بحران اوکراین: روس‌ها به صلح امیدوارند زیرا جهان از جنگ صحبت می‌کند اخبار مربوط به بحران اوکراین و روسیه

[ad_1] در برخی موارد از نام های خاص برای حفظ هویت استفاده شده است. اکاترینا، دانشجوی 25 ساله کارشناسی ارشد در

توسط ETELARESANKHABAR در 7 بهمن 1400
[ad_1]

در برخی موارد از نام های خاص برای حفظ هویت استفاده شده است.

اکاترینا، دانشجوی 25 ساله کارشناسی ارشد در دانشگاه اقتصاد مسکو، می گوید هیچ کس در روسیه خواهان جنگ نیست.

وی در تماس تلفنی با الجزیره از پایتخت روسیه به الجزیره گفت: «همه بسیار نگران هستند که جنگ جهانی سوم رخ دهد و همه امیدوارند که مناقشه از طریق مسالمت آمیز حل شود.»

«اخیراً، مردم بیشتر و بیشتری از این که چگونه روسیه و روس‌ها خود را در بیشتر رسانه‌های خارجی، به‌عنوان شرور یا افراد فقیر، ضعیف و یا مست، نشان می‌دهند، ناراحت می‌شوند. این فقط درست نیست."

برای رومن، یک تاجر 53 ساله، بحران کنونی بسیار جدید نیست.

او اهل شهری است که به روسی به نام گورلووکا و در اوکراینی به نام هورلووکا شناخته می شود، در جمهوری خودخوانده مردم دونتسک (DPR)، که توسط جدایی طلبان مورد حمایت روسیه اداره می شود اما اکنون در مسکو زندگی می کند.

"گلوله باران وجود دارد [there] او با اشاره به منطقه درگیری که DNR در آن قرار دارد، گفت: «هر روز با همکلاسی های سابقم در دونتسک زیاد صحبت می کنم و آنها می گویند که اوکراینی ها هر روز به دونباس تیراندازی می کنند.

نقشه اوکراین

در حالی که نیروهای غربی نگران افزایش قابل توجه نیروهای روسی در مرز با اوکراین بودند، از ترس اینکه مسکو در حال برنامه ریزی برای حمله است، مقامات DNR اخیراً گفتند که نزدیک به 120000 سرباز اوکراینی در نزدیکی خط تماس با دونباس مستقر هستند و تجهیزات نظامی فزاینده ای دارند. هر روز می رسد

رومن گفت: «مردم دونباس نظر منفی نسبت به رهبری اوکراین دارند. اگر آنها هر روز شلیک می کردند، چه احساسی خواهید داشت؟

رومن می گوید که برادرش که یک جنگجوی جدایی طلب بود، در سال 2017 در حالی که جنگجوی دیگری را از شلیک خمپاره مخفی می کرد کشته شد.

او گفت: "او 42 سال داشت. او در 8 ژانویه، روز تولد من درگذشت." «او از همان ابتدا در شبه نظامیان تجزیه طلب بود.

رومن متقاعد شده است که اگر اقدام نظامی در دونباس انجام شود، روسیه به احتمال زیاد به اوکراین حمله خواهد کرد.

اما او امیدوار است که عقل سلیم پیروز شود و بتوان از یک جنگ تمام عیار جلوگیری کرد.

در حالی که روسیه بارها گفته است که هیچ پروژه نظامی برای اوکراین ندارد، این انکارها کمک چندانی به رفع نگرانی غرب نکرده است.

اعضای ناتو تجهیزات نظامی برای حمایت از کی یف فرستاده اند و نیروهای غربی به رهبری واشنگتن و لندن تهدیدات تحریمی را در صورت برداشتن گامی رو به جلو مسکو تشدید کرده اند.

یک سرباز روسی در تمرینات نظامی در سایت آزمایش گولوونکی در مسکو شرکت می کنددر این عکس که توسط سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه ارائه شده است، یک سرباز روسی در تمرین نظامی در میدان گولوونکی شرکت می کند. [File: Russian Defense Ministry Press Service via AP]

کنستانتین گاوریلوف، دیپلمات روس اخیرا گفته است که در چند سال گذشته، غرب ادعا کرده است که روسیه «حداقل 21 یا 25 بار» به اوکراین حمله کرده است.

او گفت: «ما یک شوخی داریم که وقتی نیروهای روسی در سال 2022 وارد اوکراین شدند، با نیروهای روسی مواجه شدند که در سال 2014 وارد اوکراین شدند.

به گفته ماکسیم سوچکوف، سرپرست مؤسسه مطالعات بین‌المللی در دانشگاه MGIMO مسکو، «استقرار نظامی روسیه در امتداد مرز اوکراین در حال حاضر برای حمله به اوکراین نیست».

«هیچ هدف سیاسی روشنی پشت این مداخله وجود ندارد. و من نشنیده ام که کسی به وضوح توضیح دهد که اهداف سیاسی چه می تواند باشد، زیرا در نهایت، جنگ ها برای دستیابی به اهداف سیاسی خاص انجام می شود، نه فقط برای جهنم.

او بر این باور است که دو انگیزه احتمالی برای انباشت روسیه وجود دارد - بازدارندگی کیف از حملات بیشتر در دونباس جدایی‌طلب و وادار کردن غرب به پذیرش پیشنهادهای امنیتی خود در نهایت.

در دسامبر گذشته، روسیه فهرستی از خواسته‌های تضمین‌های امنیتی را به ایالات متحده ارسال کرد و گفت که اجرای آن‌ها باعث کاهش تنش در بحران می‌شود.

مهم‌تر از همه، ناتو می‌خواهد اوکراین را برای همیشه از عضویت در آن جلوگیری کند. کرملین همچنین خواستار توقف مانورهای ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه و ناتو برای خروج از شرق اروپا شده است.

مسکو روز چهارشنبه از ایالات متحده و ناتو پاسخ هایی دریافت کرد که گفت به این سوالات کلیدی پاسخی ندادند.

epa09710166 نمای کلی از کرملین و میدان سرخ مسکو از فروشگاه دولتی GUM در مسکو، روسیه، 26 ژانویه 2022. بر اساس گزارش مرکز ملی اطلاعات کروناویروس، در 24 سال گذشته، رکورد 74692 مورد ابتلا به ویروس کرونا در روسیه گزارش شده است. ساعت ها.  EPA-EFE / ماکسیم شیپنکوفبر اساس گزارش مرکز لوادا، اکثر روس ها معتقدند که جنگ بین روسیه و غرب برای مدت طولانی وجود داشته است: یک جنگ نامرئی، سرد و اطلاعاتی. [Maxim Shipenkov/EPA-EFE]

اوگنی پوپوف، یکی از اعضای دومای دولتی روسیه، گفت که گسترش احتمالی ناتو به اوکراین برای اعمال فشار بیشتر بر روسیه است.

"[Our demands] او به الجزیره گفت: «شرایطی برای تضمین ایمنی و امنیت شهروندان ما لازم است.

یک کشور ناتو که در مرزهای ما به موشک‌های بالستیک مسلح شده باشد، تهدیدی مستقیم برای شهروندان ما است.

به گفته روسیه، الزامات امنیتی آن غیرقابل مذاکره است.

پوپوف گفت: «تهدیدها در حال حاضر ملموس شده اند. هرگز قبلاً این همه پرواز شناسایی ناتو انجام نشده بود، هرگز این همه تهدید در جهت ما وجود نداشته است. هرگز در تاریخ مدرن روسیه تا این حد تنش وجود نداشته است.

برخی دیگر در روسیه موافق هستند که به نظر می رسد پایگاه های ناتو روسیه را "دور می زند".

سوچکوف گفت: "وقتی پوتین گفت که روسیه به دیوار فشار داده شده است و راهی برای عقب نشینی وجود ندارد، من فکر نمی کنم این یک استعاره بود، بلکه بازتابی واقعی از احساس رهبری روسیه در حال حاضر بود." گفت.

«چون اگر اوکراین در ناتو باشد، نه تنها در آستانه روسیه است، بلکه به معنای واقعی کلمه در آستانه است.

یک نظرسنجی اخیر توسط مرکز لوادا، یک جامعه شناس مستقل روسی، نشان داد که 50 درصد روس ها معتقدند که ایالات متحده و سایر کشورهای ناتو مسئول وخامت اوضاع در شرق اوکراین هستند.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=QbBiFAzz-C8[/embed]

16 درصد معتقدند اوکراین مقصر است، در حالی که حدود 4 درصد روسیه را مقصر می دانند.

پوپوف گفت: «ما می بینیم که اوکراین در مقیاسی باورنکردنی مملو از تسلیحات است. «اوکراین، چه بخواهد و چه نخواهد، آماده یک جنگ تمام عیار است.

اما در روسیه، هیچ کس در مورد تهاجم تمام عیار به اوکراین صحبت نمی کند. نیروهای ما در قلمرو ما هستند. ما در حال انجام تمرینات هستیم، اما این تنها در پاسخ به اظهارات تهاجمی، تهدید به تحریم و تهدید به "فلج کردن اقتصاد ما" است. [US Secretary of State Antony] Blinken آن را تنظیم کرد."

برای بسیاری در روسیه و اوکراین، آخرین اصطکاک ها تنها فصل دیگری از یک حماسه طولانی است.

بر اساس گزارش مرکز لوادا، اکثر روس ها معتقدند که جنگ بین روسیه و غرب برای مدت طولانی وجود داشته است: یک جنگ نامرئی، سرد و اطلاعاتی.

برخی بر این باورند که ایالات متحده و غرب عمدا در تلاش هستند روسیه را به درگیری عمیق تر بکشانند.

در عین حال، دیدگاه غالب این است که روسیه مجبور به پاسخگویی خواهد شد.

لوادا سنتر به نقل از یکی از پاسخ دهندگان گفت: «آمریکا و بریتانیا بر اوکراین فشار می آورند تا اقدامات تهاجمی علیه دونباس انجام دهد، بنابراین تلاش می کنند روسیه را وادار کنند تا برای توجیه تحریم های بیشتر از شهروندان روسی ساکن آنجا بایستد. ”

پوپوف وضعیت را "خطرناک" توصیف می کند.

بدیهی است که اگر اوکراین حمله ای را علیه جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک انجام دهد، روسیه مداخله خواهد کرد. ما وظیفه داریم از جان و امنیت آنها محافظت کنیم.»

تعاملی- درگیری اوکراین روسیه

با این حال، وی بار دیگر تاکید کرد که هیچ برنامه ای برای حمله به اوکراین وجود ندارد: ما هنوز دونباس را سرزمین اوکراین می دانیم.

سوچکوف همچنین هشدار داد که حمله به دونباس می تواند هرگونه تلاش برای گفتگو را خنثی کند.

او گفت: «ایالات متحده و ناتو به اوکراین تسلیحات و شبیه‌سازهای نظامی می‌دهند و مجریان نظامی کشور را پر می‌کنند. این می‌تواند رهبری در کیف - یا سایر شرکت‌کنندگان در اوکراین را که می‌خواهند این مذاکرات را خنثی کنند - تشویق کند تا یک حمله نظامی علیه دونباس برای تحریک پاسخ روسیه انجام دهند.

بنابراین، این سناریو به طور کامل منتفی نیست.

او گفت: "این می تواند به سرعت به یک درگیری بزرگ تبدیل شود."


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب