اندونزی یک کمپین تقویتی راه اندازی خواهد کرد، اما بیشتر آنها باید هزینه کنند اخبار همه گیر ویروس کرونا

[ad_1]

مدان، اندونزی – به گفته وزارت بهداشت اندونزی برنامه خود را برای تقویت واکسن از روز چهارشنبه با تزریق رایگان برای افراد مسن و افراد بدون پرداخت به طور رسمی آغاز کرد.

اما تصمیم بیشتر 270 میلیون نفری اندونزی مبنی بر پرداخت هزینه تقویت‌کننده‌ها از جیب خود باعث بحث و جدل شده است.

«چرا دولت ناگهان به فکر تقویت کننده ها افتاد؟ پاندو ریونو، اپیدمیولوژیست و استاد دانشگاه اندونزی، به الجزیره گفت: “اگر این به این دلیل است که دولت نگران کاهش آنتی بادی ها است، پس مشکلی نیست، زیرا این موضوع در مورد همه گیری است.”

اما اگر مربوط به بیماری همه گیر باشد، واکسن ها باید رایگان باشند.»

دولت هنوز میزان هزینه واکسن های تقویت کننده را تأیید نکرده است، اگرچه تخمین ها با استفاده از داده های جدول امتیازات بازار واکسن یونیسف که قیمت واکسن را در کشورهای مختلف فهرست می کند، به صورت آنلاین توزیع می شود.

قیمت های بالقوه از تنها 2.75 دلار برای یک شات AstraZeneca تا 23 دلار برای تقویت کننده فایزر متغیر است.

“گفته می شود که واکسن ها حدود 300000 روپیه اندونزی (21 دلار) خواهند بود، اما در عمل می توانند هزینه بیشتری را در یک کلینیک خصوصی دریافت کنند، بنابراین هزینه می تواند به 1 یا 2 میلیون (70-140 دلار) برای هر واکسن برسد. آریفیانتو، محقق برنامه اندونزی در مدرسه مطالعات بین المللی اس راجاراتنام در سنگاپور، به الجزیره گفت.

«برچسب زدن به قیمت تقویت کننده نوسانات واکسن را افزایش می دهد. هر چه هزینه آن بیشتر باشد، افراد بیشتری برای داشتن آن مردد خواهند بود.”

مبارزه با واکسن ها

برنامه واکسن اندونزی قبلاً با مشکلاتی از جمله اجرای کند و مشکلات در تأمین واکسن روبرو بوده است.

از زمان شروع این کمپین در 13 ژانویه سال گذشته، تنها حدود 117 میلیون اندونزیایی توسط جمعیتی بیش از 270 میلیون نفر به طور کامل واکسینه شده اند.

دختر بچه ای با عینک و تی شرت سفید و ماسک صورت آبی کم رنگ در حالی که مادرش دستش را گرفته است علیه کووید واکسینه می شود.اندونزی واکسیناسیون کودکان دبستانی را آغاز کرده است، اما اختلافات زیادی در دامنه واکسیناسیون COVID-19 در سراسر مجمع الجزایر وجود دارد، به طوری که تنها 20 درصد از مردم در برخی مناطق به طور کامل تزریق می شوند. [Willy Kurniawan/Reuters]

اکثر مردم پس از شرکت اندونزی در آزمایشات دیرهنگام سازنده، واکسن چینی Sinovac را دریافت کردند.

همچنین اختلافات زیادی در دامنه واکسن ها بین بخش های مختلف مجمع الجزایر وجود دارد.

به گفته وزارت بهداشت، جمعیت جاکارتا و بالی تقریباً به طور کامل واکسینه شده‌اند، در حالی که مناطقی مانند آچه و غرب پاپوآ توانسته‌اند تنها حدود 20 درصد از جمعیت را واکسینه کنند.

“من مطمئن نیستم که برنامه واکسن پولی به اندونزی کمک کند تا به تعداد زیادی از مردم دسترسی پیدا کند. با کمتر از 50 درصد از [all] آریفیانتو گفت: «اندونزیایی‌ها کاملاً واکسینه شده‌اند و دولت باید ابتدا بقیه مردم را تشویق کند که واکسینه شوند.

با توجه به اینکه بسیاری از مردم هنوز منتظر اولین شلیک هستند، “اندونزی همچنان آسیب پذیر خواهد بود.”

وی افزود: در حالی که انتظار مردم برای پرداخت از جیب خود برای تقویت کننده یک نگرانی جدی است، اما موضوع مهم تر برای دولت تامین واکسن های لازم است.

“کشورهای با درآمد متوسط ​​مانند اندونزی در تلاش برای دریافت واکسن هایی مانند مدرنا و فایزر هستند زیرا [the makers of those vaccines] وی گفت: آنها اولویت کشورهایی را دارند که می توانند به سرعت پیش پرداخت کنند.

زمانی که طرح تقویت در اوایل این ماه اعلام شد، بودی گونادی سادیکین، وزیر بهداشت به رسانه ها گفت که اندونزی به 230 میلیون دوز تزریق تقویت کننده نیاز دارد و در حال حاضر تقریباً نیمی از این تعداد در انبار موجود است. مشخص نیست که اندونزی قصد دارد کارکنان اضافی را از کجا بیاورد.

پیام های ترکیبی

روز یکشنبه، سازمان غذا و داروی اندونزی استفاده از Sinovac، Pfizer، AstraZeneca، Moderna و Zifivax، دیگر واکسن چینی، را برای برنامه تقویتی تایید کرد.

یک زن نقابدار با روسری سیاه و ژاکت هلویی رنگ در کنار مسافران دیگر در قطار متروی جاکارتا ایستاده است، در حالی که موارد ابتلا به کووید به چند صد نفر در روز کاهش می یابد.موارد ابتلا به ویروس کرونا تنها بخش کوچکی از آن چیزی است که در اوج موج دلتا در جولای گذشته بود، اما دولت کمپینی را برای تقویت کشور در میان ترس از Omicron پیشنهاد کرده است. [File: Tatan Syuflana/AP Photo]

روز بعد، وزارتخانه مجموعه پیچیده‌ای از دستورالعمل‌ها را منتشر کرد که در آن توضیح می‌داد که افراد می‌توانند بر اساس واکسن‌های اولیه چه تزریق‌های تقویتی دریافت کنند.

برخلاف سایر کشورهای جهان، اندونزی به مردم توصیه می‌کند که به یک محصول پایبند باشند – به افرادی که دو دوز Sinovac دریافت کرده‌اند گفته شده است که فقط می‌توانند تقویت کننده Sinovac داشته باشند، کسانی که Moderna دریافت کرده‌اند ممکن است فقط Moderna داشته باشند و کسانی که Pfizer دریافت کرده‌اند. فقط یک تقویت کننده فایزر یا مدرنا بزنید.

در همین حال، کشورهای همسایه مانند سنگاپور و مالزی ترکیب واکسن‌ها را تشویق کرده‌اند و توصیه کرده‌اند که واکسینه‌شده با Sinovac از یک تقویت‌کننده mRNA PFizer یا Moderna استفاده کنند.

بسیاری از کشورهای جهان نیز ترکیبی از تزریقات را توصیه می کنند، زیرا تصور می شود که واکنش ایمنی بهتری ایجاد می کند.

در دسامبر سال گذشته، مطالعه‌ای در آکسفورد، بریتانیا، نشان داد که افراد با دریافت اولین دوز تزریق‌های AstraZeneca یا Pfizer-BioNTech، و پس از 9 هفته مدرنا، پاسخ ایمنی بهتری داشتند.

تحلیلگران می گویند، اما سیاست تقویتی اندونزی ممکن است بازتابی از آنچه دولت در اختیار دارد و مشکلاتی که در زمینه تدارکات عمومی داشته است باشد.

آریفیانتو گفت: «اگر دولت نتواند واکسن‌های کافی ارائه کند، فقط دادن واکسن‌های تقویت‌کننده به گروه‌های اولویت‌دار مانند افراد مسن نوعی استانداردسازی واکسن به نظر می‌رسد.

“این مشکلی را برای بقیه مردم ایجاد می کند. این کشور بزرگی با جمعیت بسیار زیاد و ساختار بهداشتی ناهموار است.”

اندونزی بیش از چهار میلیون مورد ابتلا به کووید-19 را از آغاز همه‌گیری و نزدیک به 150000 مرگ گزارش کرده است که بالاترین میزان مرگ و میر در منطقه آسیا و اقیانوسیه است.

و در حالی که موارد فعلی بین 400 تا 500 مورد در روز متغیر است – بخشی از اوج ثبت شده در جولای گذشته – نگرانی هایی در مورد Omicron وجود دارد.

از زمانی که برای اولین بار در ماه گذشته در اندونزی گزارش شد، بیش از 150 نفر تأیید شده اند که گزینه قابل حمل تری دارند. اکثر موارد شامل مسافران بین المللی است که وارد اندونزی می شوند، اما موارد محلی نیز در شهرهایی از جمله جاکارتا، سورابایا و مدان گزارش شده است.

گروه های اولویت دار

ورود Omicron به تصمیم دولت برای به تعویق انداختن شروع برنامه تقویت کننده کمک کرد، برنامه ای که در ابتدا قرار بود پس از رسیدن پوشش واکسن به 70 درصد آغاز شود.

اما تحلیلگران نگرانند که این خطر برنامه واکسیناسیون موجود را بیشتر تضعیف کند.

ریونو گفت: «برخی افراد ممکن است نیازی به تقویت کننده نداشته باشند، اما نگران هستند، بنابراین هزینه آن را پرداخت می کنند و از واکسن استفاده می کنند.

“در برخی مناطق، مردم دوز اول یا دوم خود را دریافت نکرده اند. دولت باید قانونی وضع کند که فقط افرادی در مناطقی که 60 یا 70 درصد جمعیت آن واکسینه شده اند می توانند دوز سوم را دریافت کنند.

حتی در این صورت، این افراد فقط باید افرادی از گروه‌های اولویت‌دار مانند سالمندان و افراد مبتلا به بیماری‌های همراه یا کسانی باشند که مستقیماً درگیر جامعه هستند.

گلوری ناینگولان دانشجوی مدان است.  او به طور کامل در برابر COVID-19 واکسینه شده است، اما نگرانی هایی در مورد تقویت کننده وجود داردگلوری ناینگولان دانشجوی مدان است. او به طور کامل در برابر COVID-19 واکسینه شده است، اما نگرانی هایی در مورد تقویت کننده وجود دارد. او معتقد است که آنها باید برای افرادی که در بخش مراقبت های بهداشتی کار می کنند رزرو شود [Supplied]

در شهر مدان، یک کشیش کاتولیک کارآموز به نام برادر فرناندو، به الجزیره گفت که او هنوز منتظر است تا در مورد یک تقویت بالقوه بداند. او ترجیح می دهد نام کامل خود را به اشتراک نگذارد.

در کمپین اولیه واکسیناسیون، روحانیون به دلیل تعامل با مردم در اولویت بودند.

او گفت که مشخص نیست این بار چه کسی واجد شرایط دریافت واکسن رایگان خواهد بود.

فرناندو گفت: “تا آنجا که من می دانم، این بار فقط کارکنان بهداشتی به عنوان کارکنان کلیدی در نظر گرفته می شوند.” تلاش برای تحریک کارگران خط مقدم در ژوئیه گذشته پس از برخورد موج دلتا آغاز شد، به این معنی که حدود 1.3 میلیون نفر قبلا تزریق سوم را دریافت کرده اند که بیشتر آنها کارکنان بهداشتی هستند.

قبل از کمپین روز چهارشنبه، Indikator.co.id دریافت که 55 درصد از اندونزیایی ها با مفهوم واکسن تقویت کننده مخالف هستند، که به گفته آریفیانتو ممکن است به دلیل هزینه های همراه با فقدان گزارش های بهداشت عمومی واضح باشد.

در مدان، گلوری ناینگولان، دانشجوی کاملاً واکسینه شده به الجزیره گفت که نگران تأثیر واکسن سوم بر سلامتی خود است.

“من فکر می کنم دو واکسن کافی است. او گفت: «نگرانم که اگر واکسن سومی بزنم، عوارض جانبی واقعاً قوی باشد. “عوارض جانبی که دفعه قبل تجربه کردم، پس از واکسن دومم بسیار قوی تر بود.”

“من فکر می کنم برای مردم عادی غیر ضروری است و تقویت کننده ها باید برای متخصصان مراقبت های بهداشتی که به طور روزانه با ویروس مبارزه می کنند، رزرو شود.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes