امروز اگر بخواهید سوزوکی گرندویتارای ۲ لیتری اتوماتیک مدل ۸۷ را در نسخه سالم خریداری کنید، احتمال دارد با قیمتی حدود ۹۵ تا ۱۲۰ میلیون تومان مواجه شوید. وقتی به آگهی های فروش تیبا نگاه می کنید، امروز دلالان و فروشندگان این خودرو بهای تیبا را در نسخه های گوناگون حدود ۳۲ تا ۳۶ میلیون تومان اعلام می کنند. البته برای خرید کم مصرفترین خودرو جهان با همین مشخصات فنی، باید مبلغ بیشتری هزینه کرده و قیمتی در حدود 16،295 دلار برای نسخه اتوماتیک و 14995 دلار برای نسخه دندهای پرداخت کنید. کم مصرفترین خودرو جهان 2020 در دسته سدان از پیشرانه کمحجم 1.2 لیتری بهرهمند است که حداکثر 78 اسببخار قدرت و 100 نیوتنمتر گشتاور تولید میکند. این خودرو را شما می توانستید به طور ثبت نامی با بهایی کم تر از ۲۹ میلیون تومان بخرید ولی اگر می خواستید کیا سراتوی نسل قدیم را از بازار آزاد تهیه کنید، احتمال داشت به شما قیمتی تقریبا ۳۰ میلیون تومان هم اعلام شود.

۱۰ سال پیش اگر در پی خودرویی بی آزار و کم خرج بودید، می توانستید با هزینه نزدیک به ۳۲ تا ۳۶ میلیون تومان یک دستگاه تویوتا کرولا را در مدل های دنده ای، اتوماتیک کم آپشن و اتوماتیک فول آپشن خریداری کنید. ۷. در این مرحله باید انتخاب کنید که سیستم شما از چه طریقی تویوتا یاریس سدان 2020 باید بوت شود. خودروی حاضر در فصل ۲۰۲۱ مسابقات رالی از لاستیکهای پیرلی سود خواهد برد زیرا این شرکت ایتالیایی تنها تأمین کننده لاستیکهای خودروها برای مسابقات رالی است. بازار خودروی جهان اکنون در تسلط خودروهای هیبریدی و پلاگین هیبریدی قرار دارد که مصرف سوخت بهمراتب کمتری از خودروهای یادشده در این لیست دارند، با این وجود، قیمت بالای خودروهای هیبریدی موجب شده است تا بسیاری از مصرفکنندگان در مورد خرید این خودروها تردید داشته باشند و خرید یک خودروی ارزانقیمت، کممصرف و اقتصادی را به یک خودروی هیبریدی با فناوری پیشرفته و قیمت بالا ترجیح دهند.

خودروسازان برای مشتریانی که سطح بودجه محدودی دارند، خودروهایی اقتصادی تولید میکنند که از حداقل امکانات و تجهیزات برخوردار هستند؛ اما در سوی دیگر، مصرف سوخت این خودروها نیز به علت وزن اندک و تجهیزات نه چندان زیاد، قابل توجه نخواهد بود. در بحث گشتاور، شتاب اولیه و سرعت نیز هیوندای اکسنت عملکرد بهتری در مقایسه کیا ریو صندوقدار دارد. خریداران کیا ریو با صرف این هزینه اندک، خودرویی را خریداری میکنند که مصرف سوخت ترکیبی 6.5 لیتر در صد کیلومتر را به نام خود ثبت میکند. هیوندای الانترا اکو به کمک این مشخصات، میتواند مصرف سوخت ترکیبی 6.5 لیتر در هر صد کیلومتر را ارائه دهد که یک مزیت رقابتی بزرگ برای هیوندای الانترا محسوب میشود و عضوی محبوب در فهرست کممصرفترین سدانهای سال 2020 است. البته خریداران میتوانند هوندا سیویک را با موتور دو لیتری تنفس طبیعی نیز سفارش دهند که در این صورت مصرف سوخت ترکیبی 7.1 لیتر در صد کیلومتر را تجربه خواهند کرد. قیمت تیپ پایه میتسوبیشی میراژ نیز 13995 دلار است که با پرداخت 1300 دلار بیشتر و مجهزکردن آن به گیربکس CVT، قیمت نهایی آن به 15295 دلار افزایش مییابد.

10 نسل دوم موجود در بازار ایران نمونه فیس لیفت شده این خودروست که مخصوصا در مقایسه با محصولات ژاپنی هم دوره (میراژ و یاریس) از طراحی بسیار زیباتر و گیراتری بهره میگیرد و از ویژگیهای برتر محصولات کرهای تولید شده در سالهای پس از 2010 به حساب میآید. امروز اگر بخواهید نسخه فول آپشن مزدا ۳ قدیم را با مدل ۸۷ در بازار کارکرده ها خریداری کنید، باید بودجه ای نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان یا بیش تر را در نظر بگیرید! مزدا ۳ خود را ارتقا دهید. هوندا سیویک با عملکرد عالی خود توانسته است رتبه دوم لیست کم مصرفترین خودروهای جهان 2020 در دسته سدان را به خود اختصاص دهد. بالاخره رسیدیم به کم مصرفترین خودرو جهان از دسته سدان در سال 2020. رتبه نخست کممصرفترین سدانهای سال 2020 میلادی به میتسوبیشی میراژ ES تعلق دارد که در دو نسخه هاچبک و سدان به بازار عرضه شده است. میتسوبیشی میراژ با پیشرانه 1.2 لیتری و گیربکس CVT میتواند با صرف تنها 6 لیتر بنزین، مسافتی صدکیلومتری را بپیماید که این خودرو را به گزینهای کارآمد و کممصرف در بازار خودرو تبدیل میکند. در این گزارش قصد داریم ببینیم با بودجه ۳۰ تا ۳۶ میلیون تومان چه خودروهایی را می توانستیم در سال ۸۷ از بازار آزاد تهیه کنیم؟