تایوان برای همه پرسی بحث برانگیز در مورد واردات گوشت خوک آمریکا آماده است اخبار

[ad_1]

تایپه، تایوان – در ژانویه، برچسب‌های کوچک طلایی و زرد در رستوران‌های تایوانی ظاهر شد که نشان می‌دهد فقط از گوشت خوک تایوانی استفاده می‌کنند.

از دست دادن استیکرها دشوار است، گاهی اوقات تحت الشعاع اعلان‌های گسترده ردیابی تماس COVID-19 قرار می‌گیرند، اما برای مصرف‌کنندگان تایوانی اهمیت زیادی دارند. این اعلامیه در بحبوحه خشم تایوان به دلیل تصمیم دولت مبنی بر اجازه واردات گوشت خوک از ایالات متحده، علیرغم نگرانی های طولانی مدت مصرف کنندگان در مورد وجود راکتوپامین، یک افزودنی رایج خوراک مورد استفاده توسط خوک کاران آمریکایی، منتشر شد.

راکتوپامین که ضعف گوشت را افزایش می‌دهد در اتحادیه اروپا، چین، روسیه و 157 کشور ممنوع است، اما دولت تایوان می‌گوید برچسب‌هایی که منشا این محصول را نشان می‌دهند به این معنی است که مصرف‌کنندگان می‌توانند آن را بخورند.

با این حال، بسیاری از مصرف کنندگان محتاط هستند.

گوشت خوک جزء اصلی غذاهای تایوانی و یک محصول مهم داخلی است. حدود 90 درصد از گوشت خوک تایوان از کشاورزان محلی که بخشی از لابی قدرتمند کشاورزی این جزیره هستند، تهیه می شود.

این موضوع باعث اعتراضات در خیابان ها و پارلمان شده است و این سوال که آیا تایوان باید واردات گوشت خوک با راکتوپامین را ممنوع کند یا نه یکی از چهار موضوعی است که در همه پرسی سراسری روز یکشنبه به رای گذاشته می شود.

مردم به اعتراض علیه واردات گوشت خوک آمریکایی حاوی راکتوپامین در تایپه، تایوان، 22 نوامبر 2020 می پیوندند. [File: Ann Wang/ Reuters]

انتظار می رود اکثر تایوانی ها به این ممنوعیت رای مثبت دهند.

همه پرسی ها هر دو سال یک بار برگزار می شود و نتایج غیرالزام آور است – رای دهندگان ازدواج همجنس گرایان را قبل از قانونی شدن آن در سال 2019 رد کردند – اما همچنان یک سیگنال قوی به دولت رئیس جمهور کای ینگ ان ارسال می کند.

شادی با گوشت خوک در ایالات متحده

واردات گوشت خوک به عنوان امتیازی برای ایالات متحده، مهم ترین متحد تایوان تلقی می شود. رئیس جمهور تایوان امیدوار است که با ایالات متحده یک توافقنامه تجارت آزاد امضا کند و به توافقنامه تجاری ترانس پاسیفیک که به توافقنامه مشارکت جامع و مترقی ترانس پاسیفیک (CPTPP) معروف است بپیوندد.

تسای گفت که رد گوشت خوک آمریکایی می تواند نشان دهد که تایوان با تجارت آزاد مخالف است در زمانی که دولت آن به بیشترین تعداد ممکن دوستان نیاز دارد و در میان فشار چین، دولت آن می گوید جزیره خودگردان متعلق به خود است.

رئیس جمهور همچنین خاطرنشان کرد که علم راکتوپامین در دهه گذشته تغییر کرده است و دستورالعمل های بین المللی برای استفاده از آن به عنوان بخشی از کمیسیون Codex Alimentarius سازمان ملل متحد در حال اجرا است.

بسیاری از رای دهندگان و اپوزیسیون Kuomintang (KMT) قانع نشده اند.

نظرسنجی سایت خبری MyFormosa نشان داد که 55.4 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که به رد واردات رای «آری» می دهند، در حالی که 37.9 درصد مخالف ممنوعیت هستند.

قانون‌گذاران تایوانی در 27 نوامبر 2020 در پارلمان تایپه، تایوان، روده‌های گوشت خوک را به سمت یکدیگر پرتاب می‌کنند. [File: Ann Wang/ Reuters]
پس از اینکه قانونگذاران تایوانی در 27 نوامبر 2020 در پارلمان تایپه، تایوان، قطعاتی را به سمت یکدیگر پرتاب کردند، روده های خوک و سایر اندام ها روی زمین دیده می شوند. [File: Ann Wang/ Reuters]

بحث در مورد این موضوع داغ شده است. در اواخر سال 2020، KMT در اعتراضی بلند به طرح‌های واردات گوشت خوک از ایالات متحده در اوایل سال 2021، کله پاچه‌های گوشت خوک را بر کف مجلس قانون‌گذاری تایوان پرتاب کرد. بادکنک‌های سه بعدی بزرگ برای خوک‌ها مرتباً در تجمعات آنها در خارج از مقر حزب ظاهر می‌شوند.

تایوان نمی‌تواند به سادگی به دولت آمریکا اجازه دهد، خواه دولت ترامپ باشد یا دولت بایدن، هر چیزی را که می‌خواهد انجام دهد. چی جونگ هو، یکی از اعضای KMT و سخنگوی جانی چانگ، رئیس سابق حزب، گفت: این یک موضوع دیپلماتیک است، این یک موضوع تجاری است، نباید به یک موضوع سیاسی تبدیل شود. این کاملاً اشتباه است که بگوییم ما در رویارویی با چین به حمایت ایالات متحده نیاز داریم، بنابراین ما باید هر آنچه را که سیاستمداران آمریکایی می خواهند ارائه دهیم.

در حالی که KMT شدیداً بر ترس مصرف کنندگان در مورد افزودنی های گوشت خوک متکی است، موقعیت آنها در زمانی که حزب آخرین بار در قدرت بود، ظاهری شبیه به آن دارد.

در سال 2012، دولت رئیس جمهور ما یینگ-ژو اجازه واردات گوشت گاو آمریکایی با سطوح پایین راکتوپامین را آغاز کرد. با این حال، در آن زمان، حزب دموکراتیک مترقی تسای با واردات مخالفت کرد، اگرچه به دلیل جذابیت محدود گوشت گاو برای تایوانی ها، این واردات بسیار بحث برانگیز تلقی می شد.

“چند دلیل وجود دارد که چرا این مشکل بسیار بزرگ شده است. اپتیک یکیه نگرانی های ایمنی مواد غذایی یک نگرانی است. نگرانی هایی در مورد واردات مواد غذایی از فوکوشیما (ژاپن) وجود داشت. گوشت خوک جایگاه بزرگی را در رژیم غذایی تایوانی اشغال می کند. برایان هایو، مفسر مکرر تایوانی و یکی از سردبیران مجله New Bloom می گوید: «گوشت گاو مشکل کمتری دارد، زیرا بسیاری از مردم به دلیل عشق تاریخی خود به گاومیش آبی، گوشت گاو نمی خورند».

صداهای چریکی

برخی نگرانی KMT در مورد ایمنی گوشت خوک را راهی آسان برای این حزب می دانند که رای دهندگان را در زمانی که به نظر می رسد نفوذ درازمدت آن رو به کاهش است را جلب کند.

در حالی که KMT این اعتبار را دارد که یکی از قدیمی ترین احزاب سیاسی در جهان است، میانگین سنی اعضای KMT بیش از 40 سال است و سیاست های آن به سمت نسل قدیمی تایوان منحرف شده است. بر اساس یک مطالعه در حال انجام توسط Chengchi National، بسیاری از اعضای ارشد آن همچنان خواستار روابط نزدیکتر با چین و حتی اتحاد مجدد احتمالی هستند که با روند بلندمدت رأی دهندگان تایوانی که دموکراسی خود را عملاً مستقل از چین می دانند، در تضاد است. دانشگاه.

مردم به اعتراض علیه واردات گوشت خوک آمریکایی حاوی راکتوپامین در تایپه، تایوان، 22 نوامبر 2020 می پیوندند. [File: Ann Wang/ Reuters]

این حزب همچنین پس از مسدود شدن آنها توسط کمیسیون عدالت انتقالی تایوان در انتظار تحقیق در مورد اینکه آیا آنها به طور غیرقانونی از زمانی که KMT تایوان را به عنوان یک دولت تک حزبی حکومت می کرد، به طور غیرقانونی سود کسب کرده اند، هیچ بودجه ای ندارد.

«این در درجه اول مشکلی است که به خطوط حزبی برمی گردد. جی مایکل کول، یکی از همکاران ارشد گلوبال مستقر در ایالات متحده، گفت: این به مخالفان این فرصت را می دهد تا از ترس های ناشی از عوامل کمتر شناخته شده – در این مورد راکتوپامین – برای شکست دادن یک سیاست بسیار مهم برای دولت تسای استفاده کنند. موسسه تایوان اعتماد مغز

“KMT می تواند از حمایت گرایی، ترس، اطلاعات نادرست و بله، احساسات ضد آمریکایی پنهان در برخی محافل در تایوان برای ایجاد طوفانی بی نقص استفاده کند که سیاست های دولت را خنثی کند. این به نوبه خود می تواند به روابط ایالات متحده و تایوان آسیب برساند و به طور بالقوه تلاش های تایوان برای پیوستن به CPTPP، یکی دیگر از اهداف دولت را تضعیف کند. او گفت: «این مسئله به نفع سیاسی کوتاه مدت است که با همه پرسی ممکن می شود.

سیاست انرژی

یکی دیگر از موضوعات بحث برانگیز که روز شنبه به رای گذاشته شد، آینده صخره 27 کیلومتری جلبکی داتان در شمال تایوان است. به عنوان بخشی از برنامه‌های حزب حاکم دموکراتیک مترقی برای اطمینان از اینکه تایوان منبع انرژی کافی دارد، دولت می‌خواهد یک پایانه گاز طبیعی مایع در نزدیکی ریف بسازد.

نیازهای انرژی تایوان در ماه مه به خبر بین المللی تبدیل شد، زمانی که افزایش تقاضا در طول موج گرما همراه با خشکسالی تاریخی به این معنی بود که سدهای برق آبی آن نمی توانند ظرفیت کافی را فراهم کنند. شهروندان خانه در طول محاصره مرتبط با ویروس کرونا و همچنین کارخانه‌های مهم‌ترین سازنده تراشه‌های کامپیوتری تایوان، TSMC، تحت تأثیر قرار گرفتند.

ترمینال گاز طبیعی توسط دولت تسای به عنوان جایگزینی برای انرژی هسته ای، منبع انرژی از نظر تاریخی نامطلوب در میان بسیاری از رای دهندگان تایوانی که ترس آنها با فاجعه هسته ای فوکوشیما در سال 2011 در ژاپن همسایه برطرف شد، متهم شده است.

از رای دهندگان پرسیده می شود که آیا می خواهند یک نیروگاه هسته ای تعطیل شده را دوباره راه اندازی کنند، اگرچه نظرسنجی نشان می دهد که بیش از نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی با این طرح مخالف هستند. این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که رای دهندگان پایانه گاز طبیعی جدید در ریف دیتان را رد خواهند کرد و خواستار انتقال آن به سمت پایین ساحل خواهند شد.

سوال آخر این است که آیا رای دهندگان بر این باورند که همه پرسی باید با انتخابات مرتبط باشد یا به طور جداگانه برگزار شود و برای معتبر بودن نتایج، باید حدود پنج میلیون رای دهنده شرکت کنند.

هیو از نیوبلوم گفت که انتظار دارد رای دهندگان در روز شنبه عمدتاً بر اساس خطوط حزبی رأی دهند، زیرا همه پرسی لحن حزبی قوی در هر دو طرف طیف سیاسی به دست آورده است.

«این بسیار نمایشی است و در مورد سیاست چریکی بسیار پرشور است، بنابراین جایی برای بحث وجود ندارد. آنها واقعاً در مورد ارزش های اصلی هر کشور نیستند. باید جایی برای بحث وجود داشته باشد، اما به دلیل مواضع قطبی شده وجود ندارد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin buy instagram followersanaliçli köfte tarifikusadasi escortbetroadsmm panelElektronik sigara