عجیب ترین درخت جزیره کیش با خاصیت شفا بخش

همه ما اعتقادات خاص خودمان را داریم. برخی هایمان به موضوع خاصی گرایش پیدا می کنیم و بعضی هایمان جبهه مخالفی نسبت به آن موضوع می گیریم. این موضوع زیاد هم عجیب و غریب نیست. هیچ دو نفری را در دنیا پیدا نمی کنید که عقایدشان دقیقاً با هم برابر باشد.

حداقل در یک نقطه هم که شده این دو نفر اختلاف سلیقه پیدا می کنند و راهشان از هم جدا می شود. مردمان هر خطه ای از ایران هم اعتقادات خاص خودشان را دارند و باورهایی در وجودشان ریشه دوانده که برای دیگران قابل باور نیست. یکی از همین موارد، باور به شفابخش بودن درختی کهنسال است که اهالی آن را درخت لور یا انجیر معابد می نامند.

اگر گذرتان به جزیره کیش افتاده باشد حتماً خیلی خوب با جاذبه های طبیعی و گردشگری اش آشنا هستید. در کنار همه این جاذبه ها درختی خودنمایی می کند که بر اساس گفته محلی ها خاصیت شفابخشی دارد و می تواند بیماران را درمان کند.

 

آپلود عکس

 

معرفی انجیر معابد، عجیب ترین درخت جزیره کیش

درخت انجیر معابد که در بخش شمالی جزیره کیش واقع شده است، یکی از جاذبه های طبیعی آن محسوب می شود. زمانی که به این ناحیه سفر می کنید سرسبزی و آب و هوای خوبش متعجب تان می کند.

درخت سبز کیش، کهنسال ترین درختی است که در این منطقه یافت می شود. با نگاه کردن به این درخت متوجه بزرگ و تنومند بودنش خواهید شد. کافی است در کنار این درخت بایستید تا ببینید چقدر این درخت بزرگ است. با رشد درخت دیگر بدنش طاقت وزن سنگین آن را نداشته و شاخه ها را به اطراف آویزان می کند.  این شاخه ها بعد از مدتی به زمین فرو می روند و خودشان به درخت دیگری تبدیل می گردند.

 

آپلود عکس

 

اعتقادات مردم درباره درخت انجیر معابد کیش

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در گذشته برخی از افراد این درخت را شفابخش می دانستند. اگر علت این موضوع را از اهالی جویا شوید شکل عجیب درخت را دلیل این امر ذکر می کنند.

آن زمان ها افراد اعتقاد داشتند که این درخت مقدس است و می تواند بیماری ها را شفا دهد. به همین دلیل نخ ها و پارچه هایی به آن وصل می کردند و از آن طلب شفا می نمودند. البته به نظر می رسد این اعتقاد در حال حاضر بسیار کم رنگ شده است و برای محافظت از آن نخ ها و پارچه ها باز شده و اطرافش را با حصاری پوشانده اند.

 

 

آپلود عکس

 

قدمت عجیب ترین درخت جزیره کیش

درخت انجیر معابد یکی از عجیب ترین و در عین حال شگفت انگیز ترین درختانی است که در جزیره کیش یافت می شود. قدمت این درخت تنومند به 600 سال قبل نیز باز می گردد. درختان لور در زمان حکمرانی تیموری ها و ایلخانی ها به جزیره کیش آورده شدند.

درخت سبز کیش هم در همان بازه زمانی در جزیره کاشته شد. این درختان به گونه ای آفریده شده اند که می توانند صدها سال زنده بمانند و ریشه هایشان را در اطراف پراکنده کنند و تنه بسیار تنومندی برای خود بسازند.

همین امر موجب می شود چنین درخت هایی در سرتاسر جهان طرفداران خاص خود را داشته باشند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید علت نامگذاری این درختان به انجیر معابد به دوران بودا باز می گردد. در زمان بودا این درختان مکانی برای مراقبه افرادی بوده است که به دنبال  کشف و شهود بودند.

مشهورترین این درختان، درخت انجیر مقدسی است که در معبد ماهابودی روییده و قدمت آن به 288 قبل از میلاد باز می گردد. شاید خیلی ها در سرتاسر دنیا باشند که چنین درختانی را مقدس بدانند و آرزوی شفا گرفتن از آن ها را داشته باشند.

 

آپلود عکس

 

چگونه از درخت شفا بخش کیش بازدید کنیم؟

زمانی که تصمیم می گیرید به جزیره کیش سفر کنید و از جاذبه های طبیعی و گردشگری اش دیدن کنید موارد متعددی هست که پیش رویتان قرار می گیرد. بعد از اینکه خودتان را با خودروی شخصی یا تور کیش به این جزیره زیبا و البته منحصر به فرد رساندید، از اهالی آنجا سراغ شهر باستانی حریره را بگیرید.

بعد از رسیدن به این منطقه از هر کسی که بپرسید جای درخت قدیمی و کهنسالی که سال هاست در این ناحیه جا خوش کرده را به شما نشان می دهد. حالا می توانید از نزدیک شاهد زیبایی های خلقت باشید و بدون توجه به حرف ها و حدیث هایی که درباره این درخت گفته می شود از فرصتی که پیش رویتان قرار گرفته بیشترین استفاده را ببرید.

 

آپلود عکس

 

 آدرس درخت انجیر معابد کیش

اگر دنبال آدرس دقیق این منطقه باشید باید خودتان را به شهر باستانی حریره برسانید. این درخت بین شهر باستانی حریره و آب انبار سنتی کیش قرار گرفته است و به راحتی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

سخن نهایی

جزیره کیش جاذبه های طبیعی و گردشگری متعددی دارد که بازدید از هر کدامشان شما را با بخشی از این جزیره آشنا می کند. درخت انجیر معابد یکی از قدیمی ترین درختان این ناحیه محسوب می شود که دیدنش برای دوست داران طبیعت و عجایب خلقت خالی از لطف نخواهد بود.

اگر قصد سفر به کیش با تور را دارید برای دیدن ارزانترین تور های کیش می توانید به صفحه تور کیش lahzeakhar مراجعه کنید و تور مناسب خود را خریداری نمایید.