با افزایش هزینه‌ها، چین تا چه زمانی می‌تواند «کووید صفر» را حفظ کند؟ | اخبار همه گیر کرونا

[ad_1]

هنگ کنگ، چین – در 23 ژانویه 2020، چین “کووید صفر” را به دنیا آورد.

در مواجهه با تهدید یک ویروس مرموز، مقامات در ووهان اولین قرنطینه در جهان را بر روی 11 میلیون ساکن آن اعمال کردند که نشان‌دهنده آغاز یک سیاست تحمل صفر است که پاسخ همه‌گیری چین را مشخص می‌کند.

دو سال بعد، گسترش صاعقه نوع ویروس کرونای Omicron و افزایش هزینه‌های کنترل آن، سؤالاتی را در مورد پایداری رویکرد چین ایجاد می‌کند. به گفته تحلیلگران، با وجود اینکه این نوع دیگر بخش‌های جهان را به سمت زندگی با ویروس سوق می‌دهد، چین احتمالاً به استراتژی حذف خود پایبند است، علی‌رغم تلفات اقتصادی و اجتماعی قرنطینه‌های شدیدتر و مکررتر همراه با مرزهای بسته.

بن کاولینگ، یک اپیدمیولوژیست در دانشگاه هنگ کنگ، با اشاره به قابلیت انتقال سویه کروناویروس که گمان می‌رود دو تا سه نفر گسترش می‌یابد، به الجزیره گفت: «Omicron خطر بزرگ‌تری برای سیاست صفراوی کووید نسبت به انواع قبلی ایجاد می‌کند. به راحتی نسخه دلتا.

با توجه به ابزارهای موجود در سرزمین اصلی، من فکر می کنم که آنها قادر خواهند بود حتی شیوع Omicron را کنترل کنند. اما منابع زیادی را می طلبد و باعث اختلالات زیادی در روند کار می شود.

مقامات چینی در حال رقابت برای رفع تشدید موارد قبل از بازی های المپیک زمستانی هستند که قرار است در 4 فوریه در پکن افتتاح شود. روز دوشنبه، مقامات 223 عفونت در سراسر کشور را گزارش کردند که بالاترین آمار در نزدیک به دو سال اخیر افزایش یافته است، اگرچه موارد ابتلا در روزهای اخیر به دو رقمی کاهش یافته است.

چین ووهانشهر ووهان چین اولین جایی در جهان شد که در 23 ژانویه 2020 قرنطینه شد. [File: Roman Pilipey/EPA-EFE]

پس از اینکه یک کارمند اداری پکن اولین فردی در پایتخت شد که تست Omicron در روز یکشنبه مثبت شد، مقامات محلی بلافاصله مجتمع مسکونی و ساختمان اداری او را مسدود کردند و کارگران یقه سفید را داخل آن حبس کردند.

مقامات چینی با مقصر دانستن این ویروس در نامه ای آلوده از کانادا، مقامات چینی همچنین از ساکنان خواستند تا خرید کالاهای خارج از کشور را به حداقل برسانند و با نامه های بین المللی با احتیاط برخورد کنند، علیرغم اینکه کارشناسان خارجی در مورد احتمال چنین انتقالی تردید دارند.

قبل از ظهور Omicron، مقامات در هفته‌های اخیر شیوع نوع دلتا را در شیان، استان شانشی تحت کنترل قرار داده‌اند، با یک قرنطینه شدید که باعث کمبود مواد غذایی و منجر به سقط جنین حداقل دو زن باردار شده است.

اما با تحت کنترل قرار گرفتن یک بیماری، موارد جدید در سراسر کشور جوانه زده اند.

در آخرین موج، 69 خوشه خانوادگی در تیانجین، که با پکن مرز مشترک دارد، پیدا شد. این شهر کل جمعیت 14 میلیونی خود را در دو روز آزمایش کرد، که روزنامه دولتی گلوبال تایمز آن را به عنوان شاهدی بر “معجزه سرعت” چین در مهار ویروس معرفی کرد.

در سراسر مرز، هنگ‌کنگ اقدامات فاصله‌گذاری اجتماعی را افزایش داده است تا از گروه رو به رشد Omicron جلوگیری کند، آموزش حضوری در مدارس را به حالت تعلیق درآورد، بارها و کلوپ‌های شبانه را ببندد، و ساعت ۶ بعدازظهر را برای صرف غذا در رستوران‌ها منع آمد و شد اعمال کند.

این هفته، مقامات دستور کشتار دسته جمعی 2000 همستر و حیوانات کوچک را با استناد به خطر انتقال از حیوان به انسان – که هیچ مدرک مستقیمی برای آن وجود ندارد – پس از شناسایی اولین مورد نوع دلتا در سه ماه اخیر در یک زن فروشنده در یک فروشگاه حیوانات خانگی

جین دونگ یان، ویروس شناس دانشگاه هنگ کنگ، به الجزیره گفت که استفاده از کنترل های دقیق تر «برای به دست آوردن زمان بیشتر، عاقلانه» است تا بتوانیم Omicron را بهتر درک کنیم.

جین، با این حال، گفت که دلیلی برای وحشت وجود ندارد، و به کوتاه‌تر بودن دوره ریزش نوع و همچنین علائم خفیف‌تر و نرخ مرگ و میر پایین‌تر در ایالات متحده و اروپا اشاره کرد.

اگرچه اقدامات سختگیرانه چین باعث پایین نگه داشتن مرگ و میرها شده است، جین ضرورت آنها را از منظر بهداشت عمومی با تکامل ویروس زیر سوال برد.

او گفت: برای آنها این موضوع افتخار ملی است و معتقدند بهترین استراتژی را در جهان دارند. اگر بتوانیم همه‌گیری را در ووهان کنترل کنیم، می‌توانیم در جاهای دیگر هم همین کار را انجام دهیم.»

حمایت عمومی

پکن همچنین احتمالاً نگران اثربخشی واکسن خود در برابر نوع جدید است، زیرا نتایج آزمایشگاهی نشان داده است که Sinovac آنتی بادی کافی برای محافظت در برابر Omicron تولید نمی کند. این احتمال را افزایش می دهد که با وجود پوشش بالای واکسیناسیون، افزایش موارد می تواند سیستم بهداشت عمومی را تحت تأثیر قرار دهد.

جین گفت، اما همچنان که بقیه جهان به پیش می‌رود، چین همچنان در دوران گذشته گیر کرده است.

او گفت: “توصیه من این است که آنها باید به تدریج تنظیم شوند و واقعیت در سراسر جهان در مورد COVID-19 را بشناسند.” آنها باید قدم به قدم این سیاست را متوقف کنند.»

برخلاف کشورهای غربی که مخالفت با قرنطینه و دستورات واکسن رو به افزایش است، چین واکنش عمومی قابل توجهی به اقدامات شدید همه‌گیر را تجربه نکرده است.

به گفته کریستین گوبل، استاد مطالعات چین در دانشگاه وین، علیرغم هزینه‌های آن، به نظر می‌رسد که استراتژی صفر-COVID از حمایت عمومی گسترده در جمعیت برخوردار است.

گوبل به الجزیره گفت: «همچنین فکر نمی‌کنم مردم به خودی خود با قرنطینه مخالف باشند زیرا کووید را بسیار جدی می‌گیرند.

لینیت اونگ، دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه تورنتو، به الجزیره گفت: «فرهنگی وجود دارد که آزادی‌های فردی را می‌توان تا حد زیادی قربانی منافع جمعی کرد». “و بحران سلامت تقریباً به عنوان یک دلیل قابل توجیه برای قربانی کردن آزادی های فردی تلقی می شود.”

رئیس جمهور چین شی جین پینگدولت شی جین پینگ برتری چین در مدیریت این همه گیری را تبلیغ کرده است [File: Andy Wong/AP]

به گفته اونگ، چین – که تا روز جمعه فقط 4636 کشته بر اثر کووید-19 داشت – کنترل خود بر همه گیری را به عنوان مدرکی بر برتری مدل حکومتی خود اعلام کرده است و به آن انعطاف کمتری برای تعویض دنده می دهد.

او گفت که هرگونه تغییر اساسی در سیاست احتمالاً ناشی از هزینه های اقتصادی مادی قطع ارتباط با بقیه جهان خواهد بود.

در واقع، اقتصاددانان هشدار داده اند که هزینه های اقتصادی در حال افزایش است، به ویژه با کاهش بازار املاک چین و مصرف داخلی.

به گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، چن زینگدونگ، اقتصاددان ارشد چین در BNP Paribas، در اوایل ماه جاری در یک وبینار گفت: «لازم است رویکردی آینده‌نگر داشته باشیم». چین نمی تواند به سادگی به هر سیاستی که در حال اجراست ادامه دهد.»

چن با اشاره به قرنطینه اعمال شده در شیان گفت: «به نظر می‌رسد دولت مرکزی هزینه سیاست صفراوی کووید را متوجه شده است – قطعاً بسیار ارزشمند است و ادامه آن دشوار است.

“تغییر مسیر غیرممکن است”

در اوایل این ماه، گروه مشاوره اوراسیا مستقر در ایالات متحده، از سیاست تحمل صفر چین به عنوان مهم‌ترین ریسک سیاسی سال آینده نام برد و با اشاره به استرسی که بر زنجیره‌های عرضه جهانی و بازارهای نوظهور وارد می‌کند، اشاره کرد.

این مشاور در گزارشی نوشت، قرنطینه‌های شدید برای کنترل شیوع‌های آتی «به نوبه خود منجر به اختلالات اقتصادی بیشتر، مداخله بیشتر دولت، و جمعیت ناراضی‌تر در تضاد با چین پیروزمندانه است که بر کووید» مانترا رسانه‌های دولتی پیروز شد. منتشر شده در 3 ژانویه.

این گزارش افزود: «موفقیت اولیه صفر کووید و وابستگی شخصی شی به آن تغییر مسیر را غیرممکن می‌کند».

در دسامبر، بانک جهانی پیش بینی خود را برای رشد تولید ناخالص داخلی چین به 5.1 درصد در سال 2022 کاهش داد که از 5.4 درصد کاهش یافت. این کندترین رشد از دهه 1990 و کاهش شدیدی نسبت به رشد 8.1 درصدی سال گذشته خواهد بود.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که این سیاست به طور قطع حداقل تا پس از کنگره حزب که برای نیمه دوم سال 2022 تعیین شده است، باقی خواهد ماند، جایی که انتظار می رود رئیس جمهور شی جین پینگ برای سومین دوره ریاست جمهوری بی سابقه ای دست یابد.

پس از آن مسیر پیش رو کمتر مشخص است.

کاولینگ گفت: “سناریوی ایده آل برای سرزمین اصلی چین این است که ویروس به تکامل خود ادامه دهد و در یک سال یا چند زمان نزدیک، گونه های در حال گردش حتی خفیف تر شوند و تهدیدی برای سلامت عمومی به خصوص با پوشش واکسن بالاتر ایجاد نکنند.”

و چین می‌تواند سیاست‌های کووید خود را بدون داشتن هیچ نوع موج خروج بزرگ یا تأثیر عمده‌ای بر سلامت عمومی کاهش دهد.»

برای پکن، که برای کنترل ویروس تا این حد فوق‌العاده تلاش کرده است، زمان یا اینکه آیا چنین سناریویی ممکن است رخ دهد کاملاً خارج از کنترل آن است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin buy instagram followersanaliçli köfte tarifikusadasi escortbetroadsmm panelElektronik sigara