آیا زمان بازنشستگی انور ابراهیم فرا رسیده است؟ | اخبار سیاسی

[ad_1]

کوالالامپور، مالزی – انور ابراهیم، ​​نخست وزیر منتظر دائمی مالزی، به دنبال عملکرد تحقیرآمیز ائتلاف خود پاکاتان هاراپان (PH) در انتخابات ایالتی اخیر، با سؤالاتی در مورد رهبری خود مواجه است.

کمبود آرا باعث شده است که بسیاری در مورد شانس موفقیت او در انتخابات سراسری سال آینده متعجب شوند.

پاکاتان هاراپان از زمان به دست گرفتن قدرت در فوریه 2020 در اپوزیسیون بوده است. عناصر ناراضی در ائتلاف، متحد با سیاستمداران شکست خورده در انتخابات تاریخی 2018، به استعفای ماهاتیر محمد، نخست وزیر وقت، و فروپاشی دولت منجر شد.

انور، که به عنوان جانشین ماهاتیر نامیده می شود، از آن زمان تلاش کرد تا قدرت را دوباره به دست آورد، اما ماه گذشته با شکستی قاطع در ملاکا شکست سختی خورد.

ائتلاف PH موفق شد تنها پنج کرسی را در مجلس ملی 28 کرسی حفظ کند، در حالی که متفقین، حزب اقدام دموکراتیک (DAP) چهار کرسی و آمانا یک کرسی به دست آوردند. حزب انور، PKR، با وجود معرفی 11 نامزد، نتوانست حتی یک کرسی را به دست آورد.

عملکرد تلخ انور را بر آن داشت تا به یک ترند در توییتر مالزی تبدیل شود، هزاران نفر او را به استراتژی‌های ضعیف انتخاباتی اشاره می‌کردند و برخی از او می‌خواستند از قدرت کناره‌گیری کند تا جایی برای رهبران جوان‌تر باز کند.

تحلیلگران می گویند که رای دهندگان PH را به دلیل ارائه چهره های بحث برانگیز، از جمله ادریس شارون، نخست وزیر سابق، که توسط رقیب PKR، سازمان ملی متحد مالایی (UMNO) پس از کناره گیری از حمایت خود و کمک به سرنگونی دولت ایالتی در اکتبر برکنار شد، مجازات کرده اند.

بریجت ولش، تحلیلگر سیاسی، به الجزیره گفت که انور، به ویژه، باید به دلیل استراتژی ضعیف اخراج قورباغه ها – اصطلاحی که برای افراد حزبی استفاده می شود – به ویژه ادریس، که در راه پیروزی در کشور مورد تهمت قرار گرفت، مقصر دانست. در سال 2018

«او (انور) کسی است که برای «قورباغه‌ها» قیام کرد، او بر پذیرش «قورباغه‌ها» اصرار داشت و اصرار داشت که ادریس شارون مسابقه دهد. این افراد آلوده هستند. ادریس شارون دلیل برنده شدن ملاکا توسط هاراپان در GE14 (انتخابات 2018) بود و کاری که انور اکنون انجام می دهد انتخاب او به عنوان نامزد است. واضح است که انور درک درستی از زمین ندارد.

انور ابراهیم (نفر دوم از راست) از زمانی که ماهاتیر محمد (مرکز) در سازمان ملی متحد مالایی استخدام شد، یک چهره برجسته در سیاست مالزی بوده است. سقوط انور در سال 1998 به درخواست‌ها برای اصلاحات دامن زد و منجر به توسعه اپوزیسیون شد که سرانجام در سال 2018 به قدرت رسید. [File: Reuters]

انور ابراهیم نزدیک به 40 سال است که یکی از برجسته ترین سیاستمداران مالزی بوده است. او به عنوان یک رهبر برجسته دانشجویی ظاهر شد، به رتبه های UMNO ارتقا یافت و در سال 1998 در اوج بحران مالی آسیا از سمت معاون نخست وزیر و وزیر دارایی از ماهاتیر برکنار شد.

طرف به طرز دردناکی شاهد اتهام لواط و محاکمه او بود – یک تشک رنگی به عنوان مدرک کلیدی به دادگاه کشیده شد.

انور پشت میله های زندان بود و از آن زمان تاکنون چندین بار در زندان بوده است، اما سقوط او و اعتراضات بعدی به ظهور اولین اپوزیسیون موثر مالزی کمک کرد.

تصمیم جمعی

همسر انور در زمانی که انور در زندان بود، حزب کادیلان یا عدالت را تأسیس کرد – پرچم او تصویر سیاهی چشمی است که از دستان رئیس پلیس کشور در زمان بازداشت دریافت کرد.

هنگامی که او از زندان آزاد شد، انور حزب را به یک نیروی بزرگ تبدیل کرد و ائتلافی را ایجاد کرد که عملکرد رو به رشدی را در انتخابات سال 2000 نشان داد.

در سال 2018، پس از یک رسوایی چند میلیارد دلاری با 1MDB و دوباره در اتحاد با ماهاتیر، مربی سابق انوار، سرانجام پاکاتان هاراپان برنده شد.

