لیونیز مدل خانگی – ویلایی (H-100)، شامل یک دستگاه سخت شیر برقی نرمالی کلوز   افزاری و یک اپلیکیشن موبایل است. در این مدل از لیونیز، تنها دو سنسور دمای هوا و سنسور جریان آب (فلومتر)، متصل میشود. شیر برقی یا سلونوئید ولو یک شیر برای عبور مایعات و هوا هست که باز و بسته شدن آن به وسیله برق صورت می گیرد. وقتی سولونوئید برقدار میشود نیروی مغناطیسی بوبین (سولونوئید) میله C را به طرف بالا کشیده و شیر کنترلی e باز میشود . عبور برق از درون سیم پیچ ایجاد نیروی الکترومغناطیسی می کند

و می تواند حرکت سلونوئید را کنترل کند. همچنین شیر برقی با سلونوئید DC، امکان کاربرد آن را با کنترلرهای باطری دار هانتر فراهم می سازد. سپس با گوشت کوب برقی آن را له می کنیم. 3- سوکت که توسط آن سیم های انتقال برق به بوبین شیر برقی پنوماتیک متصل می شود. شاید اولین گزینهای که به نظر میرسد، آهن باشد اما آهن مستعد خوردگی است. شاید دوست داشته باشید که صدای گاز و موتور را در حالت ایستاده بشنوید

، اما ما به شما پیشنهاد میکنیم برای سرگرم کردن خودتان، به فکر کار دیگری باشید. فنر فشرده شده یک فشار کم روی به پایین به دیافراگم وارد میکند. در موقع فعال بودن سولونوئید، همواره جریان بسیار کمی از سیال از مجرا و شیر کنترلی عبور میکند.

در موقع فعال بودن سولونوئید ، همواره جریان بسیار کمی از سیال از مجرا و شیر کنترلی عبور میکند. با توجه به شکل فوق، با رسیدن فرمان به بوبین، کویلِ بوبین تحریک شده و یک میدان مغناطیسی بزرگ ایجاد میشود.این میدان مغناطیسی باعث میشود که نیرویی بزرگ به پیستون وارد گردد و پیستون به بالا آمده و فنر را فشرده کند.در نتیجه مسیر سیّال باز شده و سیال عبور میکند.

سپس با قطع ولتاژ ورودی به بوبین، نیروی مغناطیسی از بین رفته و فنر، پیستون را به حالت عادی خود باز میگرداند.جنس پیستونی که استفاده میشود، بسیار مرغوب بوده و مانع از عبور سیال در شرایط عادی میگردد. با باز شدن این قسمت از شیر تعادل فشار از بین می رود و دیافراگم را به بالا فشار می دهد و شیر باز می شود. 

مخلوط مواد را داخل چند لیوان می ریزیم و روی آن را دستمال می کشیم و در دمای اتاق می گذاریم. سپس به مدت یک ساعت هم درون یخجال استراحت می دهیم و بعد از آن با مواد دلخواه تزیین کرده و سرو می کنیم. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه دسر انجیر در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

از طرفی هم شیر آب معمولی موجود باید با شیر برقی تعویض گردد و دو رشته سیم شیر برقی به سوکت های تعبیه شده بر روی دستگاه وصل گردد. سیمپیچ شیر برقی، برای تبدیل انرژی الکتریکی به حرکتی به کار میرود. بوبین، یک سیمپیچ با خاصیت مغناطیسی بالا است.

بوبین، یک سیمپیچ با خاصیت مغناطیسی بالا میباشد. در این مقاله از سری مطالب ال جی سرویس با نحوه تعمیر شیر برقی ظرفشویی ال جی و نکات مهم… سخت افزار مدل خانگی لیونیز، تا دو عدد شیر برقی را پشتیبانی میکند و روش ارتباطی با آن هم از طریق سیمکارت هست، به این صورت که یک عدد سیم کارت فعال باید بر روی دستگاه قرار داده شود.

 

در واقع ولتاژ برق که از طریق سیم پیچ عمل میکند به دیافگرام اجازه باز شدن را میدهد و در بعضی موارد که خارج از این بحث است در برخی از مدل های شیر برقی برعکس فوق عمل میکنند یعنی ولتاژ به دیافراگم دستور بسته شدن می دهد .

با باز شدن این فشار، فشار در خط قرقره را به سمت دیگر هل میدهد و دریچه را باز میکند. شیر برقی هیدرولیک از نوع یک کله در یک سمت دارای بویین میباشد و شیر برقی هیدرولیک از نوع دو کله در دو سمت خود دارای بویین می باشد.

وقتی سولونوئید دوباره غیر فعال شود مسیر کنترلی e توسط میله C بسته شده و فنر نیروی بسیار کمی لازم دارد تا دیافراگم را به سمت پایین هل دهد و مسیر اصلی را ببندد. قدرت فنر ضعیف است و فقط توانایی این را دارد که وقتی فشار در بالا و پایین دیافراگم برابر است، با فشار به دیافراگم آن را در حالت بسته نگه دارد.

برای تهیه دسر خوشمزه و مخصوص با انجیر در ابتدای کار، انجیر را اگر خشک است از قبل با کمی آب خیس می کنیم و به تکه های کوچک برش می زنیم تا نرم تر شود. اگر انجیر بیشتری بریزیم دسر شیرین تر می شود.