“اینجا برای خدمت”: سیل، مهمانی جوانان مالزی را در کانون توجه قرار داد | اخبار سیاسی


کوالالامپور، مالزی – بدترین سیل در یک دهه اخیر در مالزی باعث کشته شدن 54 نفر و بی خانمان شدن بیش از 70000 نفر در هفت ایالت این کشور آسیای جنوب شرقی پس از باران های سیل آسا که به دلیل تغییرات آب و هوایی در دسامبر و اوایل ژانویه تشدید شده است.

ایالت های غربی، از جمله پایتخت کوالالامپور و ایالت ثروتمند سلانگور، پس از یک ماه باران در یک روز بیشترین ضربه را متحمل شدند، اما حدود هفت ایالت در سراسر کشور تحت تاثیر قرار گرفتند.

مالزیایی‌ها در مواجهه با چیزی که به نظر می‌رسید یک واکنش آرام رسمی بود، به کمک یکدیگر شتافتند.

در توییتر، هشتگ هایی مانند #DaruratBanjir (فوق اضطراری سیل) و #KerajaanPembunuh (دولت ترور) شروع به جمع آوری کردند.

امین محمد که از سیل تخلیه شده بود به الجزیره گفت که هیچ نشانی از نهادهای دولتی که قرار بود کمک کنند وجود ندارد و خانواده او توسط گروهی از داوطلبان کایاک نجات یافتند.

“هیچ هشداری وجود نداشت، ما وقت نداشتیم چیزی را بسته بندی کنیم. ما فقط به یک مکان مرتفع رفتیم و منتظر کمک بودیم، اما کسی نیامد. «خوشبختانه چند کایکر در ساعات اولیه صبح آمدند.

غرفه خانواده در بالکن طبقه اول خانه سه طبقه پلکانی آنها مشرف به آبهای سیل زده ای است که خیابان را سیل کرده و خانه آنها را سیل کرده است.خانواده ای در تامان سری مودا سیل را از بالکن تماشا می کنند. داوطلبان به کمک شتافتند زیرا دولت متهم بود که کند عمل می کند [Fazry Ismail/EPA]

این سیل بدترین سیل از دسامبر 2014 بود که حداقل 21 کشته برجای گذاشت و سپس نجیب رزاق نخست وزیر به دلیل طولانی شدن زمان بازگشت از تعطیلات گلف هاوایی و مقابله با فاجعه مورد انتقاد قرار گرفت.

این بار اسماعیل صبری، سومین نخست وزیر این کشور از سال 2018 بود که به دلیل واکنش کند دولتش به پریکاتان ناسیونال مورد انتقاد قرار گرفت. 36 ساعت طول کشید تا مقامات ماموریت های جستجو و نجات را در مناطق سیل زده مستقر کنند و مواد غذایی اصلی آسیب دیده را تامین کنند.

‘خود جوش’

در تامان سری مودا، محله‌ای به شدت آسیب‌دیده در شاه عالم، گروه‌هایی از قایق‌رانان سازماندهی شده‌اند تا عملیاتی را برای نجات خانواده‌هایی که در پشت بام خانه‌هایشان سرگردان شده‌اند، به‌دلیل فوران رودخانه‌ای مجاور در سواحل آن و افزایش سطح آب به حداقل یک متر سازماندهی کنند. .

ادیب حریت بیست و دو ساله، پس از دیدن توییتی درباره خانواده ای که به مراقبت فوری نیاز دارند، گروهی 20 نفره را برای کمک به هشت کایاک و قایق کوچک گرد هم آورد.

«این یک اتفاق خودجوش بود. او گفت: “من دیدم شخصی توییت کرد که خانواده او مسدود شده اند و آنها می خواهند کسی آنها را نجات دهد زیرا فردی بیمار است.” و افزود که تیم او در ماه دسامبر نزدیک به 200 نفر را نجات داده است.

چندین معبد گوردوارا یا سیک‌ها در اطراف پایتخت نیز بسیج شدند و داوطلبان برای خانواده‌های سیل‌زده غذای گرم تهیه کردند و تدارکات را در سراسر کشور توزیع کردند.

جاسبیر کاور، معاون رئیس جمهور گوردوارا صاحب پتالینگ جایا، گفت که معبد عملیات امداد رسانی را در 19 دسامبر آغاز کرد و داوطلبان از همه اقشار به کمک آن ها پرداختند.

او به الجزیره گفت: “هیچ چیزی برنامه ریزی نشده بود، مالزیایی ها گرد هم آمدند تا پشت قربانیان جمع شوند تا به هر کسی که در سیل آسیب دیده غذا بدهند و کمک کنند.”

در میان گروه‌های داوطلبی که از این تعداد پیشی گرفتند، تعداد زیادی از جوانان مالزیایی بودند.

“این تجربه ای بود که موها را بلند کرد. جاسبیر با اشاره به این منطقه از جمله کوالالامپور و شاه علم که حدود 8 میلیون نفر در آن زندگی می کنند، گفت: ما هزاران جوان، نه فقط جوانان سیک، بلکه همه جوانان در اطراف دره کلنگ داریم.

اما در حالی که احزاب حاکم در فقر به سر می بردند، این فاجعه فرصتی را برای حزب سیاسی جوانان تازه ثبت نام شده مودا فراهم کرد تا قدرت خود را نشان دهد.

سید صدیق وزیر اسبق جوانان و ورزش، رئیس مودا، همراه با داوطلبان حزب در صحنه حضور داشت و در عملیات نجات کمک کرد.

او برداشت های خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت.

زمانی که مردم گرسنه هستند و منتظر رسیدن کمک هستند، نمی توانیم منتظر مقامات باشیم. وقتی به سمت مناطق آسیب دیده اصلی فرود آمدیم، در تاریکی مطلق صدای مردمی را شنیدیم که درخواست کمک می کردند. او در مصاحبه با الجزیره گفت: قربانیان روزها روی پشت بام های خود در انتظار کمک بودند.

مودا توانست 520000 دلار پول نقد برای فعالیت های امداد سیل جمع آوری کند و این پول را به لجستیک، تدارکات تمیز کردن و تدارکات برای آسیب دیدگان اختصاص دهد. این حزب قصد دارد به 300 خانواده از فقیرترین خانواده ها به هر یک 71 دلار بدهد و لوازم مدرسه و جایگزینی برای کالاهای برقی مانند یخچال و اجاق گاز که در اثر سیل ویران شده اند توزیع کند.

“بزرگتر از برندسازی”

دکتر تانوشا فرانسیس خاویر، یکی از بنیانگذاران مودا، می‌گوید که سیل‌ها نیاز دولت را برای بهبود واکنش خود به بلایا برجسته کرده است، زیرا آژانس ملی مدیریت بلایای طبیعی (NADMA) و دولت ایالتی در واکنش به بحران کند دیده می‌شوند.

در پی این انتقادات، نخست وزیر اسماعیل وعده 335 میلیون دلاری برای امدادرسانی و کمک به قربانیان سیل، از جمله 2000 دلار برای بستگان نزدیک قربانیان داد.

«تا به امروز، مشخص نیست که چه کسی مسئول هماهنگی بحران است. او به الجزیره گفت: شستن دست‌های نادما از مسئولیت مدیریت بحران غیرقابل قبول بود و هنوز هیچ عواقبی برای آن ندارد.

دو هفته بعد، پاکسازی با اثاثیه آسیب دیده و انباشته زباله در خیابان ها در مناطق آسیب دیده ادامه یافت.

سه سرباز خسته مالزیایی پس از سیل که هولو لنگات را در نزدیکی کوالالامپور ویران کرد، آوارها را پاکسازی کردند. ارتش در برخی مناطق مستقر شد زیرا خانه ها آب گرفتگی کردند و رانش زمین راه ها را قطع کرد. [Fazry Ismail/EPA]

تحلیلگران می گویند رقابت های سیاسی ممکن است مشکل را پیچیده کرده باشد.

NADMA تحت حکومت فدرال تحت رهبری PN قرار دارد، در حالی که سلانگور توسط Pakatan Harapan، یک ائتلاف رقیب اداره می شود.

ادیب زالکاپلی، مدیر BowerGroupAsia به الجزیره گفت: «بخواهیم یا نخواهیم، ​​مدیریت بلایا یا واکنش دولت به یک بلایای طبیعی سیاسی است. برای کسب امتیاز، سیاستمداران باید زندگی سیل زدگان را به حالت عادی برگردانند و رقابت بین سیاستمداران به ویژه در سلانگور شدید است، زیرا این ایالت یک قلعه پاکاتان است.

در میان بی‌عملی ادعایی دولت، مودا از رسانه‌های اجتماعی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی، داوطلبان، خودروهای ۴×۴ و قایق‌ها استفاده کرد.

دکتر تانوشا که معاون رئیس حزب نیز هست، گفت: «این بزرگ‌تر و عمیق‌تر از هر استراتژی یا برندسازی سیاسی بود. «ما متوجه این موضوع شدیم که اگر سریع اقدام نکنیم، مردم یک روز دیگر گرسنه خواهند ماند. کمک به نیازمندان به ویژه در مواقع بحران باید سیاست همه باشد.»

این سیل در حالی اتفاق می‌افتد که مالزی خود را برای برگزاری انتخابات تا ماه مه 2023 آماده می‌کند، اما انتظار می‌رود امسال برگزار شود.

از آنجایی که جوانان 18 ساله برای اولین بار مجاز به رای دادن هستند – قانونی که سیدصادق در زمان ریاست جمهوری او از آن حمایت کرد – نبرد همچنان برای به دست آوردن قلب و ذهن جوانان در کشور ادامه دارد. این حرکت به این معنی است که حدود 3.8 میلیون نفر دیگر می توانند رای دهند (رای دهندگان در آخرین رای گیری در سال 2018 14.9 میلیون نفر بودند).

تحلیلگران می گویند که در حالی که همه جوانان دیدگاه یکسانی نسبت به کشور یا تعهد به اصلاحات دموکراتیک ندارند – در واقع، به نظر می رسد که آنها به اندازه نسل های قدیمی تقسیم شده اند – آنها در عصر جامعه مدنی پر جنب و جوش تر و فعال تر رشد کردند.

مردیث وایس، کارشناس سیاست مالزی، می گوید: «جوانان هنوز برای تغییرات سیاسی، فراتر از نوسانات انتخاباتی کوتاه مدت، به ویژه برای پرورش حساسیت ها و ابتکارات سیاسی جدید با هدف تأثیرگذاری نه تنها بر همسالان خود، بلکه بر کل جامعه، حیاتی هستند.» در مقاله ای در این ماه برای دانشکده مطالعات بین المللی سنگاپور S Rajaratnam می نویسد.

«جوانان به تنهایی نمی توانند دموکراسی متزلزل مالزی را نجات یا احیا کنند. اما آنها نقش کلیدی در این امر ایفا می کنند، به طوری که مالزی در طول زمان موقعیت بهتری برای حکومت دموکراتیزه خواهد داشت، زیرا گروه های رو به رشد انتظار بیشتری از وضعیت موجود غیرلیبرال دارند.

@syedsaddiq من وسط کار داوطلبانه هستم سعی کردیم بینشون خوش بگذره. کار داوطلبانه سرگرم کننده است. یه کمی سرگرمی داشتن. بخشی از MUDA باشید. #fyp ♬ صدای اصلی – سلام

واکنش مودا به سیل توجه مسئولان را به خود جلب کرد.

پلیس گفت که از داوطلبانی که بدون مجوز قبلی به مناطق امدادی سیل زده رفته بودند، تحقیق خواهد کرد، در حالی که یک کمپین افترا در رسانه های اجتماعی با چندین ویدیو به اشتراک گذاشته شده از اعضای ادعایی مودا در حال نوشیدن و مهمانی در تلاش برای بدنام کردن حزب منتشر شد.

مودا این اتهامات را رد کرده است و سیدصادق می گوید امیدوار است که تعهد حزب به سیل به عنوان نمونه ای از تفاوت سیاست در نظر گرفته شود.

این جوان 29 ساله که نماینده شهر کوچک جنوبی مویر در پارلمان است، امیدوار است که حزب بتواند رویکرد جدیدی به سیاست در کشوری چند قومی نشان دهد که در آن برخی از احزاب سیاسی عضویت خود را صرفاً بر اساس نژاد و جایی که سیاستمداران از هر طبقه‌ای تشکیل می‌دهند. اغلب برای جلب حمایت به نژاد و مذهب متوسل می شوند.

مودا به سمت ملت سازی می رود و ما فقط بر حل مشکلات ملی تمرکز کرده ایم. ما اینجا هستیم تا به همه مالزیایی ها فارغ از نژاد و مذهب خدمت کنیم، بنابراین هیچ محدودیتی برای پیوستن به حزب وجود ندارد. سید گفت: «تامین قدرت از طریق دین و احساسات تنها هماهنگی کشور را تهدید می کند.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر