شراب های ترکیه با بحران های فزاینده اقتصادی و اقلیمی در خطر خشک شدن هستند تجارت و اقتصاد

[ad_1]

ماردین و تکیرداغ، ترکیه – در حالی که گابریل اوکتای شیلی در مغازه نقره‌کاری کوچک خود در مرکز شهر ماردین در جنوب شرقی ترکیه کار می‌کند، چندین نفر جواهرات آسیب‌دیده‌ای را به جا می‌گذارند که او برای چندین دهه با یک مشعل دمنده تعمیر می‌کند. اما بیشتر بازدیدکنندگان برای سفارش می آیند و شراب خانگی شیرین و تند او را می برند.

در طول دو دهه گذشته، تعدادی از کارخانه های شراب بوتیک در ترکیه ایجاد شده اند که در صنعت شراب پر رونق رقابت می کنند. برخی از مالکان در تلاش هستند تا شیوه های شراب سازی اروپایی را به ترکیه بیاورند، در حالی که برخی دیگر – مانند Cili – به دنبال احیای سنت های قدیمی شراب سازی در منطقه هستند.

این مرد 43 ساله شیلیایی یک آشوری است و از اعضای یک جامعه مسیحی باستانی است که هزاران سال در منطقه اطراف ماردین زندگی می کند. او از اوایل دهه 2000 از انگورهای تاکستان های محلی برای خانواده اش شراب درست می کند و اکنون حداقل 1000 بطری در سال تولید می کند.

با این حال، او یکی از بسیاری از تولیدکنندگان کوچک شراب در ترکیه است که اکنون در تلاش برای زنده ماندن از بحران های فزاینده محیطی و اقتصادی است که به گفته او فشار سیاسی پیچیده است.

شرق ترکیه، مانند بسیاری از مناطق این کشور، در حال تجربه یک خشکسالی تاریخی است. ماردین به شدت آسیب دید و در سال گذشته 54 درصد کاهش بارندگی را ثبت کرد. بیشتر شراب‌سازان بوتیک در این منطقه به ویژه در برابر خشکسالی آسیب‌پذیر هستند، زیرا از آبیاری استفاده نمی‌کنند، اما در عوض به باران‌های طبیعی و بارش برف متکی هستند، زیرا طعم و رنگ عمیق‌تری به شراب می‌دهد.

هر چه بارندگی کمتر باشد، شراب‌سازان انگور کمتری قادر به چیدن انگور هستند – شیلی قبلاً مجبور بود ذخایر انگور خود را با مقداری از خارج از منطقه پر کند، که به گفته او کنترل کیفیت را دشوار می‌کرد.

در همین حال، چشم انداز دهه آینده ترکیه تاریک به نظر می رسد، زیرا این کشور از خشکسالی، سیل و آتش سوزی جنگل ها آسیب بیشتری خواهد دید.

شیلی می گوید این، همراه با اقتصاد بیمار ترکیه و فشار دولتی بر تولیدکنندگان الکل، تجارت این کشور را تهدید می کند.

او می گوید که این صنعت برای سازگاری نیاز به حمایت دارد: “موضع دولت در مورد شراب باید تغییر کند.”

https://www.youtube.com/watch?v=9hnXVjv_tCU

سنت تولید شراب ترکیه

دشت های بین النهرین، جایی که شیلی شراب خود را می سازد، برای هزاران سال از جمله در دوره عثمانی، خانه شراب سازان ارمنی و آشوری بوده است.

پس از تأسیس جمهوری ترکیه در سال 1923، انحصار دولتی تکل برای کنترل فروش تنباکو و الکل در ترکیه تأسیس شد. تکل در سال 2003 توسط دولت حزب عدالت و توسعه (حزب عدالت و توسعه) به عنوان بخشی از یک قرارداد وام با صندوق بین‌المللی پول خصوصی شد که جرقه‌ای را برای تولیدکنندگان کوچک شراب ترکیه ایجاد کرد.

در سال 2004، کمتر از 50 تولیدکننده شراب دارای مجوز در ترکیه وجود داشت که اکنون 184 تولیدکننده شراب در ترکیه وجود داشت. تولید شراب داخلی از کمی بیش از 28 میلیون لیتر در سال 2004 به بیش از 66 میلیون لیتر در سال گذشته افزایش یافت، که 97 درصد از شراب تولید شده در ترکیه اکنون در خانه مصرف می شود. .

اگرچه بازار عمدتاً تحت تسلط تعدادی از تولیدکنندگان بزرگ – Doluka و Kavaklidere – بیش از 50 درصد از شراب ترکی را در میان آنها تولید می کنند – تولیدکنندگان بوتیک رشد کرده اند.

خان توپساکال، بنیانگذار تاکستان های باربار، سال ها در فرانسه زندگی می کرد تا اینکه دو دهه پیش به ترکیه بازگشت. در سال 2000، او قطعه زمینی را در تکیرداگ، در منطقه تراکیه در شمال غربی ترکیه پیدا کرد، جایی که امیدوار بود بتواند شراب هایی شبیه به شراب هایی که در فرانسه دوست داشت بسازد.

آنها اولین انگور وارداتی از فرانسه را در سال 2001 کاشتند. اولین برداشت آنها در سال 2007 و اولین برداشت آنها در سال 2013 بود.

اما در همان سال، حزب حاکم عدالت و توسعه تبلیغات محصولات الکلی را ممنوع کرد، یکی از چندین اقدام برای تضعیف تجارت Topsakal و منعکس کننده خصومت فزاینده دولت با این صنعت.

حزب عدالت همچنین فروش مشروبات الکلی توسط خرده فروشان را در فاصله 100 متری مسجد و بعد از ساعت 10 شب ممنوع کرد و در طول تقریباً دو دهه فعالیت خود مرتباً مالیات الکل را افزایش داد. مالیات ویژه بر مصرف الکل و تنباکو در ژانویه 2021 17 درصد افزایش یافت.

در سال 2020، دولت 12 درصد از درآمد مالیاتی خود یا 20 میلیارد پوند (1.5 میلیارد دلار) را از الکل جمع آوری کرد.

دولت تحت رهبری AK محدودیت های خود را بر الکل و تنباکو به عنوان اقدامات بهداشت عمومی توجیه کرده و این اقدامات را با قوانین مشابه در فرانسه و ایالات متحده مقایسه کرده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در یک سخنرانی در سال 2013 گفت: “هیچ راهی برای محافظت از مصرف الکل به عنوان یک روش زندگی وجود ندارد، که به نفع جامعه نیست بلکه برعکس باعث آسیب می شود.”

https://www.youtube.com/watch?v=lVZBlYlpn9s

توپساکال می‌گوید که در حالی که تولیدکنندگان بزرگ‌تر در زمان معرفی ممنوعیت تبلیغات نام‌های شناخته‌شده‌ای داشتند، باربارا و سایر تاکستان‌های بوتیک با مشکل مواجه شده‌اند، زیرا تازه شروع به ایجاد نام خود کرده‌اند.

علی‌رغم این فشار، باربارا توانست با مصرف‌کنندگانی که شراب خود را به صورت عمده می‌خریدند، روابط فردی ایجاد کند و آنها خانه خانوادگی در تاکستان را به یک هتل تبدیل کردند.

دنیز توپساکال، دختر جان توپساکال و اکنون مدیر کل بارباره، گفت: «اکنون همه چیز شفاهی شده است. «مردم به هتل و رستوران می آیند، شراب مزه می کنند، شراب را می خرند و برای دوستانشان می فرستند. اینطوری معروف می شویم.»

اما بسیاری از تاکستان‌ها در حال حاضر در بحبوحه نوسانات ارز، تورم فزاینده و بحران در هزینه زندگی در ترکیه با مشکلات بیشتری روبرو هستند.

شراب‌سازان بوتیک به بسیاری از مواد وارداتی متکی هستند که با کاهش ارزش پوند، هزینه‌های تولید را افزایش داده و سود را کاهش داده است.

بسیاری از مواد مورد نیاز برای تهیه شراب خوب – تا چوب پنبه و قوطی – به یورو ارزش گذاری می شوند. هر بشکه بلوط می تواند تا 1500 یورو (1700 دلار) قیمت داشته باشد و تا دو بار قابل استفاده است. زمانی که Can Topsakal شروع به تولید شراب در Barbare کرد، یورو کمی بیش از 1.50 در هر پوند بود. در هفته های اخیر، این درصد به بیش از 20 افزایش یافته است.

تاکستان برای مبارزه با اثرات مضر بلایای اقتصادی و فزاینده اقلیمی به درآمدهای هتل متکی است. خانواده می گویند که اکنون در حال فروپاشی است.

دنیس توپساکال گفت: «اگر هتلی وجود نداشت، پول را از دست می دادیم. سال گذشته 25 درصد از محصول خود را به دلیل باران سیل آسا از دست دادیم.

تاکستان های باربارا در تکیرداگ [Erin O’Brien/Al Jazeera]

“ما اینجا شرط می بندیم”

پروفسور المان بهار، که در دانشگاه تکیرداگ در مورد کشت انگور و شراب‌سازی مطالعه می‌کند، می‌گوید تاکستان‌ها باید از شیوه‌های «کشاورزی هوشمند» با تنظیم برنامه‌های برداشت و تخمیر خود با الگوهای غیرقابل پیش‌بینی آب و هوایی ناشی از تغییرات آب و هوایی استفاده کنند.

بهار با بیان اینکه بارندگی در این منطقه از 550 تا 600 میلی متر در سال در چند سال قبل تا 700 میلی متر متغیر بوده است، گفت: باران زمانی می آید که نیاز نداشته باشید و زمانی که نیاز داشته باشید نمی آید. در سال 2018 و 280 میلی متر در سال 2020

ما استراتژی‌های سالانه را تنظیم کردیم. وی گفت: اکنون ما باید استراتژی های هفتگی داشته باشیم.

Hikmet Ataman، یک شراب‌ساز بزرگ در تاکستان‌های Arcadia در Kirklareli، در شمال غربی ترکیه، همچنین می‌گوید صنعت شراب ترکیه باید با داده‌ها هدایت شود تا در آب و هوای به سرعت در حال تغییر و غیرقابل پیش‌بینی زنده بماند.

او گفت که این یک چالش خاص است، زیرا اداره هواشناسی ایالات متحده (MGM) اطلاعات دقیق هواشناسی را برای عموم منتشر نمی کند. باران، خشکسالی و دمای خاک تنها به صورت میانگین ماهانه و سالانه در سطح ملی و منطقه ای منتشر می شود.

آتامان گفت: «ما اینجا شرط می‌بندیم، نمی‌دانیم پنج سال دیگر شراب چگونه خواهد بود. اگر آب و هوا پنج درجه گرم شود، همه چیز می میرد.

آرکادیا وینیاردز ایستگاه های هواشناسی راه اندازی کرده و سوابق دقیقی از کیفیت خاک، بارندگی، تولید و برداشت انگور نگهداری می کند. به گفته آتامان، این به آنها اجازه می دهد تا برنامه های خود را برای برداشت و تخمیر تطبیق دهند. اگر انگورهای خاصی در زمستان‌های سردتر و تابستان‌های گرم‌تر از بین بروند، تولید را به گونه‌های مختلف تغییر می‌دهند.

او گفت، با این حال، هنوز اطلاعات کافی وجود ندارد.

«اگر دولت آزاد کند [more detailed] داده های آب و هوایی، کارآفرینانی وجود خواهند داشت. آتامان گفت: مردم سرمایه گذاری خواهند کرد و وارد این صنعت خواهند شد.

در همین حال، سایر شراب سازان نیز می گویند که از تغییر در سیاست های دولت سود خواهند برد. مالیات های کمتر به آنها اجازه می دهد تا قیمت های خود را کاهش دهند. اگر ممنوعیت تبلیغات برداشته شود یا به آنها اجازه فروش آنلاین داده شود، می توانند به مشتریان بیشتری دسترسی پیدا کنند.

شیلی، شراب‌ساز اهل ماردین، می‌گوید: شراب یک فرهنگ است. “اما برخی از مردم آن را اینطور نمی بینند. ما برای زنده ماندن نیاز به حمایت داریم.”

https://www.youtube.com/watch?v=P62khNhPn1M[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followersbuy instagram followers with credit cardMobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes