سومالی ممکن است در آستانه یک قحطی جدید باشد نظرات

[ad_1]

در ژوئیه 2011، سازمان ملل متحد قحطی را در سومالی اعلام کرد و توجه رسانه های خبری بزرگ در سراسر جهان را به خود جلب کرد. این اعلامیه در ماه مبارک رمضان صادر شد که به آن طنین بیشتری در جهان اسلام بخشید و به یک تلاش عظیم برای جمع آوری کمک مالی کمک کرد.

در حالی که ارتباطات سازمان ملل به بسیج مردم و دولت‌ها در سرتاسر جهان کمک کرد، جامعه بین‌المللی آن را بسیار دیر تلقی کرد که منجر به افزایش تاخیر در کمک‌های بشردوستانه شد. تقریباً 258000 نفر – بیشتر زنان و کودکان – جان خود را از دست دادند زیرا اقدامات جهانی به تأخیر افتاد.

در پایان سال 2016، هشدارهایی برای قحطی احتمالی جدید صادر شد که زنگ خطر را در پایتخت های اهداکننده به صدا درآورد. خاطرات وقایع غم انگیز سال 2011 هنوز تازه بود، که به بسیج بودجه زودتر از سال 2011 کمک کرد.

با توجه به این تجربیات دردناک گذشته، اکنون برای هشدار درباره قحطی احتمالی جدید می نویسیم. بر اساس مشاهدات، گزارش‌های عمومی و مشاوره‌های موجود در شبکه‌های ما – چه سومالیایی و چه بین‌المللی – ما شواهد کافی جمع‌آوری کرده‌ایم که نشان می‌دهد بخش قابل‌توجهی از جمعیت سومالی با بحران غذایی بزرگی روبرو هستند. ما به شدت نگران هستیم که سیستم بشردوستانه برای پاسخگویی بسیار کند عمل کند، که می تواند منجر به مرگ دوباره بسیاری از سومالیایی ها شود.

پژواک 2011

در سال 2012-2013، ما در سال 2011 مطالعه ای در مورد گرسنگی انجام دادیم که تأیید کرد اعلامیه سازمان ملل در مورد گرسنگی خیلی دیر آمده است. خود قحطی احتمالاً در ماه مارس یا آوریل همان سال آغاز شد و به دلیل ترکیبی از عوامل از جمله خشکسالی های پی در پی، قیمت بالای جهانی و داخلی مواد غذایی و برداشت بسیار ضعیف غلات محلی ایجاد شد.

در این بازی سیاست نیز وجود داشت: در آن زمان، گروه شبه نظامی الشباب با دولت نوپای سومالی و حامیان بین المللی آن درگیر بود. شناسایی آن به عنوان یک گروه تروریستی، دامنه کمک های بشردوستانه غرب را به مناطق تحت کنترل خود محدود می کند.

امروز، مشابه آنچه در سال 2011 اتفاق افتاد، حداقل دو بارندگی متوالی شدید همراه با برداشت بسیار ضعیف غلات رخ داده است. علاوه بر این، سومالی توسط بی‌ثباتی و درگیری سیاسی متزلزل شده است، در حالی که جامعه بین‌المللی به دلیل همه‌گیری COVID-19 پریشان شده است، که هر دو می‌توانند پاسخ بشردوستانه را به تأخیر بیندازند و دسترسی و توزیع بودجه را کاهش دهند.

ما همچنین در حال حاضر شاهد علائم اولیه گرسنگی بالقوه برای بسیج اجتماعی و مهاجرت هستیم. در مطالعه خود، ما مستند کردیم که چگونه قبل از اعلام قحطی در سال 2011، شرکت ها و رهبران مذهبی در سومالی و کنیا در بسیج بودجه و ارسال آن منابع برای افرادی که در حال جنگ بودند بسیار فعال بودند. مساجد به کانالی برای جمع آوری پول در خارج از کشور تبدیل شده اند.

در محل، خانواده‌ها کودکان و سالمندان را به شهرهایی می‌فرستادند که احتمال رسیدن کمک بیشتر بود، در حالی که پسران و مردان اغلب با حیوانات خانگی که نگه می‌داشتند می‌رفتند تا آنها را زنده نگه دارند. وقتی مردم هیچ گزینه دیگری در مناطق محلی خود نداشتند، روزها به اتیوپی و کنیا سفر کردند تا کمک بگیرند. افراد زیادی در این سفرها جان باخته بودند.

امروز می بینیم که همان مدل ها دوباره ظاهر می شوند. سومالیایی ها در داخل و خارج از کشور قبلاً به بحران در حال تحول واکنش نشان داده اند. به نظر می رسد کانون خشکسالی کنونی در جایی است که به مثلث ماندرا معروف است، جایی که گوشه های اتیوپی، سومالی و کنیا به هم می رسند. اما مناطق دیگری از جمله در دو طرف مرز سومالی-کنیا و همچنین مناطق عمده غلات در این ایالت جنوب غربی رنج می برند.

ایدروس دار، رئیس سازمان غیردولتی کنیایی-سومالی Wasda، که در منطقه مرزی سومالی-کنیا فعالیت می کند، به ما گفت که گله ها قبلاً نابود شده اند و جمع آوری کمک مالی، به ویژه برای آب و غذا، در میان مشاغل و جوامع سومالیایی انجام می شود. مناطق حدود پنج تا شش ماه پیش آغاز شد. او تأیید کرد که باران‌های فصلی به نام Gu که معمولاً از آوریل تا ژوئن می‌بارند، تقریباً کامل شکست خورده است. بارندگی های دیر که از مهر تا آذر می بارد نیز ناکام ماند.

سازمان غیردولتی دار در نتیجه خشکسالی، حمایت اندک و پراکنده ای از سوی برخی از اهداکنندگان بین المللی دریافت کرد. او می گوید که در 30-40 سال گذشته هرگز چنین چیزی را ندیده است و حیات وحش در جستجوی آب به خانه های مردم حمله می کند.

در جوبالند شمالی، پل هیلی، مدیر سازمان غیردولتی ایرلندی Trócaire، که از سیستم بهداشتی محلی حمایت می کند، به ما گفت که بسیاری از مردم با ناامیدی به شهرهای استان می آیند و برخی از زنان و کودکان در راه رسیدن به مراکز درمانی جان خود را از دست می دهند.

تلفات شتر نیز در بسیاری از مناطق سومالی گزارش شده است و یکی دیگر از نشانه های جدی بودن وضعیت است. شترها در شرایط خشکسالی انعطاف پذیرترین حیوانات هستند. گاو، گوسفند و بز قبل از مرگ می میرند.

یکی از نویسندگان این مقاله، که اخیراً به پونتلند، در شمال شرقی سومالی سفر کرده است، خاطرنشان کرد که رهبران مذهبی در حال حاضر جامعه تجاری و دولت را برای جمع آوری کمک مالی و حمایت از جمعیت روستایی بسیج می کنند. اگرچه پونتلند در کانون خشکسالی قرار ندارد و منطقه پایدارتری با ظرفیت پاسخگویی قابل توجه است، اما اثرات این خشکسالی شدید را نیز احساس می کند.

همکار ما از تماس یک شیخ محلی برای کمک در مسجد چنان هیجان‌زده شد که بلافاصله برای بستگان خود در منطقه مرزی سومالی-کنیا، جایی که اهل آنجاست و بیش از حد معمول تماس‌های اقوام دور دریافت کرد، پول فرستاد. نشانه مطمئنی از استرس غیرمعمول. .

در ماه نوامبر، شیخ اومال، یک رهبر مذهبی بسیار مورد احترام مستقر در نایروبی نیز از مردم خواست تا برای حمایت از مردم خشکسالی زده در کنیا و سومالی پول جمع آوری کنند. مسجد او در سال 2011 مرکز برجسته ای برای جمع آوری کمک های مالی و هماهنگی بود.

تاخیر خطرناک

ما نمی توانیم صددرصد مطمئن باشیم که در سال 2022 قحطی رخ خواهد داد، اما در حال حاضر نشانه های شومی وجود دارد، و می دانیم که با توجه به شرایط فعلی در سومالی و خارج از کشور، واکنش بشردوستانه به طور بالقوه می تواند به طور جدی به تعویق بیفتد.

با توجه به شکست باران ها و گزارش های اولیه در مورد کمبود شدید مواد غذایی، بسیار عاقلانه تر است که زودتر اقدام کنیم و منابع را در حال حاضر بسیج کنیم تا جان افراد را نجات دهیم، از معیشت محافظت کنیم و از نیاز به سازماندهی واکنش گران به گرسنگی در زمانی که خیلی دیر شده است اجتناب کنیم.

صرف نظر از شدت ویژه بحران، اعزام کمک های بشردوستانه اکنون به تعداد زیادی از مردم کمک می کند که وضعیت آنها در حال حاضر دشوار است و بدون شک بدتر خواهد شد. یکی از درس های گرسنگی در سال 2011 این است که باید به پیشگیری از گرسنگی توجه بیشتری شود.

ما می دانیم که محیط سیاسی جهانی و منطقه ای امروز پیچیده است و می تواند تصمیماتی را که باید برای آزادسازی بودجه گرفته شود به تاخیر بیاندازد. در سطح بین‌المللی، همه‌گیری کووید-19 بار عظیمی را بر دوش دولت‌ها و سازمان‌های امدادی وارد کرده است.

شاخ آفریقا نیز به دلیل بحران سودان و جنگ داخلی در اتیوپی با موج جدیدی از بی ثباتی مواجه است. دولت سومالی و نخبگان سیاسی خود درگیر کشمکش‌های سیاسی و روند انتخابات هستند که زمان و هزینه را از تامین اجتماعی برای عموم مردم منحرف می‌کند.

این به فضایی کمک می‌کند که در آن فقدان اعتماد به داده‌ها، دیدگاه‌های متفاوت در زمینه‌هایی که بیشترین نیاز را دارند، منافع سازمانی رقابتی و فقدان سازمان‌های قابل اعتماد (اعم از بین‌المللی و محلی) برای همکاری با آنها، وضعیت را تشدید می‌کند. متأسفانه، سیاسی شدن داده ها و اطلاعات بسیار رایج است. سازمان های بین المللی، از جمله سازمان ملل متحد، برای مدیریت این فشار و نفوذ و دستیابی به افراد مناسب در میدان مبارزه می کنند.

با این حال، شکی نیست که وضعیت از قبل دشوار است و به طور قابل توجهی بدتر خواهد شد. فصل خشک طولانی – جلال – تازه شروع شده است و بارندگی های بعدی حدود چهار ماه دیگر است. پیش بینی ها برای این بارش ها – گو – نیز امیدوارکننده نیست. این بارندگی‌ها ممکن است به ویژه برای کشاورزان تسکین دهد، اما برای جوامع کشاورزی برداشت آنها هنوز بیش از شش ماه است. این سومین رویداد خشکسالی بزرگ در 10 سال گذشته است که احتمالاً نشانه ای از تأثیر تغییرات آب و هوایی در شاخ آفریقا است.

اگر می خواهیم از تکرار اشتباهات گذشته خودداری کنیم، باید همین الان اقدام کنیم. در کنار تلاش های دیاسپورای سومالی، جامعه بین المللی نیز باید اقدامی فوری انجام دهد. منابع مورد نیاز در مقایسه با منابعی که از قبل برای کاهش همه‌گیری بسیج شده‌اند بسیار کم است، اما می‌تواند به نجات جان سومالی کمک زیادی کند.

اقدام اولیه همچنین می تواند به ایجاد سابقه ای برای جلوگیری از گرسنگی کمک کند، که باید به عنوان یک واکنش بشردوستانه استاندارد ایجاد شود، به ویژه با توجه به پیش بینی تغییرات آب و هوا برای تشدید کمبود آب در سومالی و شاخ آفریقا به طور کلی.

نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس کننده موضع تحریریه الجزیره نیست.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followersbuy instagram followers with credit cardMobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes