به لطف وضعیت اسفبار پوند، سرمایه گذاری در حوزه کریپتو در ترکیه زنده و خوب است اخبار رمزنگاری

[ad_1] استانبول، ترکیه - درست در کنار خیابان استقلال، شلوغ ترین گردشگاه عابر پیاده استانبول، رهگذران توقف می

توسط ETELARESANKHABAR در 27 دی 1400
[ad_1]

استانبول، ترکیه - درست در کنار خیابان استقلال، شلوغ ترین گردشگاه عابر پیاده استانبول، رهگذران توقف می کنند تا به صفحه نمایش قیمت ارزهای دیجیتال در پنجره NakitCoins نگاه کنند.

تنها تعداد انگشت شماری از مردم وارد فروشگاه می شوند، اما صرافی ساده ای که به آنها امکان خرید یا فروش بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده را می دهد، مثالی فیزیکی است از اینکه چگونه لیر بیمار ترکیه باعث محبوبیت ارزهای دیجیتال مجازی در ترکیه شده است، علیرغم سابقه رسوایی اخیر. مبادلات

علاقه به کریپتوکارنسی در میان ترک‌ها، مانند سایر نقاط جهان، طی سال‌ها افزایش یافته است. اما بحران اقتصادی در ترکیه میلیون‌ها ناظر کنجکاو را وادار کرده است که پس‌انداز خود را در بیت‌کوین، اتریوم و سایر سکه‌ها غوطه‌ور کنند. تبدیل‌شدگان جدید صرفاً با وعده سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال جذب نمی‌شوند، زیرا این ارزها مستعد نوسانات بی‌سابقه و بی‌ثبات قیمت هستند. آنها ارزهای مجازی را وسیله ای بالقوه برای ذخیره ارزش برای محافظت از پس انداز خود می دانند، زیرا پوند تحت تاثیر شکست هایی قرار گرفته است که در آن واحد پول ترکیه تنها در سال گذشته بیش از 40 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

جم یلماز، که NakitCoins را در سال 2018 تأسیس کرد و اکنون سه شعبه در این کشور افتتاح کرده است، گفت: اشتهای فزاینده برای ارزهای دیجیتال آخرین تجلی تقاضای مردم ترکیه برای سرمایه گذاری قابل اعتماد است.

ترک ها علاقه زیادی به سرمایه گذاری، شاید در بازار فارکس دارند [foreign exchange]او گفت: "یا طلا یا اکنون ارز دیجیتال."

یلماز NakitCoins را راه اندازی کرده است تا به ارزهای دیجیتال کمک کند تا بر ترس خود از فرو بردن پول خود در ابزار سرمایه گذاری مجازی جدید از طریق صرافی های آنلاین غلبه کنند.

ترک ها علاقه زیادی به سرمایه گذاری دارند.

جم یلماز، بنیانگذار NakitCoins

او گفت: «ما قبلاً صرافی‌های آنلاین زیادی در ترکیه داشتیم، بنابراین فکر کردیم، «چرا چیزی فیزیکی نداریم که مردم بتوانند بیایند و به جای اینکه صرفاً آنلاین شوند، سؤال کنند و با ارزهای دیجیتال روبرو شوند؟»

یلماز گفت که امروزه اکثر مشتریان NakitCoins خارجی هستند، زیرا قوانین فعلی ترکیه کار مستقیم با پول لیر ترکیه را دشوار می کند. اما او و دیگر بازیگران در بخش کریپتو کشور امیدوارند که قانون جدید به آنها اجازه دهد مستقیم‌تر کار کنند.

رمزگذاری

به گزارش رویترز، طبق گزارش Chainalysis و Kaiko، تراکنش های روزانه ارزهای دیجیتال در ترکیه در ماه مارس سال گذشته از مرز یک میلیون نفر گذشت.

این افزایش پس از آن رخ داد که پوند پس از برکناری غیرمنتظره رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور رئیس‌جمهور بانک مرکزی کشور در آن ماه، متزلزل شد. با این حال، پس از اینکه بانک مرکزی اعلام کرد استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت را ممنوع کرده است، حجم معاملات در ماه آوریل شروع به کاهش کرد. سپس، در اواخر آوریل، دو صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه - Thodex و Vebitcoin - سقوط کردند و صدها هزار کاربر را نابود کردند.

اما کریپتومانیا در ماه‌های پایانی سال گذشته تشدید شد و حجم مبادلات تجاری به بیش از یک میلیون در روز پس از یک سری کاهش در نرخ‌های بهره بانک مرکزی در مواجهه با افزایش تورم منجر به سقوط ارزش پوند شد.

بیلبوردها و اسپات های تلویزیونی به طور فزاینده ای راه های تبلیغاتی برای عموم مردم برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال هستند و اکثر کانال های تلویزیونی ارزش فعلی بیت کوین را همراه با دلار آمریکا و یورو فهرست می کنند.

توران سرت، مشاور Paribu، بزرگترین صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال ترکیه، گفت که افزایش آگاهی نشان می دهد که چگونه کریپتو به طور فزاینده ای جایگزین ارزهای خارجی یا انبارهای سنتی با ارزش مانند طلا می شود تا در برابر یک ارز محلی که ارزش آن به دلیل عدم قطعیت مخدوش شده است.

او به الجزیره گفت: «در گذشته دلاری‌سازی بود، به این معنی که مردم دارایی‌های خود را به دلار نگه می‌داشتند تا از نوسانات ارز خود جلوگیری کنند. اکنون روند اخیر رمزگذاری نامیده می شود.

آخرین روند "رمزگذاری" نامیده می شود.

توران سرت، مشاور ارز دیجیتال

Paribu، که به ترک‌ها اجازه می‌دهد از حساب‌های بانکی خود برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال به لیر ترکیه استفاده کنند، خاطرنشان کرد که پایگاه مصرف‌کننده آن از حدود 1.5 میلیون در اوایل سال 2021 به 5 میلیون تا پایان سال رسیده است، در حالی که میانگین حجم معاملات روزانه از افزایش یافته است. 20 میلیون دلار در روز در سال 2020 به بیش از 500 میلیون دلار تا پایان سال 2021.

و صرافی‌های محلی مانند Paribu و BTCTurk تنها گزینه برای افزایش سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال در کشور نیستند. صرافی های جهانی مانند Binance و Coinbase نیز در ترکیه فعالیت می کنند.

تخمین تعداد دقیق سرمایه‌گذاران در ترکیه که دارای ارزهای دیجیتال هستند دشوار است، زیرا همه صرافی‌ها اطلاعات خود را عمومی نکرده‌اند. اما Cert می گوید کارشناسان تخمین زده اند که بین 10 تا 11 میلیون نفر است.

سیما بکتاش، وکیل ارزهای دیجیتال و یکی از بنیانگذاران CryptoWomen ترکیه، یک سازمان غیرانتفاعی که برای ارزهای دیجیتال و سمینارها برگزار می کند، می گوید: «اگر مردم رمزارز در ترکیه حزب سیاسی خود را تشکیل دهند، سومین حزب بزرگ در پارلمان خواهند بود. اموزش عمومی.

باکتاش که تخمین می زند حداقل 14 میلیون از 84 میلیون نفر امروز ترکیه دارای ارزهای دیجیتال هستند، گفت که روند رو به رشد توسط جمعیت جوانی که با دنیای آنلاین آشنا هستند و مشتاق یافتن راهی برای محافظت از پس انداز خود در برابر کاهش ارزش ارزهای دیجیتال هستند، هدایت می شود. پوند

او گفت: «تطبیق با بخش کریپتو کار سختی نبود، زیرا ما از قبل پتانسیل زیادی داشتیم. «البته پس از آن لیر ترکیه و وضعیت اقتصادی ما امروز به وجود آمد که رو به وخامت است و مردم سعی می کنند ابزار مالی قابل اعتمادی برای پس انداز خود پیدا کنند.

دفع تبلیغات بد

با وجود سال‌ها هشدار دولت در مورد بی‌ثباتی بدنام بخش، محبوبیت کریپتو افزایش یافته است.

در اوایل سال 2017، مقامات به مردم هشدار دادند که کریپتو یک بخش سفته‌بازی است که سقوط می‌کند، در حالی که اداره امور مذهبی ترکیه اعلام کرد بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال در اسلام مجاز نیستند زیرا ارزش ذاتی مانند طلا ندارند و بیش از حد محرمانه هستند و مستعد هستند. سوء استفاده از شبکه های جنایی

اگر کریپتوها در ترکیه حزب سیاسی خود را راه اندازی کنند، سومین حزب بزرگ پارلمان خواهند بود.

سیما بکتاش، یکی از بنیانگذاران CryptoWomen ترکیه

سقوط شدید صرافی‌های ارزهای دیجیتال Thodex و Vebitcoin در سال گذشته با اتهامات جنایی و موجی از اخبار درباره نحوه فریب ترک‌ها توسط شیدایی رمزنگاری مواجه شد.

اما بکتاش گفت تبلیغات منفی مردم را از پیوستن به بخش کریپتو منصرف نمی کند.

حتی کانال‌های تلویزیونی جریان اصلی هم اکنون در مورد ارز دیجیتال صحبت می‌کنند و حتی زمانی که اخبار بد زیادی در مورد ارزهای دیجیتال به نمایش می‌گذارند، مردم ترکیه بیشتر وارد ارزهای دیجیتال می‌شوند زیرا علاقه‌ای به اخبار بدی که آن را به عنوان یک بخش غیرقابل اعتماد نشان می‌دهد، ندارند.

در همین حال، پس از ممنوعیت ارزهای دیجیتال برای پرداخت، مقامات ترکیه در حال کار بر روی قوانین جدیدی هستند که به دنبال تنظیم بهتر این بخش است.

در این ماه، بکتاش و سایر ارزهای دیجیتال با قانونگذاران در آنکارا ملاقات کردند تا مقررات جدیدی را پیش‌نویس کنند که ثبت نام برای صرافی‌های جدید رمزنگاری را ساده‌تر می‌کند و به طور بالقوه به صرافی‌هایی مانند NakitCoins اجازه می‌دهد تا مستقیماً ارزهای دیجیتال را به لیر ترکیه بخرند و بفروشند.

مصطفی الیتاش، معاون رئیس حزب حاکم عدالت و توسعه در پارلمان، در 6 ژانویه گفت: «هدف تنظیم سیستم، جلوگیری از نیات سوء، محافظت از سرمایه گذاران و جلوگیری از قربانی شدن است.

الیتاش با کارشناسانی مانند بکتاش و کارگزاران سهام برای بحث در مورد یک رژیم نظارتی جدید ملاقات کرده است.

سرت گفت: "او در تلاش برای درک منظره است و برای او مفید بود که با این اعضای جامعه صحبت کند تا بهتر بفهمد مشکلات چیست."

شایعاتی در ترکیه در مورد آنچه که قوانین رسمی جدید ارزهای دیجیتال ممکن است شامل شود، مانند اعمال مالیات 40 درصدی بر سود ارزهای دیجیتال وجود دارد، چیزی که Elitaş علنا ​​آن را رد کرده است.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب