جهان برای همیشه دگرگون شده: زندگی با کووید طولانی سلامتی

[ad_1]

مگ سنت اسپریت در “روزی روزگاری” خود را “به اشتباه برونگرا” توصیف می کند. او که مادر چهار فرزند زیر 10 سال بود و یک روزنامه نگار مستقل مستقر در پیتسبورگ، پنسیلوانیا بود، مردی بود که هرگز از حرکت باز نمی ایستد. اما این قبلا بود. قبل از کووید، بله، اما به طور خاص قبل از مورد کووید خودش. مگ تقریباً یک سال پیش، درست قبل از عید شکرگزاری 2020، با ویروس گاهی کشنده مواجه شد.

کووید یک ویروس فراز و نشیب است. برای برخی، این تجربه ناچیز، بدون درد، و به سختی قابل توجه است. برای دیگران، آن را با آنفولانزا قابل مقایسه است، اما در استروئیدها. تعداد بیشماری دیگر – 775000 نفر آخر در ایالات متحده – جان خود را بر اثر بیماری از دست داده اند که دانشمندان هنوز هر روز بیشتر درباره آن می آموزند. برای مگ که به سندرم ثانویه معروف به کووید طولانی مبتلا شد، راه بهبودی دشوار و تغییر دهنده زندگی بوده است.

اگرچه ردیابی دشوار است، اما او معتقد است که به طور تصادفی در نوامبر گذشته از مادرش که به طور ناخواسته کشف شد و در مراقبت از کودکان به کووید مبتلا شد. از آنجا، ویروس به مگ گسترش یافت. چهار فرزند او، الیاس، نائومی، عزرا، و نارا (یکی از آنها، الیاس، که با آسم دست و پنجه نرم می کند، بدترین آن را تحمل کرد). و سپس در آخرین روزهای قرنطینه به شوهرش جاش. با همه اینها، خانه او نزدیک به یک ماه در قرنطینه بود.

هنگامی که اعضای خانواده اش شروع به بهبودی کردند، مگ متوجه چیز عجیبی شد: به نظر نمی رسید که او در حال بهبودی باشد. او گفت: «همه ما در یک جدول زمانی مشابه بودیم. حالا مادرم دوباره رانندگی می‌کرد.» در همین حال، او با کارهای اولیه سرپایی، مانند بالا رفتن از پله ها، دست و پنجه نرم می کرد.

زنگ خطر تنها چند هفته بعد به صدا درآمد. در اواسط دسامبر، بدون کووید و تشنه حواس پرتی، مگ فرزندانش را به مرکز علمی کارنگی در پیتسبورگ برد. او گفت: “این رمپ مارپیچی بزرگ بین طبقات وجود دارد که یک کپسول فضایی بزرگ را احاطه کرده است.” سپس مگ که به طور معمول سالم بود و یک ماه طول کشید، با مشکلی مواجه شد. او گفت: “من نتوانستم به سطح شیب دار برسم.” در اوج، ضربان قلب او حتی پس از دقایقی استراحت به افزایش ادامه داد. سپس متوجه شد که با یک عارضه متفاوت روبرو شده است.

با مراجعه بعدی به پزشک، یک سری مشکلات تهدید کننده زندگی آشکار شد. هموگلوبین آن – پروتئین حامل آهن موجود در گلبول های قرمز – 4 گرم در دسی لیتر است. هر چیزی زیر 12 سال در یک زن بالغ به معنای کم خونی قابل توجه است. خطرناک‌تر دست متورم بود که لخته‌های خون در حال تولد را پوشانده بود. او در بیمارستان بستری شد و بیشتر هفته را در آنجا ماند. او گفت: “من نمی توانستم فرزندانم را ببینم، هیچ کس نمی توانست برای ملاقات بیاید.” «آنها خون زیادی به من دادند، مقدار زیادی آهن. و بعد مجبور شدند برای مدت طولانی به من هپارین بدهند و این یعنی باید هر چند ساعت یک بار خون شما را بگیرند.

این بیش از یک سال پیش بود، اما مشکلات پزشکی مگ از بین نمی رود. هم کم خونی و هم خطر لخته شدن خون ادامه دارد و او همچنان دارو مصرف می کند و هر چند ماه یکبار تحت سونوگرافی منظم از وریدهای اصلی قرار می گیرد تا ترس از لخته شدن خون را کنترل کند. او همچنین دچار میوکاردیت شد، التهاب عضله قلب که اغلب با عفونت ویروسی همراه است.

اما یکی از متحول کننده ترین اثرات طولانی مدت کووید که مگ همچنان روزانه با آن دست و پنجه نرم می کند، به اصطلاح مه مغزی است. یک مطالعه عصبی در اکتبر منتشر شده توسط شبکه JAMA تأیید کرد که برخی از بیماران در حال بهبودی از کووید احتمالاً برای ماه‌ها پس از ناپدید شدن ویروس دچار اختلالات شناختی می‌شوند. این اختلالات شامل نقص توجه، یادآوری حافظه، یادآوری کلمات و روانی است. ژاکلین اچ بکر، MD، جنی جی. لین، MD، و مولی دورنبرگ، MPH، “چند ماه پس از آلوده شدن بیماران به کووید-19، بروز نسبتاً بالایی از اختلال شناختی پیدا کردند.”

اما برخی از بیماران یک سال یا بیشتر پس از آلوده شدن به ویروس، این نوع مشکل کووید را تجربه می کنند. درک COVID به طور مداوم در حال تغییر است. همین امر در مورد اینکه این عواقب تا چه حد می تواند برای کسانی که از آنها رنج می برند طولانی و ماندگار باشد نیز صادق است.

مگ مه مغزی خود را به گونه ای توصیف می کند که یک فرد می تواند مراحل اولیه زوال شناختی مرتبط با سن را آغاز کند. گاهی اوقات او در یافتن کلمات مناسب دچار مشکل می شود که در حرفه او به عنوان یک نویسنده مشکل است. کارهایی که قبلاً آسان بودند اکنون چالش برانگیزتر شده اند. حجم کاری آن کاهش یافته است. به گفته او، او امسال 40 تا 50 درصد وظایف کمتری را بر عهده گرفته است و حجم کاری را کاهش داده است که بر توان مالی خانواده‌اش تأثیر گذاشته است. بخشی که او ماه‌ها برای یک نشریه بزرگ ملی روی آن کار کرده است، مطالب مبتنی بر داده‌ها است. -گزارش عمقی – با تاخیر او درباره این شغل گفت: «این خیلی استرس زا است.

[Jawahir Al-Naimi/Al Jazeera]

هنوز هیچ مطالعه طولانی‌مدتی در مورد کووید طولانی مدت وجود ندارد، به این معنی که مگ و دیگران مانند او – او در انجمن‌های آنلاینی که مبتلایان را به هم مرتبط می‌کند شرکت می‌کند – پاسخ روشنی ندارند که چه زمانی (یا اینکه) علائم از بین می‌روند. مگ اخیراً شروع به تلقی وضعیت خود به عنوان یک بیماری مزمن کرده است. او گفت: «دوستم که یک بیماری مزمن دارد، چیزی به من گفت. “اکنون که با بیماری مزمن دست و پنجه نرم می کنید، فقط باید یاد بگیرید که بعضی روزها قاشق برای انجام هر کاری که لازم است ندارید. مگ بیمار مزمن در نظر گرفته نمی شد. اما بعد دوستش موضوع مهمی را مطرح کرد. او می‌گوید: «بیش از یک سال است که مریض بوده‌ای.» و پذیرش این موضوع واقعاً سخت است.

اکنون مگ با این ایده دست و پنجه نرم می کند که ممکن است وضعیت او دائمی باشد. “آیا برای همیشه خواهد بود؟” آیا روشن خواهد شد؟ آیا آنها آن را درک خواهند کرد؟ “او متوجه شد که در حال تعجب است.” من در کلینیک کووید لانگ بستری شدم، اما واقعاً به نظر می رسد که آنها فقط سعی می کنند اطلاعات بیشتری جمع آوری کنند تا حل مسائل. این بیان ممکن است مهم ترین باشد زمانی که این شرایط وجود دارد. وضعیتی که بر اساس مطالعه اخیر کالج پزشکی ایالت پن، بیش از نیمی از مبتلایان به کووید 19 را تحت تاثیر قرار می دهد. لازم نیست به برخی از این بیماری های کمتر ملموس که بر نحوه ارتباط، بیان و مدیریت بیماران تأثیر می گذارند پایان دهیم. زندگی روزمره آنها

مگ علاوه بر تأثیرگذاری بر توانایی او در امرار معاش در حرفه ای که ریشه در دانش دارد، متوجه شد که کووید طولانی چشم انداز زندگی اجتماعی و خانوادگی او را تغییر داده است. وی خاطرنشان کرد که ظرفیت آن کاهش یافته است. اخیراً خاطره‌ای در شبکه‌های اجتماعی او را به یاد یک شب اخیر انداخت که در شهر سوار اتوبوس شد، نمایشی دید و با یکی از دوستانش برای نوشیدنی بیرون رفت. او گفت که ایده چنین گردهمایی اجتماعی امروز، پس از ویروس، غیرقابل دفاع به نظر می رسد. او گفت: “فکر کردم، این به نظر تکان دهنده و خسته کننده است.” “الان نمی خواهم این کار را بکنم.”

این احساس خستگی در زندگی روزمره او فیلتر شده است. کووید قبلاً واقعیت شکننده مادران آمریکایی را آشکار کرده است که بسیاری از آنها به طور انبوه نیروی کار را ترک کرده اند (گزارش اداره سرشماری سال 2020 نشان داد که تقریباً 3.5 میلیون زن دارای فرزند در سن مدرسه ترک کردند. بازار کار در روزهای اولیه همه گیری). مگ که در بیشتر سال‌های 2020 و 2021 به فرزندانش در خانه آموزش می‌داد، نقش‌های بسیاری را بر عهده گرفت: والدین، معلم، سرپرست تمام وقت. با اضافه شدن مجموعه جدیدی از شرایط بهداشتی به این ترکیب، تربیت فرزند به میدان مین غیرارادی احساسات تبدیل شده است.

یک عصر اخیر، او پس از تزریق آهن، یکی از اقدامات پزشکی که اکنون به طور منظم مورد نیاز است، به خانه پر از بچه خود بازگشت. دختر 8 ساله او یک کتاب کتابخانه نگهداری می کرد. مگ گفت: «او از من پرسید که صفحه عنوان این کتاب چه می‌گوید، اما او فاقد پهنای باند برای ارائه پاسخ بود. در عوض او اعصاب خود را از دست داد. او گفت که مگ که فرزندانش به فرزندخواندگی گرفته شده اند، به خود فشار می آورد تا خود را به عنوان والدین معرفی کند. “آنها [their birth parents] او من را به عنوان مادر آنها انتخاب کرد. من باید بهترین مادری باشم که می توانم باشم. و بعد، اینکه احساس کنم دارم از هم می پاشم، حتی اگر گاهی کارهای اساسی انجام دهم… احساس می کنم که آنها را با آنچه که لیاقتش را دارند ناامید می کنم.»

این ضخامت کووید طولانی است، مجموعه ای از بیماری ها بدون راه حل واضح. برای مگ، این باری است که به یک لحظه نامعلوم در زمان گره خورده است. او می تواند به شما بگوید که چه زمانی شروع شد، البته، اما نه اینکه چه زمانی تمام می شود. بعضی روزها از اینکه احتیاطش در مورد کووید منجر به بیماری شده است عصبانی است – عصبانی است، عصبانی از اینکه واکسن ها خیلی دیر وارد شده اند، عصبانی است که دیگران در زندگی او همه گیری را آنطور که باید جدی نگرفته اند. .

او همچنین در برابر پس لرزه طولانی کووید آسیب پذیر است و از بیماری رنج می برد که در پرونده های پزشکی به عنوان یک روح ظاهر می شود. آنجاست؟ آیا می توانیم آن را ثابت کنیم؟ علائم طولانی کووید بی شکل هستند، جدول زمانی نامشخص است. هیچ توضیح علمی برای اینکه چرا برخی می توانند آن را توسعه دهند در حالی که دیگران نمی توانند آن را توسعه دهند وجود ندارد. (از طرف دیگر مگ هیچ فاکتور خطری برای ویروس شدید ندارد.)

او گفت آنچه باقی می ماند، دنیایی است که برای همیشه دگرگون شده است، دنیایی که در آن تعجب می کند که آیا باید این همه تلاش را متوقف کند. این واقعیت جدید اوست که توسط یک ویروس، یک لحظه، یک نوامبر یک سال پیش شکل گرفت. او به لانگ کووید گفت: “من فکر می کنم بسیاری از آن تحت کنترل خواهد بود.” “اما مه و جستجوی کلمات… من واقعاً به این فکر می‌کنم که آیا این هرگز جواب خواهد داد.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followersbuy instagram followers with credit cardMobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes