شهریه ی دانشگاه های کانادا چگونه محاسبه می شود؟

به طور کلی هر دانشگاه و موسسه ی آموزش عالی در کانادا شهریه و برنامه ی آموزشی مختص خود را دارد. اما رقم شهریه ی دانشگاه های کانادا بین پنجاه تا صد و پنجاه دلار کانادایی تخمین زده می شود. بنابراین شما برای کسب اطلاعات کامل درباره ی شهریه ی دانشگاه های کانادا احتمالا باید با مسئولین همان دانشگاه و یا آژانس های مهاجرتی مشورت و صحبت کنید.

رشته تحصیلی

متوسط شهریه سالانه لیسانس کانادا برای دانشجویان بین المللی – دلار کانادا

متوسط شهریه سالانه فوق لیسانس و دکتری کانادا برای دانشجویان بین المللی – دلار کانادا

مهندسی

30,742

17,753

معماری

24,654

24,178

MBA مدیریت اجرایی

برای مقطع لیسانس ارائه نمی شود.

56,282

هنرهای تجسمی و نمایشی

22,950

14,144

دندانپزشکی

55,802

21,635

علوم انسانی

26,175

13,520

علوم اجتماعی و رفتاری

24,808

14,304

حقوق

29,756

15,941

مدیریت کسب و کار و مدیریت عمومی

26,395

22,442

ریاضیات، علوم رایانه و اطلاعات

30,187

15,553

کشاورزی، منابع طبیعی و حفاظت

24,101

14,016

پرستاری

20,354

13,713

داروهای دامپزشکی

60,458

9,088

منبع: دریم گیت

دانشگاه های کانادا به ازای ارئه ی فرم درخواست پذیرش نیز از مهاجران هزینه دریافت می کنند. این یعنی شما باید برای درخواست پذیرش در دانشگاه، فارغ از نتیجه، پول پرداخت کنید. قیمت فرم درخواست و پذیرش نیز از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. برنامه ی آموزشی و رشته ی مورد انتخاب شما نیز در هزینه ی فرم پذیرش تاثیرگذار خواهد بود.

شهریه ی دانشگاه های کانادا چقدر است؟

دانشجویانی که برای تحصیل به کانادا مهاجرت می کنند، انتخاب های زیادی برای دانشگاه و برنامه ی آموزشی در این کشور پیش روی خود دارند. شهریه ی دانشگاه های کانادا نیز بستگی به همین انتخاب شما خواهد داشت. اما به طور کلی شهریه ی کالج ها از دانشگاه ها در کانادا کمتر است.

هزینه ی زندگی در کانادا برای یک دانشجو

هزینه ی اقامت در کانادا چیزی حدود ششصد تا هشتصد دلار کانادایی تخمین زده می شود. این مبلغ شامل هزینه های خورد و خوراک و دیگر هزینه های ضروری می باشد. اما مبلغی که باید صرف خرید و یا اجاره ی مسکن کنید در این عدد محاسبه نشده است. حتما می توانید حدس بزنید هزینه ی اجاره ی مسکن بعد از شهریه ی دانشگاه به یکی از بزرگترین دغدغه های مهاجران دانشجو در کشور کانادا تبدیل می شود. هزینه ی مسکن برای دانشجویان غیر کانادایی را نیز می توان بین ده هزار تا پانزده هزار دلار کانادایی در سال تخمین زد. اما به طور کلی هزینه اقامت در شهرهای بزرگ کانادا قطعا بیشتر از شهر های کوچک می باشد.

اگر قصد مهاجرت تحصیلی با صرف هزینه ی کمتر را دارید، شاید زندگی در کمپ های دانشجویی راه حل مشکل شما باشد. البته فراموش نکنید به تمام هزینه هایی که قبلا توضیح داده ایم، هزینه های سفر و بلیط و هزینه های جانبی دانشگاه را نیز اضافه نمایید. اما زندگی در کمپ های دانشجویی برای دانشجویان تازه وارد به کانادا بسیار مقرون به صرفه است. قبل از مهاجرت تحصیلی، شهریه ی دانشگاه های کانادا را با بودجه ی خود تطبیق دهید. اطلاعات بیشتر در این زمینه را می توانید در وبسایت آتش بیابید.

آیا قادر به اخذ بورسیه ی تحصیلی کانادا هستید؟ 

با اخذ بورسیه ی تحصیلی کشور کانادا، شهریه ی دانشگاه به صورت کامل و یا تنها بخشی از آن توسط  دولت کانادا پرداخت خواهد شد. دانشگاه ها و دولت کانادا همه ساله به دانشجویان غیر کانادایی و کانادایی فرصت می دهند تا برای اخذ بورسیه ی تحصیلی با یکدیگر رقابت کنند. بورسیه های تحصیلی در هر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ارائه می شوند. البته امکان اخذ بورسیه ی تحصیلی در تمامی دانشگاه های کانادایی امکان پذیر نیست و تنها تعداد محدودی از این دانشگاه ها بورسیه ی تحصیلی به دانشجویان خارجی اختصاص می دهند.

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes