آسانژ و تضمین های شکنجه گران “متمدن”. جولیان آسانژ

[ad_1]

ایالات متحده در ادامه کارزار خود برای استرداد جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس از بریتانیا، به کشف جنایات سیستماتیک خود ادامه می دهد.

«ضمانت‌های رفاه» که اکنون توسط دولت ایالات متحده صادر شده است – که در حال حاضر توسط دادگاه عالی بریتانیا در حال بررسی است – شاهد وحشتی است که در غیر این صورت به طور معمول توسط دولت ایالات متحده در زندان‌های جمعی اعمال می‌شود.

به عنوان مثال، ایالات متحده گفته است که آسانژ را از بازداشت در ADX Florence نجات خواهد داد: یک فوق حداکثر فدرال که برای نگهداری صدها زندانی در انزوای تقریباً کامل برای سال ها و نقض کنوانسیون سازمان ملل متحد علیه شکنجه ساخته شده است. (در واقع، این ممکن است شکل مخرب‌تری از شکنجه نسبت به روش‌های فیزیکی باشد، زیرا مغز به سلاحی علیه خود تبدیل می‌شود.)

با این حال، هیچ چیز در ضمانت‌ها مانع از قرار گرفتن آسانژ در بخش مدیریت ارتباطات نمی‌شود – از برخی جهات حتی محدودتر از Supermax – همانطور که دنیل هیل ماه گذشته ردیاب هواپیمای بدون سرنشین را انتخاب کرد.

ایالات متحده همچنین قول داده است که دسترسی به “هر گونه درمان بالینی و روانی” را که پزشکان زندان توصیه می کنند فراهم کند – خطر خودکشی آسانژ تنها مانع استرداد او در حکم قبلی دادگاه بریتانیا در نظر گرفته شد.

این یک راحتی مشکوک برای مجتمع صنعتی زندان-پزشکی آمریکا است، که در آن “مراقبت” اغلب ادامه مجازات با ابزارهای دیگر است: جداسازی منفرد در “بخش های روانپزشکی”. بازداشت برهنه تحت نظارت مداوم در سلول های “نظارت انتحاری”. “درمان” به بیمارانی که در “سلول های درمانی” به اندازه یک باجه تلفن محبوس شده اند، ارائه می شود.

بعلاوه، ایالات متحده متعهد شده است که آسانژ را تحت رژیم انزوای شدید تدابیر اداری ویژه (SAMs) قرار ندهد – مگر اینکه “این کشور مجبور باشد هر اقدامی را در آینده انجام دهد که مطابق با آزمون تحمیل SAM باشد.”

یکی از ویژگی‌های پارادایمیک کافکایی SAM – که طبق گزارش دانشکده حقوق ییل و مرکز حقوق اساسی، “زندانی را از دنیای بیرون منزوی می‌کند و از نگرش او در برابر نظارت عمومی محافظت می‌کند (PDF)” – این است که دولت نیازی به افشای دلایل تحمیل آنها ندارد.

در مواردی مانند پرونده فهد هاشمی – که از بریتانیا مسترد شد و توسط ایالات متحده به دلیل “حمایت مادی از تروریسم” به دلیل اجازه دادن به یکی از آشنایانش برای استفاده از تلفن همراه و گذاشتن چمدان با پانچوهای بارانی و جوراب در آپارتمانش محکوم شد – مراحل پیش از محاکمه به نظر می رسد که از SAMها برای شکستن مقاومت در برابر هدف اعتراف به گناه استفاده شده است.

سایر موارد قبلی مسلمانانی که به اتهام «تروریسم» از بریتانیا به ایالات متحده مسترد شده بودند، توضیح می‌دهند که چگونه پادمان‌ها – که هم غیرقابل تأیید و هم غیرقابل اجرا هستند – به عنوان سپر بشردوستانه در برابر سوء استفاده عمل کرده‌اند. یک انکار قابل قبول در پشت پرده ای از شفقت و مسئولیت.

هارون اسوات علیرغم تشخیص ابتلا به اسکیزوفرنی پارانوئید، بر اساس تضمین آمریکایی ها مبنی بر ارائه خدمات بهداشت روانی به او تحویل داده شد. تضمین های او باعث شد که ترس او از بدرفتاری در چشم دادگاه اروپایی حقوق بشر “آشکاراً بی اساس” باشد. در واقع، همانطور که گروهی از کارشناسان منتقد مبارزه با تروریسم در ایالات متحده هشدار داده اند، این بدان معنی است که “ممکن است در معرض بدتر شدن سلامت روانی قرار گیرد، که احتمالاً نتیجه انزوا است … تا زمانی که دسترسی دوره ای به یک روانپزشک.” “.

اسوات اکنون در زندان فدرال ندامتگاه شریدان در اورگان است، جایی که شرایط رایج شامل سینی های تغذیه کرم آلوده، امتناع از درمان برای شرایط جدی پزشکی، محرومیت از لوازم بهداشتی اولیه مانند دستمال توالت و مسدود شدن تا 24 ساعت است. روز سه زندانی از ماه مارس در آنجا جان باختند، از جمله حداقل یکی از آنها به دلیل بی توجهی آشکار پزشکی.

مصطفی با قطع عضو مضاعف کامل مصطفی بر اساس درک دادگاه حقوق بشر اروپا مبنی بر «غیر ممکن» بودن بازداشت وی در ADX super-max فلورانس به دلیل شدت جراحات، به ایالات متحده مسترد شد. و با این حال او به همین جا ختم شد: ایالات متحده مصطفی را در سال 2015 به ADX منتقل کرد – که “غیرممکن” را ممکن کرد – و او از آن زمان تحت تدابیر ویژه اداری باقی مانده است.

برای بابر احمد و طلحه احسن – که توسط مقامات ایالات متحده به دلیل نگهداری یک وب سایت بدون ارتباط مادی با ایالات متحده، به جز یکی از سرورهای آن، که گفته می شود در کانکتیکات است، تحت تعقیب قرار گرفتند – چرخ های استرداد با اطمینان از اینکه آنها این کار را انجام خواهند داد، خرد شد. به عنوان “جنگجویان دشمن” برچسب گذاری نشوند و در برابر کمیسیون های نظامی در خلیج گوانتانامو محاکمه شوند.

احمد و احسن به جای گوانتانامو، «استاندارد طلایی» نظام حقوقی مدنی آمریکا را آزمایش کردند. هر دو به حبس ابد و دو سال حبس انفرادی طاقت فرسا اعتراف کردند. تنها پس از آن بود که در حین صدور حکم، قاضی اذعان کرد که هیچ یک از آنها در “برنامه ریزی عملیاتی یا عملیاتی که می تواند تحت عنوان “تروریسم” قرار گیرد، شرکت نکرده است.

تصویر گوانتانامو به عنوان یک “وضعیت اضطراری” خارجی و غیرقانونی توسط دادگستری آمریکا، ماسک های سوء استفاده از سیستم قضایی (غیر) آمریکا را می پوشاند – که الهام بخش همان نقاشی هایی است که گوانتانامو بر اساس آن طراحی شده است.

تکنیک‌های تروریسم بین «استثناء» گیتمو و هنجارهای زندان ایالات متحده مشترک است: استفاده از نظارت همه‌جانبه، انزوای طولانی‌مدت، قرار گرفتن شدید در معرض نور و دما، محرومیت از غذا، تغذیه اجباری، برهنگی اجباری، خشونت جنسی، ضرب و شتم، و مواد شیمیایی. سلاح (گاز اشک آور، اسپری فلفل) برای تسلیم و کنترل.

با انعکاس سادیسم هایی که توسط نگهبانان به اصطلاح “سیب بد” در ابوغریب انجام می شد، زندانیان در درخت سمی سیستم ندامتگاه ایالات متحده با آب شکنجه شدند، به توالت زنجیر شدند، در مدفوع پوشیده از مدفوع قفل شدند و توسط سگ های بسته وحشیانه. صندلی‌ها را نگه می‌داشتند و روزها یا حتی هفته‌ها را در میان زباله‌های خود رها می‌کردند، برهنه روی بند سگ رژه می‌رفتند و زیر دوش‌های سوزان قفل می‌شدند، در برخی موارد به آرامی می‌سوختند.

با این حال، یکی از تفاوت های مهم بین زندان های آمریکایی و همتایان فراساحلی آنها، کارایی اقتصادی آنهاست. به گفته حامیان به ظاهر مترقی انتقال زندانیان به تأسیسات سرزمین اصلی، نگهداری زندانیان در خلیج گوانتانامو بیش از 40 برابر گرانتر است. همان “امنیت” عالی برای کسری از قیمت – و لکه‌ای بر شهرت. باور نمی کنید که Gitmo نیست!

اصرار بر اینکه گوانتانامو یک انحراف غیرآمریکایی است، حتی زمانی که «گیتم کوچک» و «گیتمو شمال» در خاک آمریکا زیاد شدند، ادامه یافت. به عنوان مثال، مرکز اصلاح و تربیت پایتخت در نیویورک وجود دارد، جایی که برخی از پیشینیان آسانژ در خط لوله زندان بریتانیا-ایالات متحده در حالی که منتظر محاکمه بودند، تحت خفقان SAM نگهداری می شدند. (در حال حاضر پس از خودکشی جفری اپستین در بازداشت برای تعمیر بسته است.)

به گفته یکی از زندانیان باتجربه در هر دو، این «گوانتاناموی پنهان در نیویورک» که در ابتدا به عنوان نمونه ای از طراحی زندان «انسانی» مورد استقبال قرار گرفت، توانست حتی از نمونه اصلی دلگیرتر باشد.

با این حال، طبق رویه قضایی منحرف دادگاه‌های آمریکایی، ظلم خلاف قانون اساسی نیست، مگر اینکه «غیرعادی» باشد، همان اصلی که در مورد رفتار با برده‌ها در قرون قبل اعمال می‌شد. استادان و ناظران فقط باید آنقدر تنبیهات بیش از حد خود را تکرار کنند که «عادی» شوند و [law] برای آنها صدق نمی کند!» همانطور که ویلیام گودل، لغوی قرن 19 اشاره می کند.

در مورد زندانیان، دادگاه های ایالات متحده به سوختگی صورت، از دست دادن حس در اندام ها، سردرد شدید، معده درد شدید، کم آبی شدید، رگ به رگ شدن مفصل بزرگ، توهم و وحشت شبانه ناشی از انزوا، درد پا در اثر برهنه ایستادن اجباری در قفس حکم داده اند. به مدت 10 ساعت، خراشیدگی یا کبودی که تا سه هفته طول بکشد و شستشو با ادرار و مدفوع توسط نگهبانان امنیتی، از جمله، “آسیب” بالاتر از آستانه حداقل در نظر گرفته نمی شود.

منعکس کننده منطق “یادداشت های شکنجه” دولت ایالات متحده – که بر خلاف قوانین بین المللی معتقد است که شکنجه شکنجه نیست مگر اینکه باعث “آسیب جسمی جدی مانند نارسایی اندام ها، اختلال در عملکرد بدن یا حتی مرگ شود” – خشونت به سادگی است. خارج از وجود قانونی تعریف شده است.

در همین حال، قانون اصلاح زندان سال 1996 به قضات این حق را می دهد که شکایات زندانیان را در مورد «تخلفات» فنی مختلف رد کنند: مثلاً نوشتن خارج از خطوط، ارائه فرم های خطی به دلیل خرابی دستگاه فتوکپی زندان، ارسال اسناد بسیار زیاد در یک پاکت. و از دست دادن مهلت‌های ارسال، زیرا متقاضی در بیمارستان بستری شده بود یا از دسترسی به اسناد صحیح در زمانی که تنها بود ممانعت به عمل آمد.

موذی‌تر از «سیاهچاله‌های قانونی» آشکار، این حفره‌های خاکستری قانونی هستند: که در آن لباس تشریفاتی «حکومت قانون» قانون حکومت برهنه را پنهان می‌کند. «افراط» غیرقانونی بازداشت و استرداد در گوانتانامو (اکنون) به طور گسترده محکوم شده است، در حالی که خشونت قانونی ناشی از زندان‌های دسته جمعی و استرداد عمدتاً خارج از کنترل رشد کرده است.

بنابراین، با وجود ممنوعیت در حقوق بین‌الملل برای اتکا به تضمین‌های شکنجه‌گران شناخته شده، دادگاه‌ها همچنان چراغ سبز برای استرداد به ایالات متحده نشان می‌دهند. برای مثال، دادگاه اروپایی حقوق بشر در رای خود در سال 2012 در پرونده بابر احمد و دیگران علیه بریتانیا، با استناد به “ضرورت های مبارزه با تروریسم” و ادعای “تاریخ طولانی ایالات متحده در این کشور” اجازه ادامه استرداد را داد. احترام به دموکراسی، حقوق بشر و حاکمیت قانون».

این چه چیزی است جز رستاخیز «معیار تمدن» استعماری قدیمی حقوق بین‌الملل – که در آن نیروهای خود مسح تمدن به ویرانی خود علیه «غیرمتمدنان» قدرت دادند. همانطور که کاپیتان ارتش ایالات متحده البریج کولبی در مقاله ای در مجله قانون در سال 1927 که به “چگونگی مبارزه با قبایل وحشی” (اشاره به قبایل بمباران شده توسط فرانسه) توصیه می کرد، گفت: “به این ترتیب، عمل غیر انسانی در واقع انسانی می شود.” ، مردم بومی متولد ایالات متحده و مردمان مختلف دیگری که در معرض جنایات استعماری قرار دارند).

ویکی لیکس نه تنها کفن رازداری را از جنایات مدرن امپراتوری آمریکا – شکنجه، تجاوز، قتل عام – پاره کرد. او همچنین اقدامات قهری اتخاذ شده توسط ایالات متحده – آزار و اذیت، رشوه – را برای اجتناب از مسئولیت حقوقی بین المللی، حتی با ادعای حق جرم انگاری دیگران در سراسر جهان، افشا کرد. همانطور که در تکرارهای قبلی منطق تمدنی، «عدالت» به عنوان یک خیابان یک طرفه ساخته شده است.

«تمدن» خشونت، در واقع، انزوای خشونت است که در پشت دیوارهای فیزیکی، حقوقی، سیاسی، فناوری و اطلاعاتی – به عنوان «ضمانت» جدا شده است.

برای شکستن این ادعای بی گناهی، جولیان آسانژ به صفوف کسانی پیوست که به دلیل نقض تابوهای تمدن مجازات شدند. کسانی که روزی، همانطور که طلال اسد محقق برجسته می نویسد، به “گناهان مذهبی شناخته شده بدعت، کفر و توهین به مقدسات، یا در دنیای سکولار تحت سلطه دولت-ملت مدرن، به جنایات خیانت و تروریسم محکوم شدند.” یا، مانند مورد آسانژ، صرفاً به جرم افشای حقیقت.

نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده موضع تحریریه الجزیره نیست.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followersbuy instagram followers with credit cardMobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Bozdurma 1xbetMobil Ödeme bozdurma