در اردوگاه های مرزی مکزیک، خانواده ها “منتظر باز شدن درهای ایالات متحده هستند.” اخبار مهاجرت

[ad_1]

رینوسا، مکزیک هنگامی که آلبرت 36 ساله و پسر 10 ساله اش هفته گذشته به ایالات متحده رسیدند، امیدوار بودند سفر یک ماهه آنها با قاچاقچیان هندوراسی با دیدار مجدد شاد با پسر عموهایشان در فلوریدا به پایان برسد که آماده استقبال از آنها هستند.

اما پس از عبور از رودخانه ریو گراند در تگزاس، گشت های مرزی ایالات متحده آلبرت و پسرش را بردند، آنها را به پلی در مکزیک بردند و آنها را اسکورت کردند.

آلبرت، که از الجزیره خواست از نام واقعی خود استفاده نکند، گفت: “در طول سفر به اینجا همه چیز را از دست دادم، جایی برای رفتن ندارم.”

زمانی آلبرت در شهر مرزی رینوسا در مکزیک، محل زندگی نزدیک به یک میلیون نفر، میدانی مملو از چادرها را دید. صدها خانواده در اینجا اردو زده اند و به دلیل بسته شدن مرزهای ایالات متحده برای پناهجویان از زمان شروع همه گیری کووید-19 مسدود شده است.

او که در کمپ گلی ایستاده بود، گفت: «به من چادر دادند که در آن بخوابم. دیشب همه چیز خیس شد و من شروع به گریه کردم.

“اینجا جایی نیست”

در رینوسا، انبوهی از مردم آمریکای مرکزی یا هائیتی در کمپ‌ها، پناهگاه‌ها یا مسکن‌ها زندگی می‌کنند و منتظر پایان محدودیت‌های ویروس کرونا هستند که به ایالات متحده اجازه می‌دهد بیشتر پناهجویان را به مرز جنوبی خود با مکزیک بازگرداند.

این تجمع در شش ماه گذشته یک مشکل بشردوستانه ایجاد کرده است – اردوگاه Reynosa در ماه ژوئن شروع به تشکیل شد – تا زمانی که جریان مردم متوقف شد.

آدام ایزاکسون که در یک گروه تحقیقاتی و حمایتی در دفتر واشنگتن برای آمریکای لاتین بر مرز نظارت می کند، گفت که تعداد ورود به مرزهای جنوبی ایالات متحده از اوایل دهه 2000 بی سابقه است.

ایزاکسون به الجزیره گفت که این رشد عمدتاً ناشی از فرار مردم از آمریکای مرکزی و هائیتی در میان بحران های بی شمار بوده است، در حالی که دیگران نیز از آمریکای جنوبی آمده اند. بحران‌های اقتصادی، تشدید شده توسط COVID-19 و کاهش محدودیت‌های سفر مرتبط با همه‌گیری، همچنین مهاجرت را در ماه‌های اخیر افزایش داده است.

اما محدودیت‌ها در مورد همه‌گیری، که اکثر درخواست‌های پناهندگی در ایالات متحده را مسدود می‌کند، همچنان باقی است – و شهرهای مرزی مکزیک در حال پر شدن هستند.

اردوگاه در Reynosa، مکزیک، در حدود ژوئن شروع به شکل گیری کرد [Dylan Baddour/Al Jazeera]

فلیسیا رانگل، یکی از مدیران یک مدرسه داوطلبانه برای کودکان پناهجو، سازمانی که از اواخر سال 2019 به آموزش کودکان در مرز تگزاس پرداخته است، گفت: “هیچ جایی برای همه این افراد وجود ندارد.”

رانگل در مصاحبه ای در دفترش در روبروی کمپ رینوزا به الجزیره گفت: «با این حال، اتوبوس ها و ون ها هر روز می آیند.

عنوان 42

در سال 2019، دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا، برنامه ای به نام پروتکل های حمایت از مهاجران (MPP) را راه اندازی کرد که با نام «در مکزیک بمانید» نیز شناخته می شود.

این سیاست که به طور گسترده محکوم شده است، پناهجویان را مجبور کرده است تا در مکزیک منتظر بمانند تا دعاوی آنها در دادگاه های ایالات متحده بررسی شود. ده‌ها هزار نفر از ایالات متحده به مکزیک بازگردانده شدند، جایی که آنها یک کمپ چادری بزرگ در مرز ایالات متحده در ماتاموروس، مکزیک ساختند و هر روز با تهدیدهای خشونت‌آمیز، تجاوز جنسی و سایر نقض حقوق بشر مواجه شدند.

سال گذشته، ترامپ همچنین آنچه را که به عنوان عنوان 42 شناخته می‌شود، معرفی کرد، سیاستی که با استناد به گسترش احتمالی کووید-19، ورود اکثر پناهجویان به کشور را ممنوع می‌کند.

در حالی که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، کودکان را تحت عنوان 42 از اخراج آزاد کرد، او این سیاست را برای اکثر بزرگسالان مجرد و خانواده هایی که به مرز وارد می شوند، اعمال کرد و گفت که نیاز به توقف گسترش احتمالی ویروس کرونا وجود دارد.

پناهجویان در کمپ رینازا می گویند که با خطرات زیادی از جمله تهدید به خشونت روبرو هستند [Dylan Baddour/Al Jazeera]

اما گلادیس مولینا، مدیر اجرایی مرکز جوان برای حقوق کودکان مهاجر در شیکاگو، گفت که عنوان 42 “واقعاً یک مشکل بهداشتی نیست، بلکه یک عامل بازدارنده برای مهاجرت است.” مولینا که در ماه نوامبر از کمپ رینوسا بازدید کرد، گفت: “این راهی برای دور نگه داشتن مهاجران است.”

همچنین علی‌رغم لغو کلی محدودیت‌های بیماری همه‌گیر و باز شدن مرز ایالات متحده برای سفرهای توریستی در ماه گذشته، همچنان پابرجاست. مولینا گفت که دولت بایدن جدول زمانی برای پایان دادن به استفاده از عنوان 42 تعیین نکرده است.

مولینا به الجزیره گفت: «این سیاست باید پایان یابد. “این مشکل شماره یک ماست.”

«در مکزیک بمان» دوباره راه اندازی می شود

اما حتی اگر عنوان 42 لغو شود، سایر قوانین دوران ترامپ همچنان دسترسی به ایالات متحده را دشوار می کند.

مکزیک روز پنجشنبه گفت که با واشنگتن برای از سرگیری MPP به توافق رسیده است، قانونی که پناهجویان را ملزم می کند ماه ها در مکزیک منتظر بمانند تا پرونده هایشان در ایالات متحده بررسی شود. اگرچه بایدن تلاش کرد تا این قانون را لغو کند، اما یک دادگاه تگزاس در ماه اوت دستور بازگرداندن او به خدمت را صادر کرد.

وزارت امنیت داخلی ایالات متحده گفت که این برنامه در 6 دسامبر مجدداً آغاز می شود و پس از اینکه MPP دوباره به طور کامل عملیاتی شد، در هفت گذرگاه مرزی در کالیفرنیا، آریزونا و تگزاس به مکزیک نقل مکان خواهد کرد.

این بدان معناست که مشکلاتی که منجر به شرایط سخت مرزی می شود احتمالاً ادامه خواهد داشت.

در میدان رینوسا، ساکنان کمپ می گویند که تهدید به بیماری و جرایم سازمان یافته، از جمله خطرات دیگر، انتظار را با مشکل مواجه کرده است.

مردی گفت که او به مدت دو ماه با پسر هفت ساله اش اسیر بود. او گفت که مردان کلاهدار او را مورد ضرب و شتم قرار دادند و فیلم های حملات خود را برای خانواده اش فرستادند تا 10000 دلار باج بگیرند. او گفت که او و پسرش پس از دریافت پول توسط مردان آزاد شدند.

او گفت: ما دو ماه است که خورشید را ندیده ایم. “حقیقت این است که من نمی دانم چقدر بیشتر از این می توانم تحمل کنم.

تهدید به خشونت

تهدید خشونت باعث شده است که بسیاری از والدین فرزندان خود را بدون همراه از روی پل بفرستند، زیرا وقتی به تنهایی سفر می کنند مشمول عنوان 42 نمی شوند. هنگامی که در ایالات متحده بودند، آنها توسط مقامات آمریکایی بازداشت شدند و سپس خانواده ها امیدوارند با اقوام خود که قبلاً در کشور هستند، متحد شوند.

یک زن و شوهر در اردوگاه Reynosa گفتند پسر 15 ساله آنها توسط اعضای کارتل مورد ضرب و شتم قرار گرفته است، در حالی که دختر 17 ساله آنها به تجاوز جنسی تهدید شده است. وقتی یک شب مردان آمدند و سعی کردند دختر را از چادر خانواده بیرون بیاورند، والدین گفتند که تصمیم گرفته اند آنها را از مرز ایالات متحده بفرستند تا مادربزرگشان را در جورجیا پیدا کنند.

مادری که با همسر و پسر 9 ساله‌اش در مقابل چادری که هنوز در آن زندگی می‌کند ایستاده است، گفت: “امید بزرگ ما این است که دوباره با آنها باشیم.”

به گفته فعالانی که در Reynosa کار می کنند، هزاران کودک به طور مشابه در ماه های اخیر از اردوگاه فرستاده شده اند. در همین حال، کلیساهای محلی و سازمان های داوطلب بیشتر نیازهای بشردوستانه ساکنان، از جمله شرایط پزشکی درمان نشده را تامین می کنند.

لوردس گونزالس (راست) و سویاپا روزا (مرکز) از اردوگاه رینوسا بازدید کردند. [Dylan Baddour/Al Jazeera]

لوردس گونزالس، مدافع قدیمی فقرا در رینوسا، به الجزیره گفت که از اردوگاه در میدان عبور می کند و هر روز به دنبال افراد بیمار می گردد. از آنجایی که او در روز آخر از خطوط درهم ریخته لباس‌های شسته شده و برزنت اجتناب می‌کرد، مردم دور او جمع شدند تا سؤال بپرسند.

«به همین دلیل است. گونزالس، یکی از اعضای انجمن Angry Tias and Abuelas، یک انجمن فعال که به مردم سرگردان در دره ریو گراند کمک می کند، گفت: همه بیماران شروع به آمدن کرده اند.

در حالی که گونزالس در چمنزاری در میان چادرهای شلوغ ایستاده بود، یک زن باردار گفت که به دارو نیاز دارد. یک زن مسن شکایت می کند که قرصی برای کنترل قند خون ندارد. دختر جوانی گفت که فتق دارد. و مادر گفت که پسر خردسالش مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.

امید باقی می ماند

سویاپا روزا، یک پزشک 36 ساله، با گونزالس در بازدید از کمپ همراه بود. روزا زمانی در بیمارستانی در سن پدرو سولا، هندوراس کار می‌کرد، اما با تهدید به خشونت از سوی اعضای باند که به گفته او تهدید کرده بودند در صورت ترک نکردن او را خواهند کشت، فرار کرد.

او با گروه بزرگی از ریو گرانده عبور کرد و در ماه سپتامبر توسط ماموران مرزی ایالات متحده با اتوبوس به رینوسا بازگردانده شد. او دو هفته را در کمپ گذراند و سپس برای زندگی و کار در کلینیک و پناهگاهی که توسط انگری تیاس و ابوالاس اداره می‌شود، رفت.

او در حالی که از وضعیت پزشکی افراد در کمپ یادداشت می کرد، گفت: «وضعیت اینجا بسیار بد است.

اما علیرغم مشکلاتی که مردم در کمپ رینوزا با آن روبرو هستند، بسیاری امیدوارند که روزی در ایالات متحده محافظت پیدا کنند.

این معلم 40 ساله سابق که نام خود را نیز به الجزیره نگفت، گفت: «احساس می کنم ویران شده ام، گویی زندگی من مسیر وحشتناکی پیدا کرده است. او گفت که ماه گذشته به همراه دختر 14 ساله اش از رودخانه ریو گراند در ایالات متحده عبور کرد، اما آنها به مکزیک بازگردانده شدند.

او گفت: «ما منتظریم تا درهای ایالات متحده باز شود. “معجزه اتفاق می افتد.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followersbuy instagram followers with credit cardMobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Bozdurma 1xbetMobil Ödeme bozdurma