختلف بیماری ها می شود. بیشتر این فواید را می توان به ضد اکسیداسیون، ضد التهاب، ضد چاقی، محافظت از کبد، کاهش چربی خون، ضد سرطان، ضد آلرژی، تعدیل ایمنی، محافظت از نفرو، محافظت از قلب و عروق و محافظت عصبی نسبت داد. در چند دهه اخیر مطالعات قابل توجهی بر روی BG و اجزای آن در برابر بیماری های مختلف انسانی انجام شده است. با این حال، تحقیقات زیادی برای کشف اثرات درمانی BG در حال انجام است. بنابراین، در این بررسی، ما مطالعات پیش بالینی و بالینی BG و ترکیبات زیست فعال آن را بر روی سلامت انسان به همراه زیست فعالی متنوع، شیوه‌های عمل مرتبط و همچنین چالش‌های آینده خلاصه می‌کنیم.

 

با شیوع بیماری‌های مزمن و عوارض پاتولوژیک مرتبط با آن، سلامت با هدف یافتن غذاها و تاکتیک‌های جدید برای مقابله با چنین بارهای سلامت عمومی، به سرلوحه اولویت‌های تحقیقات علمی تبدیل شده است. ادبیات علمی اخیراً شاهد شکوفایی تحقیقات دارویی و تغذیه ای برای استفاده از گیاهان غذایی برای مزایای سلامتی متنوع و کاربردهای درمانی احتمالی آنها بوده است. هدف اساسی این تحقیق تغذیه ای ارائه دانش علمی برای بهینه سازی سلامت و پیشگیری یا به تاخیر انداختن پیشرفت بیماری است. تعداد فزاینده ای از داده های علمی نشان می دهد که مداخلات غذایی، به ویژه آنهایی که سطوح بالایی از غذاهای گیاهی را فراهم می کنند، می توانند با محافظت از سیستم های فیزیولوژیکی حیاتی بدن، از رشد پاتولوژی های مزمن مرتبط با افزایش سن جلوگیری کرده یا به تاخیر بیاندازند. اثر بازدارنده غذاهای گیاهی به عنوان یک داروی درمانی جدید برای حضور مواد فعال دارویی مورد بررسی قرار گرفته است. علاوه بر این، غذاهای گیاهی و بسیاری از محصولات مشتق شده آنها، یعنی عصاره، حاوی ریزمغذی های مختلف (مواد معدنی و ویتامین ها)، فیبرها و ترکیبات زیست فعال هستند که به عنوان فیتوکمیکال شناخته می شوند. به طور قابل‌توجهی، غذاهای با الگوی غذایی گیاهی، پیامدهای واسطه‌ای مختلف را با بروز کمتر بیماری‌های مزمن، از جمله سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی، بیماری‌های عصبی، تعدیل ترکیب میکروبیوتای روده و عملکرد با تأثیر مثبت بر سلامت انسان، بهبود بخشیده‌اند.

 

6 فواید چشمگیر سیر سیاه برای سلامتی

سیر سیاه سیر خامی است که افراد آن را تحت شرایط کنترل شده با دمای بالا و رطوبت بالا برای چند هفته تخمیر کرده اند (منبع معتبر 1).

 

سیر سیاه علاوه بر داشتن حبه‌های سیاه، طعم ملایم‌تر و قوام لطیف‌تر و چسبناک‌تری نسبت به سیر خام دارد (منبع مورد اعتماد 1).

 

سیر سیاه همچنین دارای تعدادی از فواید سلامتی است که ممکن است بیشتر از سیر خام باشد که پیر نشده است.

 

این مقاله 6 مورد از مزایای سلامتی بالقوه سیر سیاه را بررسی می کند

 

لطفا شرایط حفظ حریم خصوصی ما را بپذیرید

با کلیک بر روی "تنظیمات حریم خصوصی" در پاورقی در پایین صفحه، می توانید تنظیمات برگزیده خود را در هر زمان تغییر دهید.

 

ما معتقدیم که اطلاعات قابل اعتماد سلامت باید برای همه رایگان باشد و برای امکان‌پذیر کردن آن بر تبلیغات تکیه می‌کنیم. ارائه تجربیات معتبری که توسط پزشکان و سایر متخصصان سلامت و تندرستی بررسی می‌شود، گران است، اما خدمات ارزشمندی است. ما داده‌های شخصی شما را جمع‌آوری و پردازش می‌کنیم تا تجربه‌ای مرتبط ارائه کنیم و از کسب‌وکارمان حمایت کنیم، بنابراین از شما می‌خواهیم که کوکی‌ها را برای دسترسی به همه محتوا و ویژگی‌های ما مجاز کنید.

 

ما و شرکایمان اطلاعات شخصی شما را به روش های زیر پردازش می کنیم:

 

کوکی ها یا شناسه های منحصر به فرد، برای ذخیره و/یا دسترسی به اطلاعات در دستگاه شما

تبلیغات و محتوای شخصی سازی شده

اندازه گیری تبلیغات و محتوا

بینش مخاطبان و توسعه محصول

تضمین امنیت، جلوگیری از تقلب و اشکال زدایی

از نظر فنی تبلیغات یا محتوا را ارائه دهید

استفاده از داده‌های شخصی شما فقط هنگام استفاده از وب‌سایت‌ها و برنامه‌های رسانه Healthline اعمال می‌شود. برخی از شرکای ما برای پردازش داده های شما رضایت شما را نمی خواهند و بر منافع تجاری مشروع خود تکیه می کنند. با کلیک بر روی "مدیریت تنظیمات" می توانید تنظیمات یا شی خود را تغییر دهید.

 

در حال حاضر، ما نمی‌توانیم تجربه کامل سایت را در صورت عدم اجازه دادن به اهداف، ویژگی‌ها یا شرکا ارائه کنیم. در عوض، نسخه‌ای از سایت خود را ارائه می‌کنیم که 10 مورد از محبوب‌ترین مقالات ما را بدون تبلیغات، کوکی‌ها یا فناوری‌های ردیابی نشان می‌دهد.

 

قیمت  عمده  سیر سیاه بیز

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن