زمان آن فرا رسیده است که ما برای همه گیری های آینده آماده شویم پاندمی ویروس کرونا

[ad_1]

تاکنون پنج میلیون نفر در سراسر جهان به دلیل ابتلا به کووید-19 جان خود را از دست داده اند، و دسترسی سازمان بهداشت جهانی به ابزارهای شتاب دهنده کووید-19 (WHO / ACT-A) به طرز غم انگیزی پیش بینی کرده است که پنج میلیون نفر دیگر در ماه های آینده از دست خواهند رفت. همچنین نگران کننده است که تعداد مبتلایان به کووید-19 از 260 میلیون مورد تایید شده به 460 میلیون تا پایان سال 2022 افزایش یابد.

خسارات ناشی از COVID-19 به حدی فاجعه بار است که وقتی مجمع جهانی بهداشت (WHO) برای یک جلسه ویژه در 29 نوامبر تشکیل می شود، وظیفه آن چیزی نیست جز جلوگیری از تکرار چنین فاجعه ای. آسیب ناشی از کووید-19 به قدری ویرانگر است که ما اکنون به یک توافق نامه الزام آور بین المللی برای جلوگیری از شیوع مجدد بیماری های همه گیر در آینده نیاز داریم.

به گفته تدروس آدانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، توافق جدید باید با تعهدی در سطح بالا به سلامت برای همه، مبتنی بر عدالت و همبستگی بین کشورها، حمایت شود. نه تنها همه مردم باید بدون توجه به ثروت یا درآمدشان به آنچه برای سلامتی خود نیاز دارند دسترسی عادلانه داشته باشند، بلکه جامعه بین المللی باید استفاده و توزیع عادلانه منابع پزشکی موجود را تضمین کند. برای تحقق این امر، ما به یک سیستم جهانی کاملاً کارآمد برای نظارت، نظارت سریع و به اشتراک گذاری پشتیبانی اضطراری و بودجه قابل پیش بینی نیاز داریم.

هیچ چیز واضح‌تر از شکست جمعی ما به‌عنوان یک جامعه بین‌المللی، نیاز به این امر را نشان نمی‌دهد تا به وعده خود برای تضمین توزیع عادلانه واکسن‌ها عمل کنیم. در حالی که، به لطف علم درخشان و عملکرد قوی تولید، تا کریسمس 12 میلیارد دوز واکسن تولید خواهیم کرد – برای واکسینه کردن هر بزرگسال در جهان کافی است – 95 درصد بزرگسالان هنوز در کشورهای کم درآمد محافظت نشده باقی می مانند. این شاید بزرگترین شکست سیاست عمومی زمان ما باشد.

انتظار می رود که هدف بین المللی مورد توافق WHO برای واکسیناسیون بزرگسالان برای هر کشور – 40 درصد تا دسامبر – توسط 82 کشور نادیده گرفته شود. با روندهای فعلی، حداقل عید پاک طول می کشد تا به 40 درصد نزدیک شود، و حتی در آن زمان ممکن است ده ها کشور از دست بدهند. در واقع، از زمان اجلاس G7 در ژوئن، که در آن رهبران وعده دادند که تمام جهان تا سال 2022 واکسینه خواهند شد، شکاف بین دارندگان واکسن و کسانی که واکسن ندارند، بیشتر شده است، نه کاهش.

در کشورهای با درآمد بالا، نرخ واکسیناسیون از 40٪ در ژوئن به 60-70٪ در حال حاضر افزایش یافته است، اما در کشورهای کم درآمد آنها با نرخ یخی حرکت می کنند – از 1٪ به کمتر از 5٪. در واقع، شش بزرگسال در کشورهای با درآمد متوسط ​​و بالا به ازای هر بزرگسالی که اکنون هر روز در کشورهای کم درآمد واکسینه می‌شوند، واکسن‌های اضافی دریافت می‌کنند و 90 درصد کارکنان بهداشتی آفریقایی محافظت نشده می‌مانند.

اگرچه طرح‌های مهم منطقه‌ای مانند تسهیلات خرید واکسن AVAT اتحادیه آفریقا با خرید 400 میلیون واکسن تک دوز از جانسون و جانسون و 110 میلیون دوز دیگر از مدرنا، گام‌هایی برای رفع شکاف نابرابری برداشته‌اند – 50 میلیون دوز دیگر بین دسامبر و مارس ارائه می‌شود. هنوز برای پاسخگویی به نیازهای یک قاره 1.3 میلیارد نفری کافی نیست.

این نابرابری به سادگی توضیح داده می‌شود: 89 درصد از کل واکسن‌ها توسط G20، ثروتمندترین کشورهای جهان، خریداری می‌شوند و امروزه کنترل 71 درصد از تحویل‌های آینده را در اختیار دارند. وعده های شمال جهانی برای اهدای واکسن به جنوب جهانی شکست خورده است: تنها 22 درصد از وعده های آمریکا ارسال شده است. اروپا، بریتانیا و کانادا به‌ترتیب تنها 15، 10 و 5 درصد را ارسال کردند.

COVAX، آژانس جهانی توزیع واکسن که امیدوار بود تا دسامبر دو میلیارد واکسن ارسال کند، اکنون انتظار دارد تنها دو سوم این تعداد را تحویل دهد. مقیاس انباشت واکسن در ثروتمندترین کشورها به گونه ای است که گروه تحقیقاتی داده های بهداشتی، Airfinity، تخمین می زند که تا پایان سال 2021، 100 میلیون دوز استفاده نشده در انبارهای G20 منقضی شده و هدر خواهد رفت.

داشتن و انباشته شدن واکسن های نجات دهنده زندگی و محروم کردن آنها از فقیرترین کشورها برای G20 از نظر اخلاقی غیرقابل محافظت است. اجازه دادن به هدر رفتن ده ها میلیون دوز، یک عمل وندالیسم پزشکی و اجتماعی است که هرگز فراموش یا بخشیده نمی شود. اکنون برای استفاده از ظرفیت استفاده نشده در جایی که واکسن ها بیشتر مورد نیاز است، به یک برنامه فوری، ماهانه و مستمر برای تحویل و انتقال واکسن ها با هماهنگی G20 نیاز است.

اما نابرابری های واکسن نشان می دهد که چرا تغییرات اساسی بیشتری در معماری تصمیم گیری مراقبت های بهداشتی بین المللی مورد نیاز است. البته به تعداد کمی از سازمان های بین المللی آزادی و استقلال داده شده است تا تصمیمات الزام آور اتخاذ کنند که دولت های ملی موظف به پیروی از آن هستند. صلاحدید دادگاه تجدیدنظر سازمان تجارت جهانی و دادگاه کیفری بین‌المللی که تصمیمات آنها قطعی است، حوزه‌هایی هستند که یک سازمان بین‌المللی می‌تواند دولت‌های ملی را ساقط کند و از این رو مورد حمله ائتلاف ضد بین‌المللی‌گرایان قرار می‌گیرد.

اگرچه یک معاهده بهداشت جهانی با تمرکز بر کاهش عرضه و تقاضای تنباکو و یک توافقنامه در سال 2011 برای اطمینان از اینکه سازمان جهانی بهداشت می‌تواند عرضه واکسن آنفولانزا را در صورت لزوم مصادره کند، وجود دارد، توافق جهانی الزام آور خواستار این بود که مقامات بهداشتی جهان بتوانند کارهای بیشتری انجام دهند. پیشگیری، شناسایی، آماده سازی و کنترل یک بیماری همه گیر هنوز از ما دور است.

اجلاس ویژه مجمع جهانی بهداشت به ما فرصتی منحصر به فرد برای غلبه بر این کاستی ها را با خدمت به عنوان سکوی پرتابی برای فرآیندی ارائه می دهد که فوراً یک توافق نامه بین المللی الزام آور قانونی را تحت نظارت قانون اساسی WHO ایجاد می کند. آنها می توانند بر اساس گزارش های مهم – گزارش G20 توسط لری سامرز، تارمن شانموگاراتنام، نگوزی اوکونجو-یولا، گزارش ماریو مونتی به منطقه اروپایی سازمان بهداشت جهانی و توصیه های بررسی WHO به رهبری الن جانسون، رئیس جمهور سابق لیبریا. سیرلیف و نیو سابق. هلن کلارک نخست وزیر نیوزلند.

اول، رهبران بهداشت جهانی ما باید قدرت بیشتری برای توسعه و ارتقای نظارت بر سلامت داشته باشند.

دوم، ما باید بر روی کار پیشگام ACT-A و COVAX برای اطمینان از تولید و توزیع عادلانه PPE، آزمایش‌ها، درمان‌ها و واکسن‌ها بنا کنیم تا همه طرف‌ها بتوانند بیماری‌های همه‌گیر فعلی و آینده را شناسایی، پاسخ دهند، درمان کنند و از آنها محافظت کنند.

سوم، ما به یک شورای آمادگی جهانی برای همه گیری نیاز داریم. اما همه اینها تنها در صورتی کارساز خواهد بود که ما یک مکانیسم بودجه پایدار برای رسیدگی به نابرابری های جهانی در خدمات بهداشتی در سراسر جهان ایجاد کنیم. اغلب اوقات، در مواقع بحران جهانی – حتی آنهایی که با تصمیمات مرگ و زندگی روبرو هستند – ما به تورهای التماس کردن یا برگزاری کنفرانس هایی در مورد “وعده ها” خلاصه می شویم، به گونه ای که بیشتر یادآور سازماندهی یک تور خیریه است. سازمان جمع آوری کمک.

در حالت ایده‌آل، آمادگی همه‌گیری باید تحت یک فرمول تقسیم بار تأمین مالی شود که در آن هزینه‌ها بین کشورهایی با بالاترین ظرفیت پرداخت تقسیم می‌شود. حتی در حال حاضر، فقط کمتر از 20 درصد از بودجه سازمان بهداشت جهانی از این طریق تامین می شود. حذف آبله در دهه‌های 1960 و 1970 در تاریخ ثبت شد، نه تنها به این دلیل که آخرین انگیزه برای ریشه‌کنی این بیماری با توافقنامه تقسیم بار آغاز شد که ثروتمندترین کشورها را به اشتراک گذاشت.

با توجه به تریلیون ها دلار از دست رفته تجارت به دلیل کووید-19، بودجه سالانه 10 میلیارد دلاری برای پیشگیری و آمادگی همه گیر، که توسط گروه سطح بالا مستقل G20 ضروری تشخیص داده می شود، یکی از بزرگترین بازده سرمایه گذاری در تاریخ را ارائه می دهد. اما اگر می‌خواهیم برای همه رویدادهای آینده آماده باشیم، باید هم‌اکنون اقدام کنیم – و مجمع جهانی بهداشت هفته آینده محل شروع آن است.

نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده موضع تحریریه الجزیره نیست.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followersbuy instagram followers with credit cardMobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Bozdurma 1xbetMobil Ödeme bozdurma