حرف اسرائیل چقدر است؟ | درگیری اسرائیل و فلسطین

[ad_1]

در 22 اکتبر، اسرائیل با صدور فرمان نظامی شش گروه برجسته حقوق بشر فلسطینی – آدامیر، الحق، دفاع از کودکان بین الملل- فلسطین، اتحادیه کمیته های کشاورزی، مرکز تحقیقات و توسعه بیسان و اتحادیه زنان فلسطینی را به عنوان نامگذاری کرد. “سازمان های تروریستی”.

وزارت دفاع اسرائیل گفت که این تصمیم بر اساس “پیوندها” بین این گروه ها و جبهه مردمی برای آزادی فلسطین (PFLP) است، یک جنبش چپ با یک حزب سیاسی و یک شاخه مسلح که حملات مرگباری را به اسرائیل انجام می دهد. .

تشکیلات خودگردان فلسطین، بسیاری از گروه های بین المللی حقوق بشر و سازمان ملل متحد به سرعت این اقدام را محکوم کردند. مقامات، تحلیلگران و کارشناسان در مصاحبه‌ها، اظهارنظرها و اظهارات خود معتقد بودند که اسرائیل «این بار زیاده‌روی کرده است». مهمترین استدلال علیه این نام این بود که این شش گروه به وضوح سازمان های حقوق بشری هستند و نمی توان آنها را در رده “ترور” مشابه گروه هایی مانند PFLP قرار داد که خشونت را وسیله ای مشروع برای دستیابی به اهداف سیاسی می دانست. کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کردند: «سوء استفاده از اقدامات ضد تروریسم توسط دولت اسرائیل به این شکل امنیت همه را تضعیف می کند».

اسرائیل به نوبه خود از تصمیم خود دفاع کرد و گفت که این گروه‌ها توسط رهبران ارشد PFLP کنترل می‌شوند و آن‌ها اعضای آن را استخدام کردند، از جمله برخی از آنها که «در فعالیت‌های تروریستی شرکت داشتند». وزارت دفاع اسرائیل همچنین این گروه ها را متهم کرد که به عنوان “منبع مرکزی” برای تامین مالی PFLP عمل می کنند.

در پاسخ به این ادعاها، مایکل اسفارد، وکیل برجسته اسرائیلی که اغلب وکالت فلسطینی ها را بر عهده دارد، گفت که استدلال اسرائیل “مطمقاً هیچ” است و کل پرونده او علیه این سازمان ها بر اساس “تجرم ارتباط” است. او به AP گفت: «حتی اگر درست باشد که افرادی که در سازمان‌های خاصی کار می‌کنند، عاملان PFLP هستند، این بدان معنا نیست که خود سازمان بخشی از PFLP است.

دیدگاه اسفارد، که توسط بسیاری دیگر به اشتراک گذاشته شد، به طرح چند سوال مهم کمک کرد: پس آیا افرادی که در این سازمان‌ها کار می‌کنند، اعضای PFLP نیز هستند؟ آیا این بدان معناست که اسرائیل PFLP را یک “سازمان تروریستی” می داند؟ بالاخره “ترور فلسطینی” چیست؟

چرا PFLP را نمی توان به یک گروه تروریستی بی فکر تقلیل داد؟

PFLP مدتی پیش اهمیت خود را در سیاست فلسطین از دست داد، اما هنوز در میان چپ های فلسطینی، و به ویژه در میان مارکسیست ها و سوسیالیست ها، حمایت قابل توجهی وجود دارد.

این یک سازمان سیاسی تثبیت شده است که به فلسطینی ها خدمات اجتماعی، حمایت عمومی و جهان بینی ارائه می دهد که به آنها کمک می کند واقعیت خود را درک کنند و راه هایی برای تغییر آن بیابند.

PFLP معتقد است که مقاومت مسلحانه راه معتبری برای رهایی شهرک نشینان از دست استعمار اسرائیل است، اما همه اعضای این گروه در مقاومت مسلحانه شرکت نمی کنند، حمایت می کنند یا با آن موافق نیستند.

بیشتر فعالیت‌های این گروه در واقع غیرمسلحانه است: اعتصابات، تظاهرات و فعالیت‌های آموزشی را سازماندهی می‌کند، خدمات اجتماعی ارائه می‌کند، کمک‌های مالی جمع‌آوری می‌کند، از نیازمندان حمایت اقتصادی می‌کند و غیره.

بنابراین، تاریخ پیچیده و پویایی کنونی PFLP، موقعیت و موقعیت همیشه در حال تحول آن و نقشی که در زندگی فلسطینی ایفا می کند را نمی توان به “ترور” تقلیل داد. نامگذاری این گروه از سوی اسرائیل به عنوان “سازمان تروریستی” و برچسب زدن همه اعضا، حامیان و همدستان آن به عنوان تروریست های بی معنی چیزی نیست جز اقدامات سیاسی با هدف حفظ حاکمیت و سلطه اسرائیل بر زندگی فلسطینی ها.

“ترور فلسطینی” چیست؟

PFLP عملیات خشونت آمیزی را علیه دولت و جامعه اسرائیل انجام داد. و برخی از حملات او به غیرنظامیان اسرائیلی آسیب رساند و آنها را کشت.

فلسطینی ها این را انکار نمی کنند. در واقع، بسیاری از فعالان، روزنامه نگاران، سیاستمداران، دانشگاهیان و هنرمندان فلسطینی، از جمله خود من، مقاومت مسلحانه این گروه را مورد انتقاد قرار داده ایم. من هدف قرار دادن غیرنظامیان به نام مقاومت را وحشتناک می دانم و به شدت با آن مخالفم. و من تنها نیستم. در جامعه فلسطینی در داخل و خارج از فلسطین در مورد استفاده از خشونت به عنوان وسیله ای برای رهایی همیشه بحث های پر جنب و جوش وجود داشته و ادامه دارد.

