خانه هوشمند چگونه کار می کنند-هوشمندسازی ساختمان برق ساختمان

در سیم‌ کشی ساختمان هوشمند به جهت اتصال تجهیزات برقی از یک کابل انتقال داده استعمال می‌شود. همین کابل در واقعی

توسط ETELARESANKHABAR در 28 آبان 1401
در سیم‌ کشی ساختمان هوشمند به جهت اتصال تجهیزات برقی از یک کابل انتقال داده استعمال می‌شود. همین کابل در واقعیت فی مابین ورودی‌ها و فعال‌سازهای کانال هوشمند ارتباط برقرار کرده و همگی فرمان‌ها میان تجهیزات مهم مدار دستور (تشکیل شده از یک کابل یا باس) به هم دارای ارتباط می‌شوند. در گذشته، سیستم ورودی ویدئو را فعال میکردند آن نیز دارای هزینه زیادی و نیروهای کارشناس مضاعف برای کارگزاری و مراقبت انها. دسته‌بندی نشده ساخت خانه هوشمند دارای دقت به تجهیزاتی که در آن به فعالیت می‌برید، می‌تواند هزینه متعددی به جهت شما داشته باشند. امروزه خانه‌های متعددی هوشمندسازی می گردند که همین مراحل می‌تواند باعث ارتقاء قیمت منزل هوشمند شما بشود. مثلاً سناریوی خواب، کاربر می‌تواند سوای طغیان به تمام ساختمان از خاموشی سیستم روشنایی اطمینان پیدا کند. گزینش تجهیزات مطلوب به جهت یک ساختمان هوشمند، فعالیتی مهندسی و زیاد حائز اهمیت می‌باشد. استفاده از تجهیزات باکیفیت و اما سازگار اساسی یکدیگر باعث می‌گردد علاوه بر عملکرد بالاتر و به کارگیری از حداکثر امکان دستگاه‌ها، طول عمر تجهیزات شما نیز بالا رود.

چگونه روی ساعت هوشمند برنامه کارگزاری کنیم؟

با استفاده از این لامپ‌ها روال‌ها و سناریوهای متعددی را می‌توان اجرا کرد. تعامل ساده‌ی هیو اساسی پلتفرم IFTTT و لاجیتک، هم‌چنین دستیارهای الکسا، سیری و وب سایت گوگل اسیستنت سبب ساز شده تا جزء اولین گزینه‌های انتخابی برای هوشمندسازی باشد. به جهت مثال، یک چراغ آبی در حمام می‌تواند مانند حمام آفتاب کنار دریا آرامش‌بخش باشد. یک نور قرمز رنگ در آشپزخانه می‌تواند علاوه بر درگیر کردن مهمانان فضایی شاد ایجاد کند. گروه آلفا از سال 88 فعالیت خود را به صورت تخصصی در حوزه طراحی و اجرای منزل هوشمند آغاز نموده.
  • با این هم اکنون اثاثیه هوشمند از دسته تلویزیون اشکال متمایز دارا هستند که هر کدام از قابلیت‌های آنها یکی از مشکلات را از بین بردن کنید.
  • با به کارگیری از این امکان می‌توان مطمئن شد که وسایل صرفا هنگامی که نیاز هست واضح باشند.
  • وقتی که وسیله های هوشمند آسانه را (مثلا دکمه لمسی هوشمند ، رله هوشمند و … ) اهمیت یک اسم کاربری به اینترنت متصل کنید ، تمام همین وسیله ها را یکجا میتوانید کنترل کنید.
  • به این ترتیب که ترموستات هوشمند حیاتی دقت به قرار گیری شما در منزل هوا را مطلوب سازد.
مزیت اساسی یک خانه هوشمند این میباشد که سیستم های کنترل انعطاف پذیر آن می تواند به مقدار قابل توجهی در هزینه های انرژی صرفه جویی کند، زیرا در غیاب ساکنان، تمامی اسباب برقی پر‌نور می شوند. به خوبی برنامه های تعبیه شده، چنین نصبی به طور منظم کل دستورالعمل های صاحبان را انجام می دهد و اکثر زمان ها آن ها را به تنهایی پیش بینی می کند. بنابراین، می قدرت گفت که پس از نصب چنین ابتکار عمل در مسکن، یک "ساقی عمل آزاد" ظاهر می شود.

کلید صوتی هوشمند چگونه کار می کند؟

علاوه بر این، میزان مرغوب بودن ارتباطات رادیویی نیز بستگی دارااست مواد و مصالح ساختمانیدیوارها، و چنانچه سیم کشی بیش از حد در امتداد دیوارها متفرق باشد، تراز سیگنال دستکم خواهد بود. در مواقعی که سیستم بوسیله باتری خانه هوشمند هیربد ها در دست گرفتن می شود، آنان بایستی به طور منظم تعویض شوند، در غیر همین صورت، در نامناسب ترین لحظه، ممکن میباشد چیزی عمل نکند. کل تجهیزات به وسیله یک پانل سیمی در دست گرفتن می شود که سیگنال ها به آن اخذ می شود. بسیاری از افراد اهمیت دستگاه امنیتی منزل هوشمند شروع می نمایند و گاهی زمان ها در سیستم های پیچیده فارغ التحصیل می شوند. سیستم منزل هوشمند به کانال Wi-Fi متصل می شود اصلی بتوانید اصلی به کارگیری از تلفن هوشمند و برنامه خویش دستگاه ها را در دست گرفتن کنید. اهمیت همین حال، از آنجایی که سیم کشی الکتریسیته به گونه‌ای طراحی نشده میباشد که عاری از نویز باند رادیویی باشد، X10 همیشه تماماً قابل اعتماد نبود.

مشاوره هوشمند سازی ساختمان

در ابتدا بایستی به همین موضوع اعتنا داشته باشید که در یک منزل هوشمند نیاز به پیاده سازی تمامی امکانات موجود نیست، پس با توجه به همین مسئله ارزش هوشمند کردن خانه نیز تغییر خواهد کرد. به تیتر مثال ممکن میباشد شما به جهت هوشمند کردن خانه پرده برقی هوشمند را نیاز نداشته باشید، اما شخصی دیگر به همین پرده نیاز داشته باشد، پس طبیعی میباشد که هر دو فرد هزینه برابری را پرداخت نخواهند کرد. پس یکی از از حساس ترین عواملی که بر روی مقدار هزینه هوشمند سازی منزل تاثیر می گذارد، امکانات منزل هوشمند گزینه حیث شما است. سیستم صوتی هوشمند به لوکس شدن فضای منازل در هوشمند سازی خانه فراوان امداد می کند. به طوری که متناسب مهم مناسبت های متفاوت اساسی میزان مرغوب بودن بالا، موسیقی آیتم حیث به راحتی در بخش های متعدد منزل هوشمند پخش می شود. در بخش اعظمی از مورد ها افراد نگران فردی سازی فضای خود در سیستم صوتی منزل هوشمند هستند.

دستیار صوتی موزیلا در رقابتی تنگاتنگ با گوگل

در فاز آخرین همین فرایند، کارشناسان ما در کمترین زمان، حیاتی دقت به سرویس ها درخواستی ( سه ساعت تا سه روز) هوشمند سازی ساختمان شما را تکمیل می نمایند. یک قابل انعطاف افزار مرکزی به جهت شما نصب می شود و آموزش تمام به کارگیری از این قابل انعطاف افزار به شما ارائه خواهد شد. آن‌گاه اساسی توجه به مراد ها و میزان دارایی در لحاظ گرفته شده از طرف کارفرما و همچنین گفتگو اصلی اعضا به ارائه بهترین نمایش هوشمند سازی اهمیت اعتنا به نیاز ها و شرایط محیطی می پردازند. از دوشاخه‌های هوشمند می‌توانید به جهت لامپ های کف و یا لامپ هایی که بر روی میز قرار می‌گیرند و یا این که هر چراغی که نیاز به دوشاخه دارند استفاده کنید. دوشاخه را به پریز متصل نمایید و از طرز وایفایی که در دوشاخه‌ها وجود دارد میزان نور و روشنایی را در یک خانه هوشمند در اختیار گرفتن نمایید.

تجهیزات هوشمند سازی ساختمان

حال ما نیز می‏توانیم کلیدی برقراری این سیستم در خانه‏ هایمان رویاهای قبلی را به حقیقت لینک بزنیم و نظیر بازیگران فیلم‏های علمی- تخیلی عمل کنیم. ایده‌ی خانه هوشمند احتمال دارد هم اکنون معمولی به نظر برسد؛ البته تا یکسری دهه‌ی پیشین تنها در وادی تخیلات بشر حضور داشت. پیشخوان خانه هوشمند هیربد آشپزخانه شاید در نگاه نخستین عادی به نظر برسد؛ اما اهمیت قرار دادن دستگاه‌های الکترونیکی بر روی تراز آن، آنها را شارژ می‌کند. نورگیرها و کرکره‌ها در این ساختمان قابل تنظیم از رویکرد بدور میباشند و سیستم‌های امنیتی و سرگرمی از شیوه پیشرفته‌ترین پنل‌های لمسی در اختیار گرفتن می‌شوند.

در مورد اینکه “کدام دستگاه” هوشمند میباشد ، گزینش کنید

یکی از مهم‌ترین گرایش‌های تکنولوژی در سال‌های آخر به وجود وارد شدن هتل‌های هوشمند بوده است، ... دستگاه‌های هوشمند نو به طور معمول بخش اعظم سازگار با پروتکل Z-Wave هستند. در نظرسنجی جامعه Xfinity فوق، بیش از 70 درصد از صاحبان املاک، مدیران و بسط دهندگان گفتند که فناوری هوشمند برای آنان موءثر است. از خویش اپراتورها به نقل از تارنما خبرگذاری و ساکنان چند خانواده معلوم هست که تمنا به جهت فناوری هوشمند وجود دارد. دارای همین حال، مهم می باشد که به ادله این‌که فناوری هوشمند تجربه مسکونی ساکنان را بهبود می بخشد، این درخواست‌کردن خیر صرفا اصلی افزایش نرخ اجاره درآمد را ارتقاء می دهد، بلکه یک تجربه حساس میزان مرغوب بودن بالا به معنای رغبت به پرداخت ماهانه بیشتر است. با این پروتکل می‌توانید از طریق سیستم شبکه‌ای تو در تو و به شکل سوای واسطه و ساختار سلسله مراتبی، کلیه وسایل خانه هوشمند را به یکدیگر متصل کنید. اینکار به شما تضمین می‌دهد که ارتباط در میان وسایل و هاب مرکزی اهمیت وسایل فارغ از کمترین نقص‌ و با شتاب بالا برقرار خواهد بود. ولی در کنار نتورک مش، پروتکل‌های دیگری مثل وای فای و بلوتوث نیز وجود دارند که بخش اعظم ما خانه هوشمند وای فای و بی سیم را می‌شناسیم.

پریزهای هوشمند چطور عمل می کند؟

البته در تمام لوازم خانه هوشمند آسانه امکان کنترل وسایل بصورت محلی و مستقیم از شیوه اتصال گوشی به وسیله تعبیه شده است. همگی اسباب حیاتی حافظه داخلی بوده و تنظیمات و اکران ها در باطن وسیله ها ذخیره میشوند. همین فرمان سبب کارایی ظریف و فارغ از نقص‌ در زمان جدا الکتریسیته و اینترنت میگردد. تکنولوژی خانه هوشمند آسانه قابلیت و امکان در اختیار گرفتن وسایل منزل را سوای نیاز به هرگونه سیستم واسطی آماده میسازد. باز‌نگری جامع مزایای هوشمند سازی ساختمان در ایران پروتکل‌های به‌کاررفته در خانه‌های هوشمند متنوع هستند و معروف‌ترین آن‌ها، پروتکل KNX هست که مزایای زیادی مانند انعطاف‌پذیری بالا و قابلیت هماهنگی اهمیت طیف وسیعی از تجهیزات منزل هوشمند را دارد. با اعتنا به سودآوری بالا و همینطور تقاضای زیاد، برندها و شرکت‌های بزرگی در جهان به ساخت تجهیزات خانه هوشمند درگیر هستند. سنسورهای internet شی ءها دستگاه هایی میباشند که داده ها مربوط به اجسام فیزیکی را اخذ می نمایند و آن را به سیستم ذخیره ساز یا ابر منتقل می کنند. این دستگاه ها را می قدرت بر بر روی همگی تجهیزات و یا این که منابع تغذیه قرار داد.

الف: بهره‌گیری از سنسورهای حرکتی هوشمند:

برای شروع مسلما از داشتن یک internet سریع و پایدار اطمینان حاصل کنید. internet شما باید مطلقا پوشش دهی فوق العاده، رابطه کلیدی یک سری دستگاه به طور همزمان، و آنتن دهی در نقاط کور را به راحتی داشته باشد. حیاتی دارا بودن منزل به استخر و سونا همین تاسیسات نیز قوی به هوشمندسازی هستند. به جهت شروع، در اینجا لیستی کوتاه از ایده‌های خانه‌های هوشمند آورده شده‌است. و سنسورهای تشخیص نشتی گاز، امنیت و ایمنی ساختمان‌ها به مقدار متعددی افزایش پیدا می‌کند.