انور مورد عفو قرار گرفت و اندکی بعد از زندان دیگری آزاد شد و ماهاتیر انور را به عنوان جانشین خود منصوب کرد.

اما انتقال قدرت هرگز اتفاق نیفتاد.

پس از فروپاشی دولت پی اچ، گمان می رفت که محیدین یاسین کهنه کار سیاسی از حمایت قانونگذاران برخوردار باشد و به عنوان هشتمین نخست وزیر مالزی سوگند یاد کرد.

فهمی فاضل، مدیر ارتباطات PKR اصرار دارد که انور نباید مقصر سقوط ملاکا باشد.

“این یک تصمیم جمعی است، هر تصمیمی که در PH گرفته می شود به صورت جمعی گرفته می شود. او به الجزیره گفت در آن زمان حمایت از ادریس یک تصمیم جمعی بود.

حزب عدالت خلق توسط همسر انور وانگ، عزیزه وانگ اسماعیل، پس از اخراج انور، متهم به لواط و به زندان انداختن، تأسیس شد. این پرچم نماد سیاهی چشمی است که انور پس از ضرب و شتم در بازداشت به وجود آورد [File: Lai Seng Sin/AP Photo]

این اولین بار نیست که انور اجرا نمی کند.

سپتامبر گذشته، معاون سابق نخست وزیر گفت که اکثریت قوی، عالی و قانع کننده ای برای تشکیل دولت دارد، اما دید که طرحش شکست خورده است.

و پس از استعفای محدین پس از از دست دادن حمایت در ماه اوت، انور دوباره خواستار اکثریت برای تشکیل دولت شد – اما در مقابل اسماعیل صبری ژاکوب، معاون رئیس UMNO، که نهمین نخست وزیر کشور شد، شکست خورد.

درست است، انور گفت که در سال 2008، زمانی که یک گردهمایی گسترده برگزار کرد، این اعداد را داشت و گفت که از حمایت کافی برای جایگزینی نخست وزیر وقت عبدالله احمد بداوی برخوردار است، اما هیچ نتیجه ای حاصل نشد.

الجزیره درخواست مصاحبه با انور را داشت، اما دفتر وی تا زمان انتشار آن پاسخی نداد.

در میان کسانی که وارثان بالقوه انور در نظر گرفته می شوند، افراد جوان تر و شاداب تر، مانند دختر خودش نورالعزا انور و معاون رئیس جمهور PKR رافیضی رملی هستند.

پس از شکست، رفیعضی که در چند سال گذشته وجهه سیاسی پایینی داشته است، در توییتی نوشت که امیدوار است رهبران پاکاتان نتیجه را مطالعه کنند، “خود را رد کنند” و در انتخابات عمومی بعدی بهتر عمل کنند.

حتی آنتونی لاک از DAP، وزیر سابق حمل و نقل، اشاره کرده است که PH نباید اصرار داشته باشد که فقط انور را برای پست اصلی نامگذاری کند، و پیشنهاد می کند نام های دیگری در نظر گرفته شود.

گروه طرفدار انور Otai Reformasi در دفاع از انور ظاهر شد و گفت که او نباید برای نتیجه انتخابات مالاکا به “گوسفند سیاه” تبدیل شود.

خالد صمد، مدیر ارتباطات آمانا در گفتگو با الجزیره گفت که انور دارای نقاط ضعفی است، اما این بدان معنا نیست که او مجبور به ترک این کشور شده است، به ویژه با توجه به مشارکت او در تغییر چهره سیاست مالزی.

«انور نقاط ضعف خود را دارد، اما هیچ کس کامل نیست. اگر بر اساس ضعف تصمیم بگیریم، کاندیدای کاملی وجود نخواهد داشت. وی با اشاره به انتخاب ائتلاف به عنوان نخست وزیر گفت: باید با هم بنشینیم و تصمیم بگیریم. وی به نقاط ضعف انور اشاره نکرد.

این اصلاحات بخشی از فراخوان برای کسانی بود که به ائتلاف پاکاتان هاراپان رای دادند. اما محافظه کاران برای تغییر مبارزه کرده اند و دولت پس از اعتراض هزاران مسلمان مالایی قومی، گروه قومی اکثریت کشور، از امضای کنوانسیون سازمان ملل علیه تبعیض امتناع کرده است. [File: Mohd Rasfan/AFP]

خالد، که نماینده شهر شاه علم است، مراقب بود که پاکاتان چه کسی را برای مسئولیت در آستانه پانزدهمین انتخابات عمومی معرفی کند، اما گفت که این تصمیم جمعی همه احزاب PH خواهد بود.

«شورای ریاست PH در زمانی که زمانش برسد تصمیم خواهد گرفت. ما برای آرمان های خاص مبارزه می کنیم، نه برای شخصیت های خاص. او گفت: «هرکسی که حامل این آرمان‌ها باشد و بتواند همه کشورها را متحد کند، انتخاب بدیهی است.

یافتن چشم انداز

نتایج مالاکا چالش‌هایی را که ائتلاف با آن مواجه است، نشان می‌دهد که به دنبال به دست آوردن مجدد قدرت در کشوری است که 60 درصد آن مسلمان مالایی است، اما دارای جوامع بزرگی از مردم چین و هند و همچنین گروه‌های قومی محلی است. انتخابات اواخر این ماه در ایالت بورنئو ساراواک برگزار خواهد شد.

تحلیلگران می گویند مهم ترین چیزی که در دستور کار قرار دارد، کسب رای قومیت مالایی ها پس از خروج از برساتو است، که زمانی حزب ماهاتیر بود اما اکنون تحت حکومت محیدین و اکنون بخشی از دولت Perikatan Nacional (PN) است.

هی سان او، یکی از همکاران ارشد مؤسسه امور بین‌الملل سنگاپور، می‌گوید انور، که اغلب از سوی مالایی‌ها بیش از حد لیبرال و از نظر غیرمسلمانان بیش از حد محافظه‌کار مذهبی دیده می‌شود، در درخواست خود از مالایی‌ها شکست خورده است.

“رای دهندگان به PN رای دادند که شامل برساتو نژادپرست و PAS مذهبی است. او به الجزیره گفت: «اساساً معضلی که یک PH ظاهراً مترقی و لیبرال با آن مواجه است، گرفتن یک حوزه انتخابیه مالاییایی که به طور فزاینده محافظه‌کار، نژادپرست و مذهبی است، چه پیر و چه جوان، دشوار می‌کند.

سیاستمداران در پاکاتان نیز نگران هستند.

“ایستگاه رای گیری چیزی می گوید. PH با مشکل مواجه است، ما مانند سال 2018 با برساتو، حزب ملی گرای مالایی نداریم.

علاوه بر جذب صداهای مالایی، PH باید سعی کند جوانان را نیز به هدف جذب کند.

ائتلاف شاهد بود که حمایت خود در میان جوانان از بین رفت که عمدتاً به دلیل عدم اجرای اصلاحات وعده داده شده در زمان به قدرت رسیدن آنها بود، مانند لغو قوانین سرکوبگرانه مانند قانون شورشیان، لغو وام های دانشجویی و پیوستن به کنوانسیون بین المللی حذف همه اشکال. تبعیض نژادی (ICERD). این طرح پس از اعتراض گسترده مالایی‌ها رد شد.

پوستر سابق PH برای جوانان، سید صدیق سید عبدالرحمن، نیز گروه را ترک کرد تا مودا، حزب جوانان خود را تشکیل دهد. این حزب هنوز ثبت رسمی دریافت نکرده است، اما رقیب جدیدی در تلاش های پاکاتان برای جذب رای دهندگان جوان ایجاد کرده است.

جوانان صدای سیاسی خود را در مالزی یافتند، اما نه تنها از دولت های اخیر، بلکه از مخالفان پاکاتان هاراپان نیز انتقاد داشتند. [File: Arif Kartono/AFP]

از آنجایی که مالزی نهایتاً سن رای‌دهی را به 18 سال کاهش می‌دهد – اصلاحی که سیدصادق در زمانی که وزیر ورزش و جوانان بود انجام داد – رای‌گیری جوانان تعداد رای‌دهندگان را 14.9 میلیون نفر در انتخابات 2018 افزایش می‌دهد. به 22.7 میلیون نفر در سال 2023، آخرین مهلت برای انتخابات بعدی

اونگ کیان مینگ، دستیار مدیر آموزش سیاسی DAP می گوید که PH باید برای یک داستان جوان محور با تمرکز بر مشاغل، فناوری و فرصت های آموزشی تلاش کند تا آرای جوانان را به دست آورد.

«PH برای ارائه یک داستان جدید و قانع‌کننده‌تر که رو به جلو است، باید دوباره جمع شود. اونگ، یک نماینده پارلمان از بانگی در حومه کوالالامپور گفت: «رهبران PH باید دیدگاه و جهت رای دهندگان مالزی را نشان دهند تا حال و هوای فعلی را که ولرم است و از PH حمایت نمی کند، تغییر دهند.

برای تحلیلگر ولزی، کلید انور است.

او می گوید که کهنه سرباز 74 ساله باید راه را برای کسانی که ایده های پویاتری دارند هموار کند – اگر PH بخواهد به طور مؤثر با انتخابات بعدی مخالفت کند.

«مشکل اینجاست که او (انور) آشکارا نمی خواهد تسلیم شود. بسیاری بر این باورند که این جاه طلبی شخصی اوست و او در حال از دست دادن حمایت اعضای حزب و پایگاه سیاسی است.

«شما باید رهبران جوان‌تر را تعیین کنید و به عنوان یک ائتلاف تغییر نام دهید. به طور خلاصه، انور باید برنامه ای برای خروج از آن ارائه دهد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followersbuy instagram followers with credit cardMobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Bozdurma 1xbetMobil Ödeme bozdurma