اما آیا این واقعیت که PFLP در مقاومت مسلحانه درگیر است، به اسرائیل – و متحدانش – این حق را می دهد که این گروه را به عنوان یک “سازمان تروریستی” تعریف کنند؟ اسرائیل کیست که ماهیت و آداب خشونت فلسطینیان را تعیین کند؟

اسرائیل و حامیان اروپایی-آمریکایی اش سطوحی از خشونت و ویرانی را در سراسر جهان به راه انداخته اند که هیچ گروه مسلح فلسطینی نمی تواند برای آن شمع نگه دارد. چگونه کشورهایی که در زمین های دزدیده شده مستقر شده اند، کشورهایی که در پاکسازی قومی دخیل هستند، و کشورهایی که میلیون ها غیرنظامی را بمباران کرده اند، می توانند ادعا کنند که از اقتدار اخلاقی برخوردار هستند تا خشونت استعمار شده و تحت ستم را به عنوان “تروریسم” تعریف کنند؟

چرا خشونت اسرائیل، آمریکا یا اروپا “ترور” نیست بلکه فلسطینی محسوب می شود؟

آیا حملات هواپیماهای بدون سرنشین که کل خانواده ها را در یک چشم به هم زدن نابود می کند وحشت نیست؟ آیا حملات نظامی اسرائیل به فلسطین که هزاران غیرنظامی از جمله بسیاری از کودکان را مجروح یا کشته شدند، وحشت نیست؟ آیا محاصره وحشیانه غزه که باعث شد دو میلیون نفر در زندان های باز زندگی کنند، یک اقدام تروریستی آشکار نیست؟ آیا پاکسازی قومی، دستگیری های خودسرانه، اخراج های غیرقانونی باعث وحشت مردم نمی شود؟

برای هر ناظر عینی باید روشن باشد که خشونت دولت اسرائیل از نظر مقیاس و گستره بسیار مخرب تر و در نتیجه “ترور آور”تر از خشونت فلسطین است.

در این زمینه، به راحتی می توان دریافت که «تروریسم» تنها یک مفهوم سیاسی برای اسرائیل است. او خودسرانه گروه‌های فلسطینی را به‌عنوان سازمان‌های تروریستی معرفی می‌کند تا به این داستان دروغین وزن بیفزاید که خشونت فلسطین به نوعی وحشتناک‌تر، مخرب‌تر و غیرقابل قبول‌تر از خشونت اسرائیل است. اسرائیل برای سرپوش گذاشتن بر خشونت خود فلسطینی ها را تروریست معرفی می کند. او از نام قانونی ترور برای ادامه استفاده از خشونت بدون مجازات علیه توده های تحت ستم و استعمار استفاده کرد.

قدرت اسرائیل

پس حرف اسرائیل چه ارزشی دارد؟ پاسخ کوتاه این است: همه چیز و هیچ چیز.

ارزشش را دارد، زیرا اسرائیل با شناسایی رسمی شش گروه برجسته حقوق بشر فلسطینی به عنوان “سازمان های تروریستی”، کنترل و نابودی زندگی فلسطینی ها را آسان کرده است. اکنون این شش گروه که از دیرباز خدمات مهمی به مردم فلسطین ارائه کرده اند، برای انجام وظیفه خود با مشکل مواجه خواهند شد. به زبان ساده، با تعریف این گروه ها به عنوان “تروریست”، دولت اسرائیل توانایی قابل توجه خود را در نقض حقوق فلسطینیان بدون هیچ مانع و پاسخگویی و تقریباً بدون هیچ پیامد سیاسی، قانونی، اقتصادی یا دیپلماتیک افزایش داده است.

اما در عین حال حرف اسرائیل بی ارزش است. هیچ هزینه ای ندارد به این معنا که نام “ترور” ساخته شده توسط اسرائیل چیزی در مورد واقعیت پیچیده خشونت آشکار نمی کند.

کلام اسرائیل در مورد خشونت، مانند مورد هژمونی امپراتوری اروپایی-آمریکایی، که به طور گسترده نوشته شده است، کاملاً سطحی و پوچ است و از واقعیت موجود جدا شده است. این کلمه ای است که صرفاً توسط انگیزه سیاسی برای سرپوش گذاشتن بر خشونت اسرائیل – وحشیگری وصف ناپذیر خشونت آنها – هدایت می شود.

این و هیچ چیز دیگری نام “ترور فلسطینی” را برای اسرائیل می سازد. چیزی در مورد واقعیت به ما نمی آموزد، بلکه فعالانه آن را پنهان می کند. و بنابراین من این سوال انتقادی را که در زیر این آخرین داستان فلسطینی مدفون شده است تکرار می کنم: پس اگر اعضای PFLP نیز اعضای این شش سازمان باشند چه می شود؟ دلیل پیوستن فلسطینی ها به هر گروهی ساده است: آنها در تلاش های ناامیدانه اما بی وقفه خود برای مقابله با پروژه شهرک نشینی-استعماری اسرائیل که آنها را می کشد، معلول می کند، آنها را از اموال محروم می کند و آنها را می راند، تمام تلاش خود را انجام می دهند.

نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده موضع تحریریه الجزیره نیست.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter buy instagram followersanaliçli köfte tarifikusadasi escortbetroadsmm panel