اسرائیل چه زمانی شکنجه اسرای فلسطینی را متوقف خواهد کرد؟ | حقوق بشر

[ad_1]

در 15 ژوئن 2016، نیروهای اسرائیلی محمد الحلبی، مدیر شعبه غزه World Vision، یک سازمان بشردوستانه مسیحی را دستگیر کردند. محمد متهم شده است که از ورلد ویژن پول به گروه های مقاومت در غزه داده است. نظرسنجی های انجام شده توسط ورلد ویژن و دولت استرالیا هیچ مدرکی دال بر اختلاس یا سوء استفاده از بودجه پیدا نکرده است.

اما محمد 52 روز تحت بازجویی و شکنجه قرار گرفت. پدرش، خلیل الحلبی، درباره شکنجه‌هایی که پسرش در ماه‌های حبس متحمل شده بود، شهادت داد: «افسران اطلاعاتی اسرائیل کیسه‌ای کثیف روی سر او گذاشتند و او را برای مدت طولانی به سقف آویزان کردند».

محمد همچنین از خواب محروم بود و اغلب توسط افسران اسرائیلی مورد ضرب و شتم قرار می گرفت و او را مورد ضرب و شتم قرار می دادند، “به او لگد زدند، به خصوص در ناحیه تناسلی، و سپس خفه اش کردند تا زمانی که احساس کرد در شرف مرگ است… گاهی اوقات او را در اتاق کوچکی می گذاشتند. و موسیقی بسیار بلند پخش کرد تا جایی که درد در گوشش غیر قابل تحمل شد. در تابستان او را برهنه کردند و سپس او را با هوای گرم غرق کردند. آنها همین روند را در زمستان تکرار می کردند، اما در عوض با هوای سرد.

بیش از پنج سال بعد، محمد در بازداشت اسرائیل باقی ماند.

متأسفانه، این تجربیات برای زندانیان فلسطینی در اسرائیل غیر معمول نیست. در سی و هفتمین سالگرد تدوین پیش نویس کنوانسیون سازمان ملل متحد علیه شکنجه (UNCAT)، جامعه بین المللی باید خواستار پایان دادن به شکنجه سیستماتیک مداوم اسرای فلسطینی توسط اسرائیل شود.

UNCAT در 26 ژوئن 1987 اجرا شد و در 3 اکتبر 1991 توسط اسرائیل تصویب شد. مشارکت اسرائیل ممکن است با توجه به نقض حقوق بشر متعددی که طی چند دهه گذشته از جمله استفاده از شکنجه توسط افراد معتبر متهم شده است، تعجب آور باشد. سازمان های حقوق بشری مانند عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر.

تا سال 1999، شکنجه ابزاری قانونی برای گرفتن اعتراف در اسرائیل به‌ویژه برای زندانیان «امنیتی» فلسطینی تلقی می‌شد. با این حال، پس از غیرقانونی اعلام شدن آن توسط دادگاه عالی اسرائیل، دادستان کل اسرائیل قول داد از هر بازپرسی که به استفاده از “وسایل ویژه” ادامه دهد، محافظت خواهد کرد. در واقع، از آنجایی که اسراییل استثناهای گسترده ای در این قانون قائل شد، بودجه های ویژه ای ادامه یافت، به ویژه در مورد آنچه که آنها «بمب تیک تیک» می نامند. بر اساس گزارش عفو بین الملل، کارگران شین بت صدها فلسطینی را با استناد به سناریوی «بمب تیک دار» شکنجه کردند.

این استثنائات نه تنها اجازه می دهد که این اقدامات بی ادبانه اما معمول بدون عواقب ادامه یابد، بلکه مستقیماً ماده 2 کنوانسیون را نقض می کند. بند 2 ماده 2 می گوید: «هیچ شرایط استثنایی اعم از وضعیت جنگی یا تهدید به جنگ، بی ثباتی سیاسی داخلی یا وضعیت اضطراری دیگر را نمی توان بهانه ای برای شکنجه استناد کرد. اسرائیل به دلیل عدم رعایت این استاندارد ثابت مورد انتقاد کمیته سازمان ملل متحد علیه شکنجه قرار گرفته است.

علاوه بر این، ناکامی دادگاه‌های اسرائیل در تعریف کامل چیزی که آنها را شکنجه می‌دانند، اسرائیل را از تعهد خود در قبال تعریف UNCAT از شکنجه رها نمی‌کند. طبق این کنوانسیون، اصطلاح «شکنجه» به شرح زیر تعریف می شود:

“[A]هر عملی که به موجب آن درد یا رنج شدید، اعم از جسمی یا روحی، عمداً به شخصی برای اهدافی مانند دریافت اطلاعات یا اعتراف از او یا شخص ثالث، مجازات عملی که او یا شخص ثالث مرتکب شده یا مظنون به آن است، وارد شود. که مرتکب، ارعاب یا اجبار او یا شخص ثالثی شده باشد، یا به هر دلیلی بر اساس تبعیض از هر نوع، زمانی که چنین درد یا رنجی ناشی از یا به تحریک یا با رضایت یا رضایت یک مقام دولتی یا سایرین باشد. شخصی که در مقام رسمی فعالیت می کند.»

اشکال رایج شکنجه های جسمی و روحی که اغلب توسط بازجوها و افسران اسرائیلی انجام می شود، معمولاً در هنگام بازجویی و بازداشت بر روی فلسطینی ها اعمال می شود، شامل دستبند زدن دردناک، موقعیت های استرس زا دردناک و محرومیت از خواب است. همچنین گزارش ها و داستان هایی از تهدید به تجاوز جنسی و تجاوز واقعی یا تجاوز جنسی به زنان عمدتاً فلسطینی توسط کارکنان زندان های اسرائیلی وجود دارد. زندانیان سابق همچنین گزارش داده اند که مجبور به تماشای شکنجه سایر زندانیان به منظور ارعاب آنها برای انجام بازجویی ها و یا حتی تهدید به بازداشت و شکنجه اعضای خانواده آنها شده اند که از زمان های گذشته انجام شده است.

خشونت جسمی و روحی و شکنجه کودکان فلسطینی نیز به طرز نگران کننده ای رایج است. سازمان مدافع بین‌المللی دفاع از کودکان (فلسطین) 752 کودک را که بین 1 ژانویه 2014 تا 31 دسامبر 2019 بازداشت شده بودند، جمع‌آوری کرد. 21 درصد در موقعیت های استرس زا قرار گرفتند و 18 درصد به مدت دو روز یا بیشتر در سلول انفرادی نگهداری شدند.

در 22 اکتبر، DCIP و پنج گروه حقوق بشر دیگر توسط وزارت دفاع اسرائیل در تلاشی وحشیانه برای جرم انگاری حمایت از کودکان و بزرگسالان فلسطینی به عنوان سازمان های “تروریستی” شناسایی شدند.

بسیاری از این سوء استفاده‌ها با تمایز اسرائیل بین زندانیان «امنیتی» و زندانیان جنایتکار، و همچنین با محدودیت‌های گسترده آن برای آنچه که جنایت علیه امنیت تلقی می‌شود، توجیه می‌شوند. این به اسرائیل اجازه می دهد تا تحت عنوان خنثی کردن تهدیدات علیه امنیت کشور، شکنجه را انجام دهد. به ویژه، جنایات امنیتی در اسرائیل شامل پرتاب سنگ، رایج ترین حکم در میان کودکان است.

بر اساس گزارش دیده بان حقوق بشر، مقامات اسرائیلی از سال 1967 صدها هزار فلسطینی را به دلیل آنچه که آنها “نقض امنیتی” می دانند، بازداشت کرده اند، از جمله صدها نفر که عملاً در هر زمان در بازداشت اداری بر اساس شواهد محرمانه و بدون اتهام یا محاکمه برای آنها به سر می برند. دوره های قابل تمدید، که ممکن است چندین سال تمدید شود.”

طبقه بندی یک زندانی یا بازداشت شده توسط “نگهبانان” از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا برخی از حقوق را که معمولاً به سایر زندانیان در اسرائیل اعطا می شود، سلب می کند. برای مثال، طبق گزارش‌های وزارت خارجه ایالات متحده در مورد حقوق بشر در سال 2020، این طبقه‌بندی بازرسان اسرائیلی را از ضبط و ضبط بازجویی‌های صوتی از بازداشت‌شدگان امنیتی معاف می‌کند و به بازجویان متجاوز اجازه می‌دهد از مسئولیت فرار کنند.

اگرچه چشم انداز پاسخگویی ممکن است تیره و تار به نظر برسد، اخیراً تلاش های قانونی در ایالات متحده برای ایجاد مکانیسم هایی برای پاسخگویی مناسب اسرائیل صورت گرفته است، که مهم ترین آن ارائه لایحه بتی مک کولوم، نماینده کنگره، HR 2590: حفاظت از حقوق بشر کودکان و خانواده های فلسطینی است. تحت قانون اشغال نظامی اسرائیل زندگی می کند. HR 2590 موضوع بازداشت اسرائیل را از طریق دادگاه های نظامی مطرح می کند و هدف آن مشروط کردن کمک به مقابله با نقض حقوق بشر است که به طور منظم در این سیستم ناعادلانه رخ می دهد.

همانطور که جامعه بین المللی به تصویب کنوانسیون سازمان ملل متحد علیه شکنجه اشاره می کند، باید بسیاری از فلسطینی ها مانند محمد الحلبی را نیز به یاد آورد که توسط کشوری شکنجه شدند که بارها از مسئولیت واقعی در برابر سازمان ملل چشم پوشی کرده است.

نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده موضع تحریریه الجزیره نیست.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter buy instagram followersanaliçli köfte tarifikusadasi escortbetroadsmm panel