خطر آب و هوا در میانمار “آسیب پذیر” پس از کودتای نظامی در حال افزایش است اخبار بحران آب و هوا

[ad_1]

یانگون / تایپه – نگرانی فزاینده ای وجود دارد که میانمار در معرض خطر یک بحران جدی زیست محیطی قرار دارد زیرا ژنرال هایی که در کودتای اول فوریه قدرت را به دست گرفتند، بر تقویت کنترل خود و تقویت موقعیت خود از طریق تقویت سیاست های سودآور اما ویرانگر برای استثمار این کشور پهناور تمرکز می کنند. ثروت طبیعی

شاخص جهانی خطر آب و هوا، میانمار را در میان کشورهایی قرار می دهد که بیشتر در معرض خطر بحران آب و هوا هستند، که اغلب با سیل های ویرانگر و رانش زمین، و همچنین خشکسالی هایی که توسط دهه ها جنگل زدایی کنترل نشده و استخراج معادن و سنگ های قیمتی تشدید شده است، مواجه می شوند.

طی 20 سال گذشته، این کشور آسیای جنوب شرقی همراه با پورتوریکو و هائیتی بیشترین تلفات آب و هوایی را متحمل شده است.

اما تلاش‌های اولیه برای پیگیری بیشتر پروژه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر و تاب‌آوری آب و هوا تحت دولت آنگ سان سوچی پس از سرنگونی دولت منتخب اتحادیه ملی برای دموکراسی توسط ارتش در 1 فوریه، توقف برنامه‌های کمک‌رسانی و خروج سرمایه‌گذاران خصوصی از مسیر خارج شد.

توسعه دهندگانی که در مناقصه خورشیدی در سال گذشته برنده شدند – در مجموع بیش از 1 گیگاوات یا یک سوم ظرفیت 3.1 گیگاواتی موجود در فصل خشک فعلی – نتوانستند آن را تحویل دهند، تا حدی به دلیل کودتا.

در ماه مه، ارتش مناقصه خورشیدی خود را راه اندازی کرد، اما به دلیل عدم وجود داوطلب، مجبور شد سه بار دوره مناقصه را تمدید کند. آخرین مهلت در اواسط اکتبر به پایان رسید، اما تاکنون هیچ نتیجه رسمی اعلام نشده است.

مشکلات پیش روی شرکت‌های خورشیدی نشان‌دهنده خطر گسترده‌تر از دست دادن فرصت‌های مالی آب و هوایی میانمار پس از کودتا است.

ویکی بومن، مدیر مرکز تجارت مسئولانه میانمار مستقر در یانگون و سفیر سابق بریتانیا در میانمار، گفت: «پروژه‌های سرمایه‌گذاری خوبی در میانمار وجود دارد که می‌تواند تاب‌آوری در آب و هوا را ایجاد کند، مانند پروژه‌های جنگل‌کاری طبیعی و انرژی‌های تجدیدپذیر». اما به نظر می‌رسد که شرکای توسعه پس از کودتا منجمد شده‌اند و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اکنون به طور غریزی میانمار را پرخطر می‌بینند و به دنبال جایگزین‌هایی در آسیای جنوب شرقی هستند، حتی اگر سرمایه‌گذاری در آب و هوا در آنجا ممکن است به همان اندازه میانمار مشکلاتی داشته باشد.

بومن به الجزیره گفت که سرمایه گذاران باید ببینند که هنوز فرصت هایی برای همکاری با جوامع محلی و شرکت ها برای سرمایه گذاری در سرمایه طبیعی و انعطاف پذیری آب و هوا وجود دارد. در غیر این صورت، مردم میانمار از سوی حکومت نظامی و بی‌اعتنایی بین‌المللی ضربه مضاعفی خورده‌اند.

غیبت میانمار در مذاکرات آب و هوایی پیشرو COP26 جهان در گلاسکو در ماه جاری منعکس کننده انزوای بین المللی این کشور ناشی از کودتا و نبرد مداوم برای به رسمیت شناختن بین رهبران کودتا و دولت وحدت ملی (NUG) است. ، که حذف شد.

عایق

به گفته دو منبع، میزبانان COP26، بریتانیا، مین آنگ هلینگ، رئیس نیروهای مسلح را از لیست مهمانان خارج کردند تا زمانی که سازمان دهندگان رویداد، کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوایی (UNFCCC)، نمایندگان دولت نظامی میانمار را دعوت کردند. درگیر موضوع است.

چیت وین، دیپلمات ارشد منصوب شده توسط ارتش در لندن، که سفیر برکنار شده دولت را پس از کودتای 1 فوریه از سفارت اخراج کرد، موفق شد به طور موقت با سه نفر از همکاران خود در وب سایت رویداد ثبت نام کند. اما دسترسی آنها ممنوع شد و متعاقباً پس از واکنش مردم میانمار از سیستم حذف شدند.

الجزیره رونوشت هایی از دو کمک تعیین شده ملی (NDCs) – طرح های اقدام آب و هوا و تعهدات سیاسی – ارائه شده توسط حکومت وحدت ملی و شورای اداری دولتی را دیده است، همانطور که رهبران کودتا آن را هیئت حاکمه خود می نامیدند.

هر دو NDC سناریوی تجاری عادی (BAU) را برای زغال سنگ تخمین می زنند که حدود 30 درصد از کل تولید برق کشور را تشکیل می دهد، چیزی که تون ناینگ معاون وزیر انرژی NLD در سال 2019 تایید کرد.

NUG می گوید که قصد دارد تا سال 2030 سهم زغال سنگ را از 33 درصد (حدود 7940 مگاوات) به بین 20 درصد (3620 مگاوات) تا 11 درصد (2120 مگاوات) کاهش دهد. SAC همین ارقام را ارائه کرده است.

سد Myitsone تحت حمایت چین 10 سال پیش پس از اعتراضات گسترده لغو شد [File: Si Thu Mkn/EPA]

اما سهم زغال سنگ در تولید برق در حال حاضر زیر 1 درصد است، یعنی 30 برابر کمتر از برآوردهای طبقه بالاتر ارائه شده توسط NUG و SAC. منابع، ناهماهنگی در تلاش های برخی تولیدکنندگان برای تشویق میانمار به استفاده بیشتر از زغال سنگ را نسبت می دهند.

«معاون وزیر دولت NLD [Tun Naing] یک منبع صنعتی در یانگون به الجزیره گفت: در آن زمان، منافع زغال سنگ ژاپن، چین و هند هدایت می شد، که دیگر هم به دلایل سیاسی و هم به دلیل اینکه بعد از کودتا اینجا میانمار است، علاقه ای ندارند.

به گفته دو مقام ارشد وزارت منابع طبیعی و محیط زیست حکومت وحدت ملی که به دلایل امنیتی خواستند نامشان فاش نشود، حکومت وحدت ملی گفت که به دولت برکنار شده NLD برای COP26 پایبند است، زیرا معتقد است این حکومت مشروعیت دارد که توسط دولتی منتخب مردم تشکیل شود.

«با توجه به مشروعیتی که مردم میانمار به یک دولت سرنگون شده داده اند، ما [NUG] یک مقام ارشد در وزارت منابع طبیعی و حفاظت از محیط زیست حکومت وحدت ملی گفت که NDC را در COP26 به دولت NLD ارائه کرد.

یکی دیگر از مقامات ارشد حکومت وحدت ملی گفت که زمان کافی برای کار مجدد NDC وجود ندارد.

این مقام در پاسخ به سوالی درباره نقش جوامع قومی در حفاظت از جنگل گفت: «ما برخی از نظرات گروه‌های بومی را دریافت کرده‌ایم و نظرات آنها را در حین بررسی NDC در نظر خواهیم گرفت.

مائو هتون اونگ معاون وزیر برق و انرژی NUG این انتقاد را پذیرفت و گفت که سیاست زغال سنگ “بازنگری” خواهد شد و طرح جامع انرژی مورد بازنگری قرار خواهد گرفت، اگرچه این در حال حاضر SAC است و نه NUG که در پایتخت نایپیدو است. .

«هیچ فایده ای برای تمرکز بر انرژی زغال سنگ وجود ندارد. حتی چین به تدریج کمک های مالی زغال سنگ را متوقف می کند. ما برنامه ای برای توسعه پروژه های زغال سنگ نداریم و با جوامع قومی برای توسعه سیاست انرژی در سطح فدرال کار خواهیم کرد.

بر اساس برآوردهای دولت در سال گذشته، برق میانمار از 20 نیروگاه گازی، 62 تاسیسات برق آبی و یک نیروگاه زغال سنگ تامین می شد.

بهره برداری از منابع

فعالان و تحلیلگران محیط زیست، علاوه بر کند کردن اقدامات و سرمایه گذاری در زمینه آب و هوا، نگران هستند که ارتش باعث افزایش درختان درختان، تجارت گز، مزارع روغن نخل و بهره برداری از منابع طبیعی مانند یشم شود که از بقای طولانی مدت رژیم های نظامی قبلی حتی در شرایط زیر حمایت کرده است. تحریم های بین المللی

ژنرال ها همچنین مدت هاست که از فروش سنگ های قیمتی سود می برند و رسانه های محلی گزارش داده اند که نمایشگاه سنگ های قیمتی در این ماه در نایپیدو برگزار می شود.

بر اساس گزارش دولتی گلوبال نیو لایت میانمار، تین هات او، وزیر کشاورزی منصوب شده توسط ارتش، در ماه نوامبر از گسترش مزارع روغن نخل صحبت کرد. در سند رسمی آمده است که «اجرا» برای تبدیل منطقه «تانین‌تاری»، منطقه‌ای بزرگ در جنوب میانمار که با دریای آندامان و تایلند هم مرز است، به «تبه‌ای بزرگ روغن بر پایه روغن نخل» در حال انجام است.

مری کالاهان، کارشناس میانماری در دانشگاه واشنگتن در ایالات متحده، گفت این پیشنهاد برای اکوسیستم‌های شکننده و گونه‌های در خطر انقراض فاجعه‌بار است. او به الجزیره گفت که ترویج مزارع روغن نخل می تواند منجر به موج جدیدی از مصادره زمین و جنگل زدایی بیشتر شود.

هفته‌ها پس از به دست گرفتن قدرت و بازداشت آنگ سان سوچی و متحدانش، مین آنگ هلائینگ نیز درباره ساخت سدهای برق آبی صحبت کرد.

با عقب نشینی سرمایه گذاران خارجی، تحلیلگران نگران هستند که ارتش بهره برداری از منابع طبیعی مانند چوب را افزایش دهد که به حمایت از رژیم های نظامی قبلی در مواجهه با تحریم های بین المللی کمک کرده است. [File: Soe Zeya Tun/Reuters]
میانمار دارای غنی ترین ذخایر یشم در جهان است و این صنعت تحت سلطه ارتش است [File: Soe Zeya Tun/Reuters]

این نگرانی‌ها را افزایش داده است که ممکن است ارتش تصمیم بگیرد سد بحث‌برانگیز میتسون چین در شمال میانمار را راه‌اندازی کند، پروژه خانگی تان شوه، مرد قدرتمند سابق، که توسط رئیس‌جمهور وقت، تین سین در سال 2011 در مواجهه با اعتراضات عمومی قابل توجه متوقف شد. ژنرال ها مستقیماً به Myitsone اشاره نکردند.

او گفت: “ما بسیار نگران هستیم که ارتش سیاست های قدیمی مانند نیروگاه های آبی در مقیاس بزرگ را کنار بگذارد، که می تواند منجر به فاجعه برای دو رودخانه بزرگ کشور – عیاروادی و تانلوین – دو رودخانه بزرگ آزاد باقی مانده در مناطق گرمسیری آسیا شود.” یکی از کارمندان یک سازمان غیردولتی زیست محیطی فعال در میانمار که به دلایل امنیتی از ذکر نام خود خودداری کرد، گفت.

جوامع قومی در امتداد مرزها، سواحل و مناطق تپه ای نیز نگران خطرات آب و هوایی هستند.

«البته که ما نگران تغییرات آب و هوایی هستیم. یکی از اعضای ارشد یک گروه مسلح قومی در شمال میانمار که به دلیل حساسیت موضوع حاضر به شناسایی هویتش نشد، گفت: ما روی مدیریت جنگل و اقلیم کار می کنیم. اگرچه بیشتر مناطق تحت کنترل گروه او کوهستانی و محافظت شده در برابر سیل هستند، سایر بلایای آب و هوایی مانند طوفان، خشکسالی و رانش زمین همچنان تهدیدی برای جمعیت محلی هستند. پس از کودتا، گروه او که مدت ها به دنبال خودمختاری بود، جنگ علیه نیروهای مسلح را از سر گرفت.

کودتا و بحران سیاسی، مقابله با چالش های زیست محیطی را دشوارتر کرده است. از یک طرف، سرمایه گذاران و شرکای بین المللی بیشتری از برمه خارج می شوند. او افزود که یک دلیل کلیدی این است که «رهبر نظامی برمه برای حل مشکل مالی خود به منابع طبیعی تکیه خواهد کرد. نه تنها این حکومت، بلکه رژیم های متوالی در شورای دولتی صلح و توسعه قبلی [SPDC] عصر. “

SPDC نام رسمی دولت نظامی بود که در سال 1988 به قدرت رسید.

یک مقام سازمان غیردولتی محیط زیست گفت: «جنگل‌های مناطق مرزی که توسط گروه‌های قومی کنترل می‌شوند، امن‌تر از جنگل‌های مناطق تحت کنترل دولت هستند. برای کمک به حفاظت از این جنگل‌ها، ما به کشورهای همسایه و بلوک‌های اقتصادی مانند آسه‌آن و اتحادیه اروپا نیاز داریم که مراقب تجارت غیرقانونی الوار باشند. مقابله با تقاضا کلیدی است.”

با این حال، در ارسال های کتبی خود به COP26، وزیر منابع طبیعی و محیط زیست منصوب شده توسط ارتش، کین ماونگ یی قول داد که تا سال 2030 به کاهش 50 درصدی در انتشار خالص دست یابد، “در صورت دریافت کمک های بین المللی کافی”.

Khin Maung I می نویسد: «به طور مشابه، تا سال 2030، سهم اهداف جدید انرژی های تجدیدپذیر (خورشیدی، بادی) از 2000 مگاوات به 3070 مگاوات افزایش خواهد یافت.

تظاهرکنندگان در اعتراض به کودتای 24 نوامبر در یانگون با سه انگشت سلام کردند و پرچمی را سوزاندند. ده ماه پس از کودتا، مقاومت شدیدی در برابر ژنرال ها وجود داشت [Stringer/EPA]

اما از آنجایی که بحران سیاسی به سیر نزولی خود ادامه می‌دهد، دیپلمات‌ها و سرمایه‌گذاران در یانگون احتمالاً نه کمک‌های خارجی دارند و نه سرمایه‌گذاری‌های انرژی که ارتش به آنها متکی است – به استثنای چین.

کارشناسان می‌گویند که بهره‌برداری از محیط‌زیست منجر به فقر و افزایش ناامنی غذایی می‌شود، اما از آنجایی که ژنرال‌ها بر سرکوب هرگونه مقاومت در برابر حکومت خود تمرکز می‌کنند، تعداد کمی از آنها مطمئن هستند که اراده لازم برای مقابله با کابوس آب و هوایی آینده را خواهند داشت.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followersbuy instagram followers with credit cardMobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Bozdurma 1xbetMobil Ödeme bozdurma