خواهان احکام شدیدتر در مورد خشونت جنسی در اندونزی اخبار تجاوز جنسی

[ad_1] مدان، اندونزی "این بدترین کابوس هر پدر و مادری بود." در حالی که شش خانواده دیوانه تماشا می کردند، این

توسط ETELARESANKHABAR در 3 بهمن 1400
[ad_1]

مدان، اندونزی "این بدترین کابوس هر پدر و مادری بود."

در حالی که شش خانواده دیوانه تماشا می کردند، این مرد که متهم به آزار جنسی دخترانشان بود، توسط دادگاه منطقه ای مدان اندونزی به 10 سال زندان محکوم شد.

مادر کودکی که روی صندلی خود تکیه داده بود، از ترس بیهوش شدنش نفس نفس زد: "بچه های ما."

بنجامین سیتپو، یک کشیش مسیحی 37 ساله که مدیر مدرسه گالیله هوسانا در مدان نیز بود، پنج سال کمتر از حداکثر 15 سال محکومیت درخواستی دادستان دریافت کرد.

رئیس گفت که به سایتپو حکم کوتاه تری داده است زیرا کشیش از جنایات خود عذرخواهی کرده و قبلاً با دو خانواده قربانیان توافق نامه امضا کرده است.

هم دادستان و هم سایتپو در حال تجدیدنظرخواهی از این حکم هستند.

در پاسخ به این حکم، آندریاس هارسنو، محقق دیده بان حقوق بشر اندونزی، به الجزیره گفت که این حکم بسیار کوتاه است، به خصوص با توجه به سن سیتپو و سیستم عفو اندونزی که می گوید اکثر زندانیان حدود دو سوم دوران محکومیت خود را می گذرانند.

اگر Sitepu مورد عفو قرار گیرد، او فقط می تواند حدود هفت سال را پشت میله های زندان سپری کند و قبل از 50 سالگی آزاد باشد.

هارسنو گفت: "اگر او بهبود یابد، پس از آزادی مرد نسبتاً جوانی خواهد بود و همچنان برای کودکان خطرناک خواهد بود."

رانتو سیبرانی، یک وکیل حقوق بشر در مدان که وکالت خانواده ها را بر عهده داشت، گفت که از اینکه سایتپو حداکثر مجازات ممکن را دریافت نکرده است، ناامید است و از سازمان های مذهبی خواست تا مسئولیت بیشتری در قبال جنایات مرتکب شده در مؤسسات فعال بر عهده بگیرند.

سیبرانی به الجزیره گفت: «اگر افرادی برای مثال زیر پرچم کلیسا مرتکب جنایت می شوند، کلیسا باید عذرخواهی کند.

رهبران مذهبی باید بیانیه‌های عمومی بدهند و بیان کنند که از محاکمه در همه موارد خشونت جنسی حمایت می‌کنند و از حقوق قربانیان برای انجام اقدامات قانونی حمایت می‌کنند.»

نمای بیرونی مدرسه Galilea Hosana ترکیبی از صورتی، آبی، زرد و سبز استاتهامات علیه بنیامین سایتپو سال گذشته پس از آن آشکار شد که دختری جوان به مادربزرگش گفت که مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. [Aisyah Llewellyn/Al Jazeera]

دبیرستان راهنمایی در مدان در مارس 2021 به کانون رسوایی تجاوز جنسی تبدیل شد، زمانی که شش دختر مدرسه ای پس از اینکه یکی از آنها به پدربزرگ و مادربزرگش گفت که توسط یک کشیش مورد آزار و اذیت قرار گرفته است، بیرون آمدند.

این دختران که در زمان حملات 13 ساله بودند، گفتند که سایتپو آنها را مخفیانه در دفتر خود حبس کرد و به آنها "درس های ویژه" مانند باله داد و آنها را به طور نامناسب لمس کرد.

یکی از دانش‌آموزان ادعا کرد که سیتپو او را به یک هتل محلی برده و به کارکنان مدرسه گفته است که او را به کلاس‌های کاراته خارج از زمین می‌برد، جایی که او را مورد آزار جنسی قرار داده و او را مجبور به داشتن رابطه جنسی دهانی با او کرده است.

پس از حضور دانش آموز، از او خواسته شد تا پلیس محلی را به هتل ببرد و اتاقی را که مرتباً در آن مورد حمله قرار می گرفت، شناسایی کند - چیزی که هرسونو و سیبرانی هر دو به دلیل تشدید ترومای او انتقاد کردند.

سیبرانی افزود که او گفت که قضات اندونزی تمایلی به محکوم کردن رهبران مذهبی یا صدور احکام حبس طولانی به دلیل عقاید تاریخی احترام به کسانی که مناصب مرجع مذهبی دارند، ندارند.

مجازات جدید

در ماه‌های اخیر، اندونزی با تعدادی از موارد نگران‌کننده سوء استفاده جنسی از کودکان که در سرفصل‌های خبرها در سرتاسر کشور ظاهر می‌شود، روزهای سختی را پشت سر گذاشته است که بسیاری از آنها به مؤسسات مذهبی مرتبط هستند.

در شهر باندونگ در جاوه غربی، مدیر یک مدرسه شبانه روزی مسلمان، هری اویروان 36 ساله، دستگیر و متهم به تجاوز به 13 نفر از دانش آموزانش و داشتن حداقل هشت نفر از آنها از سال 2016 به بعد شد.

در 11 ژانویه، دادستان پرونده خواستار مجازات اعدام در صورت مجرم شناخته شدن ویراوان شد.

رانتو سیبرانی، وکیل حقوق بشر که وکالت خانواده ها را بر عهده داشت، با خبرنگاران صحبت کردرانتو سیبرانی، وکیل خانواده، از این حکم بسیار ملایم است، به خصوص که سیتپو تنها 37 سال دارد. [Aisyah Llewellyn/Al Jazeera]

طبق قوانین اندونزی، حداکثر مجازات در موارد سوء استفاده جنسی از کودکان معمولاً 15 سال است، اگرچه قضات می توانند از صلاحدید خود در هنگام صدور حکم استفاده کنند، اگر پرونده ای به ویژه ناعادلانه تلقی شود.

دادستان همچنین خواستار اخته شیمیایی ویراوان بر اساس قانون جدیدی شد که یک سال پیش توسط رئیس جمهور اندونزی جوکو ویدودو پس از تجاوز گروهی وحشیانه به یک دانش آموز 14 ساله در بنگکولو در سال 2016 امضا شد. این حکم هنوز اجرا نشده است.

در 20 ژانویه، لوکاس لاکی نگلگولا، معروف به "برادر آنجلو"، کشیش کاتولیک که یتیم خانه ای را در حومه جاکارتا اداره می کرد که خانه بیش از 40 کودک بود، به دلیل آزار جنسی از کودکان تحت مراقبت خود به 14 سال زندان محکوم شد.

قاضی احمد فاضل در حکم خود به "اقدامات تحقیرآمیز" کشیش 47 ساله اشاره کرد و گفت که رفتار او به ویژه برای کشیشی تکان دهنده بود که باید الگوی خوبی باشد و بداند که اعمال او با آموزه های دینی در تضاد است.

در حالی که قاضی حکم خود را از طریق لینک ویدیویی در مورد همه گیری ویروس کرونا صادر کرد، نگلگولا دستان خود را به نشانه دعا بالا برد.

سیبرانی گفت: «آنها احساس شکست ناپذیری می کنند و پشت دین خود پنهان می شوند. زمانی که عاملان این جنایت اعضای محترم جامعه تلقی شوند، چه کسی از قربانیان دفاع خواهد کرد؟

استاد مارتونو، یک محقق مسلمان و رئیس انجمن متحد در تنوع، به الجزیره گفت که تجاوزات جنسی شامل سازمان‌های مذهبی یا رهبران مذهبی در اندونزی اغلب به دلیل ترس از شرمساری سازمان‌هایی که آنها نمایندگی می‌کنند، به صورت داخلی رسیدگی می‌شود.

او گفت: "آرزوی من این است که به این نوع پرونده ها به شیوه ای بسیار بازتر رسیدگی شود." وی گفت: «باید طبق قانون به صورت شفاف با آنها برخورد شود.

جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی، با پوشیدن پیراهن باتیک قهوه ای، در حین گفتگو چیزی را توضیح می دهدسال گذشته، جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی، قانون جدیدی را امضا کرد که به اخته کردن شیمیایی کودکان محکوم به سوء استفاده جنسی اجازه می دهد. دادگاه ها هنوز از این حکم استفاده نکرده اند [File: Willy Kurniawan/Reuters]

اعضای جامعه مسیحی نیز موافق هستند که باید کارهای بیشتری انجام شود و سازمان‌های مذهبی که در انظار عمومی صحبت می‌کنند می‌توانند به مقامات کمک کنند تا در دستگیری و تعقیب پرونده‌ها کمتر مهار شوند.

الکس راماندی، معاون دبیرکل جنبش جوانان مسیحی اندونزی (GAMKI) به الکس راماندی گفت: «ما از اقدامات پلیس و دفتر دادستانی برای بررسی پرونده بنیامین سایتپو در مدان و مجازات عامل آن حمایت و قدردانی می کنیم. . جزیره

«به خصوص زمانی که مرتکب یک شخصیت کلیسایی است که باعث شرمساری مسیحیان شده است.

رامندی افزود: تشکل های مذهبی باید به والدین کودکان آموزش داده و از نحوه تشخیص و گزارش چنین مواردی مراقبت کنند و از کسانی که مراحل قانونی را طی می کنند حمایت کنند.

مشخص نیست سالانه چند مورد تجاوز به نوجوانان در اندونزی رخ می دهد، زیرا بسیاری از موارد به مقامات گزارش نمی شود.

طبق گزارش آژانس حفاظت از شاهد و قربانی اندونزی (LPSK)، 288 کودک قربانی در سال 2021 درخواست حمایت کردند. از این تعداد، بیش از 65 درصد قربانیان خشونت جنسی بودند.

ادوین پرتوقی پاساریبو، معاون رئیس LPSK گفت که 25 قربانی خشونت جنسی را در مؤسسات آموزشی تجربه کرده اند.

مارتونو گفت: "ما باید به افراد در صف و اعتقادات مذهبی آنها احترام بگذاریم، اما آنها نیز باید با اعمالشان مورد قضاوت قرار گیرند."

«اگر مردم می خواهند قانون را زیر پا بگذارند، لازم نیست که رهبران مذهبی باشند. ما نباید از سکوت خجالت بکشیم.

«از نظر اخلاقی، همه ما مسئولیت داریم و باید به هنگام وقوع این جنایات اعتراف کنیم نه اینکه آنها را سرپوش بگذاریم.

اگر چیزی نگوییم شریک جرم هستیم.»


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب