تشکیلات خودگردان فلسطین برای پرداخت حقوق کارمندان دولت تلاش می کند اخباری از کرانه باختری اشغالی

[ad_1]

رام الله، کرانه باختری اشغالی – پس از سال‌ها رکود اقتصادی، مقامات کرانه باختری اشغالی می‌گویند که در حال تقلا برای پرداخت حقوق به کارمندان دولت هستند، زیرا تورم فزاینده، کاهش کمک‌های اهدایی و جلوگیری از درآمدهای مالیاتی حیاتی اسرائیل بودجه فلج شده تشکیلات خودگردان فلسطین (PA) را خفه می‌کند.

نخست وزیر محمد استای این هفته به خبرنگاران گفت: “شرایط ما سخت است، ما با کسری مالی مواجه هستیم.” .

بحران مالی – که توسط مقامات و تحلیلگران به عنوان “بدترین” از زمان ایجاد تشکیلات خودگردان در سال 1993 توصیف شده است – کارگران را نگران کرده است.

«در ابتدا شنیدیم که اصلاً پولی به ما نمی دهند. سپس به ما گفتند که می توانیم 25 درصد از حقوق خود را کسر دائمی دریافت کنیم. یکی از مقامات تشکیلات خودگردان که خواست نامش فاش نشود به الجزیره گفت: «سپس آنها گفتند که کسر 25 درصد فقط در چند ماه آینده خواهد بود.

وی گفت: «تاکنون هیچکس نمی داند که آیا حقوق دریافت می کنیم یا خیر، یا حقوق خود را به طور کامل دریافت می کنیم یا تنها 75 درصد آن را.

مانند اقتصادهای سراسر جهان، فلسطین نیز در حال حاضر با افزایش تورم ناشی از اختلالات زنجیره تامین و کمبود مواد خام دست و پنجه نرم می‌کند، زیرا کشورها محدودیت‌های ویروس کرونا را لغو می‌کنند.

درآمدهای مالی BCP کمی پس از شروع همه گیری به پایین ترین سطح خود در 20 سال گذشته رسید و چالش های مالی طولانی مدت را تشدید کرد.

در حالی که حمایت های کمک های مالی خارجی در طول سال ها کاهش یافته است، بزرگترین ضربه در سال 2017 وارد شد، زمانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده تقریباً تمام کمک های ایالات متحده به فلسطینی ها را قطع کرد. اگرچه جانشین ترامپ، جو بایدن، برخی از شیرهای کمک های مالی را بازگشایی کرده است، قوانین ایالات متحده اکنون کمک های مستقیم به تشکیلات خودگردان را ممنوع می کند.

در ماه نوامبر، استفان سلامه، مشاور برنامه‌ریزی و هماهنگی کمک اشتیه، به رسانه‌های محلی گفت که این بحران می‌تواند شش ماه قبل از رسیدن کمک‌های 600 میلیون یورویی (680 میلیون دلاری) اتحادیه اروپا در ماه مارس ادامه یابد.

در گزارش 17 نوامبر بانک جهانی (PDF) آمده است که انتظار می رود کسری BCP تا پایان سال به 1.69 میلیارد دلار برسد، در حالی که پیش بینی می شود کمک های اهدایی به 184 میلیون دلار برسد – 38 درصد از آنچه در سال 2020 دریافت شده است.

در این گزارش هشدار داده شده است: «تلاش‌های همه طرف‌ها برای اجتناب از بحران بسیار مهم است، زیرا بدون بودجه اضافی، تشکیلات خودگردان ممکن است در اجرای تعهدات مکرر خود تا پایان سال با مشکلاتی مواجه شود».

به گزارش رسانه های اسرائیلی، در سپتامبر، اسرائیل اعلام کرد که 500 میلیون شیکل (155 میلیون دلار) به PA وام داده است تا تا ژوئن 2022 بازپرداخت شود تا از فروپاشی آن جلوگیری شود.

راه حل های قدیمی یک گزینه نیستند

جعفر ساداکا، یک تحلیلگر اقتصادی مستقر در رام الله، گفت که ابهام زیادی در مورد یافتن راه حل بلندمدت وجود دارد.

ساداکا گفت که در بحران های مالی قبلی، کشورهای کمک کننده “سریع مبالغ لازم را پرداخت می کنند و اغلب حتی کمک های مالی خود را به سازمان های دولتی افزایش می دهند.”

اما الان اوضاع فرق کرده است.

در ماه اکتبر، قبل از شروع یک تور اروپایی برای بسیج حمایت های سیاسی و مالی، اشتیه در جلسه ویژه تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که کمک های خارجی امسال 90 درصد کاهش یافته است. به گفته بانک جهانی، کاهش کمک‌های بین‌المللی باعث شد که تشکیلات خودگردان در هشت ماهه اول سال 2021 با کسری بودجه 704 میلیون دلاری مواجه شود که بودجه اصلی آن 10 درصد از سال گذشته است.

و این بار، ناظران می گویند که AP نیز ممکن است نتواند از مشکل خلاص شود.

«در گذشته، تشکیلات خودگردان همچنین به استقراض از بانک‌ها و بازپرداخت پس از پایان بحران متوسل می‌شد. ساداکا گفت، با این حال، در حال حاضر، بانک‌ها نمی‌خواهند به تشکیلات خودگردان وام بدهند، زیرا هیچ وثیقه‌ای ندارد.

بدهی BCP به بانک‌های محلی تا آگوست 2021 به 2.5 میلیارد دلار رسید. در همین حال، طبق گزارش بانک جهانی، وام‌های بانک‌های محلی از حد تعیین‌شده توسط اداره پول فلسطین (PMA) فراتر رفته است و به گفته بانک جهانی، این گزینه برای تامین مالی آینده حذف شده است. .

در یک کنفرانس مطبوعاتی این هفته، اشتیه همچنین هشدار داد که تشکیلات خودگردان “ممکن است نتواند در این ماه از بانک ها وام بگیرد”. وی افزود: امیدواریم در روزهای آینده بتوانیم نیازهای خود را برطرف کنیم.

اسرائیل به مشکلات تشکیلات خودگردان کمک می کند

مشکلات BCP با کاهش شدید درآمدهای مالیاتی – یکی دیگر از ستون های بودجه آن – به دلیل امتناع معمول اسرائیل از واگذاری بخشی از به اصطلاح “درآمدهای پاکسازی” تشدید می شود.

وجوه – مالیات های جمع آوری شده توسط اسرائیل از طرف BCP، از جمله عوارض گمرکی – بیش از 60 درصد از درآمد سالانه BCP را تشکیل می دهد.

به عنوان بخشی از قرارداد اقتصادی 1994 بین اسرائیل و تشکیلات خودگردان، معروف به پروتکل پاریس، این وجوه باید به صورت ماهانه به تشکیلات خودگردان منتقل شود. اما اسرائیل اغلب این وجوه را به یک ابزار چانه زنی سیاسی تبدیل می کند و تا زمانی که تشکیلات خودگردان از اراده خود پیروی نکند، از تحویل این پول به طور کلی یا جزئی خودداری می کند.

در ژانویه و ژوئن 2021، اسرائیل 50 میلیون شیکل (16 میلیون دلار) در ماه از آزادی کسر کرد، با استناد به کمک‌های نقدی BCP برای خانواده‌های اسرای فلسطینی که توسط اسرائیل کشته شدند. در ماه ژوئیه، اسرائیل کسر ماهیانه خود را به 100 میلیون شیکل (32 میلیون دلار) افزایش داد.

بانک جهانی گفت: «این کسورات ماهانه فشار قابل توجهی بر وضعیت مالی در فلسطین وارد می کند.

علاوه بر تسلیحات مالی درآمدهای مالیاتی، BCP باید با نشت های مالی بی شماری و مشکلات ساختاری ناشی از اشغال اسرائیل مقابله کند.

کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (UNCTAD) هفته گذشته در گزارشی (PDF) اعلام کرد که از زمان انتفاضه دوم فلسطین یا قیام در سال 2000، اشغال کرانه باختری فلسطین حدود 57.7 میلیارد دلار برای بستن، محدود کردن و عملیات نظامی هزینه داشته است. .

«اسرائیل سیستم پیچیده ای از محدودیت های حرکتی را اعمال کرده است که عملاً کرانه باختری را به جزایری منزوی تبدیل کرده است. در این گزارش آمده است: «این اقدامات باعث فلج شدن فعالیت‌های اقتصادی، تغییرات عمده و زیان درآمدی قابل توجه و در نتیجه تشدید ضعف‌ها و آسیب‌پذیری‌های ساختاری موجود و ریشه‌دار شده است».

«آنها منجر به پیامدهای بلندمدت، از جمله رشد اقتصادی بی ثبات، بیکاری و فقر بالا و کسری مزمن داخلی و خارجی شده اند.

اشغالگری اسرائیل عملاً فلسطینی ها را از بازارهای بین المللی منزوی می کند و آنها را برای تجارت به شدت به اسرائیل وابسته می کند. بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، سال گذشته 80 درصد از صادرات فلسطین و 58 درصد از واردات فلسطین، اسرائیل بود.

به گفته وزارت بازرگانی آمریکا، واردات فلسطین از اسرائیل در سال گذشته به دلار آمریکا 2.77 میلیارد دلار و صادرات آن کمتر از یک میلیارد دلار بوده است.

“دیگر کافی نیست”

در حالی که BCP در تلاش برای خروج از بحران مالی است، کارگران بخش عمومی کم درآمد در تلاش برای نگه داشتن غذا روی میز هستند.

یکی از مقامات تشکیلات خودگردان که به شرط فاش نشدن نامش با الجزیره نیز صحبت کرد، گفت: افزایش قیمت مواد غذایی، تغذیه خانواده هشت نفره او را با درآمد ثابت – بدون تعدیل تورم – دشوارتر می کند.

این کارمند دولتی که تنها نان آور خانه اش بود، گفت که او می تواند هزینه خرید پنج مرغ در هفته را برای حمایت از خانواده اش بخرد. اکنون او فقط می تواند سه مورد را بپردازد. قیمت سایر محصولات اساسی مانند شکر، برنج و آرد نیز در حال افزایش است.

او گفت: «بعد از افزایش شدید قیمت‌ها، اکنون هزینه‌های اضافی وجود دارد که نه پیش‌بینی شده بود و نه گزارش شده بود، که بار اضافی بر خانواده ما اضافه کرد.

ابراهیم القادی، رئیس آژانس حمایت از مصرف کنندگان مرتبط با وزارت اقتصاد تشکیلات خودگردان، به الجزیره گفت که نگرانی در مورد افزایش قیمت ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه «فلسطین نیز مانند هر کشور دیگری در جهان تحت تأثیر این افزایش قیمت قرار گرفته است»، افزود که آژانس او ​​نظارت بر بازار خود را برای اطمینان از عدم افزایش قیمت افزایش داده است.

اما برای کسانی که با بار رکود درآمدها و افزایش قیمت ها دست و پنجه نرم می کنند، آینده تیره و تار است.

مجاهد العسا، صاحب یک فروشگاه لباس در بیت لحم، به الجزیره گفت: «ما می ترسیم که قیمت ها همچنان افزایش یابد.

این مرد 32 ساله گفت که خرید شکر خود را کاهش داده است، اما نگران است که تورم فقط بدتر شود و زندگی برای خانواده کوچکش دشوارتر شود، زیرا درآمد او “دیگر برای پوشش هزینه ها و نیازهای خانه کافی نیست.” برای یک ماه کامل.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter buy instagram followersanaliçli köfte tarifikusadasi escortbetroadsmm panel